Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...

Obtinere numar DUNS pentru Google...

Cum se numeste sarma folosita la ...
 La multi ani @corinadaniela!

Cumparare auto vandut cu procura

Sfat pentru un sistem off-grid la...

Verificare numar angajati firma
 Nu pot scapa de OneDrive

Volan inclinat

Branșamente utilitați g...

Update BIOS = Calculatorul se blo...
 Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 

Internet unlimited la $9.99/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1230 replies to this topic

#397
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,821
  • Înscris: 06.09.2004
laptop? ce laptop?  :)
o sa afli in viitorul nu foarte departat ca unele laptopuri se inteleg greu de tot cu zapp-ul...  :)

#398
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

View PostZoot, on Sep 29 2006, 16:27, said:

Diabolik ai report, spre informatia ta amandoua laptopurile au licenta, poate imi explici pe pm care ar fi fost legatura intre licenta si deconectare.

Mentionez ca folosesc si un abonament vodafone si acela nu se deconecteaza, folosind acelasi dialer de xp.

Exista ceva legatura intre viteza downloadului si puterea semnalului?
1. Bine i-ai fãcut, ºi-o luase în cap.
2. La o linie ai cam 30-50% din viteza maximã, la 2 poþi atinge viteza maximã.
La upload e mai nasol.. Acolo trebe semnal maxim.

#399
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 13.03.2003
In aceeasi camera pe birou, telefonu are 3 linii iar daca il mut 10 cm sare la 5 linii, in nici un caz nu trec de 10kb, media e pe la 7, sa fiu la margina de celula sau suntem mai multi useri pe celula ? La birou, in centru orasului merge cu 15.

Laptopurile, unu e acer: pe ala se deconecteaza fara sa te anunte, pur si simplu dispare legatura, iar celalalt este un fujitsu siemens, pe acesta imi da optiune de redial, ciudat.

LE: telefonul cu care ma conectez e un z710i care nu l-am folosit de 1 an aproximativ, se poate sa fie de la softul invechit ?

Edited by Zoot, 29 September 2006 - 15:54.


#400
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
De la 1 Octombrie upgrade-ul nelimitat la internet devine 9.99 $.  Din fericire doar pentru clientii care isi activeaza optiunea dupa aceasta data. la cei care o au deja ramane neschimbat. :confuzzled:

#401
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View Postzola, on Sep 29 2006, 17:30, said:

De la 1 Octombrie upgrade-ul nelimitat la internet devine 9.99 $.  Din fericire doar pentru clientii care isi activeaza optiunea dupa aceasta data. la cei care o au deja ramane neschimbat. :confuzzled:

Din fericire? Pai noi platim 9$ pentru aceasta optiune...nu inteleg cu ce sunt mai avantajati cei ce vor veni ...

#402
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

View Postchupakbra_best, on Sep 29 2006, 17:36, said:

Din fericire? Pai noi platim 9$ pentru aceasta optiune...nu inteleg cu ce sunt mai avantajati cei ce vor veni ...
pai asta era si ideea :coolspeak: bine ca nu au facut-o la toti, ci doar la cei noi.  fiind upgrade nu puteai comenta prea mult, dar se pare ca Zapp mai invata si nu-si da cu tesla undeva.

#403
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postlikudio, on Sep 29 2006, 15:40, said:

Fratilor... scuzati dar asta chiar trebuie sa o scriu cu Bold. Intrand pe ZAPP la sectiunea eCare > InfoCost imi arata urmatoarea imagine (care e atasata). Scrie in total abonament de 4$ si nicaieri nu ar scrie ca am activata optiunea ZAPP Internet Unlimited, ci doar ca aceasta ar fi disponibila ca UPGRADE la contul meu. Si cand mi-am facut abonamentul m-am dus clar si i-am spus dealer-ului ca vreau cu UPGRADE UNLIMITED activat..... si la urma urmei asa scrie si pe factura! Ar trebui sa-mi fac probleme sau sa stau linistit? E normal ca sa scrie Cost Total Abonament 4USD si nu 13USD cum ar fi normal... Plz help... nu as vrea sa ma trezesc cu ditamai factura la sfarsit de luna la cat am stat! :| :o  :o  :o


esti prea stresat

iti apare cost suplimentar la infocost?

adica ceva de genul: DATESesiune Date (minute) Minutes35:1235:12$0,04$1,41$1,41

Daca da, reclamatie le relatii clienti, daca nu, e ok, ai internet nelimitat.

PS: nu era nevoie de bold .... :D

#404
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
Mai nou nu apare trafic suplimentar la infocost.

#405
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Totul e ca oferta sa fie pe 'viata' si sa nu o retraga asa cum au facut altii din cauza ca reteau lor nu facea fata la nr de utilizatori.
Oricum nu cred ca se pune problema de capacitate la Zapp.  <_<

Edited by Masterboy, 29 September 2006 - 22:06.


#406
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostZoot, on Sep 29 2006, 16:27, said:

Diabolik ai report, spre informatia ta amandoua laptopurile au licenta, poate imi explici pe pm care ar fi fost legatura intre licenta si deconectare.

Mentionez ca folosesc si un abonament vodafone si acela nu se deconecteaza, folosind acelasi dialer de xp.

Exista ceva legatura intre viteza downloadului si puterea semnalului?


Problema este din windows

#407
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002

View PostDiabolik, on Sep 30 2006, 00:59, said:

Problema este din windows

Lasa-l, ca nu intelege ca nu e singurul care foloseste CDMA 1X cu Fujitsu Siemens. Oare cum de altii, printre care si eu (chiar acum ~ 2 ani) nu am avut astfel de probleme cu dialer-ul si intreruperile?
Nu ai configurat/instalat ceva cum trebuie. Nu e de la retea !

#408
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View PostMasterboy, on Sep 30 2006, 03:17, said:

Lasa-l, ca nu intelege ca nu e singurul care foloseste CDMA 1X cu Fujitsu Siemens. Oare cum de altii, printre care si eu (chiar acum ~ 2 ani) nu am avut astfel de probleme cu dialer-ul si intreruperile?
Nu ai configurat/instalat ceva cum trebuie. Nu e de la retea !
Folosesc Internet Unlimited pe un Fujitsu-Siemens V2085 si nu am nici o probl. anormala mentionata mai sus.

#409
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004

View Postchupakbra_best, on Sep 30 2006, 15:06, said:

Folosesc Internet Unlimited pe un Fujitsu-Siemens V2085 si nu am nici o probl. anormala mentionata mai sus.

Am avut si eu ceva probleme dar numai cu driverele pe 2 modele de toshiba sattelite. Nimic cu dialerul ...

#410
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Oare daca sun sa o activeze azi, incepand cu urmatoarea data de facturare, ce cost va avea? 9 sau 9.99? :D

#411
monel_33

monel_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 18.08.2005
Zapp are o noua reclama pe televizor , difuzata in special pe Antena3 , e vorba de ceva cu internet broaband...


Sper sa reusesc sa o inregistrez si sa o postez cat de cutand !

#412
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002

View Postmonel_33, on Sep 30 2006, 20:25, said:

Zapp are o noua reclama pe televizor , difuzata in special pe Antena3 , e vorba de ceva cu internet broaband...
Sper sa reusesc sa o inregistrez si sa o postez cat de cutand !

:coolspeak:  Iti raminem datori ca de obicei   ;)

Edited by Masterboy, 30 September 2006 - 19:45.


#413
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
Am vazut acum 20 de minute o reclama flash pe Antena 3 - un abonament de 11,5 $ (fara tva) pentru internet nelimitat, [b[[high speed[/b] cu modemul Z020. Stie cineva precis despre ce e vorba?
Din cate stiu modemul respectiv permite mai mult decat 1x.  :)

Edited by tiff, 30 September 2006 - 20:36.


#414
monel_33

monel_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 18.08.2005
Noua reclama TV Zapp Online !


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/67AlckprN9I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate