Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...
 Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!
 

Internet unlimited la $9.99/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1230 replies to this topic

#343
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,243
  • Înscris: 07.08.2003

 likudio, on Sep 25 2006, 16:46, said:

[si sa nu-mi iau Z110....[/b]  :coolspeak:


Nu-ti lua Z110. Oricum vei plati si minim 4 usd/voce, asa ca mai bine iti iei 8 usd voce cu 1000 minute in terea si 4 usd nevestei si vorbiti ....
Ia Z525i (LG)

#344
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,243
  • Înscris: 07.08.2003
Intrebare: Ce inseamna terminal de tip fix WLL (care nu primeste puncte Compliment) ?

#345
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

 AcidMan, on Sep 25 2006, 22:17, said:

de unde descarc programul ca l-am dezinstalat?

explicati in detaliu cum fac ...

o sa imi fac timp sa testez . dar nu azi ... :(

Eu am folosit Internet Unlimited cu Skype si doar pentru voce merge super cursiv, dar daca activez si camera deja apare delayul si se fragmenteaza sunetul.

#346
TitiCv

TitiCv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 11.06.2005
Salut!
        Uite am trecut si eu la zapp acum o saptamana pt internet nelimitat. Suna frumos, am luat z110. Semnalul e maxim la mine in casa peste tot. Totusi viteza variaza fara oprire si cand descarc ceva viteza imi sare incontinuu intre 2 KBps si 20KB ps, dar niciodata nu ramane constant. Am sunat la ei, mi-au dat comanda aia pt ping, dar nu ajuta cu nimic. Ce se poate face sau macar se poate face ceva sa ramana viteza stabila? Multam

#347
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 TitiCv, on Sep 27 2006, 15:35, said:

Salut!
        Uite am trecut si eu la zapp acum o saptamana pt internet nelimitat. Suna frumos, am luat z110. Semnalul e maxim la mine in casa peste tot. Totusi viteza variaza fara oprire si cand descarc ceva viteza imi sare incontinuu intre 2 KBps si 20KB ps, dar niciodata nu ramane constant. Am sunat la ei, mi-au dat comanda aia pt ping, dar nu ajuta cu nimic. Ce se poate face sau macar se poate face ceva sa ramana viteza stabila? Multam
Oameni buni, Zapp oferă internet mobil. Parametri săi sunt cu totul alții decât în cazul internetului prin cablu sau DSL.

#348
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2005

 zaboss, on Sep 27 2006, 15:44, said:

Oameni buni, Zapp oferă internet mobil. Parametri săi sunt cu totul alții decât în cazul internetului prin cablu sau DSL.

Nu inteleg toti asta. Internet = dc = filme trase cu 5 mega/s. Cam asa gandesc multi

#349
ssorin22

ssorin22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 07.03.2006

 TitiCv, on Sep 27 2006, 15:35, said:

Salut!
        Uite am trecut si eu la zapp acum o saptamana pt internet nelimitat. Suna frumos, am luat z110. Semnalul e maxim la mine in casa peste tot. Totusi viteza variaza fara oprire si cand descarc ceva viteza imi sare incontinuu intre 2 KBps si 20KB ps, dar niciodata nu ramane constant. Am sunat la ei, mi-au dat comanda aia pt ping, dar nu ajuta cu nimic. Ce se poate face sau macar se poate face ceva sa ramana viteza stabila? Multam


Scoate ZAPP TURBO in caz ca ai Xp  si fa un upload la cablu  de aici:     http://www.zapp.ro/help/download/

#350
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 13.03.2003
In primele 5 minute am reusit sa-mi fac o gramada de nervi. Se deconecteaza din 5 in 5 minute, am tras driverele de pe net, mai rau nici nu mai vede modemu. Solutii?

#351
flaviusb

flaviusb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.12.2005
Este cineva din Cluj-Napoca sa-mi spuna cum se comporta internetul (mobil) de la Zapp? Imi imaginez ca densitatea abonatilor cu optiunea activata este mai mare in aceasta zona si deci internetul "merge" mai greu.

Ma gandesc sa inchei un abonament pentru a beneficia de optiunea cu internet nelimitat. Totusi intentionez sa folosesc mai mult conexiunea indoor, in locul uneia clasice, intr-o zona unde nu duc lipsa de provideri de internet. Stiu ca e ciudat. Sunt constient ca internetul de la Zapp nu substituie retelele de cartier, UPC-ul etc., dar pentru necesitatile mele pare sa fie suficient. Asta in masura in care conexiunea este una decenta. Se vehicula mai sus ca fenomenul asta incepe sa semene cu Xnet.

Daca as avea certitudinea unei conexiuni de bun-simt, nu as mai sta pe ganduri. Nu intentionez sa folosesc abonamentul de voce, iar de aici neajunsul ca terminalul acela nu e (doar) un modem. Compenseaza faptul ca pot "lua" internetul cu mine.

#352
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002

 Zoot, on Sep 27 2006, 17:12, said:

In primele 5 minute am reusit sa-mi fac o gramada de nervi. Se deconecteaza din 5 in 5 minute, am tras driverele de pe net, mai rau nici nu mai vede modemu. Solutii?

Se deconecteaza cind nu faci trafic !
Daca nu, verifica antivirusul si driverele.

Edited by Masterboy, 27 September 2006 - 18:52.


#353
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
După cum am zis, ping host -t e soluţia pt. deconectări.
Desemnea mai daţi un netstat, dacă sunt prea mult conexiuni poate să meargă mai greu şi să se deconecteze.

În altă ordine de idei, la sat la mine e club de net cu zapp fixtel şi merge f. bine, mai ales dacă te gândeşti că e singura alternativă viabilă. Bineînţeles, staţiile sunt legate prin proxy.

#354
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002

 rostov, on Sep 27 2006, 19:58, said:

După cum am zis, ping host -t e soluția pt. deconectări.
Desemnea mai dați un netstat, dacă sunt prea mult conexiuni poate să meargă mai greu și să se deconecteze.

În altă ordine de idei, la sat la mine e club de net cu zapp fixtel și merge f. bine, mai ales dacă te gândești că e singura alternativă viabilă. Bineînțeles, stațiile sunt legate prin proxy.

Wow! Cite fixtel-uri si cite calculatoare?

#355
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

 Masterboy, on Sep 27 2006, 20:04, said:

Wow! Cite fixtel-uri si cite calculatoare?
păi deocamdată are un fixtel la 10 compuri dar dacă merge bine treba, va băga 2 la 10 compuri ;)

Edited by rostov, 27 September 2006 - 19:27.


#356
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 13.03.2003
Asta stiam ca se deconecteaza daca nu faci trafic. E ciudat oricum, pe un laptop se intrerupe legatura din win, fara nici un mesaj, pur si simplu dispar iconitele acelea 2, pe alt laptop vad ca nu face chestia asta, ramane conectat si se deconecteaza doar telefonu, este enervant ca tot face pic pic cand se reconecteaza.


Referitor la cum merge in Cluj, in centru merge cu 15 16, la periferie ( pe langa Metro ) 6 :(

#357
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

 Zoot, on Sep 27 2006, 20:31, said:

Asta stiam ca se deconecteaza daca nu faci trafic. E ciudat oricum, pe un laptop se intrerupe legatura din win, fara nici un mesaj, pur si simplu dispar iconitele acelea 2, pe alt laptop vad ca nu face chestia asta, ramane conectat si se deconecteaza doar telefonu, este enervant ca tot face pic pic cand se reconecteaza.
Ce sistem e pa laptop.. let me guess!! Windows XP! Ain't it funny? :lol:  :death:  :console:

#358
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 13.03.2003
xp pe amandoua, se pare ca si pe celalalt laptop moare legatura si din win, da macar are bunavointa sa ma instiinteze ca a murit si sa-i dau reconectare.

#359
likudio

likudio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 02.09.2005
Fratilor,in cat timp activeaza cei de la ZAPP abonamentele? Am facut abonamentul 4$+9$ (ZTF + Net Unlimited), azi pe la ora 15, si mi-au zis ca se activeaza cam in 2-3 ore. E ora 21 si inca 'imi rod unghile'. Am sunat pe la ora 6 la dealer si a zis k nu mai depinde de el.Daca apelez dupa telefonul  ZAPP orice numar, imi zice robotul sa sun la 111 (ceea ce nu am facut INCA).Daca apelez dupa alt numar, numarul de Zapp zice ca e inexistent. Ma dor degetele de la Wap, cat am butonat pe telefon... Vreau  NEEET :P



-----------------

Well... uite ca nu au trecut nici 15 minute de la momentul cand am scris textul de mai sus dupa WAP, si acum va scriu dupa conexiunea mea la ZAPP.... Internet Unlimited. La prima vedere sunt foarte multumit... cred ca am luat niste redial-uri in primele 5 minute... care sunt afisate numai pe telefon (Hyundai H150)... iar pe calculator (in XP) nu arata ca s-ar fi deconectat, ci doar cu fiecare sunet de conectare pe care il scotea telefonul, mai aparea cate o cifra in plus la ERRORS (received), desi nu mi-a iesit pe Mess sau alte faze... nu stiu de unde este problema. Sunt curios daca as downloada si ar face faza asta... Am bafta ca pe blocul alaturat este un releu ZAPP, si am 5 liniute (maximul) la semnal... hehe... destul de ciudat, am facut un test... 71kbps download... si upload 291kbps... pe http://www.mondospeed.com/speedtest/, dar am facut un download si merge cu 10-19 kB.... urmeaza o serie de teste... oricum... sa nu uitam totusi titlul "ZAPP - MOBILE INTERNET - UNLIMITED" ... deci traiasca cei de la ZAPP...  :coolspeak:

Edited by likudio, 27 September 2006 - 20:53.


#360
Cosminelu5

Cosminelu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.05.2005

Quote

cred ca am luat niste redial-uri in primele 5 minute...

Daca descarci ceva nu mai face treaba asta.Este o setare de la ei in caz ca nu folosesti netul sa nu tii banda ocupata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate