Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Euro 24 Germania

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
492 replies to this topic

mirel3003

mirel3003

Senior Member

• Grup: Senior Members

Vizualizare mesajbusiness11, pe 14 mai 2024 - 12:40, a scris:

Bilet de meci nu de pariuri Posted image da bagam si la pariuri nu este problema.

Eu zic ca Spania, Franta si Portugalia sunt favorite sa castige, chiar daca Anglia are actual cea mai buna cota la pariuri fara sa imi explic acest lucru. Pana si Germania care duce lipsa de forma este peste Spania si Portugalia la casele de pariuri. Din pacate Romania are o cota de 200, iar colegii nostri din grupa Belgia (20), Ucraina (80) stau ceva mai bine. Doar Slovacia (400) este sub noi.
1000 Euro pe Romania si iti iei apartament.... au mai fost surprize la Euro...

Glumesc, evident!

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

Vizualizare mesajlupini, pe 13 mai 2024 - 21:54, a scris:

...și, după mai bine de cinci luni, revin și întreb: Deci, cum facem ?!
Ca de obicei: un topic cu pronosticuri care va include clasamentul oficial si celalalt clasament ... neoficial.

mirel3003

mirel3003

Senior Member

Vizualizare mesajlupini, pe 13 mai 2024 - 21:54, a scris:

...și, după mai bine de cinci luni, revin și întreb: Deci, cum facem ?!
Spuneți dragi iubitori de fotbal mare, că de mâine mai e o doar lună până începe ! Și trebuie să ne pregătim, să ne luăm haine de sărbătoare. Posted image
Topic nou dar atentie la reguli sa fie clar! DUPA GRUPE SE IA IN CALCUL REZULTATUL IN CELE 90 MINUTE, NU SE IA IN CALCUL CELE 2 REPRIZE SUPLIMENTARE DE 15 MINUTE.

lupini

lupini

Guru Member

View Postmirel3003, on 16 mai 2024 - 10:43, said:

DUPA GRUPE SE IA IN CALCUL REZULTATUL IN CELE 90 MINUTE, NU SE IA IN CALCUL CELE 2 REPRIZE SUPLIMENTARE DE 15 MINUTE.

Rezultatul unui meci de fotbal se ia după jocul efectiv pe teren. Când e nevoie de două reprize mici, se ia rezultatul după finalul jocului efectiv, adică după toate cele patru reprize. Deci după 120 + de minute, dacă e nevoie. Așa consideră FIFA și UEFA.

Unele meciuri au două reprize mari a câte 45 de minute fiecare, iar altele au patru reprize dintre care două mici, ultimele două a câte 15 minute. De ce să nu se ia în calcul cele două reprize de 15 minute fiecare ? Atunci nu se joacă fotbal ? Dar ce se joacă ?!

Edited by lupini, 16 May 2024 - 13:51.

giuliani2

giuliani2

Member

• Grup: Members
Deci daca miercurea viitoare Atalanta invinge pe Bayer Leverkusen la 11m se considera ca germanii au ramas neinvinsi.

lupini

lupini

Guru Member

View Postgiuliani2, on 16 mai 2024 - 13:46, said:

Deci daca miercurea viitoare Atalanta invinge pe Bayer Leverkusen la 11m se considera ca germanii au ramas neinvinsi.

Da, dacă după 120+ de minute scorul va fi egal.

La Campionatul Mondial din Statele Unite din 1994, România a fost eliminată în Sferturi de Suedia, fără a fi învinsă. Scorul final a fost 2-2. Loviturile de departajare nu sunt considerate scor.

Edited by lupini, 16 May 2024 - 14:01.

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

View Postlupini, on 16 mai 2024 - 13:43, said:

Unele meciuri au două reprize mari a câte 45 de minute fiecare, iar altele au patru reprize dintre care două mici, ultimele două a câte 15 minute. De ce să nu se ia în calcul cele două reprize de 15 minute fiecare ? Atunci nu se joacă fotbal ? Dar ce se joacă ?!

La pariuri ai optiunea sa pariezi pe cate cornere se dau intr-un meci...asta nu inseamna ca meciul se joaca pe cornere si nu pe goluri.

La fel si aici, se stabilesc niste criterii pentru pronosticuri si atat...jocul e ala care e. Bine ca nu pariem si pe cate goluri se dau la loviturile de departajare.

Oricum, eu as face ceva mai complex, 1 punct pentru ca ai nimerit cine a castigat (sau egalul) plus inca doua daca ai nimerit si scorul (iar acolo va intelegeti care scor, dupa 90 sau 120 de minute).

Edited by george_alexandru, 16 May 2024 - 14:06.

giuliani2

giuliani2

Member

Exista aplicatia Kicktipp, e functionala si in limba engleza, nu doar in germana

https://www.kicktipp.de/

Exista posibilitatea de a creea un joc privat pt Campionatul European, te inscrii cu adresa de mail si apoi pui pronosticuri la fiecare meci. Punctajul e asa:

- scor corect ai 4p : se termina 1-0 si tu ai pus 1-0;
- pt cand nimeresti diferenta de scor 3p :  se termina 3-1 si ai pus 2-0;
- cand nimeresci castigatoarea 2p : se termina 5-1 si ai pus 2-0;
- pronostic gresit 0p  : se termina 3-0 si ai pus 1-3.

Edited by giuliani2, 16 May 2024 - 14:26.

lupini

lupini

Guru Member

View Postgeorge_alexandru, on 16 mai 2024 - 14:04, said:

Oricum, eu as face ceva mai complex, 1 punct pentru ca ai nimerit cine a castigat (sau egalul) plus inca doua daca ai nimerit si scorul (iar acolo va intelegeti care scor, dupa 90 sau 120 de minute).

Ohhh no ! Și la simplu e greu de administrat clasamanetul pronosticurilor corecte, darmite la complex ! :facepalm: :P

giuliani2

giuliani2

Member

View Postlupini, on 16 mai 2024 - 14:26, said:

Ohhh no ! Și la simplu e greu de administrat clasamanetul pronosticurilor corecte, darmite la complex ! Posted Image Posted Image

Daca folosim site-ul / aplicatia de mai sus nu trebuie sa administreze nimeni nimic, tot calculul se face singur.

Edited by giuliani2, 16 May 2024 - 14:27.

lupini

lupini

Guru Member

View Postgiuliani2, on 16 mai 2024 - 14:27, said:

Daca folosim site-ul / aplicatia de mai sus nu trebuie sa administreze nimeni nimic, tot calculul se face singur.

Nu știu cum se folosește și ce e, că scrie în germană, or eu în germană știu doar cam atât: Eine kleine, kokoșteine ! Posted Image

Later edit: am văzut că se poate schimba limba. Dar, e prea complicat.

Edited by lupini, 16 May 2024 - 14:36.

george_alexandru

george_alexandru

View Postlupini, on 16 mai 2024 - 14:26, said:

Ohhh no ! Și la simplu e greu de administrat clasamanetul pronosticurilor corecte, darmite la complex ! Posted Image Posted Image

D-aia era bun lost_in_a_dream Posted Image

Totusi, 1p pentru ca ai nimerit deznodamantul si 2p pentru scor nu-i atat de complex.

Edited by george_alexandru, 16 May 2024 - 14:41.

lupini

lupini

Guru Member

View Postgeorge_alexandru, on 16 mai 2024 - 14:40, said:

D-aia era bun lost_in_a_dream

Pe unde-o fi oare ?! Poate că forumul ar putea să-i acorde iar viza de intrare pe Softpedia. Posted Image

george_alexandru

george_alexandru

Acum cand aveam nevoie de el nu mai e. Nu s-a simtit apreciat :lol:

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

Inca imi e greu sa imi imaginez, cum i se parea lui normal sa puna pronosticul la jumatatea meciului. Posted image

business11

business11

Info Austria

Cu pronosticurile pe forum este destul de ciudat, pentru ca trebuie sa fii atent la ce ora ai pus pronosticul si sa nu existe edit. Ca mai erau unii care puneau pronosticuri chiar cand incepea meciul si modificau scorul dupa 15 minute in functie de evolutie.

Kicktipp este super usor. Exista kicktipp.com unde limba este in engleza. Doar creezi un joc, trimiti invitatia, oamenii se inregistreaza cu e-mailul si dupaia toate jocurile plus calculul se face automat. Daca sunteti de acord creez eu grupul si trimit linkul de invitatie aici.

business11

business11

Info Austria

https://www.zf.ro/me...romani-22379725

lupini

lupini

Guru Member

View Postbusiness11, on 17 mai 2024 - 08:23, said:

Cu pronosticurile pe forum este destul de ciudat, pentru ca trebuie sa fii atent la ce ora ai pus pronosticul si sa nu existe edit. Ca mai erau unii care puneau pronosticuri chiar cand incepea meciul si modificau scorul dupa 15 minute in functie de evolutie.

La edițiile trecute de campionate europene sau mondiale, într-adevăr era nevoie de mare atenție. Dura cam o oră - două întocmirea unui clasament simplu aici pe forum. Tocmai datorită nevoii unei mari atenții.

View Postbusiness11, on 17 mai 2024 - 08:23, said:

Kicktipp este super usor. Exista kicktipp.com unde limba este in engleza. Doar creezi un joc, trimiti invitatia, oamenii se inregistreaza cu e-mailul si dupaia toate jocurile plus calculul se face automat. Daca sunteti de acord creez eu grupul si trimit linkul de invitatie aici.

Adică toate pronosticurile vor apărea acolo, și aici nu se va mai scrie nimic ?! Perfect, măcar am șansa să câștig clasamentul...format doar dintr-un singur particiant: eu ! Posted Image

Edited by lupini, 17 May 2024 - 12:17.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

underrated

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate