Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 

Furt auto

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
turbodiesel , ce se mai aude cu masina?  cum avanseaza ancheta?  :D

#20
turbodiesel

turbodiesel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.03.2003

View Postbarbosa, on May 16 2006, 16:39, said:

turbodiesel , ce se mai aude cu masina?  cum avanseaza ancheta?  :D

E liniste...deja mi-am o parte din speranta, dar... Unui prieten i-au furat masina de doua ori, dacie gri metalizat din 2000, prima data a gasit-o militzia cu tot cu hotz dupa cateva zile, iar a doua oara a gasit-o dupa trei luni jumate neatinsa. Deci sperante ar mai fi. Faza frumoasa cu prietenu meu a fost ca dupa doua luni i-au dat asigurarile banii, si cand i-au gasit mashina erau deja cheltuiti  :D .

#21
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005

View Postturbodiesel, on May 18 2006, 11:02, said:

E liniste...deja mi-am o parte din speranta, dar... Unui prieten i-au furat masina de doua ori, dacie gri metalizat din 2000, prima data a gasit-o militzia cu tot cu hotz dupa cateva zile, iar a doua oara a gasit-o dupa trei luni jumate neatinsa. Deci sperante ar mai fi. Faza frumoasa cu prietenu meu a fost ca dupa doua luni i-au dat asigurarile banii, si cand i-au gasit mashina erau deja cheltuiti  :D .
si nu a trebuit sa-i returneze?

#22
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postcosminnuss, on May 18 2006, 13:38, said:

si nu a trebuit sa-i returneze?

In mod normal ar trebui asigurarile sa ia masina si sa faca ce vor cu ea (sa o valorifice).

Masinile straine furate pe care le gasesc politistii romani stau prin depozite, nimeni nu le vor, nici soc. de asigurare din vest, nici proprietarii (despagubiti deja)...

#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ciudata faza cu masinile ce nu pot sunt luate de societatile de asigurare dupa ce le gasesc politistii. Au oare de a face cu reasigurarea societatilor de asigurare?

#24
Funnny

Funnny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.11.2007

View Postturbodiesel, on May 2 2006, 08:51, said:

Mi s-a furat mashina   :( , din fata geamului de la dormitor... Am fost la politie...am cautat-o prin cartier (Pantelimon, langa spital)...nimik. Politia a zis ca de obicei se gasesc, ca le iau distrushii si se plimba cu ele si le lasa pe unde apuca.
Intreb si eu daca a vazut cineva o Dacia ALBA din 2000, nr B - 26 - RTI cu un far spart pe dreapta, si mai intreb daca exista pagubiti "norocosi", adica care au gasit-o.
:crybaby:


:angry: Din pacate masiniile furate nu prea se regasasc. Masinile se fura deobicei pentru piese de schimb. Imi pare rau ca ti-a furat masina. Am uitat la statistici si am observat ca furtul de masini e in crestere la noi, cauza cresterii este nevoia de piese de schimb. Si eu ma o masina, am cumparat anul trecut si mie frica de hoti de masini. Am studiat cele mai performanete sisteme antifurt de masina, dar am constatat ca ninci sistemele antifurt nu este solutie impotriva hotii. Am citit multe articole in care descriau cum se anhileaza sistemele de alarma si GPS-ul. Deci eu asa am constat ca ninci asta nu este solutia. Dupa multa studiere am gasit o sulitie perfecta impotriva hoti de masini... :coolspeak:

#25
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Cred ca din mai pana acum a gasit-o. Sau nu...!!??

#26
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View PostFunnny, on Nov 26 2007, 13:04, said:

:angry: Din pacate masiniile furate nu prea se regasasc. Masinile se fura deobicei pentru piese de schimb. Imi pare rau ca ti-a furat masina. Am uitat la statistici si am observat ca furtul de masini e in crestere la noi, cauza cresterii este nevoia de piese de schimb. Si eu ma o masina, am cumparat anul trecut si mie frica de hoti de masini. Am studiat cele mai performanete sisteme antifurt de masina, dar am constatat ca ninci sistemele antifurt nu este solutie impotriva hotii. Am citit multe articole in care descriau cum se anhileaza sistemele de alarma si GPS-ul. Deci eu asa am constat ca ninci asta nu este solutia. Dupa multa studiere am gasit o sulitie perfecta impotriva hoti de masini... :coolspeak:

De ce GPSul nu este o solutie? Ce ai gasit?

Da, Clujul este locul 2 dupa Bucuresti, parintilor mei le-au furat Golful si l-au parcat 50 de metri mai in stanga intr-o curte privata, pe cand a venit cu militia, ciuciu masina  :deadtongue:. Ofiterul care ancheta era nou in politie si a gasit o filiera de inmatriculari cu cadre din politie superioare lui. Rezultatul a fost mutarea lui de la furturi auto  :death: .

#27
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostEl-Vis, on Nov 27 2007, 21:24, said:

De ce GPSul nu este o solutie? Ce ai gasit?

Da, Clujul este locul 2 dupa Bucuresti, parintilor mei le-au furat Golful si l-au parcat 50 de metri mai in stanga intr-o curte privata, pe cand a venit cu militia, ciuciu masina :deadtongue: . Ofiterul care ancheta era nou in politie si a gasit o filiera de inmatriculari cu cadre din politie superioare lui. Rezultatul a fost mutarea lui de la furturi auto :death: .

e normal...l-au avansat la furturi mai tari...poate omu era chiar inteligent,...de ce sa se iroseasca?
Sincer nu cred ca l-au lucrat superiorii lui pt ca i-a dat in gat.Exista si alte "organisme" in cadrul Ministerului...care puteau fi alertate.Oricum, nu cred ca aia mai inmatriculeaza masini pe blat in continuare.Mai sunt si povesti...dar oricum, orice e posibil in orasul Caritasului si a lu Ghitza!Plus astia actualii, clica de la Cluj a PD-ului, nu?

#28
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007

View PostC.F.S., on Nov 26 2007, 16:40, said:

Cred ca din mai pana acum a gasit-o. Sau nu...!!??
era mai 2006 ...

#29
ettyus

ettyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 12.11.2006

View Postsanddy1964, on Nov 28 2007, 12:40, said:

e normal...l-au avansat la furturi mai tari...poate omu era chiar inteligent,...de ce sa se iroseasca?
Sincer nu cred ca l-au lucrat superiorii lui pt ca i-a dat in gat.Exista si alte "organisme" in cadrul Ministerului...care puteau fi alertate.Oricum, nu cred ca aia mai inmatriculeaza masini pe blat in continuare.Mai sunt si povesti...dar oricum, orice e posibil in orasul Caritasului si a lu Ghitza!Plus astia actualii, clica de la Cluj a PD-ului, nu?


LOL Sanndy1964 Chiar asa de rai suntem noi astia de la cluj???  VAi vai ce rau vedeti voi orasul prafului ca in afara de PRAF si de MASINI DE SALUBRIZARE si multa multa aglomeratie pe sosele nu se intampla nimic special aici. Si apropo de cand cu clica PD-ului parca se mai screme salubritatea sa curete drumurile ca daca era cum era inainte de clica PD-ului nu mai erau drumuri asfaltate in Cluj ci doar drumuri de pamant ( doamne fereste sa o luati ca politica ca nu fac politica alta decat politica mea proprie si personala)

Edited by ettyus, 29 November 2007 - 08:49.


#30
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View Postsanddy1964, on Nov 28 2007, 12:40, said:

e normal...l-au avansat la furturi mai tari...poate omu era chiar inteligent,...de ce sa se iroseasca?
Sincer nu cred ca l-au lucrat superiorii lui pt ca i-a dat in gat.Exista si alte "organisme" in cadrul Ministerului...care puteau fi alertate.Oricum, nu cred ca aia mai inmatriculeaza masini pe blat in continuare.Mai sunt si povesti...dar oricum, orice e posibil in orasul Caritasului si a lu Ghitza!Plus astia actualii, clica de la Cluj a PD-ului, nu?

Nu, era altcumva: in mod intamplator a vazut multa aglomeratie intr-o locatie din Cluj  :huh: cu multa "lume buna" si a cercetat si si-a anuntat sefii de chestia aia dupa care a fost mutat in alta parte  :death: . Foarte probabil sa fi fost implicat si cel care a vandut masina.

#31
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
N-a zis nimeni ca sunteti rai. Am zis si eu asa,..ca nu se poate nega rolul "creator" al CARITASULUI s a lu Ghitza...in rest Clujul e cel mai important oras din Transilvania, stim si noi aic la Bucale...degeaba se sccrem altii cu Sibiul si Brasovul si altele...e distanta mare...

#32
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Un coleg de facultatea imi spunea cica azi am venit cu tramvaiul .Am coborat sa iau masina si ia-o de unde nu-i , mi-o furase .....am anuntat politia si au inceput cercetarile.
La vreo 2 saptamani a venit si mi-a zis ca i-au gasit masina in cartierul ala din continuare de la Giulesti ....parca Giulesti-Sarbi sau cum s-o chema, in stare perfecta ,abandonata pe marginea drumului.
Nu trece 3 zile zile si omu vine iar suparat la scoala cica `baaa ma trezesc dimineata ma duc sa ma barbieresc si ma uit asa pe geam in timp ce ma barbieream si cand hop masina nu mai era, ma duc la tata il intreb daca a fost el cu ea si zice ca nu .....drept urmare nu am mai venit la primele 2 cursuri ca am stat iar la politie sa declar furtul`

La o saptamana ii gaseste iar masina in Bucurestii Noi dar nu mai avea difuzoarele . A recumpet-o din nou s-a dus i-a pus alarma si acum ascunde masina de hoti prin imprejurimi. :lol:

Omu are un break din 2000 alb si sta prin berceni.

Ahhh apropo de berceni(aparatorii patriei)....ma duc la o prietena acolo si urma sa inoptez la ea , pe la ora 19-20 imi zice auzi sa nu-ti lasi masina aici ca uite ce se intampla....ma scoate pe balcon si-mi arata 3-4 masini fara oglinzi :lol: .....daca nu stiam credeam ca asa se poarta in zona aia, e vreo moda ceva. Drept urmare am dus masina intr-o parcare de benzinarie. Mai bine zis am mers o statie cu autobuzul am lasat masina si m-am intors inapoi tot cu autobuzul. :D

P.S. de 5-6 ani (din care 3 zi de zi) de cand stau in bucuresti nu mi-a praduit nimeni nimic. Poate ca n-au nevoie de pocnitori dinastea de forduri si mazde. In schimb acum 10-11 ani ,i-a lasat lu taica-miu breckul gol de marfa parcat langa masina politiei la ora 12 ziua pe podul din voluntari (europa) , si nu au furat lucruri usoare ci baxuri de detergenti(aprox.20-30)

Edited by cosmin_miu, 01 December 2007 - 14:22.


#33
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
cum ai mers cu autobuzul, ai lasat masina, si te-ai intors tot cu autobuzul ?:o

#34
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postwizake, on Dec 1 2007, 15:10, said:

cum ai mers cu autobuzul, ai lasat masina, si te-ai intors tot cu autobuzul ? :o

ihi :D ....si-am mai facut odata asa cu metroul cand era foarte aglomerat si aveam limita de timp.Am lasat masina in  romana si m-am dus cu metroul pana la tineretului .

#35
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcosmin_miu, on Dec 1 2007, 16:57, said:

ihi :D ....si-am mai facut odata asa cu metroul cand era foarte aglomerat si aveam limita de timp.Am lasat masina in  romana si m-am dus cu metroul pana la tineretului .

cosmine, repeta te rog: ai mers cu autobuzul? si masina ce facea? se tinea dupa autobuz si striga "asteapta-ma si pe mineeeee!" ? :P

#36
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postmianna, on Dec 8 2007, 15:46, said:

cosmine, repeta te rog: ai mers cu autobuzul? si masina ce facea? se tinea dupa autobuz si striga "asteapta-ma si pe mineeeee!" ? :P

pe une, e greu sa lasi masina la Romana, nu sunt locuri de parcare,,,acu pe bune,,,daca si Mianna s-a sesizat, de pe alta Arie... :lol:  :lol:

OFF TOPIC: Ma gandesc unde si-a lasat ea bagajele la Frankfurt fara sa-i dispara cat timp a vizitat orasul...Eu vizitam 2-3 parcuri auto si un concesionar Audi si eram multumit...sunt chiar langa aeroport.
Frate, ce aeroport gigant,...cine sa aiba ideea de a iesi pt cateva ore ca sa viziteze orasul... :confuzzled:
Mai bine zicea: mai Sanndy, nu mergi si tu la neamt, ia-ne si pe noi,..2-3 forumisti sa vizitam Frankfurtul...cotizam la benzina, platim amenzi. etc etc

Edited by sanddy1964, 08 December 2007 - 19:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate