Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

TUNERE LEADTEK

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#127
budu72

budu72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.10.2008

View Postfanelaru, on 20th October 2006, 23:12, said:

Am luat unul ieri (versiunea RM, fara FM). Softul WinfastPVR are suport pentru Romania. L-am setat pe Romania PAL D/G; se vede si se aude f. bine.
Ce alt soft asemanator WinFastPVR, care merge cu TV2000XP RM, exista?
dami si mie te rog draivaul la winfast tv2000 xp rm al meu ds zgiriat cd   te rog mult :rolleyes:

#128
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,190
  • Înscris: 15.07.2005
A reusit cineva sa ii mearga bine tot inclusiv digital un tuner dtv 2000h pe wind 7. ca driver vad ca inca nu a aparut. eu am pus wind 7 si nu am reusit sa fac sa imi mearga 100% cu nici un fel de driver dupa cite'ul oficial.http://leadtek.com/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=162&pronameid=252&lineid=6&act=3

hai sa scriem cat mai multi sa bage si drivere de wind 7!

#129
Biomech

Biomech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.01.2006
Salut! Stiti cumva daca DTV200H functioneaza pe Vista 64 bits?

Sau recomandati-mi un tuner tv pe usb care sa functioneze pe Vista 64.

Multumesc!

#130
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Salutare utilizatori ai Win Fast PVR TV2000 XP. Eu unul sunt multumit de ceea ce ofera acest tuner(windows 7 ultimate + linux) . Problema mea a mai fost supusa discutiei de catre un alt user, si anume: de cate ori incerc sa inregistrez ceva, atunci cand vreau sa redau ceea ce am inregistrat nu am sunet(folosesc driverele de pe site-ul leadtek destinate ptr windows 7). Aveti idee cum s-ar putea rezolva asta?

O a doua intrebare ar fi legata de tunerele hibrid de la leadtek(intrebare cam de noob...) ce are legatura cu mufele acestui tuner: tv tunerul meu actual are o singura mufa si anume cea in care intra cablul cu semnal oferit de RDS, cumva la tunerele hibride exista 2 astfel de mufe sau tot una avand rolul de a receptiona canalele in HD ? Se merita sa cumpar un astfel de tuner hibrid daca am cablu numai de la RDS ?

Edited by creatura85, 14 December 2009 - 18:12.


#131
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 11.05.2009
revin cu o problema aparuta noua;am instalat win 7 amimagine dar nu am sunet de nici o culoare..ce e de facut in cazul asta?

multumesc.

#132
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 21.08.2008

View Postcreatura85, on 14th December 2009, 18:11, said:

Salutare utilizatori ai Win Fast PVR TV2000 XP. Eu unul sunt multumit de ceea ce ofera acest tuner(windows 7 ultimate)
Sa inteleg ca pina la urma merge acest tuner in W7?

Eu deocamdata am alta problema destul de enervanta:acest tuner pe placa de baza veche (nForce2) avea sunetul destul de tare (ca nivel) iar acum,pe placa AM3 este diferenta mare intre nivelul sunetelor din win sau orice altceva fata de tuner si nici nu am cum sa setez un nivel mai scazut pentru sistem si mai mare pentru tuner.Am vreo rezolvare sau e din chipsetul pentru sunet al placii de baza?
GA-MA790GPT-UD3H

#133
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 21.08.2008
Merge in W7!Nu am facut nimic altceva decit sa descarc varianta de PVR2 pentru W7 64bit si totul este ok.

#134
timmyshor

timmyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 15.02.2006
Salut,

imi poate spune cineva pentru un leadtek tv pro 1920 pentru ce tara trebuie scanate programele ca sa le prinda pe toate? Am mai observat ca pot alege la input "catv sau antena" .. imi poate explica cineva la ce se refera? Sau daca imi poate explica cineva care e faza cu "add/delete" de la programe - ca delete.. am inteles.. sterge de tot postul, dar add ? ca nu am posibilitatea de a scana individual scanale si de le adauga.

Multumesc.

#135
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,190
  • Înscris: 15.07.2005
A reusit cineva sa ii mearga bine tot inclusiv digitalul la  tuner dtv 2000h pe wind 7,  ca driver vad ca inca nu a aparut  oficial ?

#136
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Cu mare parere de rau , cei ce fac tunerele cu procesare CONEXANT au o problema cu BLUE BLAK sau protectia de noise . Este data la un nivel foarte foarte mare . si pe cablu daca semnalul este mai slab apar liniile de protectie .

#137
k_vip

k_vip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.01.2007
Am si eu nevoie de cateva sfaturi.Detin un tuner leadtek dtv200 h , windows 7,si nu reusesc sa prind cu el protv hd,tvrhd ,etc. Ce codecuri trebuie sa instalez.Nu am semnal deloc, stau in dr.taberei.Multumesc

#138
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 29.04.2006
Tunerul tau nu este in stare sa receptioneze semnale TV High Definition.

#139
dan_mesterel

dan_mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.02.2008
sal,

  Am o mare problema cu tv-tuner-ul wf tv2000xp: incerc fara succes sa conectez stb-ul thomson de la UPC. Am adaptor scart to s-video + 3rca. Indiferent de sursa video, composite sau s-video, am doar sunet, iar in loc de imagine PURICI.
  Am desfacut un adaptor si am lipit firele direct da la pinii mufei scart la rca-ul galben (pin 19), degeaba. Am ajuns la concluzia ca este ceva in neregula cu tunerul. pe tv functioneaza. I-am schimbat si driverele, degeaba.

  Ce ma sfatuiti? unde gresesc?
  Merci!

   Stima,

#140
danyell79

danyell79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.03.2007

View Postdan_mesterel, on 23rd February 2010, 11:46, said:

sal,

  Am o mare problema cu tv-tuner-ul wf tv2000xp: incerc fara succes sa conectez stb-ul thomson de la UPC. Am adaptor scart to s-video + 3rca. Indiferent de sursa video, composite sau s-video, am doar sunet, iar in loc de imagine PURICI.
  Am desfacut un adaptor si am lipit firele direct da la pinii mufei scart la rca-ul galben (pin 19), degeaba. Am ajuns la concluzia ca este ceva in neregula cu tunerul. pe tv functioneaza. I-am schimbat si driverele, degeaba.

  Ce ma sfatuiti? unde gresesc?
  Merci!

   Stima,
Vezi ca la standard video sa fie selectat PAL

#141
dan_mesterel

dan_mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.02.2008
sal,

  Pal e setat.

#142
dan_mesterel

dan_mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.02.2008
Am rezolvat! Din driverele tv-tuner-ului a fost.


  Stima

#143
kathalyn

kathalyn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.03.2010
Am o problema cu sunetul pe analog tv la un tuner leadtek winfast dv2000.

Sunetul nu era o problema ptr semnalul digital de la FOCUS SAT, dar nu se mai aude pe semnalul analogic de la RCD-RDS, desi posturile se pot vedea.

Am si updatat driverele ptr windows xp, dar in loc de 3 drivere in device manager am acuma doar unul singur Winfast DV2000 (FM 1216MK3), cele vechi fiind:
-Crossbar
-TvTuner.(PAL-IBGDK/SECAM-LBGDK)
-Video Capture

Placa de sunet este integrata pe placa de baza ASUS A7V880 si este SOUNDMAX.

Este posibil sa se fi stricat TV-TUNERUL sau se poate rezolva altfel aceasta problema ?

#144
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 29.04.2006
Cel mai probabil tu faci scanarea avand setata norma TV in PAL B/G si nu PAL D/K.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate