Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...
 Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...
 Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?
 Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 

Valeriu Nicolae

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
74 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,410
  • Înscris: 30.10.2003
Nu stiu cum il putem categorisi pe respectivul: fost politician, activist, jurnalist. Am vazut ca e foarte apreciat de unii. Aici puteti sa va exprimati parerea despre dansul.

Motivul pentru care am deschis acest topic este urmatorul clip:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/smcvi-Uqnxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De cand l-am vazut, pe mine ma roade o intrebare. E vorba despre marturisirea doamnei din Anglia:

- a cumparat o vila impreuna cu Botos, a investit partial in ea, dupa care Botos a confiscat vila (fiind pe numele lui)
- au vrut sa faca o afacere cu panouri solare, iar la un moment dat Botos a cerut 30.000 euro ca sa dea spaga mai departe. Atunci doamna a inceput sa-si puna intrebari.

Intrebarea mea ar fi: cum poti sa iei tzeapa de 2 ori de la aceasi persoana?

Daca prima data Botos a cerut 30.000 euro mita, cum de mai cumperi vila impreuna cu el si investesti mai departe?
Daca ti-a dat tzeapa cu vila, cum de mai doresti sa faci alte afaceri cu panouri solare?

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,619
  • Înscris: 29.07.2013
Pare ca omul furnizeaza doar date verificate din mai multe surse si, de fiecare data, solicita si dreptul la replica in fiecare caz.
De la Botos n-a primit niciun raspuns, din cate se stie.

#3
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,298
  • Înscris: 03.07.2008

 Bursul, on 20 iunie 2024 - 12:08, said:

... pe mine ma roade o intrebare. E vorba despre marturisirea doamnei din Anglia:

- a cumparat o vila impreuna cu Botos, a investit partial in ea, dupa care Botos a confiscat vila (fiind pe numele lui)
- au vrut sa faca o afacere cu panouri solare, iar la un moment dat Botos a cerut 30.000 euro ca sa dea spaga mai departe. Atunci doamna a inceput sa-si puna intrebari.

Intrebarea mea ar fi: cum poti sa iei tzeapa de 2 ori de la aceasi persoana?

Daca prima data Botos a cerut 30.000 euro mita, cum de mai cumperi vila impreuna cu el si investesti mai departe?
Daca ti-a dat tzeapa cu vila, cum de mai doresti sa faci alte afaceri cu panouri solare?

E un mare semn de intrebare acolo.
Si nu este singurul!

#4
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,875
  • Înscris: 22.11.2007
Nu e normal asa ceva, dintre atâția spagari la psd pnl aur udmr el s a găsit sa se ia de spagarii din usr

#5
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,757
  • Înscris: 06.07.2005
Valeriu sanctioneaza orice gunoi din politica si tare imi place.
Interviurile recente au fost faine de tot: Burduja isi arata personalitatea de baietel razgaiat, doamna Clotilde sufera de putin narcisism, George Simion isi schimba discursul pentru alt public.

#6
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,430
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBursul, on 20 iunie 2024 - 12:08, said:

Nu stiu cum il putem categorisi pe respectivul: fost politician, activist, jurnalist. Am vazut ca e foarte apreciat de unii. Aici puteti sa va exprimati parerea despre dansul.

Motivul pentru care am deschis acest topic este urmatorul clip:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/smcvi-Uqnxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De cand l-am vazut, pe mine ma roade o intrebare. E vorba despre marturisirea doamnei din Anglia:

- a cumparat o vila impreuna cu Botos, a investit partial in ea, dupa care Botos a confiscat vila (fiind pe numele lui)
- au vrut sa faca o afacere cu panouri solare, iar la un moment dat Botos a cerut 30.000 euro ca sa dea spaga mai departe. Atunci doamna a inceput sa-si puna intrebari.

Intrebarea mea ar fi: cum poti sa iei tzeapa de 2 ori de la aceasi persoana?

Daca prima data Botos a cerut 30.000 euro mita, cum de mai cumperi vila impreuna cu el si investesti mai departe?
Daca ti-a dat tzeapa cu vila, cum de mai doresti sa faci alte afaceri cu panouri solare?

Sunt multe lucruri ciudate in clipul ala, nu e prea orthodox, asta nu inseamna ca Botos e o victima.
Daca e sa ma intrebi pe mine e o putoare incompetenta si oportunista, un fel de Mihail Neamtu fara substanta

#7
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,619
  • Înscris: 29.07.2013
Nu s-a luat doar de useristi insa, in cazul lui Botos, bine a facut, era pe lista de europarlamentari, adica exact acolo unde nu prea avea ce cauta, nici acum si nici pe viitor.
E chiar ciudata ordinea de pe lista cu Botos plasat inaintea altora care chiar meritau.
Eu, recunosc, din motiv de Botos si Barna am votat lista Reper.

Edited by argonaut, 20 June 2024 - 12:33.


#8
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,769
  • Înscris: 06.01.2007
Faptul ca a dat filmuletul inainte de alegeri, cu o zi, ma face sa cred ca-i o lovitura sub centura, niste polite restante. Sau a vrut sa dreneze niste voturi la Reper, sau dracu stie.
Oricum, ramane un semn de intrebare cu privire la onestitatea demersului lui.
Cat despre Botos, ce putem verifica e ca nu si-a publicat CV-ul. Naiba stie de ce, ca nu mi se pare mare scofala. Ca despre neintelegerea in bisnins cu un asociat, nu stiu ce sa zic, dar nu cred ca-i corect sa te bagi in asa ceva.
Pentru mine e clar ca s-au platit niste polite in povestea asta iar demersul lui Valeriu Nicolae mi se pare urat si necinstit.

#9
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,278
  • Înscris: 28.07.2008
Mi-a placut foarte mult VN cand a intervenit pe pagina la Caramitru ca sa il corecteze. Aproape i-a zis ca are nevoie sa isi faca un control la cap

Vizualizare mesajmaccip, pe 20 iunie 2024 - 12:32, a scris:

Faptul ca a dat filmuletul inainte de alegeri, cu o zi, ma face sa cred ca-i o lovitura sub centura,
nu, a fost cu avertisment de 10 zile, Drula a tacut ca porcul in papusoi

#10
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,848
  • Înscris: 03.10.2014
Vn e un bou. Am crezut ca il duce mai mult capul, dar  l-am vazut in interviul cu burduja si vn a fost penibil.

#11
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,875
  • Înscris: 22.11.2007
Acum aud ca acest Valeriu s a luat și de Clotilde?
Pai voi va dați seama ca poate câteva sute de voturi a pierdut doar din cauza asta.

Valeriu e de vină!!!

Aici chiar este ceva f dubios, după ce si a atras mare parte din followeri din mediul userist acum el lovește in usr. pai nu bate la ochi?

Edited by bossake, 20 June 2024 - 12:43.


#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,410
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajargonaut, pe 20 iunie 2024 - 12:12, a scris:

Pare ca omul furnizeaza doar date verificate din mai multe surse si, de fiecare data, solicita si dreptul la replica in fiecare caz.
De la Botos n-a primit niciun raspuns, din cate se stie.
A primit pe FB. Neaga pur si simplu acuzatiile, fara nici o dovada.

#13
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,532
  • Înscris: 01.05.2006
Atata timp cat exista o singura versiune a faptelor sa-ti dai cu parerea e irational, imoral si lipsit de bun simt.

Nu am deschis clipul si nici nu-l voi deschide, probabil e unul care habar n-are de nimic dar isi da cu parerea despre toate si judeca oamenii dupa convingerile formate in cine ce conditii imunde.

#14
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,410
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajTsunamii, pe 20 iunie 2024 - 12:30, a scris:


Sunt multe lucruri ciudate in clipul ala, nu e prea orthodox, asta nu inseamna ca Botos e o victima.

Fiecare crede ce vrea despre Botos, acuzatiile despre CV sunt intemeiate. Poveste doamnei din Anglia da cu virgula, cel putin pentru mine.

#15
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,769
  • Înscris: 06.01.2007
Nu mi se pare ca s-ar fi luat de Clotilda sau de unul oarecare anume. Vrea sa creeze un stil de interviu mai contondent. Eu privesc chestia asta ca un format de interviu, ca un produs media care se vrea a fi inedit. Nu-i rau ce face el, dar din interviuri eu nu am simtit cum ca ar fi dat in Clotilda sau altcineva, nici macar in Simion, care s-a prezentat onorabil.

View PostAtreides, on 20 iunie 2024 - 12:33, said:

nu, a fost cu avertisment de 10 zile, Drula a tacut ca porcul in papusoi
Despre CV povestea e de mai multe luni. Chiar VN a mai schis un articol despre CVul lui Botos.
Am vazut si raspunsul lui Ghinea de la acel moment si ce am inteles eu e ca e o poveste intre ei, niste chestii personale.
Ca a pierdut el nustiuce alegeri la un numar mic de voturi din cauza ca.. nustiuce. Adica chestii de-ale lor, personale, frustrari personale si un "ba pe-ama-tii" exportat in spatiul public, desigur de VN.

#16
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,855
  • Înscris: 08.12.2006

Vizualizare mesajBursul, pe 20 iunie 2024 - 12:08, a scris:

Nu stiu cum il putem categorisi pe respectivul: fost politician, activist, jurnalist. Am vazut ca e foarte apreciat de unii. Aici puteti sa va exprimati parerea despre dansul.
Groparul usereului, dacă nu dădea materialul despre dl Botoş în ultima săptămână de campanie USR lua peste 20 de procente :)



Vizualizare mesajmaccip, pe 20 iunie 2024 - 12:32, a scris:

Faptul ca a dat filmuletul inainte de alegeri, cu o zi, ma face sa cred ca-i o lovitura sub centura, niste polite restante.
A solicitat un punct de vedere, ori de la domnul Botoş (direct implicat), ori de la domnul Drulă (cel care l-a plantat pe lista de euro). A fost refuzat, timp de o săptămână, în condiţiile în care a menţionat că dacă nu i se acordă interviul va difuza materialul. Practic a fost difuzat cu acordul domnilor Botoş şi Drulă ;)
https://www.facebook...Wa4JvLAQEQGRSC/

#17
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,769
  • Înscris: 06.01.2007
Stiu, am urmarit materialul iar opinia mea e formata luand in considerare aceste aspecte. Am si zis despre asta in preziua alegerilor, cand m-a bulversat si nu mai stiam cu cine sa votez. Am mers in final pe USR ca mi-era ca votu pe Reper se va duce la distrbuire (cum s-a si dus) la PSD 50% &co.

#18
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,619
  • Înscris: 29.07.2013

Vizualizare mesajmaccip, pe 20 iunie 2024 - 12:32, a scris:

Faptul ca a dat filmuletul inainte de alegeri, cu o zi, ma face sa cred ca-i o lovitura sub centura, niste polite restante.

Eu cred ca intotdeauna scoaterea la suprafata a mizeriilor savarsite de candidati, dovedite corecte, este necesara pentru asanarea mocirlei politice.
Altfel ar sta treaba daca europarlamentarii ar fi alesi nominal, nu  pe liste de partid, dar in cazul asta s-ar suprima o sursa de sinecuri politice grasa, dorita de toate partidele, din pacate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate