Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti
 Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 

Intalniri cu persoane cunoscute pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#307
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,217
  • Înscris: 10.04.2006
Eu chiar nu va inteleg :huh: Care e problema daca spui cuiva salut pe net si a doua zi iesi cu el/ea la o bere/suc ? Nu e tot om daca il intalnesti pe net sau ce?

#308
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Cica se ia oarba dupa tine daca o faci :roflmaofast:
In lipsa de timp si mai ales de replici de rahat de agatat pe strada, se mai poate si cu netu.
OAAAAAARBA DUUUUUPA VVVVVVOIIIIIIII MAAAAAAAAA!!!!

#309
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,217
  • Înscris: 10.04.2006

View PostParapluies, on Nov 30 2006, 23:01, said:

Cica se ia oarba dupa tine daca o faci :roflmaofast:
In lipsa de timp si mai ales de replici de rahat de agatat pe strada, se mai poate si cu netu.
OAAAAAARBA DUUUUUPA VVVVVVOIIIIIIII MAAAAAAAAA!!!!

Vezi ca s-a terminat concursul . De-acum  iti poti sterge linistit contul asta si reveni la cel principal , si poate si la o gandire mai normala .

#310
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006

View PostNenea Zap, on Nov 30 2006, 23:05, said:

Vezi ca s-a terminat concursul . De-acum  iti poti sterge linistit contul asta si reveni la cel principal , si poate si la o gandire mai normala .
Gaunos. Din cap pana in picioare.
Trebuia sa-ti desenez niste smiley ca sa pricepi si tu.

#311
adrianul

adrianul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.11.2006

View PostSilviudeep, on Sep 21 2006, 23:56, said:

M-am intalnit, si in multe cazuri am fost placut surprins de ce am vazut! Exista un risc atunci cand vb pe net, insa cum zicea cineva mai sus, depistezi astfel de persoane daca ai fler si elimini teribilismele specifice... Bineinteles ca am vb foarte mult cu respectivele pana m-au invitat in oras :) Si nu mi-a parut rau. Poti cunoaste o persoana si prin intermediul internetului, totul depinde de tine... :coolspeak:
Imi pare bine sa aud ceva de bine :)

View Postpac23tupacshakur, on Nov 26 2006, 13:46, said:

Da mie mi se pare OK ...... Este o cale in plus de a cunoaste o persoana ...in afara de a te agata cu psss psss  pe strada.
Sunt de acord.

1) Am cautat si eu acum un an pe noi2 ... dar am decis sa nu ma intalnesc cu persoanele respective ...
Acum mi-a revenit ideea in minte si a inceput sa-mi surada ... Instinctul meu e sa am o discutie scurta si sa ne intalnim ... chiar riscand sa intalnesc persoane care nu mi-ar placea in realiate ... ce ma costa 3-4 ore pierdute ... dar in care poti capata experienta :D, si sa fim seriosi nu ti se poate intamla nimik rau. De o saptaman nu am cunoscut nici o persoana interesanta totusi ... Poate so fi stricat lumea de anul trecut...

2) Chatul (definitie) este un mod virtual de a comunica unde schimbul de informatie se face la o rata mult mai mica decat in viata reala. Pierzi mult timp tastand si pt timpul pierdut obti putin => are redundanta mare (cei care stiu ce este TTI stiu mai bine ce vreau sa zic :)). Informatia nu are acuratete. Pe un nivel mai inalt as situa convorbirile telefonice.
Intr-o relatie amoroasa din pct meu de vedere cele mai bune intalniri sunt cele fata in fata ... in felul asta poti relationa in mod natural si poti invata ceva... eu unul am fost tinut cam mult din scurt de parinti si la la 21 ani nu as putea zice ca am multa experinta ... dar din cata am asta e ideea... contraziceti-ma daca nu am dreptate.

3) Si daca ai cunoaste pe cineva in discoteca/club nu exista riscuri? In mare parte riscul poate fi chiar destul de mare... nu ai cum sa cunosti pe cineva doar dintr-o seara sau doua (asta cred eu) plus ca sunt destui drogati si tot felul de oameni pe acolo ... eu unul nu ma dau in vant dupa discoteci.

Edited by adrianul, 01 December 2006 - 22:28.


#312
Andrei Andrei

Andrei Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.11.2005
Ai dreptate. Daca intrii intr-un net cafe sau observi ce fac oamenii la servici cu listele lor de messenger care cuprind peste 10-20 de persoane si care ajung la 300 chiar iti dai seama ca majoritatea agata pe net. Sunt mai putine femei pe net decat barbati deoarece sunt mai putin inzestrate cu tehnica calculatoarelor sau nu mai au timp de stat la vorba pe net fiindca sunt sunate, au intalniri sau muncesc prea mult.  Cele care raman pe net, dupa mine intr-o proportie de 30% restul fiind barbati, se transforma in niste regine ale netului, deoarece sunt baga-te in seama de prea multi masculi. De exemplu fetele/femeile care frecventeaza clubul bamboo nu o sa stea pe net prea mult. Am vazut un om la 55 de ani care intrase pe net gratuit din magazinul diverta. Acesta incepuse sa-si faca conturi pe site-uri de agatat. La fel cunosc un om casatorit, fericit cu copii adulti care agata la greu pe net. Asa e lumea de azi nu mai avem cum sa o schimbam. As vrea o nevasta care sa nu aiba email. Oricum varianta cea mai ieftina si comoda este sa agati pe net. Calitatea insa lasa de dorit.

#313
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Toata lista mea (in afara de sectiunea cu Softpedia) contin persoane pe care le-am cunoscut si in persoana.

Sunt unele persoane din liceu care mi s-au parut simpatice si nu aveam cum sa fac cunostiinta cu ele, dar prin intermediul mess-ului am facut o mica cunostiinta si apoi in viata reala am vorbit. Si nu ma refer la persoane cu care sa ai o relatie de iubire, ci doar de prietenie. Eu cand o vad persoana care mi se pare de treaba vreau sa vorbesc cu ea.

#314
Andrei Andrei

Andrei Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.11.2005
Tot un fel de agatament se chema. E la fel cum zic fetele "mergem sa ne distram".   :P

#315
adrianul

adrianul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.11.2006
Hm... Nu prea am noroc se pare ca fetelor astea nu le place sa fie sincere. Unele chiar nu stiu ce cauta pe siteul noi2. Cica peieteni/discutii  :lol: . Sau vrei un partener sau doar sex  :D  Nu-mi pot imagina ca isi cauta amici barbati ...  O sa mai revin cu pareri....

Edited by adrianul, 02 December 2006 - 13:18.


#316
dj-ul

dj-ul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.05.2005
Parca intalnirile cu persoane cunoscute pe net erau ilegale, daca nu obtineai autorizatie !!!

#317
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Cu 3 persoane de pe softpedia. Baieti. Am iesit la o bere, unul din ei a venit cu nevasta.
Acum cativa ani m-am intalnit cu o fata dupa o discutie de vreo 6 luni pe messenger.
Oricum, intalnirile cu persoane cunoscute pe net nu difera cu nimic de intalnirile cu persoane cunoscute intamplator in alta parte. Evident, schimbul de poze este un "must do".

#318
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
m-am intalnit cu o multime de oameni de pe net, cu majoritatea am ramas prieteni
nu vad care e "extremul" sa te intalnesti cu cineva cunoscut pe net

#319
brisstena

brisstena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.05.2008
Persoanele din spatele calculatorului sunteti chiar voi !!Sau sunt rudele voastre,cunoscutii vostrii sau chiar vecinii de bloc .Nebuni sunt si-n "viata reala".Traim in secolul vitezei si internetul ajuta la chestia asta.Agatatul pe net este un mod las sau lenes de a cunoaste pe cineva .Conversatul ,schimbul de idei care duce la o astfel de intalnire e altceva.Personal m-am intalnit cu persoane de pe net,am prieteni care s-au intalnit cu persoane de pe net..toata lumea e in siguranta.E adevarat..de cele mai multe ori te alegi cu o aventura de scurta durata...sau uneori de lunga durata.Relatii mai putin :D

#320
Motzoc

Motzoc

    VENERABIL

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,644
  • Înscris: 29.01.2007
Nu vreau sa fac spam, dar ROPORTALUL se intalneste in fiecare an in luna octombrie in Bucuresti, am ajuns la a cincea editie, venim cam 50 useri, ne simtim bine, unii dintre noi am legat si prietenii personale cu familia, cand trec prin Buzau ma viziteaza!
SOFTPEDIA este prea mare, o varianta ar fi intalnirea pe subforumuri, am incercat si asa ceva si nu a mers!
Nu va mai spun ca ma intalnesc cu cei de pe siteurile mici ( sub 100 useri ) tot anual in diferite locatii, cam un weekend vara cu campare, anul acesta vom vizita Judetul meu!
Si ca un amanunt, pe  30 Mai sunt in Bucuresti, doritorii localnici ma pot intalni ( recunoasterea este usoara, avatarul este chiar poza mea! ) , stabiliti dimineata o locatie si o ora!

Edited by Motzoc, 30 April 2010 - 08:35.


#321
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
fire suspicioasa , evit sa depasesc "gardul " softpediei de dragul comunicarii cu userii :rolleyes:
insa exista in lista mea de mess o persoana care a reusit sa imi castige increderea ...insa nu-i de pe aici
inca avem ce vbi, iar o intalnire altfel decat in spatiul real , nu cred ca ar fi necesara
pt ca nici nu dorim sa ne cuplam , nici sa ne imprietenim la ...catarama
conversam de dragul conversatiei , pur si simplu :naughty:

#322
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
Si io m-am intalnit cu multi de pe net si am ramas amici. Mi se pare chiar foarte ok :)

#323
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,653
  • Înscris: 19.04.2009
e o chestie OK, ar fi strebuit sa ajung pe la Iasi pe la stifflerr dar n-am mai putut...
de rusalii ajung la bucuresti si poate ma vad cu connectorxp :)
pana acuma, m-am mai vazut cu altii, dar ori erau din oras, ori erau in scopuri sportive.

ps. poate organizam ceva mai in masa, n-ar strica... facem o rezervare la Caru cu bere si incapem acolo :)

#324
djl

djl

    Au mai rămas 2 zile până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,024
  • Înscris: 13.06.2004

View PostNenea Zap, on 30th November 2006, 23:58, said:

Eu chiar nu va inteleg :huh: Care e problema daca spui cuiva salut pe net si a doua zi iesi cu el/ea la o bere/suc ? Nu e tot om daca il intalnesti pe net sau ce?

Că vai, că vezi cine se poate ascunde. Da, cine știe cine se poate ascunde, dar și oamenii din viața reală îți pot da țeapă (chiar dacă tu știi să judeci oamenii). Celor cu mentalități de încuiați/încuiate le doresc cât mai multe țepe în viața reală!

Edited by djl, 01 May 2010 - 08:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate