Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#10855
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 17.08.2007
Doamne astia s-au dezaxat total. Pe langa fapul ca au scos recent doua canale, acuma imi trimit reclame cu mopuri de 5 bulioane/buc :roflmaofast: . De banii astia iei doua aspiratoare nou noute! Sau noile conracte se vor incheia dar daca cumperi macar o duzina!!!Mai am exact o luna si jumatate din contractul cu zaharatul, dupa care renunt la el. Definitiv!

#10856
stelistul07

stelistul07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.05.2007
hotii astia o sa bage si pentru TVR 1 taxa suplimentara.

peste tot Discovery World, Discovery Science si Discovery Travel & Living sunt incluse in abonamentul de baza... aici vor bani in plus.  <_<

nustiu ce au in cap astia, dar isi vor pierde multi clienti in urmatoarele luni cu aceste scumpiri mascate.

zicetimi va rog ce litera are pachetul explorer si la ce numar de sms.... ca am uitat.

Edited by stelistul07, 02 December 2009 - 18:36.


#10857
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

 stelistul07, on 2nd December 2009, 18:31, said:

zicetimi va rog ce litera are pachetul explorer si la ce numar de sms.... ca am uitat.

Pachetul Explorer
- litera E

Numar de sms : 1829

#10858
sageata62

sageata62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 06.01.2008

 stelistul07, on 2nd December 2009, 18:31, said:

hotii astia o sa bage si pentru TVR 1 taxa suplimentara.

peste tot Discovery World, Discovery Science si Discovery Travel & Living sunt incluse in abonamentul de baza... aici vor bani in plus.  <_<

nustiu ce au in cap astia, dar isi vor pierde multi clienti in urmatoarele luni cu aceste scumpiri mascate.

zicetimi va rog ce litera are pachetul explorer si la ce numar de sms.... ca am uitat.
sms la 1829 litera E

Sa speram ca din luna martie 2010 vom putea sa ne schimbam operatorul fara sa mai platim sute de euro daca vrem sa plecam inainte sa se expire contractul........exista un proiect de lege sa speram ca va merge treaba......abia astept mam saturat de rahatul asta de RTC de 2 lei... :smoke:

#10859
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

 sageata62, on 2nd December 2009, 18:53, said:

sms la 1829 litera E

Sa speram ca din luna martie 2010 vom putea sa ne schimbam operatorul fara sa mai platim sute de euro daca vrem sa plecam inainte sa se expire contractul........exista un proiect de lege sa speram ca va merge treaba......abia astept mam saturat de rahatul asta de RTC de 2 lei... :smoke:

Speram , dar putine sanse -_-

#10860
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,641
  • Înscris: 01.12.2001

 costi_ionita79, on 2nd December 2009, 11:17, said:

NU. Trebuie sa te inregistreze cu al doilea STB.
Nu prea e fair play.
Doresc inca un card Dolce dar fara STB-ul aferent pe care sa-l platesc. (ce e gratis in cadrul abonamentului). Pun cardul Dolce in Echosmart (pe care deja il am si e si mai ieftin si mai bun, ca are si FTA)
Sa imperecheze cardul cu al doilea STB Dolce dar pe care sa nu fiu nevoit sa il cumpar. Sa imi zica doar seria aparatului cu care e imperecheat.
De ce nu ar merge? Cand am timp chiar am sa-i intreb in mod oficial.
Ma gandeam ca poate cineva de aici a reusit sa faca aceasta "tranzactie"

Edited by dorin_2k, 02 December 2009 - 19:16.


#10861
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008

 dorin_2k, on 2nd December 2009, 19:15, said:

Nu prea e fair play.
Doresc inca un card Dolce dar fara STB-ul aferent pe care sa-l platesc. (ce e gratis in cadrul abonamentului). Pun cardul Dolce in Echosmart (pe care deja il am si e si mai ieftin si mai bun, ca are si FTA)
Sa imperecheze cardul cu al doilea STB Dolce dar pe care sa nu fiu nevoit sa il cumpar. Sa imi zica doar seria aparatului cu care e imperecheat.
De ce nu ar merge? Cand am timp chiar am sa-i intreb in mod oficial.
Ma gandeam ca poate cineva de aici a reusit sa faca aceasta "tranzactie"

un stb iti dau eu seria aparatului pe privat

#10862
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 costi_ionita79, on 2nd December 2009, 12:17, said:

NU. Trebuie sa te inregistreze cu al doilea STB.
eronat! poti primi in custodie un al doilea card fara a cumpara un decodor de la rtc.poti reutiliza insa un decodor Dolce pe care l-ai procurat tu (de la cineva care a renuntat la Dolce si a ramas cu dec. 2).mergi in magazin cu seria decodorului (33FDBF......),se verifica aceasta serie sa nu fie activa (sub contract )si primesti in custodie cardul care se va imperechea cu seria decodorului.in concluzie decodoarele Dolce se POT reutiliza tot in sistem. ;)

#10863
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 27.02.2006

 stelistul07, on 2nd December 2009, 18:31, said:

hotii astia o sa bage si pentru TVR 1 taxa suplimentara.

peste tot Discovery World, Discovery Science si Discovery Travel & Living sunt incluse in abonamentul de baza... aici vor bani in plus.  <_<

nustiu ce au in cap astia, dar isi vor pierde multi clienti in urmatoarele luni cu aceste scumpiri mascate.

zicetimi va rog ce litera are pachetul explorer si la ce numar de sms.... ca am uitat.

la digi este in pachet extra 1. la max (akta) este tot pachet separat. la focussat este in pachet suplimentar.
eu am ab. regional la 2.7E , fara nimic altceva (doar Dolce Star) si vad gratis Explorer.

#10864
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,641
  • Înscris: 01.12.2001

 unchiujim, on 2nd December 2009, 22:13, said:

eronat! poti primi in custodie un al doilea card fara a cumpara un decodor de la rtc.poti reutiliza insa un decodor Dolce pe care l-ai procurat tu (de la cineva care a renuntat la Dolce si a ramas cu dec. 2).mergi in magazin cu seria decodorului (33FDBF......),se verifica aceasta serie sa nu fie activa (sub contract )si primesti in custodie cardul care se va imperechea cu seria decodorului.in concluzie decodoarele Dolce se POT reutiliza tot in sistem. ;)
OK, mersi. Asta voiam sa aud.
Trebuie sa merg fizic cu STB-ul Dolce la magazin?
Nu vreau sa folosesc un STB Dolce. Voi folosi un Echosmart 791 (la care am probat chiar propriul card si merge OK cu modificarile de rigoare in meniu referitoare la imperecherea cu cardul).
E o solutie pe care am s-o aplic. Cunosc pe cineva ce are doar 1 STB si il foi ruga sa faca cerere pt al doilea card , pe care sa mi-l cedeze mie. E vreo problema de legelitate?
Singurul dezavantaj ar fi doar la pachetele care nu vor mai fi identice (am si kids-ul activat pt cei mici)

#10865
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008
reclama cu papagalu de la romtelecom pt dolce;
MA BUCUR CA SUNT UN PAPAGAL CARE A RENUNTAT LA SERVICILE ROMTELECOM: televiziune, internet, telefonie pt care plateam in jur de 120 lei/luna.
Papagalul plateste acuma 52 lei/luna pt aceleasi servici dar mai are in plus si .... vezi reclama Circotasii...
Papagalu sa bucurat de un Barca- Real in sistem HD, ceei ce nu sunt papagali cu ce se pot lauda la dolcelica?
Papagalu are 11 posturi de documentare, ma intristeaza faptul ca cei ce sunt abonati la dolcelica au fost taiati de la explorer dar ma bucur ca oferta de XXX a fost imbunatatita.
Vizioanare placuta pt abonatii dolcelica si sper ca natalitatea in romanica sa creasca ...
citat din un mare fost comunist  ...stupid pipăl...

 dorin_2k, on 2nd December 2009, 22:26, said:

OK, mersi. Asta voiam sa aud.
Trebuie sa merg fizic cu STB-ul Dolce la magazin?
Nu vreau sa folosesc un STB Dolce. Voi folosi un Echosmart 791 (la care am probat chiar propriul card si merge OK cu modificarile de rigoare in meniu referitoare la imperecherea cu cardul).
E o solutie pe care am s-o aplic. Cunosc pe cineva ce are doar 1 STB si il foi ruga sa faca cerere pt al doilea card , pe care sa mi-l cedeze mie. E vreo problema de legelitate?
Singurul dezavantaj ar fi doar la pachetele care nu vor mai fi identice (am si kids-ul activat pt cei mici)


Ti-am trimis o serie stb pe privat, confirma daca ai primit da sau nu.

Edited by sir_petre, 02 December 2009 - 22:49.


#10866
radupe

radupe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.03.2005
Mi-au taiat si mie Discovery-urile, initiaez procedura de reziliere a contractului!

#10867
robi22

robi22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 16.04.2008

 sir_petre, on 2nd December 2009, 22:42, said:

reclama cu papagalu de la romtelecom pt dolce;
MA BUCUR CA SUNT UN PAPAGAL CARE A RENUNTAT LA SERVICILE ROMTELECOM: televiziune, internet, telefonie pt care plateam in jur de 120 lei/luna.
Papagalul plateste acuma 52 lei/luna pt aceleasi servici dar mai are in plus si .... vezi reclama Circotasii...
Papagalu sa bucurat de un Barca- Real in sistem HD, ceei ce nu sunt papagali cu ce se pot lauda la dolcelica?
Papagalu are 11 posturi de documentare, ma intristeaza faptul ca cei ce sunt abonati la dolcelica au fost taiati de la explorer dar ma bucur ca oferta de XXX a fost imbunatatita.
Vizioanare placuta pt abonatii dolcelica si sper ca natalitatea in romanica sa creasca ...
citat din un mare fost comunist  ...stupid pipăl...




Ti-am trimis o serie stb pe privat, confirma daca ai primit da sau nu.


Daca tai HD..care nu e in pret..si Dumnezeu stie cat o sa coste e ok..Daca ai abo la DTH pune o umbrela pe antena..ca vine iarna!

Si eu zic sa asteptam 01.01.2010 si sa vedem daca Digisport(SD) mai e in baza..

#10868
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
inca le am active insa azi am "initiat-o" si eu. mai bine dau banii pe echipament adevarat DVB-S2 si mi-l amortizez din aproape 2 mil dati ca papagalul la dolce.
ca si procedura (apropos multumesc @karoly32) am sunat la 1930 am cerut rezilierea, mi s-a comunicat in max. 10 zile voi fi sunat.
Surpriza a fost ca in mai putin de o ora am fost sunat si s-a inceput ofertarea...

Le-am multumit frumos, poate cu alta ocazie cand vor fi competitivi pentru mine ma voi intoarce.
Mai trebuie sa merg cu o cerere scrisa si copie de la buletin, urmand ca rezilierea sa se faca "la zi" (am trecut de perioadele lor minim contractuale la toate cele 3 servicii)

Oricum, trebuie sa recunosc ca serviciul clienti Romtelecom, eu personal, il consider cel mai profesionist si pentru asta merita un   :OK:

Edited by sly_d, 02 December 2009 - 23:10.


#10869
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 radupe, on 2nd December 2009, 22:43, said:

Mi-au taiat si mie Discovery-urile, initiaez procedura de reziliere a contractului!

Au vandut prea multe abonamente la 2,7 euro si nu-si mai acopera cheltuielile, probabil.
Marele pachet Midnight e extrem de prost, nici cu asta nu mai scot mare lucru.
De aceea au si modificat canalele XXX, luand unele si mai proaste si sigur mult mai ieftine.
Pretul pachetului e insa acelasi.
Inteleg ca vor sa dea si Disney pe bani.

Momentan n-au continut exclusiv si nici nu se poate spune ca sunt ieftini.
Dolce face bisnita cu pachetul MaxPack (HBO, HBO Comedy, Cinemax si Cinemax 2).
Il da la pret mare fata de cablisti: 4,64 euro cu TVA.
La UPC e 12 lei plus TVA, adica 14,28 lei, adica 3,36 euro.
Cat vrea in plus Dolce: 1,28 euro (5,44 lei).
La Digi DTH MaxPack-ul e 14 lei cu tot cu TVA, deci si mai ieftin...
Si exemplele pot continua.

Pe termen mediu vor pierde.
Nu mai poti face bisnita in Romania sau cel putin nu cu aceleasi banale programe tv la care nu se mai uita nimeni decat extrem de putin.
Pacat de Dolce ca din standard DTH in Romania devine doar un operator scump si nu atat de performant.
Cat vor cere oare pentru HD, daca va fi lansat?

#10870
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Sa vedem daca de pe 01.01.2010 la Digi va fi negru pt unii spectatori care nu platesc abonament  :roflmao:
De fapt pana in ianuarie li se vor schimba la toti abonatii platitori cartelele cu Nagra3, nu mai e scuza ca am platit pe 10ani si nici nu mai trec nici eu si nici o cunostinta prin caserie.
Momentan pe cablu digital cu conserve fara cartele, n-ai cum sa faci pachete.

 robi22, on 2nd December 2009, 22:59, said:

Daca tai HD..care nu e in pret..si Dumnezeu stie cat o sa coste e ok..Daca ai abo la DTH pune o umbrela pe antena..ca vine iarna!
Si eu zic sa asteptam 01.01.2010 si sa vedem daca Digisport(SD) mai e in baza..

Edited by Blackhawk, 02 December 2009 - 23:15.


#10871
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008
Au scos Extreme Sports?

#10872
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Da , l-au scos ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate