Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Valeriu Nicolae

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
74 replies to this topic

#37
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,550
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmaccip, on 20 iunie 2024 - 14:26, said:

100 % de acord.
Atat timp cat vorbim de coruptie, stanga, dreapta nu-si are sensul. Prefer un partid de stanga corect, decat dreapta corupt pana in maduva oaselor. Ca tot se plang unii ca USR e de stanga.

#38
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,453
  • Înscris: 30.08.2017
Corect, problema la noi tine mai degraba de coruptie, decat de ideologie.

Edited by george_alexandru, 20 June 2024 - 14:33.


#39
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,909
  • Înscris: 08.12.2006

View Postgeorge_alexandru, on 20 iunie 2024 - 14:26, said:

PSD e de stanga si se declara si ei de stanga, dar au luat si masuri care erau mai degraba de dreapta. De exemplu, ei au decis cota unica in 2004,
E mult timp de atunci dar din ce îmi aduc aminte cota unică nu a fost introdusă de PSD ci de alianţa DA sau cum se numea ghiveciul PNL+PD care l-a instalat premier pe domnul Tăriceanu.

Edited by antinari, 20 June 2024 - 14:38.


#40
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,838
  • Înscris: 06.01.2007

View PostBursul, on 20 iunie 2024 - 14:32, said:

Prefer un partid de stanga corect, decat dreapta corupt
Eu s-ar putea sa prefer chiar unul de stanga corect deca de dreapta corect.
Pentru ca nu stiu ce inseamna stanga si dreapta.
Adica am o idee construita din ce se vorbeste, dar nu stiu cum functioneaza astea in practica.
Tint sa spun ca sunt de dreapta pentru ca sunt anti pesede, dar s-ar putea sa nu fiu de dreapta.

Edited by maccip, 20 June 2024 - 14:39.


#41
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,550
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmaccip, on 20 iunie 2024 - 14:39, said:

Eu s-ar putea sa prefer chiar unul de stanga corect deca de dreapta corect.
Pentru ca nu stiu ce inseamna stanga si dreapta.
Adica am o idee construita din ce se vorbeste, dar nu stiu cum functioneaza astea in practica.
Tint sa spun ca sunt de dreapta pentru ca sunt anti pesede, dar s-ar putea sa nu fiu de dreapta.
Au fost topicuri unde s-a dezbatut stanga-centru-dreapta. Mai deschide unul. Poate te vei lamuri.

#42
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,838
  • Înscris: 06.01.2007
Am iesit centru dreapta sus, sau nustiucum cand mi-am facut compasul politic, Dar nu ma intereseaza asa tare politica. Doar smecherii de prin ea si din jurul ei.
Cat timp legile sunt corecte, ma doare in cur ca-s de stanga sau de dreapta.

#43
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,453
  • Înscris: 30.08.2017

View Postantinari, on 20 iunie 2024 - 14:38, said:

E mult timp de atunci dar din ce îmi aduc aminte cota unică nu a fost introdusă de PSD ci de alianţa DA sau cum se numea ghiveciul PNL+PD care l-a instalat premier pe domnul Tăriceanu.

Decizia s-a luat in 2003 de guvernul Nastase si a intrat in vigoare in 2004. Am gresit eu anul.

Edited by george_alexandru, 20 June 2024 - 14:53.


#44
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,314
  • Înscris: 03.07.2008

View Postmaccip, on 20 iunie 2024 - 12:32, said:

Faptul ca a dat filmuletul inainte de alegeri, cu o zi, ma face sa cred ca-i o lovitura sub centura, niste polite restante. Sau a vrut sa dreneze niste voturi la Reper, sau dracu stie.
...

A dat filmuletul cu cateva ore inainte de a se termina campania electorala.
Daca Botos raspundea ar fi fost acuzat ca isi face campanie ilegal, dupa inchiderea acesteia.
Musteste de fair play acest VN!

#45
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,331
  • Înscris: 28.07.2008

View Postmaccip, on 20 iunie 2024 - 14:39, said:

Eu s-ar putea sa prefer chiar unul de stanga corect deca de dreapta corect.
Pentru ca nu stiu ce inseamna stanga si dreapta.
Adica am o idee construita din ce se vorbeste, dar nu stiu cum functioneaza astea in practica.
Tint sa spun ca sunt de dreapta pentru ca sunt anti pesede, dar s-ar putea sa nu fiu de dreapta.
https://www.politica...ass.org/test/ro

#46
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,670
  • Înscris: 22.08.2012

View PostBursul, on 20 iunie 2024 - 12:08, said:

Nu stiu cum il putem categorisi pe respectivul: fost politician, activist, jurnalist. Am vazut ca e foarte apreciat de unii. Aici puteti sa va exprimati parerea despre dansul.

Motivul pentru care am deschis acest topic este urmatorul clip:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/smcvi-Uqnxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De cand l-am vazut, pe mine ma roade o intrebare. E vorba despre marturisirea doamnei din Anglia:

- a cumparat o vila impreuna cu Botos, a investit partial in ea, dupa care Botos a confiscat vila (fiind pe numele lui)
- au vrut sa faca o afacere cu panouri solare, iar la un moment dat Botos a cerut 30.000 euro ca sa dea spaga mai departe. Atunci doamna a inceput sa-si puna intrebari.

Intrebarea mea ar fi: cum poti sa iei tzeapa de 2 ori de la aceasi persoana?

Daca prima data Botos a cerut 30.000 euro mita, cum de mai cumperi vila impreuna cu el si investesti mai departe?
Daca ti-a dat tzeapa cu vila, cum de mai doresti sa faci alte afaceri cu panouri solare?

Discutia e despre VN sau despre Botos?

Ca nu m-am prins...

#47
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,838
  • Înscris: 06.01.2007

View PostAtreides, on 20 iunie 2024 - 15:07, said:

hahah
Voi psihilogii astia aveti impresia ca din teste poate sa reiasa absolut orice.
Eu nu cred in teste.

#48
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,909
  • Înscris: 08.12.2006

View PostImperathor, on 20 iunie 2024 - 14:53, said:

Daca Botos raspundea
 refuzat sa răspundă. A avut timp destul. Chiar și după difuzarea materialului avea posibilitatea să-și posteze un CV complet pe pagina de fb. Nu e campanie să-ți postezi CV-ul pe fb

#49
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,314
  • Înscris: 03.07.2008
Mai da-l incolo de sivi!

E vb de acuzatii le de coruptie. Cum ar fi reusit Botos sa dea teapa de 2 ori la rand aceleasi persoane - ceea ce niciun sarlatan nu a mai reusit niciodata!

View Postantinari, on 20 iunie 2024 - 15:24, said:

... Nu e campanie să-ți postezi CV-ul pe fb

CVul lui Ciolacu te-a multumit?

Marcel Ciolacu a fost un elev mediocru și muncitor necalificat la o cooperativă meșteșugărească din Buzău, deși el și-a trecut în CV că a lucrat la Întreprinderea Electronica Industrială din București.
Citește mai mult la: https://www.digi24.r...ecorder-2833295

#50
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,550
  • Înscris: 30.10.2003

View PostOlteanul_sfios, on 20 iunie 2024 - 15:08, said:


Discutia e despre VN sau despre Botos?

Ca nu m-am prins...
In principiu despre VN. Eu aveam o intrebare referitor la clip.

#51
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,780
  • Înscris: 08.01.2021
Mie mi se pare destul de ok omul, chiar dacă nu-s de acord cu el întotdeauna.
Însă vorba aia nici cu mine nu-s de acord intotdeauna...

#52
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,757
  • Înscris: 06.07.2005

View Postelef, on 20 iunie 2024 - 14:25, said:

Nu e vb ce ce face burduja ci de cum s-a prezentat vn la acel interviu, episodul cu cv-ul este jenant.

Mai sa fie, pesemne nu se ridica la standardele inalte ale moderatorilor exceptionali de la televiziune. Aia cumparata de partide.

#53
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,909
  • Înscris: 08.12.2006

View PostImperathor, on 20 iunie 2024 - 15:31, said:

CVul lui Ciolacu te-a multumit?
Nici nu l-am citit. Nu funcționez pe principiul "ba pe-a mătii". Esti fan Ciolacu? :)

#54
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,838
  • Înscris: 06.01.2007

View PostKiloW, on 20 iunie 2024 - 15:46, said:

Însă vorba aia nici cu mine nu-s de acord intotdeauna...
Posted Image
Cunosc, pentru ca si eu sunt la fel.

Apropo de CV-uri. Eu mai am obiceiul asta, sa ma uit pe CV-urile celor de pe lista, cand am doua variante de a vota si nu stiu exact pe cine. Mai ales la consilii, unde apar pe liste tot felul de nonames.
Consilile Bucurestiului, adica. Ma astept ca oamenii aia sa aiba macar un CV public.
Ma.. nu prea au.
Botos asta e doar unul dintre ei, dar daca te uiti pe listele alea, nu prea au nici macar ei de pe pozitiile eligibile. Practic tie ti se cere sa dai un vot in alb, fara sa stii absolut nimic despre acel om. Nici cum arata, nici ce varsta are, ce scoala are, nimic altceva decat numele si sexul dedus din acesta. Adica fix ce nu conteaza, fix aia stii cand votezi.
Pune nene si tu un CV acolo, macar atat. Pe saitul partidului,
Desigur, asta-i o mica problema, comparativ cu altele. Fata de impostura "academica" care colcaie prin celelalte partide, chestia asta e un foarte mic cusur. Desigur, e o oportunitate foarte buna si foarte ieftina sa arati ca esti diferit, dar se pare ca e ratata.
Usereul. Ai sait. Pune bre acolo sa stim si noi cine-s ciumetii aia pe care-i votam. Ca te costa putin si, folosita cum trebuie, treaba asta poate aduce capital politic de unde nu te astepti. Si e ieftin, noninvaziv, nu implica mare lucru,  Mai ales ca nu au chiar toate joarsele de oameni, de ce sa nu-ti faci oleaca de marketing si de branding politic pe chestia asta. Fa-o vizibila. Fii destept. Cred ca valoreaza mai mult decat sa lipkești  afise peste tot cu moacele lor. Un pic de smecherie, dar.. asa se face politica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate