Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

BlackBerry in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
pascaru_alin

pascaru_alin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.11.2006
Mi-am cumparat un BB 7230, i-am instalat BB OS si nu e decodat pe reteliledin romania. Am cautat si am gasit CUM sa-l decodez dar nu am gasit nicaieri programul ce imi generaza codu dupa PIN si IMEI. Ma poate ajuta careva? nu vreau sa cred ca am dat banii de geaba pe el. MUltumesc mult si o zi buna

#20
catharsis3k

catharsis3k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 23.11.2005

View Posthewlit, on Oct 10 2006, 14:30, said:

eu am o nelamurire mai generala.
si anume ce este atat de bun la un blackberry?

nu vreaus a fiu rautacios, dar care sunt punctele forte ale acestui device?
ce poate oferi el si nu poate oferi HP, Qtek, alti producatori de PDA+GSM ?

este un terminal destul de bine vandut in randul oamenilor de afaceri datorita unui advertising agresiv si totodata a unei competitii neloiale (citisem un articol CNN cum ca blackberry are multe legaturi la nivel politic si mai ales in america toti deputatii, senatorii, membrii guvernului au asa ceva)

alte modele se impun pe piata datorita calitatilor. iar blackberry mi se pare o jucarie pt cei care habar n-au ce vor: Rrzr V3 super slim frateee ca e coool sau Blackberry ca e super jmecher si are email.


ia zi, tu esti genul care are ultimul model de telefon dar nu are bani sa sune pe nimeni ?

nici nu cred ca merita sa-ti raspundem la mesaj deoarece ai depus 0 efort pentru a afla singur raspunsul.

Am un 8700f de la Orange si merge struna. Nu am aparat foto, nu am mp3, card extra sau video. Sincer nici nu am nevoie. Primesc si pot trimite e-mailuri in timp real si este tot ce am nevoie.

Ah si ca sa nu uit..ca este totusi un topic adaugat ca sa ne ajutam intre noi.. Daca vreti sa va conectati la Internet prin BB, trebuie NEAPARAT sa selectation optiunea cu BES la instalarea softului, chiar daca nu aveti BES. Am fost primul caz se pare la Orange care dorea acest lucru si am stat cateva ore bune cu baietii de acolo pana se ne prindem care e smecheria. Nu se stie de ce nu merge fara BES

#21
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Ma enerveaza ca nu aduc cei de la Orange tot ce apare nou in domeniul BB : am sunat la ei sa-i intreb de BB Pearl sau de BB 8800 ( cand va apare acest model ) si n-au stiut ce sa-mi zica...nu sunt mai scumpe decat 8700-le dar ... parca n-ar sti ca cine si-a luat BB in Romania si are abonament de la ei , are si banu` pregatit pentru terminale noi...ciudat...nu mai vorbesc de accesorii  ( baterii , etc. ) pe care a trebuit sa le comand in State ca acilea...canci !!

#22
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postbully, on Nov 8 2006, 07:08, said:

Ma enerveaza ca nu aduc cei de la Orange tot ce apare nou in domeniul BB : am sunat la ei sa-i intreb de BB Pearl sau de BB 8800 ( cand va apare acest model ) si n-au stiut ce sa-mi zica...nu sunt mai scumpe decat 8700-le dar ... parca n-ar sti ca cine si-a luat BB in Romania si are abonament de la ei , are si banu` pregatit pentru terminale noi...ciudat...nu mai vorbesc de accesorii  ( baterii , etc. ) pe care a trebuit sa le comand in State ca acilea...canci !!


Foarte bine punctat ORANGE NU ADUCE ACCESORII PENTRU BB (doar incarcator Auto)

aiAICI tot ce vrei in materie de accvesorii pentru toata gama de BB

#23
BOGraphics

BOGraphics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.11.2005
Nu contest utilitatea Blackberry-ului. Totusi am tinut in mana asa ceva si am fost dezamagit de calitatea ecranului (in ciuda dimensiunii mari) si de dimensiunile propriuzise ale device-ului. Prefer device-urile de la HTC in fata oricarui BlackBerry!
BlackBerry iese din discutie la capitolul pret/functionalitate. Spunea cineva aici de securitatea oferita de BB (ca il utilizeaza cei de la Pentagon etc). Sa fim seriosi! Cat % dintre cei cu adevarat ocupati si cu nevoie maxima de securitate a datelor isi petrec timpul pretios aici pe forum?!
Tin sa mentionez ca am un SPV C600 care stie email, Microsoft Exchange, Sincronizare completa cu Outlook, Instant Messenging (asta pe langa inutilitatile de mp3/video player). Desigur ca HTC-urile trebuiesc 'imbogatite' software pentru a fi capabile de mai mult, dar se poate!
Spor la trimis emailuri de pe telefon :)

#24
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View PostSpiritul, on Oct 12 2006, 14:09, said:

mi-am instalat mini opera si am rezolvat :)


la mine nu se connecteaza opera mini!!!!
trebuie sa setez ceva aditional in meniul BB la Options>advanced options>TCP ??
am incercat sa bag la APN : blackberry.net si nu vrea!!!!!
:confuzzled:  :confuzzled:

#25
Deci

Deci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.12.2006
Exista vreo solutie de software GPS pentru Blackberry 8700f? Eu nu reusesc sa gasesc...
Si as avea mare nevoie...

#26
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,328
  • Înscris: 22.07.2005
Unde gasesc un soft pentru sincronizarea cu calculatorul a unui terminal BB 7100v. Il folosesc pentru voce si as dori sa fac un beckup agenda tel si cine stie ce alte treburi. Poate mai sunt si alte lucruri pe care voi putea sa le fac... cine stie!?

#27
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.11.2003
Cauta pe net Blackberry Desktop Software

Pentru solutii GPS pe BBerry exista nav4all free ce contine si harta romaniei. L-am folosit in Bucuresti cu un receptor GPS pe BT si e ok !!!

Edited by mtode, 14 July 2007 - 23:18.


#28
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
unde as putea gasi serari blackberry pt un E50

#29
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
http://www.businesss...ads.php...trage de acolo programele , vezi ca ai si ghid de utilizare si spor ! Nu uita ca nu functioneaza daca nu ai abonament blackberry de la Orange sau Voda...

#30
ngr

ngr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.12.2005

View Posttassadar, on Dec 7 2006, 10:24, said:

la mine nu se connecteaza opera mini!!!!
trebuie sa setez ceva aditional in meniul BB la Options>advanced options>TCP ??
am incercat sa bag la APN : blackberry.net si nu vrea!!!!!
:confuzzled:  :confuzzled:

nici la mine nu vrea desi am incercat sa bag si APN: internet
nu am BES ci doar Internet, sa fie din cauza asta?

#31
robert30ro

robert30ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.01.2006
Buna ziua

Banuiesc ca nav4all functioneaza pe BlackBerry 8310 fara a fi nevoie de un alt receptor GPS , nu ? A incercat cineva ?

#32
simion_stef

simion_stef

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.01.2007
vreau sa imi cumpar si eu un blackberry 8700 si nu stiu unde il pot decoda...ma asjuta cineva cu niste sugestii??? doar in bucuresti si piatra neamt vreau
ms anticipat

#33
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
vezi ca un anunt aici pe forum la Bursa->Oferte servicii

#34
munteanvali

munteanvali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2007
buna, si eu sunt un utilizator de bb 8300 de care pot sa va spun ca sunt foarte mandru.La noi la firma se comunica foarte mult cu ajutorul mailului, iar acest telefon ma  ajuta foarte mult , pentru cei care nu au un bb e greu de inteles ce inseamna acest lucru. Sfatul meu este sa incercati inainte sa criticati

#35
munteanvali

munteanvali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2007
pentru cei care au nevoie de informatii cu privire la blackberry ii sfatuiesc sa se uite pe www.bleckberryforums.com

#36
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pe "blEck"berry...sa te uiti tu...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate