Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Euro 24 Germania

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,861
  • Înscris: 13.10.2003
Toate grupele de la Euro 2024:

Grupa A: Germania, Scoția, Ungaria, Elveția
Grupa B: Spania, Croația, Italia, Albania
Grupa C: Slovenia, Danemarca, Serbia, Anglia
Grupa D: Olanda, Austria, Franța, câștigător play-off A (Țara Galilor – Finlanda / Polonia – Estonia)
Grupa E: Belgia, Slovacia, România, câștigător play-off B (Bosnia și Herțegovina – Ucraina / Israel – Islanda)
Grupa F: Turcia, Portugalia, Cehia, câștigător play-off C (Georgia – Luxemburg / Grecia – Kazahstan)

Am avut noroc inca o data, grupa este accesibila ptr a iesi din ea.
Se califica primele doua echipe plus 4 de pe locul 3 din cele 6 grupe.

Edited by radumiki, 02 December 2023 - 23:42.


#2
Marincos

Marincos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 03.01.2023
Norocul proverbial al lui Iordănescu. În mod normal ar trebui să ieșim din grupă, măcar de pe locul 3

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,266
  • Înscris: 30.08.2017
Edi cred că a împrumutat icoanele lui ta-su. Prea are noroc și pe teren și la tragerea la sorți.

Cred că vom trece de grupe, mai ales dacă jucăm așa cum am făcut-o cu Israel și Elveția.

Edited by george_alexandru, 02 December 2023 - 21:58.


#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,288
  • Înscris: 30.10.2003
17. Iulie 2024: Rumänien - Playoff B, in München Posted image

Edited by Bursul, 02 December 2023 - 22:04.


#5
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
eu am fost multimit de prestatia nationalei in ultimele meciuri, sa speram ca iesim din grupe

din punctul meu de vederea am prins cel mai slab cap de serie,avem sanse hai Romania!

#6
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,612
  • Înscris: 29.12.2006

Vizualizare mesajradumiki, pe 02 decembrie 2023 - 21:42, a scris:

Grupa E: Belgia, Slovacia, România, câștigător play-off B (Bosnia și Herțegovina – Ucraina / Israel – Islanda)

După tragerea la sorţi pentru calificarea la EURO 2024, unde am picat cu Elveţia în gupă, toată lumea pasionată de fotbal spera ca România "cu chiu cu vai" să prindă locul 2, deoarece, credeam cam toţi: "Elveţia va câştiga toate jocurile din grupă...şi dacă se nervează nici nu va primi vreun gol".

Eeeeh, n-a fost aşa ! Ba mai mult, România a terminat pe 1...la 5 puncte diferenţă de cea care se credea că va câştiga toate meciurile grupei.


Astfel, eu asemuiesc Elveţia cu Belgia. După ce la precedentele ediţii de Campionate Mondiale sau Europene, mulţi vedeau Belgia, dacă nu Campioană Mondială sau Finalistă, măcar Semifinalistă...acum şi Belgia merge pe urmele Elveţiei, spun eu. Adică...nu mai e sperietoarea din anii trecuţi.

Dacă România joacă măcar ca în ultimele două meciuri de calificare, şi mai ales ca în ultimul, cel cu Elveţia, eu spun că poate ieşi din grupă.

Oricum, anul viitor în vară, pe căldură, ne aşteaptă lucruri frumoase !

Edited by lupini, 02 December 2023 - 22:17.


#7
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 04.09.2013

Vizualizare mesajRavenscar17, pe 02 decembrie 2023 - 22:07, a scris:

din punctul meu de vederea am prins cel mai slab cap de serie,avem sanse hai Romania!

Fix asta ma gandesc si eu. Insa cea mai mare problema a nationalei Romaniei ar putea fi .... chiar nationala Romaniei. De ce? Pentru ca de acum si pana in vara mai sunt 7 luni. Este foarte important ca jucatorii sa aiba meciuri in picioare si sa se fereasca de accidentari. Altfel, lucrurile arata bine in continuare.

#8
giuliani2

giuliani2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 04.11.2023

Vizualizare mesajBursul, pe 02 decembrie 2023 - 22:03, a scris:

17. Iulie 2024: Rumänien - Playoff B, in München Posted image

in 26 Iunie, la Frankfurt e ultimul meci din grupa, cu Slovacia. In 2016 am calatorit vreo 8h pana la Lyon sa vad meciul ala cu Albania ce ne putea califica.
Acum, am de mers sub 1h pana la stadion dar sper sa nu mai fie o dezamagire asa de mare ca acum 7 ani :)

#9
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 21.10.2009
Nu stiu de ce vi se par echipe slabe Ucraina si Slovacia. De Belgia nu mai vorbesc.
Da, e o grupa mai usoara decat altele, dar nu e simplu deloc.

#10
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,734
  • Înscris: 10.11.2013
Cel mai bine este sa ai asteptari mici, eu sper sa iesim din grupa, insa nu se stie niciodata.
Belgia are locul 1 asigurat in mod normal, ramane de vazut ce vom face cu restul.

#11
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,512
  • Înscris: 06.02.2008
Zicem că Slovacia e mai simplă dar are valoarea lotului dublă față de al nostru. Bine, trei dintre jucătorii lor fac cât 80% din valoarea totală a lotului, valorează ăia 120 de milioane de euro 😮

#12
elless

elless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 05.02.2007
E lasa ca si Elvetia valoreaza 200 milioane (de 3 or cat noi) si am jucat de la egal.
Pe hartie suntem cea mai putin valoroasa echipa de la euro, avem un 30% sanse sa iesim din grupa, dar dupa grupe clar pierdem, nu ma astept la parcurs lung, nu avem rezerve de valoare sa facem parcurs lung, ca alte echipe.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,767
  • Înscris: 01.12.2001
Și voi ați auzit sunete ciudate la tragerea la sorți? Inițial am crezut că scârțâie bilele in boluri dar erau sunete xxx. :)

#14
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,463
  • Înscris: 28.10.2018
Mama ce va bucurati e e grupa usoara. Parca vad ca mananca Romania bataie pe toata linia sa ma tavalesc pe jos.

Cel putin Belgia o sa ii mucifice.

Edited by abac, 03 December 2023 - 09:53.


#15
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 18.03.2009
Sunt unii pe aici (si nu doar pe aici) care se bucura de nereusitele sportivilor romani sau isi dorersc ca acestia sa nu aiba rezultate pozitive sau ca nu ar merita locul in clasament .Imi aduc aminte cu amaraciune cat a mai fost hulita Halep ca a fost numarul 1 mondial si ca nu ar fi meritat sa ocupe acest loc!Asta arata ce neam suntem!Ma opresc aici!

Edited by narciso, 03 December 2023 - 13:09.


#16
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,612
  • Înscris: 29.12.2006

View Postabac, on 03 decembrie 2023 - 09:53, said:

Cel putin Belgia o sa ii mucifice.

Cum a făcut Elveţia acum, în grupa de calificare ! Posted Image

#17
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,108
  • Înscris: 26.02.2010
O grupă echilibrată pentru România, valori apropiate. Ukraina sau Israel ar putea fi echipa a 4-a din grupă.

#18
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 04.09.2013
Mizez pe Ucraina. Mi a părut rău că nu au intrat direct.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

7 user(s) are reading this topic

4 members, 3 guests, 0 anonymous users

Bursul, casadivino, iulian9527, Sephh

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate