Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

RDS cea mai naspa firma de internet la relatii cu publicul

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Daca RDS e "naspa", ce sa mai zic de ASTRAL TELECOM. Operatorii de cablu sint linistiti: detin un oarecare MONOPOL si intr-o zi tot ei vor fi primii care vor trage firbra optica pe linga casa ta si tot ei vor fi primii care iti vor bate la usa intrebindu-te daca vrei sa te conectezi... Asta e, am scapat de la 1 ianuarie 2003 de monopolul RomTelecom si am dat de monopolurile RDS, ASTRAL TELECOM etc. Viitorul suna bine, nu? :) Sa fim optimisti, se poate si mai rau!

#20
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
Cica azi se duce la Rds adminu nostru sa vorbeasca cu ei ...ce se intampla....eu l-am sfatuit sa semneze un contract.....sa nu plece de acolo fara un contract semnat..  :drac: ...Am o intrebare pentru voi: Persoanele fizice care vor net prin fibra nu au voie sa semneze contract inainte? Rds asa ne-a spus ca fibra este numai pentru persoane juridice si ca de aia nu s-a semnat nici un contarct si sustin in continuare ideea idioata.....Nu pot sa cred daca exista asa ceva....De ce sa nu aiba voie si persoana fizica din moment ce platim!!!   :mad:   :ciocan:

#21
cristizmf

cristizmf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.07.2003
Ai mari sanse sa mai astepti. La mine a durat aproape 2 luni sa imi puna prin cablu, adica doar lucrari in casa. Personalul lor este neinstruit si nu le pasa de nimic. Cand a venit sa puna modemul din 2 patch corduri nu era nici unul bun, trageai cu mana mufele de pe fir, de nu auzisera ca trebuie sa fie si stranse. La partea de asistenta tehnica doar dupa ce ii bati la cap un timp mai indelugat te baga in seama ca sa scape de tine. Mi-au contorizat gresit traficul dar nu a contat la nimic cand le-am aratat, asa a ramas. Si nici macar nu merge bine tot timpul, azi de ex. a avut cel mult 7 KB (pe linie de 128 Kbps)  asa ca trebuie sa te astepti la multe alte chestii. Ce este si mai ciudat ceea ce este gratuit merge in ultimul timp mai greu ca restul, or fi limitat la o valoare mai mica latimea de banda ceea ce nu m-ar mira.

#22
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
@cristizmf - Daca nu ai canal garantat de 128 Kbps nu te astepta la 12k tot timpul (sau vreodata). In contract chiar scrie ca linia este impartita intre mai multi abonati.
Relativ la contorizare, eu nu stiu ce sa mai cred, dar n-am avut niciodata nici o problema. Iar la departamentul de relatii cu clientii eu sunt aproape sigur ca e o chestiune de bafta - sunt unii care stiu ce vorbesc, altii cazuti din cer :)

#23
cristizmf

cristizmf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.07.2003
Stiu ca nu este canal garantat. Sunt conectat de o luna si ceva, pana cam acu 10 zile a mers bine (atunci cand nu pica de tot) adica nu vedeam decat rar sub 10 KB/s si de multe ori spre 15. Insa in ultima timp a mers foarte prost chiar si pe serverele lor de jocuri unde primeam kick pentru ping prea mare. In plus la chestia cu contorizarea nici nu apar toate zilele asa ca nici nu stiu cum stau. De la inceputul lunii nu sunt mai mult de 3 zile afisate si astea pe sarite. Uite un screenshot

#24
cristizmf

cristizmf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.07.2003
Nu stiu sa pun imaginea, oricum erau doar zilele 1,7,8,9 incomplete

#25
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Da. Asa ceva mi-a aparut si mie. Mai haios a fost cand disparuse o luna intreaga :) Dar dupa cateva zile mi-au aparut zilele respective la loc.
Ceva de pe la ei, nu mi-am dat seama ce...

#26
cristizmf

cristizmf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.07.2003
La mine inca nu au aparut toate zilele din luna trecuta   :)

#27
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
Sa stii ca nu esti singurul cu aceasta problema...Cunosc un prieten bun care are si el Cable link rds si tot asa vai de steaua lui...se itrerupe mereu.....Suna la rds il minte pe fata......etc ...ce sa mai.....ti se face sila numai cand ii auzi cum raspund la telefon..... :ciocan:

#28
cristizmf

cristizmf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.07.2003
Nici nu ma asteptatm sa fie singurul :)
Se pare ca au aratat suficient 2 zile contorizarea, iar au oprit-o.

#29
Amedio_67

Amedio_67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 10.02.2002
Pâna la sfârsitul anului, sau cel mai târziu la 1 Aprilie, intra RomTelecom-ul cu o oferta serioasa. Pâna atunci mai injuram pe altii.:)

#30
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
@Amedio_67 - Eu prefer sa-mi car bitzii manual decat sa aleg vreun serviciu RT. Si nu cred ca sunt singurul :)

#31
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
Ares man......you right .......in nici un caz n-o sa optez pt serviciile romtelecom pentru internet.......Cred ca ar fi cea mai mare teapa posibila din istoria netului sau a tuturor timpurilor......... :nu:

#32
cristizmf

cristizmf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.07.2003
Doar pe 1 Aprilie ar putea veni Romtelecom cu o oferta serioasa :)

#33
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
Lume...vesti bune pentru mine....Astazi 18.07.2003 se semneaza contractul dintre noi si rds.....si se plateste suma de bani....Si in contract scrie ca avem net in maxim 2 saptamani de zile..... :yeah baby  :oK:  :)  Treaba ciudata este ca nu stiu de ce a stat adminu nostru care sc-a ocupat de relatiile cu rds atata timp ca sa semneze contractul si sa dea banii....Deci eu nu pot sa-l inteleg...Adica nu stiu ce-a crezut el ca rezolva cu cererea facuta atunci.....In fine bine ca se rezolva treburile pana la urma.....Incepusem sa nu mai am sperante ..vroiam sa-mi iau banii inapoi  :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate