Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?
 Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...
 

Presedintele Romaniei 2024. Cine va fi?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
450 replies to this topic

#73
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,071
  • Înscris: 15.04.2019
O analiza foarte buna a lui Cristian Preda (nu-mi placea de el, dar vad ca-l duce capul) privind rezultatul alegerilor pe [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0ZdMhPvotIE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Zice ca daca ND vrea sa ajunga vreodata presedinte - pozitie din care ar putea face ceva si pentru Bucuresti, sustinand un inlocuitor capabil -, acum are toate sansele. Daca nu se baga, ii vor bloca penalii primaria anyway si nu va mai avea sansa altadata. Cred ca are dreptate.

Edited by __Dan__, 11 June 2024 - 09:50.


#74
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 01.09.2021
Eu nu cred ca  vor permite serviciile ca ND sa ajungă vreodată președinte. Dacă nu ești șantajabil cu vre un dosar, nu ai șanse. Campania media pro Iohanis a fost generalizata, abia după ce a câștigat I s a amintit lui și prostimii ca are probleme cu casele. Băsescu cu flota, cu colaborarea cu securitatea...

Pana nu iese ND președinte, eu cred în teoria asta. Nici Geoana nu știu cu ce ar putea fi șantajat, deci slabe șanse la președinție. Tot unul din papitoii ăștia doi, ciuca- ciolacu, va fi impins in fata, au nevoie de unu sa nu i deranjeze de la Cotroceni.

#75
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,071
  • Înscris: 15.04.2019
In prima parte sunt de acord cu Stefan. Doar ca-n dulapul prostanacului e posibil sa existe diverse. Trecand peste generalul de tat-su, https://www.hotnews....00-000-euro.htm , https://www.pandurul...ate-d_6279.html doar ca sa incepem de undeva.

#76
razvan_89

razvan_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 15.06.2007
stefan daca ai ceva paranoia cu serviciile poti sa te opresti.
Nu serviciile conduc tara, ci partidele politice.

ND a iesit de 2 ori primar "ïndependent" la Bucuresti, cu sprijinul partidelor, adica USR si PNL

Evident nu poate ajunge presedinte "ïndependent" fara partide

#77
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,926
  • Înscris: 31.08.2006

View Post__Dan__, on 11 iunie 2024 - 10:08, said:

https://www.pandurul...ate-d_6279.html doar ca sa incepem de undeva.

                                Averi colosale trecute pe numele rudelor. Nimic nou sub soare la talharii din asa-zisa politica de la noi. Drama acestui popor e ca va fi nevoit sa aleaga ceva dintre acesti talhari.

#78
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 02.02.2007
Pana acum, este un singur candidat cu sanse, pacat ca e tot un pui de securist, cu bani care nu pot fi justificati, etc.


#79
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,926
  • Înscris: 31.08.2006

View Postrazvan_89, on 11 iunie 2024 - 10:12, said:


Nu serviciile conduc tara, ci partidele politice.


                                   Gruparile infractionale organizate carora unii le spun partide sunt penetrate de servicii, asa ca pana una, alta, tot serviciile sunt la butoane.

#80
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,129
  • Înscris: 04.10.2007
Laura Codruța Kövesi cred ca ar fi cea mai potrivita pentru functia de presedinte.... dar din pacate nu o sa candideze.

#81
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 16.03.2014

View Post__Dan__, on 11 iunie 2024 - 08:04, said:

"Sa mentina" pe agendă continuarea luptei anticoruptie si neamestecul in justitie? Adica astea au fost acolo, pe bune, vreodata?

Kovesi, "intre reflexul de ati apara fratele si consolidarea justitiei aleg justitia"? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L_oWHFF9GkM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#82
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 19.02.2008
O sa candideze Eduard Hellvig si o sa castige, sunt facute jocurile.

#83
Carol_I

Carol_I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.03.2024
Nu e clar în acest moment cum ar putea funcționa coaliția de guvernare dacă liderii celor două partide vor intra în campania electorală unul împotriva celuilalt. ”Vom trăi și vom vedea. Până la urmă, asta e mai mult coaliția Nicu – Marcel decât coaliția PSD-PNL. Vor găsi ei o soluție”, a declarat un lider al coaliției pentru G4Media.

Se scot sau nu sabiile alea mari pe masa? io zic ca ar fi cazu'. PSD a cam incalecat PNL la locale si pe alocuri situatia a fost chiar tragica. S-au pierdut consilii judetene si primarii mari la diferenta de cateva sute de voturi. E vremea ca PNL sa reactioneze - are, totusi, un scor foarte bun in spate.

Edited by Carol_I, 11 June 2024 - 10:31.


#84
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 19.08.2010
psdstii mor sa aiba si ei in sfarsit un presedinte .. asta e sansa lor cea mai mare da sper romanii sa le dea din nou nup ca de fiecare data

#85
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 22.05.2011

View Postrazvan_89, on 10 iunie 2024 - 22:02, said:



Eu le vad asa

- PSD;  Marcel Ciolacu, Mihai Tudose
- PNL: Nicolae Ciuca, Emil Boc(poate)
- USR/FD: Ludovic Orban
- altii: Mircea Geoana
De ce nu-l pui in calcul din partea Pnl pe Ilie Bolojan de la Bihor? Cred ca ar fi cea mai buna varianta din Pnl. Eu zic ca ar castiga alegerile. Un Bolojan din partea Pnl contra lui Geoana sustinut de Psd ar fi un razboi interesant. Restul nu prea conteaza

#86
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,670
  • Înscris: 22.08.2012
1. Bolojan si Hellvig sunt singurele persoane votabile de la PNL (cu un "-" de imagine pentru securist, ca e omul lui Johanis), Ciuca poate fi votat doar in comparatie/competitie cu Ciolacu, Simion, si Sosoaca.

2. PSD nu are pe nimeni acceptabil. Indiferent ce PSD-ist va intra in turul 2, va primi masiv antivot, doar concurenta cu Simion sau Sosoaca, pe model Vadim, ar putea sa-l faca automat frecventabil.

3. Geoana independent va castiga, ca oamenii sunt scarbiti si satui de partide politice, nu conteaza ca si ala e tot un penibil.

4. Cred ca la final, coalitia PSD si PNL il vor lua pe Geoana si vor candida cu el, desi acum fac pe mironositele, e greu sa recunoasti ca in ditamai partidele nu ai un om decent si prezentabil pentru o functie de reprezentare, ca in rest a fost golita de continut pe vremea lui Dragnea.

#87
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,837
  • Înscris: 27.10.2007

Vizualizare mesajCarol_I, pe 11 iunie 2024 - 10:31, a scris:

E vremea ca PNL sa reactioneze - are, totusi, un scor foarte bun in spate.
PNL e aproape de disolutie, cine sa mai reactioneze?


e foarte greu, sa nu spun imposibil sa strangi milioane de voturi fara sprijinul semnificativ al aparatului asa cum au PSD si PNL. si mai cred ca e imposibil sa castigi, daca toti din sectiile de votare iti sunt potrivnici!
parerea mea este ca independentul Geoana este obligat de realitate candideze cu sprijinul PSD sau PNL, daca vrea sa si castige.
singur, singurel face doar figuratie in episodul II al filmului Mihaela, dragostea mea!.

Citat

Geoana independent va castiga, ca oamenii sunt scarbiti si satui de partide politice, nu conteaza ca si ala e tot un penibil.

Edited by strongsss, 11 June 2024 - 11:01.


#88
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,169
  • Înscris: 28.12.2005
Bolojan si Hellvig sunt niste anonimi totali la nivel national, nu mai confundati bula de SP cu restul tarii

#89
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 19.08.2010

Vizualizare mesajOlteanul_sfios, pe 11 iunie 2024 - 10:55, a scris:

1. Bolojan si Hellvig sunt singurele persoane votabile de la PNL (cu un "-" de imagine pentru securist, ca e omul lui Johanis), Ciuca poate fi votat doar in comparatie/competitie cu Ciolacu, Simion, si Sosoaca.

2. PSD nu are pe nimeni acceptabil. Indiferent ce PSD-ist va intra in turul 2, va primi masiv antivot, doar concurenta cu Simion sau Sosoaca, pe model Vadim, ar putea sa-l faca automat frecventabil.

3. Geoana independent va castiga, ca oamenii sunt scarbiti si satui de partide politice, nu conteaza ca si ala e tot un penibil.

4. Cred ca la final, coalitia PSD si PNL il vor lua pe Geoana si vor candida cu el, desi acum fac pe mironositele, e greu sa recunoasti ca in ditamai partidele nu ai un om decent si prezentabil pentru o functie de reprezentare, ca in rest a fost golita de continut pe vremea lui Dragnea.

in opinia mea ciolacu nu o sa renunte pentru nimic in lume in a candida omu se vede deja presedinte

#90
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,548
  • Înscris: 16.03.2011

Vizualizare mesajstefan0011, pe 11 iunie 2024 - 09:59, a scris:

Eu nu cred ca  vor permite serviciile ca ND sa ajungă vreodată președinte. Dacă nu ești șantajabil cu vre un dosar, nu ai șanse. Campania media pro Iohanis a fost generalizata, abia după ce a câștigat I s a amintit lui și prostimii ca are probleme cu casele. Băsescu cu flota, cu colaborarea cu securitatea...

Pana nu iese ND președinte, eu cred în teoria asta. Nici Geoana nu știu cu ce ar putea fi șantajat, deci slabe șanse la președinție. Tot unul din papitoii ăștia doi, ciuca- ciolacu, va fi impins in fata, au nevoie de unu sa nu i deranjeze de la Cotroceni.
Si romanii au spus:
Pleaca pesedistule,domnul iohannis e sfant

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate