Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...
 Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...
 

networknodemanager,snmp, mib-uri

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
cristi32

cristi32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 58
  • Înscris: 10.01.2003
am o aplicatie nnm6.2 si am citit destule despre snmp , mib-uri, etc. am routere cisco2611 si switch-uri 3com4400 ot incerc sa ma lamuresc dar documentatia gasita e tare intortocheata. cum fac de exemplu sa gasesc mib-uri despre aceste device-uri  (am gasit pe site-urile producatorilor), dar sunt asa de multe ca nu stiu care ce face .
cum procedez ca sa activez agentii pe routere si switchuri si cum fac sa culeg informatiile. de exemplu , un caz simplu, vreau sa cvitesc incarcarea procesorului la un moment dat, dar va rog explicatii cu amanunte,incarci rfc cutare care spune despre mib-ul 1.3..1......care se ocupa de incarcarea procesorului , apoi activezi agentul pe router cu comenzile , aopi culegi informatia in nnm astfel. la fel si pe switch-uri cum fac ?
dau o bere

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate