Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand ajung banii de la banca dupa...

Divani&Sofa

Caut software antic Kasperski Ant...

Intrebare despre ppc (fostul enel)
 Radiator spart? Pierdere freon - ...

Grafice Tesla model Y LR

Sfat achizitie lumini DSLR

Sfat cumparare moneda de aur
 Daca am un filet stricat la fuzet...

Transferurile de active intre bro...

Solutie amenajare interior apartm...

Probleme priza carlig de remorcare
 UST.FR vs NQSE.DE (ETF pe Nasdaq)

Autoturismele BMW nu semnalizeaza...

Reparatie VFD

ETF termen lung VWCE vs VUAA.
 

Problema cu CD Player Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
serbanica

serbanica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 21.09.2004
Am o problema cu cd playerul meu. E un Blaupunkt Palma CD86. Stiu ca este un model mai vechi. Nu citeste absolut nici un cd. Pe unele le da afara, pe unele le citeste dar nu ruleaza nici o melodie. Am incercat si cd-uri scrise la 16x si cd-uri scrise la 4x. In momentul cand da un cd afara se observa pe display eroarea E-08. Am cautat pe net dar nu am gasit mare lucru. Daca are cineva asa ceva sau poate ati mai auzit de astfel de probleme dati-mi un sfat. Dar nu de genul "ia-ti altul" ca asa puteam rezolva si eu problema. :)

#2
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 01.04.2005
E posibil ca lentila de citire sa fie murdara ( daca zici ca e mai vechi ). Incearca sa il desfaci si sa cureti usor cu o pensula filacapul de citire si ce praf mai vezi  prin zona.

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,877
  • Înscris: 01.11.2005
Eu stiu ca pe caruciorul pe care se afla lentila cu bobinele de focalizare...se mai afla unul sau doi semireglabili...care regleza curentul laserului...in geleral ele sunt puse la jumatate...roteste de acei semireglabili...si vezi cum se comporta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate