Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum v-a apucat dragostea pentru p...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

inmatriculare autoturism reprezen...
 2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...
 Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Conducta pluviala sparta la bloc....
 Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

Damsel (2024)

Euro 24 Germania

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
964 replies to this topic

business11

business11

Info Austria

• Grup: Senior Members
Belgia, Slovacia, România, câștigător play-off B (Bosnia și Herțegovina – Ucraina / Israel – Islanda)

O grupa foarte accesibila pentru standardele noastre. De Belgia a ramas doar numele. Clar sunt peste noi ca si jucatori individuali, dar ca si echipa stau prost. Un egal cu Belgia este mai mult decat posibil. Sincer ii vad la nivelul Elvetiei.

Slovacia nu este de neglijat, dar nu mi se pare peste noi. Au o cota de transferuri de 2,5 ori peste noi, dar 3 jucatori de la ei fac 70% din toata cota. Il au pe Skriniar, Lobotka si Hancko, dar toti joaca pe pozitii defensive.

Iar din Playoff mi-as dori o Bosnia sau chiar Israel. Ucraina este puternica, are dinamica in joc si atacanti rapizi, iar Islanda chiar daca este de batut, noi mereu am avut dificultati impotriva tarilor nordice, cu care nu ne adaptam din punct de vedere al stilului de joc.

Eu cred ca locul 2 este mai mult decat realistic.

Dar un lucru mai important este acum sa primim bilete.

mirel3003

mirel3003

Senior Member

Vizualizare mesajbusiness11, pe 04 decembrie 2023 - 10:44, a scris:

S-au deschis "magazinul" cu bilete...
Preturi intre 30 si 400 euro.

https://www.uefa.com...2024/ticketing/

Edited by mirel3003, 04 December 2023 - 15:53.

giuliani2

giuliani2

Member

• Grup: Members

View Postbusiness11, on 04 decembrie 2023 - 10:44, said:

Belgia, Slovacia, România, câștigător play-off B (Bosnia și Herțegovina – Ucraina / Israel – Islanda)

O grupa foarte accesibila pentru standardele noastre. De Belgia a ramas doar numele. Clar sunt peste noi ca si jucatori individuali, dar ca si echipa stau prost. Un egal cu Belgia este mai mult decat posibil. Sincer ii vad la nivelul Elvetiei.

Slovacia nu este de neglijat, dar nu mi se pare peste noi. Au o cota de transferuri de 2,5 ori peste noi, dar 3 jucatori de la ei fac 70% din toata cota. Il au pe Skriniar, Lobotka si Hancko, dar toti joaca pe pozitii defensive.

Iar din Playoff mi-as dori o Bosnia sau chiar Israel. Ucraina este puternica, are dinamica in joc si atacanti rapizi, iar Islanda chiar daca este de batut, noi mereu am avut dificultati impotriva tarilor nordice, cu care nu ne adaptam din punct de vedere al stilului de joc.

Eu cred ca locul 2 este mai mult decat realistic.

Eu zic ca in grupa asta avem sanse mai mari decat in altele sa obtinem mai mult de locul 4. Ucraina joaca de la egal la egal cu Italia sau Anglia, daca se va califica o sa fie greu de tot cu ei.
Belgia are 20p din 24 in calificari, 4 goluri primite intr-o grupa cu Austria si Suedia. Slovacia posibil sa fie la nivelul nostru, insa ei au macar vreo 2-3 jucatori de super clasa, noi nu prea. Eu zic in principiu ca sunt peste noi.

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

Vizualizare mesajelless, pe 03 decembrie 2023 - 03:52, a scris:

E lasa ca si Elvetia valoreaza 200 milioane (de 3 or cat noi) si am jucat de la egal.

De la egal la egal am jucat doar cu Israel, în retur. Cu Elveția n-am jucat de la egal la egal nici în tur nici în retur. Au fost mult peste noi în ambele meciuri. Statisticile meciurilor sunt la liber pe net și nu mint când vine vorba de situația din teren. Noi am câștigat dar cu mult noroc. Și norocul are prostul obicei să nu se repete prea des, e doar hazard.

Vizualizare mesajabac, pe 03 decembrie 2023 - 09:53, a scris:

Mama ce va bucurati e e grupa usoara. Parca vad ca mananca Romania bataie pe toata linia sa ma tavalesc pe jos.

Ar fi prima dată? Entuziasmul e enorm, și nu e de condamnat, ne calificăm din an în paște la turnee importante.

Vizualizare mesajnarciso, pe 03 decembrie 2023 - 13:03, a scris:

Imi aduc aminte cu amaraciune cat a mai fost hulita Halep ca a fost numarul 1 mondial si ca nu ar fi meritat sa ocupe acest loc!Asta arata ce neam suntem!Ma opresc aici!

Nu e subiectul de-aici dar, între timp, d-șoara Halep și-a încheiat cariera rușinos, cu scandal de dopaj. RIP. Îmi place Popovici, și-i țin pumnii. Dar nu mi-l fac idol pentru simplul fapt că-i român.

Edited by caiuscorneliu, 04 December 2023 - 23:19.

lupini

lupini

Guru Member

Întreb ceva: acest topic va fi Topicul Oficial al Campionatului European de fotbal EURO 2024 Germania, sau se va putea deschide unul dedicat exclusiv acestei competiţii ?!

Întreb şi eu că, na, trece Crăciunul, trece Revelionul, trece Boboteaza, Sfântul Valentin, Paştile, şi iaca, şapte luni trec rapid. Să ştim cum ne pregătim cu...pronosticuri, steaguri, calasament(e)...şi toate cele. Posted image

Edited by lupini, 04 December 2023 - 23:35.

business11

business11

Info Austria

@mirel, stiu am aplicat deja pentru meciurile Romaniei din grupe si pentru finala. Sa vedem daca prind ceva.

@giuliani2 iti dau dreptate

@lupini eu zic sa pastram topicul asta pentru discutii pana pe la Euro. Si cand ne apropiem de campionat, sa facem ceva oficial, cu meciurile Romaniei, cu pronosticuri, etc.

lupini

lupini

Guru Member

View Postlupini, on 04 decembrie 2023 - 23:34, said:

Întreb ceva: acest topic va fi Topicul Oficial al Campionatului European de fotbal EURO 2024 Germania, sau se va putea deschide unul dedicat exclusiv acestei competiţii ?!

Întreb şi eu că, na, trece Crăciunul, trece Revelionul, trece Boboteaza, Sfântul Valentin, Paştile, şi iaca, şapte luni trec rapid. Să ştim cum ne pregătim cu...pronosticuri, steaguri, calasament(e)...şi toate cele.

...și, după mai bine de cinci luni, revin și întreb: Deci, cum facem ?!

Spuneți dragi iubitori de fotbal mare, că de mâine mai e o doar lună până începe ! Și trebuie să ne pregătim, să ne luăm haine de sărbătoare. Posted Image

vio69c

vio69c

Senior Member

Stiu eu ?
Topicul despre asta vorbeste....Euro 24....
Si este pe aria potrivita
A inceput cu grupele si continuam cu ce e de continuat

Edited by vio69c, 13 May 2024 - 23:02.

business11

business11

Info Austria

Deci cat am cautat topicul asta si habar nu am de ce nu il gaseam Posted Image . Bine ca ati comentat ceva ca mi-a aparut la feed.
Ati prins careva bilete la meci? Eu am prins in categoria 2 la meciul impotriva Ucrainei. 150EUR un bilet, sper sa merita aventura pana la München.

lupini

lupini

Guru Member

View Postbusiness11, on 14 mai 2024 - 10:45, said:

Ati prins careva bilete la meci? Eu am prins in categoria 2 la meciul impotriva Ucrainei.

Ce bilet ?

Nu știu ce bilet dar eu mă pregătesc pentru pronosticuri. În clasamentul rezultatelor exacte de aici de pe Softpedia al acesti ediții de Campionat, ori câștig primul loc, ori...nu câștig. Posted Image

Vasăzică, acest topic devine zona oficială de discuții despre EURO 2024, pe durata întregii ediții a Campionatului European de Fotbal, care începe în 14 Iunie în Germania.

Atunci să purcedem la drum, că numa' mâine nu-i poimâine !

Edited by lupini, 14 May 2024 - 12:17.

business11

business11

Info Austria

Bilet de meci nu de pariuri Posted Image da bagam si la pariuri nu este problema.

Eu zic ca Spania, Franta si Portugalia sunt favorite sa castige, chiar daca Anglia are actual cea mai buna cota la pariuri fara sa imi explic acest lucru. Pana si Germania care duce lipsa de forma este peste Spania si Portugalia la casele de pariuri. Din pacate Romania are o cota de 200, iar colegii nostri din grupa Belgia (20), Ucraina (80) stau ceva mai bine. Doar Slovacia (400) este sub noi.

Chiar si asa eu am mari sperante sa trecem de grupe. Cel mai probabil un loc 2 este realizabil.

giuliani2

giuliani2

Member

View Postbusiness11, on 14 mai 2024 - 10:45, said:

Deci cat am cautat topicul asta si habar nu am de ce nu il gaseam Posted Image . Bine ca ati comentat ceva ca mi-a aparut la feed.
Ati prins careva bilete la meci? Eu am prins in categoria 2 la meciul impotriva Ucrainei. 150EUR un bilet, sper sa merita aventura pana la München.

Am incercat la ultimele etape (de vanzare de bilete), insa sub 200 de euro/bilet nu am gasit nimic. As fi vrut sa iau ceva la Stuttgart (2h30 distanta) sau Frankfurt (1h distanta) insa n-am platit suma aia. Daca gaseam ceva la Italia, Spania, Franta, Olanda, Germania era altceva, insa asa.... am ramas cu un gust amar dupa ce am batut atata drum pana la Lyon in 2016 pt meciul cu Albania incat n-am mai fost dispus sa cheltui mult pt un meci cu Slovacia.
Dar am prieteni care au cate 2 bilete, daca se elibereaza vreun loc o sa merg la vreun meci Posted Image

Edited by giuliani2, 14 May 2024 - 13:14.

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

Vizualizare mesajbusiness11, pe 14 mai 2024 - 10:45, a scris:

Deci cat am cautat topicul asta si habar nu am de ce nu il gaseam Posted image . Bine ca ati comentat ceva ca mi-a aparut la feed.
Eu am muscat-o. Pe site scria cate poti inscrie pana pe data de 23 Feb (de exemplu). Am intrat pe 23 Feb si inscrierea era inchisa. Numai eu inteleg ca daca e pana pe 23 Feb, te poti inscrie si pe 23 Feb inclusiv?

Vroiam in München ca pot sa merg cu bicicleta la stadion. Poate gasesc pe unul care se imbolnaveste si vrea sa vanda ieftin biletele :D

wertyck

wertyck

Guru Member

Gasesti, pret bilet x 8, la vanzare

business11

business11

Info Austria

Au existat mai multe runde cand puteai lua bilete. Ultima a fost saptamana trecuta cand s-au vandut si revandut ultimele 100.000 de bilete. Chiar si asa la meciurile bune toate biletele erau date deja. La echipele mici (ca si Romania) gaseai bilete. Eu am luat cu 150EUR x 2 bilete la München impotriva Ucrainei. Mai existau si cu 200, dar nu a meritat.

Imi aduc aminte acum cativa ani cand am jucat ultimul meci de calificare la un mondial sau european, nici nu mai stiu si parca am jucat impotriva Suediei sau Norvegiei acasa pe Arena Nationala, ca mi-am luat bilete de avion, la meci ca sa ma duc la meci si am pierdut vai de noi :))

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

Stiu ca mai erau la prima catogorie, dar nu vreau sa dau 200 euro pe bilet.

business11

business11

Info Austria

Pai sincer nici nu merita, sa fim seriosi. Acum cativa ani am data 280EUR pe El Clasico si l-am vazut pe Messi si Ronaldo jucand. Ca sa dai 200EUR sa il vezi pe Alibec si Puscas este o bataie de joc. Chiar si 150EUR mi se par mult, dar i-am facut cadou celui mai bun prieten al doilea bilet si am avut o motivatie sa le cumpar. Cu Belgia sa zic ca 150EUR merita, dar cu Ucraina sau Slovacia niciodata. Dar la Belgia nu am prins.

giuliani2

giuliani2

Member

Vizualizare mesajbusiness11, pe 14 mai 2024 - 16:16, a scris:

Pai sincer nici nu merita, sa fim seriosi. Acum cativa ani am data 280EUR pe El Clasico si l-am vazut pe Messi si Ronaldo jucand. Ca sa dai 200EUR sa il vezi pe Alibec si Puscas este o bataie de joc. Chiar si 150EUR mi se par mult, dar i-am facut cadou celui mai bun prieten al doilea bilet si am avut o motivatie sa le cumpar. Cu Belgia sa zic ca 150EUR merita, dar cu Ucraina sau Slovacia niciodata. Dar la Belgia nu am prins.

N-am dat atatia bani acum 8 ani, dar am mers cu busul de la Stuttgart pana la Lyon, cu schimb in Strasbourg. A durat o zi aproape, ca am schimbat si busul, am avut pauza, am vizitat Strasbourgul si ceva din Besancon parca. Na, fiind cu un prieten bun, a fost distractiv... plus 2 zile complete in Lyon. Insa atunci m-am convins ca nu merita vizitat orasele in timpul campionatelor de genul, era totul aglomerat, tot felul de chestii speciale construite care mai obturau centrul, etc. In plus, pe langa pretul biletului mai si cheltui o gramada de bani.....
In plus, meciul cu Albania a fost un dezastru la orice nivel, in afar de atmosfera facuta de albanezi si de momentul intonarii imnurilor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

3 members, 0 guests, 0 anonymous users

lupini, johnnycrush, meddana

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate