Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Vi se pare ca ceilalți sunt înceți?

* * * * - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
77 răspunsuri în acest subiect

#37
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.085
  • Înscris: 26.11.2001
Mosule, viata e prea scurta sa imi pierd vremea cu analiza vietii celorlalti. Nu am reusit inca sa ma inteleg nici pe mine, d'apai pe ceilalti ....

#38
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.644
  • Înscris: 07.08.2011
Tinand cont ca s-au facut deja afirmatii si ca traim in tara in care doar "prostii" respecta regulile, ar putea cineva sa defineasca prostia despre care vorbim?
Vorbim despre cazurile patologice, despre nestiinta dintr-un anumit domeniu, despre prostia (si fericirea) celui care inca nu a aflat ca si el e prost, sau despre ce vorbim?
In opinia mea prostia este o caracteristica umana universala iar convingerea ca stii este una dintre manifestarile ei. Cu cat ai mai putine dubii, cu atat esti mai suspect.
Incurajez discutia, da bine sa vorbim despre prostie, prostii nu fac asta...

View PostAhasverus, on 06 martie 2024 - 00:40, said:

...Profii sunt supărați ca nu par concentrată, ca visez cu ochii deschiși, doar ca eu sunt teribil de plictisita de cât de greu se mișcă, explicând de 1000 de ori acelasi lucru, ca sa înțeleagă prostii. Si aia tot nu înțeleg, frateeee! Sunt tâmpiți!
...
- Daca avem, nu au fost încă documentate.
Nu cred ca pe vremea noastra se diagnostica ADHD-ul, spre exemplu...
Tinand cont de aria la care postezi presupun ca esti ingrijorat, nu ca vrei sa te lauzi ce nepoata desteapta ai. De obicei nerabdarea este cea care te face sa percepi lumea ca miscandu-se in reluare, dar asta nu e neaparat manifestarea unei "boli".
Pe de alta parte, geniile nu prea par normale oamenilor normali iar la fete genialitatea se confunda mult mai usor cu deficitul de atentie ca la baieti. E normal ca un copil sa-si piarda interesul la clasa cand profesoara explica de zece ori un lucru pe care el deja il stia sau l-a inteles din prima. Uneori nici notele nu spun mare lucru, copiii superdotati au nevoie de un alt sistem de invatamant, altfel se pot pierde.
Cel mai probabil nu e nicio problema dar daca ai dubii nu te limita la forum, nu ne lasa sa-ti alungam telerile, incearca sa stai de vorba cu un psiholog specializat pe problemele copiilor.
Parerea mea...

#39
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 52.239
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAdm, on 06 martie 2024 - 01:33, said:

Cati de aici se regasesc in acest film?

https://youtu.be/CFJ...?feature=shared
Cred ca exemplul asta ar fi mai potrivit:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZnZqB5Z75zI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#40
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.984
  • Înscris: 27.01.2016

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 12:51, said:



Cum sa nu?
Angajezi pe cineva sa-ti realizeze un proiect
Unu e mai rapid altul mai incet, ce vorba e asta ca nu ai calitatea sa apreciezi viteza?

Ia hai la mine in echipa
Da, la tine in echipă poti aprecia viteza unuia față de altul, dar aia e valabil doar la tine in echipă. Sa spui ca oamenii in general sunt lenți e o apreciere subiectiva pe cand la tine in echipă poate fi o apreciere obiectivă,  dar strict limitat la munca pe care o prestează acel om la tine in echipă. Daca iesi din sfera echipei aprecierea e subiectivă si nu are nici o valoare. Pentru că la tine in echipă ești competent sa faci aprecieri, dar in afara echipei nu esti competent sa faci aprecieri, la fel cum nici inițiatorul topicului nu este competent sa faca aprecieri generale.

View PostLexon, on 06 martie 2024 - 14:01, said:

Tinand cont ca s-au facut deja afirmatii si ca traim in tara in care doar "prostii" respecta regulile, ar putea cineva sa defineasca prostia despre care vorbim?

Simplu, prostia este lipsa inteligenței. Ce este inteligența,  asta e o altă întrebare. Dar pe scurt, inteligența este capacitatea unui om de a observa si de a înțelege.

#41
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.145
  • Înscris: 06.09.2008

View PostTehCube, on 06 martie 2024 - 00:54, said:

...
Incerc tot timpul sa 'nu incurc' pentru ca simt ca multi ma incurca pe mine si nu vreau sa fiu ca ei, dar asta nu e normal, ci e stare de anxietate.
Ar trebui sa nu-mi pese daca incurc pe altii, si atunci m-ar deranja mai putin cand altii ma incurca pe mine.

Nu, daca ai bun simt esti constient cand/ daca incurci pe altii ...
Exemple :
- oameni ce lasa carutu de-a curmezisul si blocheaza tot culoarul in magazin,
- soferi ce n-au nici-o notiune ca exista si alti participanti in trafic, ii doare-n c^%.
Ies in fata si in loc sa accelereze merg cu 20km /h, franeaza si nu semnalizeaza, trebuie sa stai dupa ei ca nu stii ce fac,
Se opresc in drum sa raspunda la telefon (am patit cu unu acum cateva zile pe o alee)

Editat de sirgoofy, 06 martie 2024 - 16:31.


#42
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.530
  • Înscris: 26.01.2010

View PostAhasverus, on 06 martie 2024 - 00:40, said:


Azi, in traficul înnebunitor din București, tocmai înjurăm pentru a 100-a oara:

- Hai frate, bagă a-intaia, calcă accelerația, fă-o sa scoată fum!
Da-o dracu, ca unii deja sunt bătrâni...


Si eu sunt la fel in trafic iar pentru mine trafic inseamna ca in loc de 6 minute cat imi ia sa ajung acasa , ajung in 8 minute
Daca e verde si nu se misca masina din fata mea , am impresia ca au trecut ani de zile pana s-a miscat ala in sfarsit

Singura metoda sa te calmezi si sa incepi sa nu mai privesti ceilalti soferi ca melci in trafic , e sa realizezi ca in realitate daca se misca ala mai repede , tu oricum ajungi la urmatorul stop la fel de repede/tarziu plus ca tu chiar nu te grabesti nicaieri , 5 minute in plus in trafic nu-ti creeaza nici o problema reala.

O alta metoda e sa pui un ghiveci cu floarea preferata pe scaunul pasagerului si sa conduci smooth enough incat sa nu o zgaltai prea tare ca se rupe floarea iar tu din graba , ai uitat sa o protejezi altfel si ai zis las' ca merge si asa :D true story
Sau ai un catel care doarme pe luneta masinii si nu vrei sa pice in bot

Cea mai eficienta metoda e sa te gandesti ca ceilalti soferi au copii neasigurati in masina, au oua , oala de ciorba fierbinte fara capace ermetice sau is mult mai in varsta decat tine si reflexele lor sunt mai incete.

Primul reflex e intotdeauna ''misca-te (insert injuratura) ca nu te duci la inmormantare'' dar daca iti educi creierul sa se obisnuiasca sa realizeze ca nu te grabesti nicaieri , sofatul poate fi chiar o placere.

#43
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.530
  • Înscris: 26.01.2010

View PostBebeluka, on 06 martie 2024 - 05:18, said:

Poate fi gresit sa crezi ca tu esti cel mai destept si toti ceilalti din jurul tau sunt foarte prosti...

E foarte gresit sa te crezi cel mai destept din curtea scolii mai ales cand esti constient ca ceilalati au mai multa experienta sau cunostiinte decat tine in alte domenii sau cand sunt chiar mentorii tai.

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 06:21, said:

Ai probleme de educatie si concentrare si tu si cea mica


Si daca ai educatia necesara dar uneori efectiv nu ai energia necesara sa te concentrezi suficient de mult incat sa pui intotdeauna partenerii de conversatie pe primul loc atunci ce mai e ?
Ai idee cat de obositor e sa trebuiasca sa rulezi cateva scenarii in mintea ta inainte sa deschizi gura constient fiind ca primul lucru pe care voiai sa-l spui este realitatea dar trebuie sa gasesti o modalitate de a o impacheta in asa fel incat cealalata persoana sa nu interpreteze gresit ce spui ? Plus ca tre sa te asiguri ca in dorinta de a nu rani sentimentele cuiva trebuie sa te asiguri ca nu te pierzi pe tine ceea ce necesita si mai multa concentrare

Eu inca nu am inteles de ce spune medicul ca nu ma concentrez cand eu sunt concentrata tot timpul , am gramezi de concentrare nu lipsa cum zic unii :lol:

#44
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.530
  • Înscris: 26.01.2010

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 17:01, said:



Primul reflex e intotdeauna ''misca-te (insert injuratura) ca nu te duci la inmormantare'' dar daca iti educi creierul sa se obisnuiasca sa realizeze ca nu te grabesti nicaieri , sofatul poate fi chiar o placere.
Ma citez pentru ca am uitat sa adaug cea mai importanta  informatie pe care voiam sa o transmit initial da' m-a luat flama si am sarit la altceva.

Atunci cand chiar te grabesti ca ai intarziat undeva ( job , inmormantare, botez, amprente pentru politie sau nevasta naste si vrei sa vezi cum iese bebelusul ) , aminteste-ti ca daca graba ta cauzeaza un accident , SIGUR nu o sa ajungi unde te grabesti si pierzi mult mai timp cu politia , reparat masina si sau eventuale victime

Daca rulezi ambele scenarii in acelasi timp , te calmezi instant

#45
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.457
  • Înscris: 27.08.2013

View PostTestosteron, on 06 martie 2024 - 11:23, said:

dar viteza unui om n-ai nici o calitate s-o apreciezi
Fals. Te raportezi la cei din jur, la ce vârstă are și sănătate după limbaj corporal. Dacă e șchiop, e normal să aibă o anumită viteză față de unul sănătos.
Stai la rând să plătești la casele rapide la Kaufland. E normal să aștepți o oră după cineva deși alții la fel ca respectivul termină să zicem în maxim 5-10 minute? E același lucru, este?

Asta e la fel ca aia cu să nu judeci, că nu ești în măsură. Între timp, Iisus Hristos, deși ar fi super util, întârzie să revină.

#46
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.984
  • Înscris: 27.01.2016

View Postonisifor12, on 06 martie 2024 - 20:06, said:

Fals. Te raportezi la cei din jur, la ce vârstă are și sănătate după limbaj corporal.
Nu te raportezi la nimic. Orice om poate avea viteza pe care se simte confortabil sa o aibă si tu nu ai nici un drept sa-i negi asta cata vreme nici el nu ti-a impus ție ce viteza sa ai.

#47
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.362
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 17:28, said:

E foarte gresit sa te crezi cel mai destept din curtea scolii mai ales cand esti constient ca ceilalati au mai multa experienta sau cunostiinte decat tine in alte domenii sau cand sunt chiar mentorii tai.

Imi pare rau asa ma consider eu, de ce e gresit?
Cu ce te lezeaza pe tine ca eu sunt cel mai destept?

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 17:28, said:

Si daca ai educatia necesara dar uneori efectiv nu ai energia necesara sa te concentrezi suficient de mult incat sa pui intotdeauna partenerii de conversatie pe primul loc atunci ce mai e ?
Aici nu inteleg ce vrei sa zici
Trebuie sa mergem pe un scenariu real, nu discutie "la general" asa
Eu am scris ce-am scris, pentru ca:

View PostAhasverus, on 06 martie 2024 - 00:40, said:

Sunt un moș,

Azi, in traficul înnebunitor din București, tocmai înjurăm pentru a 100-a oara:
- Bunicule, m-am gândit la ce mi-ai zis. Incep sa îți dau dreptate.
Majoritatea oamenilor sunt prosti, doar animale vorbitoare.
- Incep sa mă satur de prosti, nu mai am răbdare cu mulți dintre colegii mei, care sunt in-cre-di-bil de prosti!
Parca au creierul blocat, le explici, le desenezi, încerci, dar frate... nu se prinde nimic de ei! Nu ii interesează nii-mic!
Sunt tâmpiți si eu nu mai pot cu ei!
Mai ales băieții, dar nici cu fetele nu e mult mai bine.

Deci un bosorog nu a invatat sa se adapteze traficului?
Un "mos" care transmite unui copil ca oameni-s tampiti???
Nu credeti ca e periculos???

View PostTestosteron, on 06 martie 2024 - 15:46, said:

in afara echipei nu esti competent sa faci aprecieri

Dar tu crezi ca esti asa de competent incat parerea ta sa conteze pentru mine???
Si daca aprecierea mea e subiectiva ce?
De ce nu am voie sa am o parere, de ex la general ca romani-s "lenti"
De ce nu finlandezii sunt la fel ca romanii? E subiectiva sau obiectiva remarca?
Hai sa merge im trafic, Bucuresti vs Oslo, e pertinent sa spun ca romani-s primitivi in analiza asta?

Si chiar sa n-am dreptate, cu ce te deranjeaza pe tine sa zic ca romani-s prosti?

View PostTestosteron, on 06 martie 2024 - 15:46, said:

inteligența este capacitatea unui om de a observa si de a înțelege.
Ai uitat creativitatea, imaginatia, capacitatea de a lua decizii, de a le aplica, de a rezolva probleme, nu numai de a observa


View PostTestosteron, on 06 martie 2024 - 20:26, said:

Nu te raportezi la nimic. Orice om poate avea viteza pe care se simte confortabil sa o aibă si tu nu ai nici un drept sa-i negi asta cata vreme nici el nu ti-a impus ție ce viteza sa ai.

Asa si? De ce nu am dreptul sa consider ca e lent?
Cu ce te deranjeaza?

#48
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.530
  • Înscris: 26.01.2010

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 21:26, said:

Imi pare rau asa ma consider eu, de ce e gresit?
Cu ce te lezeaza pe tine ca eu sunt cel mai destept?

Cu absolut nimic atata timp cat nu te comporti ca un dick fata de persoanele cu care intri in contact , cum e cazul de fata
In general astia care se cred mai destepti decat altii tind sa aibe aere de superioritate si sa se considere mai buni decat restul lumii iar tu pari sa faci parte din turma

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 21:26, said:

Aici nu inteleg ce vrei sa zici
Trebuie sa mergem pe un scenariu real, nu discutie "la general" asa
Eu am scris ce-am scris, pentru ca
Am avut acelasi scenariu in vedere numa' ca l-am interpretat diferit. Eu l-am interpretat la modul personal pentru ca am aceasi problema ca si bosorogul

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 21:26, said:

Deci un bosorog nu a invatat sa se adapteze traficului?
Un "mos" care transmite unui copil ca oameni-s tampiti???
Nu credeti ca e periculos???


De unde ai inteles tu ca nu s-a adaptat traficului ,ca si-a permis sa injure in fata nepoatei ? Daca initiatorul are aceasi problema ca mine injuratura e reflexiva , de abia dupa ce ai injurat iti dai seama ca-s copii in jur plus ca daca esti obisnuit sa fii singur in masina ,e foarte greu sa te abtii chiar si cu ma-ta soacra de fata.

Cred ca e periculos sa faci pe desteptul ca tine si sa nu realizezi ca mosul a deschis subiectul sa o ajute pe nepoata nu sa-l iei faci tu morala !
Daca nu intelegeti problema cuiva , nu va mai bagati nasul ca sa va aratati superioritatea fata de cei care aleg sa ceara ajutor fara sa ajutati cu nimic in realitate.
Nu e topic de condus , nu e topic de bune maniere in prezenta nepoatei sau reguli de circulatie in trafic ci e topic deschis pe aria de psihiatrie si psihologie.

#49
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.362
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 22:08, said:

Cu absolut nimic atata timp cat nu te comporti ca un dick fata de persoanele cu care intri in contact , cum e cazul de fata
In general astia care se cred mai destepti decat altii tind sa aibe aere de superioritate si sa se considere mai buni decat restul lumii iar tu pari sa faci parte din turma

Foarte corect, dar la sfarsit, nope, nu fac parte din cei care au aer de superioritate

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 22:08, said:

Am avut acelasi scenariu in vedere numa' ca l-am interpretat diferit. Eu l-am interpretat la modul personal pentru ca am aceasi problema ca si bosorogul

Pai asta TU ai voie, pentru ca nu traiesti aici si te poti enerva, bosorogul, traieste aici de multi ani si ar trebui sa se fi adaptat pana acum
Eu, alt bosorog, nu-s influentat de traficul din Bucuresti

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 22:08, said:

De unde ai inteles tu ca nu s-a adaptat traficului ,ca si-a permis sa injure in fata nepoatei ? Daca initiatorul are aceasi problema ca mine injuratura e reflexiva , de abia dupa ce ai injurat iti dai seama ca-s copii in jur plus ca daca esti obisnuit sa fii singur in masina ,e foarte greu sa te abtii chiar si cu ma-ta soacra de fata.

Corect, daca NU traiesti aici, dar daca traiesti aici si te comporti asa, inseamna ca esti sofer de duminica sau nu stii sa conduci

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 22:08, said:

Cred ca e periculos sa faci pe desteptul ca tine si sa nu realizezi ca mosul a deschis subiectul sa o ajute pe nepoata nu sa-l iei faci tu morala !
Tocmai, interventia mea TREBUIE sa-l faca atent la faptul ca o influenteaza negativ pe nepoata care... spre deosebire de el, trebuie sa traiasca in societatea asta, trebuie sa-si gaseasca mate, prieteni etc si a o convinge ca toti ie prosti, e periculos pentru fata.
Nu de el imi pasa, el e okay, poate gadi orice, poate trai singur, asta e treaba lui, dar fata trebuie sa se adapteze la societatea de varsta ei

Sper sa fi fost clar

#50
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.362
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNoua_pe_site, on 06 martie 2024 - 22:08, said:

tu pari sa faci parte din turma

Inc-o chestie pe care vroiam sa ti-o zic mai demult, faptul ca nu-l sufer pe Trump nu ma face sa te iubesc mai putin, nesuferito!

#51
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 414
  • Înscris: 23.12.2007
Pe la scoala circula o vorba, prost e ala cine zice...sa spui ca oamenii sint prosti inseamna ca accepti sa fi numit prost de cineva mai bun ca tine, si intotdeauna va exista cineva mai bun ca tine, pentru ca situatile ,experienta, locul ,timpul , maximul biologic difera intodeauna.Un om numit de tine prost intr-un domeniu dominat de tine ,te poate numi prost la rindul lui in domeniul dominat de el.Nu accepti asta ?Inseamna ca nu ai invatat inca ,ca oamenii vin ,traiesc si pleaca pe scari valorice diferite.
    Devine simplu, daca vezi cine cistiga din cearta celor doi, istetul - prostul.Al treilea e cel care ti-a spus mereu ca exista un prost, care te-a invatat  sa faci competitie din absolut orice situatie.Fabula cu cei trei boi si lupul.Dezbina si cucereste.Cind doi se cearta al treilea cistiga.
   In viata ,incepind de cind te nasti esti invatat ca esti cel mai ... daca ai  note bune,bulina,functie, daca faci ce ti se spune,cum ti se spune...Cine cistiga din cearta oamenilor?! Cine e al treilea?

#52
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.984
  • Înscris: 27.01.2016

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 21:26, said:


Dar tu crezi ca esti asa de competent incat parerea ta sa conteze pentru mine???
Si daca aprecierea mea e subiectiva ce?
Există adevaruri care sunt dincolo de mine sau de tine.
Dacă aprecierea ta e subiectivă, cu alte cuvinte e egala cu zero.

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 21:26, said:


Asa si? De ce nu am dreptul sa consider ca e lent?
Cu ce te deranjeaza?
Ai dreptul si nu ma deranjează,  doar ca e lipsită de orice temei prin urmare neimportanta.

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 21:26, said:


Ai uitat creativitatea, imaginatia, capacitatea de a lua decizii, de a le aplica, de a rezolva probleme, nu numai de a observa
Toate astea derivă din capacitatea de a înțelege si observa corect realitatea. Pt ca daca observi si intelegi gresit toate cele enumerate de tine nu au nici o valoare fiind din start orientate intr-o direcție greșită.

#53
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.192
  • Înscris: 28.07.2008

View PostTsunamii, on 06 martie 2024 - 22:33, said:

Tocmai, interventia mea TREBUIE sa

Strict pe topic, dar am remarcat in mai multe randuri aceasta caracteristica a ta

Consideri ca interventiile tale TREBUIE SA (insert) dar interventiile altora NU trebuie sa (insert)

Cu alte cuvinte esti deranjat cand altii iti spun sa  nu mai deranjezi cu pretentia ta de a putea deranja fara a fi deranjat

Editat de Atreides, 07 martie 2024 - 12:26.


#54
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.362
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmarco68, on 07 martie 2024 - 08:34, said:

Pe la scoala circula o vorba, prost e ala cine zice...sa spui ca oamenii sint prosti inseamna ca accepti sa fi numit prost de cineva mai bun ca tine,

Absolut, insa putin probabil ca un destept sa ma fac prost pe mine.
Daca e cazul, voi dezvolta

View PostTestosteron, on 07 martie 2024 - 10:56, said:

Există adevaruri care sunt dincolo de mine sau de tine.
Dacă aprecierea ta e subiectivă, cu alte cuvinte e egala cu zero.

Pentru tine, poate, pentru mine, nu, e chiar foarte importanta

View PostTestosteron, on 07 martie 2024 - 10:56, said:

Ai dreptul si nu ma deranjează,  doar ca e lipsită de orice temei prin urmare neimportanta. greșită.

Din nou, pentru tine e meimportant (poate) ca parerea mea despre tine e ca esti lent.
Si-s okay cu asta, chiar d-asta m-am luat de Ahasverus, pentru ca nu ar trebui la varsta lui (daca zice ca e bosorog) sa aiba importanta.
La varsta lui si a mea de bosorogi trebuie sa fim demult inglobati in mediul asta si sa nu ne mai deranjeze asta

View PostTestosteron, on 07 martie 2024 - 10:56, said:

Toate astea derivă din capacitatea de a înțelege si observa corect realitatea. Pt ca daca observi si intelegi gresit toate cele enumerate de tine nu au nici o valoare fiind din start orientate intr-o direcție greșită.

Nu neaparat.
Uite un exemplu de om prost:
"Drobul de Sare"
Observi ca e pericol, chiar ii dai importanta cuvenita, intelegi gravitatia, chiar si pericolul, insa DACA NU ACTIONEZI, nu te pot numi inteligent



View PostAtreides, on 07 martie 2024 - 12:26, said:

Strict pe topic, dar am remarcat in mai multe randuri aceasta caracteristica a ta

Consideri ca interventiile tale TREBUIE SA (insert) dar interventiile altora NU trebuie sa (insert)

Nu, nu am pus conditie cum trebuie sa fie luate in seama alte pareri
Am explicat de ce ar trebui sa-mi ia in considerare parerea, am argumentat ca parerea lui spusa cu voce tare INFLUENTEAZA negativ dezvoltarea fetei

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate