Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Biserica de sfinti

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
337 replies to this topic

#289
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004

View PostPaco_ste1, on 08 august 2023 - 15:56, said:

Iti e dor de partasia cu oamenii flamanzi de Dumnezeu.

Adică de Martorii lui Iehova? :) Da, într-un fel...

#290
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 08 august 2023 - 15:58, said:

Adică de Martorii lui Iehova? Posted Image Da, într-un fel...

Partasia e un act vindecator pentru constinta.
Din pacate unii misionari nu inteleg ca trebuie sa aiba partasie, ei vin doar sa "vanda" .

#291
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
Părtășie dacă mai crezi în Isus, dar dacă nu mai crezi, ce părtășie poate fi aceea? :huh:

#292
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 08 august 2023 - 16:03, said:

Părtășie dacă mai crezi în Isus, dar dacă nu mai crezi, ce părtășie poate fi aceea? Posted Image
Partasia nu e conditionata de isus.
Dar manifestarea noastra e conditionata de credinta. Daca vei  avea in constinta ideea unui Tata ceresc iubitor , iertator . . . . vei avea acelasi spirit si tu fata de ceilalti.
Oamenii sunt provocatori, ei nu cauta partasie ci sa te starneasca , apoi sa se certe.
Partasia nu inseamna sa incepi sa turui inaintea lor ci sa si asculti, sa-l lasi sa vorbeasca pana epuizeaza "caseta" .

#293
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
logic1 scrie... oare ce? Nu este totul atât de clar? :huh:

#294
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
Până la urmă... colegul Logic nu a mai dat acel răspuns... oricât de maestru ar fi... nu poate nici el, să ”salveze” pe cel care trebuie repudiat, adică ”apostolul” Pavel...

#295
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,447
  • Înscris: 10.09.2008
Cred că am răspuns la ce a fost relevant. Restul ține de preferințele și prejudecățile fiecăruia, și eu le respect.

#296
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004

View Postlogic1, on 02 septembrie 2023 - 20:06, said:

și eu le respect.

:)

Ai fost, ești, și vei rămâne... comandantul nostru! Asta nu se poate schimba, niciodată!Posted Image

#297
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
Deci eu, îngrijorat fiind de soarta contului ”Sfantul Jakob”, am considerat inițial că acest cont a fost hackerit. Jakob este și el un suflet, și chiar dacă s-a dovedit a fi cam... răutăcios, totuși este un suflet și nimănui nu i-ar conveni ca contul la care a „muncit” atâția ani, să-i fie furat...:unsure:...
Am scris un mail lacrimogen către colega Admin, în care, în primul rând, îi explicam cât de atașat am fost de acest coleg care lipsește de ceva timp, din motive personale și că doream să-i semnalez faptul că, foarte probabil, contul a fost furat de un hacker. Am solicitat-o pe doamna Admin să verifice toate datele informatice și inclusiv conținutul mesajelor postate, net diferit față de cele aparținând realului utilizator de cont ”Sfantul Jakob”. Într-adevăr, s-a confirmat faptul că altcineva scria de pe acest cont. Acest fapt este o certitudine! Restul sunt considerațiunile mele, calculele mele, că ar fi, după cum scrie, colegul Infinitty, care probabil, a oferit ceva pentru contul lui Jakob. O cafea sau... ceva în genul...
Cert este că Jakob s-a răzgândit și și-a cerut, fără pic de rușine, contul înapoi. Bietul Infinitty a rămas... cu buza umflată, dezamăgit. Da, Infinitty a dat contul înapoi celui care i-l oferise, dar ce urât din partea celui care donează sau chiar vinde ceva, după care... cere înapoi!
Nu ar fi prima faptă de acest gen, să știți că Sfantul Jakob și-a cerut banarea de două ori și tot de două ori s-a milogit la supermoderator să-i dea contul înapoi...[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539873-icon_ohhno.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]. Acum, la fel, donează sau vinde, după care, se răzgândește și cere înapoi...
Ce urât! Câtă lipsă de etică! Posted Image

Iată dragilor, pentru cine mi-am pus eu obrazul, pentru cine m-am îngrijorat ca nu cumva să-i fi fost furat contul, iată pentru cine am făcut sesizare la conducere:

[ https://i.ibb.co/DVr01Wj/Clipboard01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Păi ăstuia îi dai tu contul, măi Jake?

UE - Uniunea Europeană
mUE - m...e, o perversiune sexuală oribilă, nedemnă de cineva care se consideră creștin!

https://dexonline.ro...rare/muie/99062

#298
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
11 voturi pozitive pentru cursul minunat, dar de ce doar 2 elevi înscriși?

[ https://media3.giphy.com/media/V9UlpsOjUcAV9qMAS0/giphy.gif?cid=ecf05e47yj49mynujnhatrxcknmqdxq3ygu1dvnkea1zi5po&ep=v1_gifs_related&rid=giphy.gif&ct=s - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#299
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
... unul din ei, fiind Elihu... păi ăsta s-a înscris ”la mișto”...[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539873-icon_ohhno.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#300
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i.imgflip.com/8ce9d5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#301
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 13 ianuarie 2024 - 20:34, said:

lectiile/ foile tale kilometrice in care te repeti de n ori, fara sa zici nimic important...

Nimic important? Ca să vezi, cineva totuși, mă apreciază! Și nu oricine, este vorba de renumitul publicist de talie mondială, Bart Ehrman, care îmi solicită colaborarea! Posted Image
Probabil vom scoate împreună o carte, un best-seller internațional, în limba engleză, la o editură din America!Posted Image

#302
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004
Cred că... da, de fapt, noi trei facem topicul acesta ”bombă”, noi cei trei, eu, Logic și Daniel, căci restul, doar se fac că nu vor să scrie, căci în realitate, nu știu ce să scrie...[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539874-icon_sad.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]... efectiv, nu știu ce să scrie și de aceea nu vin comment-uri din partea lor! Exact! Restul forumiștilor se minunează de nivelul atât de ridicat al discuțiilor, la care ei nu pot aduce plus valoare, fiindcă nu sunt pregătiți, la ei este o spoială așa..., căci deși au mai frunzărit așa, Biblia, uneori, s-au încrezut în faptul că pastorul la adunare le va explica, atunci când va fi nevoie! Ce să explice, că pastorul acela, dacă-l iei la bani mărunți, este un habarnist!Posted Image

#303
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,447
  • Înscris: 10.09.2008
Dacă ar fi așa, înseamnă că trebuie să cobori nivelul discuțiilor... Posted Image

#304
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,045
  • Înscris: 06.03.2021

View Postlogic1, on 16 ianuarie 2024 - 19:29, said:

Dacă ar fi așa, înseamnă că trebuie să cobori nivelul discuțiilor... Posted Image

Nu trebuie să cobori nivelul discuțiilor, pentru că doar în mintea lui (dark) se petrec astfel de lucruri... adică toți sunt proști, numai el e deștept (și câțiva nominalizați de el)! :thumbdown:

Deci nu... :nonobad:


#305
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,642
  • Înscris: 16.03.2004

View Postlogic1, on 16 ianuarie 2024 - 19:29, said:

Dacă ar fi așa, înseamnă că trebuie să cobori nivelul discuțiilor... Posted Image

Cu dragă inimă, aș coborî nivelul discuțiilor, dar dacă ei nu vin? Posted Image  Xlander, Silică, Kruger, Grateful, sunt așteptați cu bucurie, iar nivelul discuțiilor se poate coborî, ca să înțeleagă și ei despre ce-i vorba...spre exemplu, sunt convins că Silică acum aude prima dată, despre regele Ezechia...ca fiind cel despre care a scris Isaia la 9:6, în condițiile în care niciun autor novotestamentar nu a folosit acest verset atât de utilizat astăzi de predicatori, Isaia 9:6! Silică, Kruger, Grateful și Xlander nu știau chestia asta, pun pariu pe orice! Ei acum nici măcar nu-și pot imagina că Isaia 9:6 nu este citat în Noul testament! Da, da!...
Ei bine, Heartu nu este din categoria lor, fiindcă a mai citit, destul de mult, și lucrurile acestea îi sunt familiare, deci subiectele acestea îi sunt cunoscute, nu sunt ceva nou, ca pentru Xlander, Grateful, Kruger, Silică...Posted Image...
Despre restul ce să mai zic? Nu-i pot cere colegei moderator Naoto să țină pasul cu noi, fiindcă nu are cum, dumneaei are o cu totul altă specializare, în care chiar este nr. 1, un titan al culturii, spun asta căci am mai intrat și eu pe niște topice de pe Poiana, unde mergeam rar de tot....

Edited by dark, 17 January 2024 - 09:45.


#306
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 17 ianuarie 2024 - 09:39, said:

Cu dragă inimă, aș coborî nivelul discuțiilor, dar dacă ei nu vin? Posted Image  Xlander, Silică, Kruger, Grateful, sunt așteptați cu bucurie, iar nivelul discuțiilor se poate coborî, ca să înțeleagă și ei despre ce-i vorba...spre exemplu, sunt convins că Silică acum aude prima dată, despre regele Ezechia...ca fiind cel despre care a scris Isaia la 9:6, în condițiile în care niciun autor novotestamentar nu a folosit acest verset atât de utilizat astăzi de predicatori, Isaia 9:6! Silică, Kruger, Grateful și Xlander nu știau chestia asta, pun pariu pe orice! Ei acum nici măcar nu-și pot imagina că Isaia 9:6 nu este citat în Noul testament! Da, da!...
Ei bine, Heartu nu este din categoria lor, fiindcă a mai citit, destul de mult, și lucrurile acestea îi sunt familiare, deci subiectele acestea îi sunt cunoscute, nu sunt ceva nou, ca pentru Xlander, Grateful, Kruger, Silică...Posted Image...
Despre restul ce să mai zic? Nu-i pot cere colegei moderator Naoto să țină pasul cu noi, fiindcă nu are cum, dumneaei are o cu totul altă specializare, în care chiar este nr. 1, un titan al culturii, spun asta căci am mai intrat și eu pe niște topice de pe Poiana, unde mergeam rar de tot....
Toti cei pe care i-ai  enumerat au frica de adevar.
Kruger spre exemplu  traieste cu credinta ca isus e dumnezeu intrupat, adica dumnezeu s-a facut zigot si a inceput sa creasca in pantecele Mariei.
E de inteles de ce nu iti urmareste postarile, prefera sa traiasca in inselare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate