Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

Samsung Galaxy S24 Ultra

  • Please log in to reply
3575 replies to this topic

#3475
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 18.09.2011
a incercat cineva sa schimbe CSC-ul sa poata sa inregistreze apelurile vocale  ?va multumesc!

#3476
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 11.03.2021
cf info leak-uite pe tweeter, urmatorul update major care va include si mult discutatul (dar nu neaparat asteptatul, in sensul disperat) update semnificativ de camera va fi 6.1.1 in iulie

#3477
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 18.09.2011

View PostJohnao, on 21 mai 2024 - 13:48, said:

cf info leak-uite pe tweeter, urmatorul update major care va include si mult discutatul (dar nu neaparat asteptatul, in sensul disperat) update semnificativ de camera va fi 6.1.1 in iulie

si ce este de facut?sa nu schimb csc-ul?

#3478
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 11.03.2021

View PostValyca74, on 21 mai 2024 - 13:53, said:

si ce este de facut?sa nu schimb csc-ul?

nu are nicio treaba, nu era reply la mesajul tau; pt schimbat CSC gaseste destule referinte pe acest topic, tb doar sa dai search; eu personal nu am facut ca nu ma int dar cine a vrut a pus in general CSC de Ucraina, inteleg...

#3479
SMG16

SMG16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 23.11.2020

View Postraulrom1, on 20 mai 2024 - 23:50, said:



Referitor la încărcător, am luat două de 45w de la eMag, cel cu cablu de 1.8m. Aici sa fi atent sa iei de la eMag si nu de la parteneri căci ai putea lua țeapă. O sugestie e sa urmărești la resigilate, unul din încărcătoare asa l-am achiziționat și e perfect.



Cred ca te referi la asta https://www.emag.ro/...w/pd/DJSPZHYBM/
Doar ca momentan nu este vandut de emag

#3480
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,212
  • Înscris: 10.04.2006
Scrie quandes la brand..

#3481
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 20.12.2012

 SMG16, pe 21 mai 2024 - 21:08, a scris:



Cred ca te referi la asta https://www.emag.ro/...w/pd/DJSPZHYBM/
Doar ca momentan nu este vandut de emag

Despre acest încărcător este vorba:

https://www.emag.ro/..._medium=android

Sa nu cumperi decât direct de la eMag căci dacă citești unele comentarii au fost clienți care au luat de la parteneri marketplace și au primit altceva.

*cum spuneam dacă ai răbdare si urmărești poți prinde un produs cu ambalaj deteriorat dar perfect funcțional la 79-89 de lei, în condițiile în care nou variază între 120-145 de lei.

Edited by raulrom1, 22 May 2024 - 06:45.


#3482
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,212
  • Înscris: 10.04.2006
Iar discutăm despre telefoane de 1000 euro și așteptăm 10 ron reducere la un încărcător second hand? :(

#3483
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 18.09.2011

Vizualizare mesajNenea Zap, pe 22 mai 2024 - 07:09, a scris:

Iar discutăm despre telefoane de 1000 euro și așteptăm 10 ron reducere la un încărcător second hand? Posted image

cu tot respectul va zic ca acel ce are 1000 de euro pt.un telefon de ultima generatie samsung ,este un fan samsung care e frustat de faptul ca atunci cand cumpara un telefon de varf de gama ,avea in cutie si casti si incarcator chiar si husa de protectie,iar acum nu are decat o cheita de sim si un cablu de date si ii este ciuda cum naiba dai o multime de bani si ar vrea sa traga de ceva banuti pt.un incarcator sa acopere cumva vreo reducere care a prins-o si sa se incadreze! e strigator la cer sa judeci pe cineva care numai el stie cum a facut banutii pt.un s24u!RESPECT

Edited by Valyca74, 22 May 2024 - 07:18.


#3484
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,212
  • Înscris: 10.04.2006
Pentru sănătatea mintală poate ar trebui cumpărat un alt telefon mai ieftin.
Nu merită stres și să tragi și tot ce ai descris acolo pentru un telefon.
Eforturi din astea faci pentru alte lucruri în viata, nu pentru un telefon.
Părerea mea.

#3485
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 18.09.2011

Vizualizare mesajNenea Zap, pe 22 mai 2024 - 07:19, a scris:

Pentru sănătatea mintală poate ar trebui cumpărat un alt telefon mai ieftin.
Nu merită stres și să tragi și tot ce ai descris acolo pentru un telefon.
Eforturi din astea faci pentru alte lucruri în viata, nu pentru un telefon.
Părerea mea.

si ce ai zice ca la o varsta de 60 de ani mi-am permis sa scriu mult si sa-mi permit dupa multe alte telefoane de top samsung!sanatate mintala trebuie sa aiba cel ce nu stie cu-i se adreseaza!chiar credeai ca sunt un pustan cu ifose?

Vizualizare mesajValyca74, pe 22 mai 2024 - 07:23, a scris:

si ce ai zice ca la o varsta de 60 de ani mi-am permis sa scriu mult si sa-mi permit dupa multe alte telefoane de top samsung!sanatate mintala trebuie sa aiba cel ce nu stie cu-i se adreseaza!chiar credeai ca sunt un pustan cu ifose?si in viata am trecut prin multe stresuri ,am realizat multe etc.!


#3486
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,212
  • Înscris: 10.04.2006
Sănătate mintală nu e o jignire, dar mă opresc aici.


#3487
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 11.08.2007

 raulrom1, on 22 mai 2024 - 06:43, said:



Despre acest încărcător este vorba:

https://www.emag.ro/..._medium=android

Sa nu cumperi decât direct de la eMag căci dacă citești unele comentarii au fost clienți care au luat de la parteneri marketplace și au primit altceva.

*cum spuneam dacă ai răbdare si urmărești poți prinde un produs cu ambalaj deteriorat dar perfect funcțional la 79-89 de lei, în condițiile în care nou variază între 120-145 de lei.

De la resigilate am primit unul fake, asa ca este un fel de loterie, mai bine iei unul nou vandut si livrat de 3mag ca sa nu ai surprize.

#3488
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 18.09.2011
am reusit sa schimb csc-ul la telefon samsung s24ultra cu ILO

#3489
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 18.09.2011

Vizualizare mesajValyca74, pe 22 mai 2024 - 14:30, a scris:

am reusit sa schimb csc-ul la telefon samsung s24ultra cu ILO---- ala de Ucraina SEK nu este in programul SamFwTool


#3490
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 20.12.2012

 gigoto, pe 22 mai 2024 - 07:40, a scris:



De la resigilate am primit unul fake, asa ca este un fel de loterie, mai bine iei unul nou vandut si livrat de 3mag ca sa nu ai surprize.

Posibil să nu mă fi exprimat foarte clar sau ai înțeles din start eronat: produsele resigilate le recomand a fi achiziționate direct de la eMag (chiar nu stiu sa vândă resigilate partenerii marketplace).

Nu am în obicei în a achiziționa resigilate dar uneori iau, mai ales la unele produse unde știu ca nu sunt ceva personal/intim/unde ar avea chestii ascunse, tine si de noi sa verificăm rapid asupra funcționalității și eventual dat retur (am eMag Genius, returul și garanția văd că sunt în majoritatea cazurilor exact ca la un produs nou).

Uite ca idee, am achiziționat de-a lungul timpului un telefon Nokia din acela cu butoane pentru la țară din simplul fapt ca tine bateria și ai semnal bun, apoi un cablu, două încărcătoare, un mouse și ultima data un produs unde trebuie sa recunosc ca am avut o doză de reticență - un smartwatch de la Huawei. În descriere scria ambalaj deteriorat și urme fine de utilizare (e un tipar al eMag-ul la descriere) dar ma jur ca l-am întors în fel și chip și nu văd nici o zgârietură sau alte probleme. Și ceasul a fost achiziționat la resigilate cu o reducere de ~500 de lei față de prețul de bază sau un 300 de lei față de prețul minim absolut pe care l-am văzut dacă aplicai anumite coduri de extra-reducere când erau unele promoții (am 30 de zile perioada de retur, daca descopăr ceva care mi se pare dubios)

Resigilatele nu sunt un lucru rău, gândiți-vă ca sunt destule persoane care comanda produse fără sa fie informați în prealabil și dau retur a doua zi din te miri ce pretext... totul ține de intuiție și sa fi pe fază.
Și da, nici ru nu as lua orice produs de la resigilate sau în orice caz as fi maxim de atent sa vad ce și cum.

Edited by raulrom1, 22 May 2024 - 19:07.


#3491
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,809
  • Înscris: 06.12.2006
Resigilatele nu sunt un lucru deloc rău. Dar ca orice produs care nu e nou trebuie puțină atenție în plus. Sunt mulți care pot încerca și în acest caz să păcălească Emagul.

Pe de alta parte pățim chiar și cu produsele noi să vină nu anumite defecte din fabrică. Mulți le fac retur, ca să nu mai aibă încurcături cu garanția. Pentru că și la garanții este uneori o loterie, anumite firme încercând să sugereze că nu e defect din fabrică, ci mai mult vina clientului că a folosit greșit prudusul.

Iar ca să povestesc o experiență recentă

Am luat o stație de călcat... Cică promoție... preț normal 1700 lei, redus la 1100 de lei. Preț la alte magazine 1200 - 1300 lei. Preț bun zic eu. A doua zi ajunge la easybox, ajung cu ea acasă și o desfac să verific dacă este întreagă. Nu aveam timp să o testez, așa că o pun în debara. Peste 2 zile ma uit pe emag. Surpriză... Fix aceeași stație... Preț normal 1200 lei, redus la 715 lei. Am luat frumos stația din debara, am lipit cutia și am făcut retur. În același timp am comandat alta la prețul de 715 lei.

Deci stația respectiva o sa ajungă la resigilate, dar practic fiind absolut nouă, fără pic de uzură.

Așadar resigilatele nu sunt întotdeauna rele. Doar că trebuie puțină atenție în plus.

Edited by tdan08, 22 May 2024 - 20:54.


#3492
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 18.09.2011
va salut! voi acestia care ati luat S24 Ultra in ce tara au fost fabricate?de exemplu al meu este de la EMAG si este made in INDIA,oare o sa aiba update-uri la fel ca celelalte tari? faza cu luminozitatea prea alba ati patit si voi?este vreo setare de reglementare ceva de genu?va multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate