Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Barbati care nu stiu sa se bata

* * - - - 13 votes
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#1
denicexx

denicexx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 30.08.2016
Observ ca tot mai mult barbati nu se bat. Exista barbati ca nu s-au batut in viata lor si nu stiu sa reactioneze cand trebuie sa apare sau sa pedepseasca.
Aceasta este o aptitudine fundamentala biologica. Dupa mancare si sex e cea mai importanta. Defapt mancarea si sexul sunt corelate genetic cu abilitatea de a te lupta. A existat timp de milioane de ani si doar in ultimele 2-3 generatii a inceput sa dispara. De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca? Se mai pot numi acest barbati barbati daca le lipseste trasatura care ii defineste?

#2
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.07.2022
Măcar sex să știe să facă! Posted Image

#3
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,386
  • Înscris: 06.07.2007

*
POPULAR

In zilele noastre e o aptitudine fundamentala biologica doar in cazul ghertoilor cu retard.
In epoca de piatra, da. Era ceva fundamental.

Edited by DanyHiker, 15 October 2023 - 10:01.


#4
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 24.12.2004
Daca face bani suficienti isi angajeaza niste batausi calificati.

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 24.05.2010
Cand nu se bat?
Uite, am vazut ieri in autobuz o faza, un nene cam nesimtit si cu aer superior si-a facut loc sa treaca pe culuar si apoi se uita cumva la omul pe care l-a dat la oparte. Si reactia celuilalt a fost "Ce te uiti ba asa la mine?". Asta e un gen de situatie in care se ajunge foarte usor la bataie. Insa merita?

Eu niciodata nu am agresat, doar m-am aparat. Am ignorat multe jigniri. Vin dintr-un ghetou ce-i drept. Mi-am pierdut abilititatea de a fi barbat? Nu de alta, dar cand a fost nevoie sa ma bat au trosnit oase, a curs mult sange si s-a lasat cu operatii. Toti cei 3 insi cu care a fost nevoie sa ma bat in viata au semne pe viata de la bataia noastra si eu nu am nimic.

Bataie nu inseamna palmuiri prietene, de asta nu e utila in viata de zi cu zi si nu are sens agresiunea.

Edited by MooF2010, 15 October 2023 - 10:07.


#6
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 09.08.2006

 denicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat. Exista barbati ca nu s-au batut in viata lor si nu stiu sa reactioneze cand trebuie sa apare sau sa pedepseasca.
Aceasta este o aptitudine fundamentala biologica. Dupa mancare si sex e cea mai importanta. Defapt mancarea si sexul sunt corelate genetic cu abilitatea de a te lupta. A existat timp de milioane de ani si doar in ultimele 2-3 generatii a inceput sa dispara. De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca? Se mai pot numi acest barbati barbati daca le lipseste trasatura care ii defineste?
Suntem niste barbati pizdificati, sa ne fie rusine, nici armata nu am facut-o, traim cu mami si cu tati.:(

#7
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 15.11.2005
si neaparat sa manance seminte, e alt "trademark"...

Edited by Mondeo, 15 October 2023 - 10:10.


#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005

 denicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat.
cazuri din astea tot sunt
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BPJB8nHjpfY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,590
  • Înscris: 17.04.2006
Era chiar important pe vremea cand nu exista usa la pestera.

#10
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 29.12.2016
Am povestit mai demult tot pe aici ca am avut niste aventuri cu sor'mea. Se indragostise unul de ea, desi nu se vazusera niciodata. Discutasera numai online, si dupa 6 luni s-au vazut. Ala era era in limba dupa era, sor'mea era scarbita de el. Desigur ca nu arata ca in poze. 3 luni a urmarit-o, la scoala, statea acasa la noi cate 3 ore in fata usii, zilnic, sa o astepe sa iasa. Capatase incredere sa vina si la usa sa sune, ne aflase numerele de telefon si ne suna incontinuu. Ca si o paranteza, noi ne-am pierdut tatal de mici, si eu preluasem acest rol. Am stat de vorba cu el, l-am reclamat la politie de mai multe ori, am incercat tot ce era posibil omeneste, am sunat-o pe ma'sa, aia mai batuta in cap, ca sormea l-a ametit de cap...
Pana la urma un prieten din politie, care cunostea speta, ne-a spus ca nu prea au ce sa-i faca, nu a facut inca nimic nasol. Sor'mea slabise rau, nu mai dormea, asa ca am mai avut o discutie cu individul. Dupa vreo 2 ore de discutii in care ne gandeam ca a inteles, a spus ca, "daca nu va fi impreuna cu sor'mea, o omoara si se spanzura si el"...
Am plecat de acolo, si eu si sotia, ca loviti de trasnet. Dupa inca vreo cateva zile, din nou, astepta pe casa scarii. M-a sunat pe mine pe mobil, ca sa-l las sa o vada pe sor'mea. Avea sor'mea vreo 16 ani, eu eram cu 15 ani mai mare. Am vazut negru in fata ochilor, si i-am spus ca daca nu pleaca il calc in picioare. A spus: "abia astept". Am deschis usa si l-am luat de guler, si l-am scos afara din scara blocului. Nu l-am lovit. A depus reclamatie la politie ca cica l-as fi batut, ca i-as fi dat cu pumnii in spate si in ceafa, ca i-as fi tras un sut in fund cu spitul de a crezut ca i-as fi bagat pantoful in stomac, ca i-as fi rupt geaca, etc. Desigur ca, daca a reclamat dementul, am fost chemat imediat la politie, cica dosar penal, si de-alea... Am povestit totul cu lux de amanunte, si a inteles domnul politist despre ce este vorba. Probabil ca a gasit si reclamatiile vechi. Am scapat fara dosar penal...
Ideea e ca exista momente cand trebuie sa faci totul ca sa-ti aperi familia. In america, un tata a fost achitat pentru ca a ucis un barbat care i-a violat fiica de 6 ani. Recent am vazut niste comentarii, precum ca arabii ne violeaza femeile si ne omoara copiii, si noi ii bagam doar in puscarie. Asta daca nu e in Germania, unde ala a fost achitat. Mai si radea de noi (EU) ca suntem niste prosti. In Dubai ar fi fost executati. Eu am facut armata, si sunt calit oarecum, am si povestit pe aici ce viata grea am avut in armata. Nu o sa ma bat cu nimeni niciodata ca-mi taie fata in trafic, sau ca da peste mine in supermarket, insa sunt situatii in care singura solutie este violenta...

PS. Era sa uit. Nu stiu ce i-a spus politia dementului, insa de atunci nu l-am mai vazut...

Edited by 2Unlimited, 15 October 2023 - 10:24.


#11
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,791
  • Înscris: 06.01.2007

 denicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

... sa pedepseasca.
De ce as lua un barbat incapabil ...?
Daca matrimonialele nu mai merg, cauta si tu in cluburile de manelisti.

#12
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,629
  • Înscris: 29.07.2013

 denicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:


Se mai pot numi acest barbati barbati daca le lipseste trasatura care ii defineste?


Se zice ca violenta incepe acolo unde vocabularul se termina. Adica nu stapanesti si intelegi suficienti termeni ca sa te poti face inteles iar atunci recurgi la violenta ca sa-ti exprimi punctul de vedere.
Un vocabular sarac dovedeste o cultura precara care la randul ei este dovada unei inteligente limitate.
Exceptand situatiile in care lupta (nu bataia) este un mijloc de castigare a existentei (box, MMA, etc), un sport sau arta martiala, bataia si batausii sunt cazati undeva la marginea societatii, aka bombardierii si interlopii.
Iar cei pentru care doar batausii pot fi numiti barbati care pot fi "luati" sunt aidoma acestora.

#13
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,760
  • Înscris: 15.06.2007

 MooF2010, on 15 octombrie 2023 - 10:02, said:

, am vazut ieri in autobuz o faza, un nene cam nesimtit


pe care l-a dat la oparte. Si reactia celuilalt a fost "Ce te uiti ba asa la mine?". Asta e un gen de situatie in care se ajunge foarte usor la bataie. Insa merita?



Acuma realizez cat de valoroasa e masina privata,   cu riscul de a plati amenzi de parcare..

Edited by tfmercedez, 15 October 2023 - 10:16.


#14
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,791
  • Înscris: 06.01.2007
Stefan Banica Jr. mai traieste?

#15
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,746
  • Înscris: 08.01.2021
Tu crezi ca aia știu să se bată?
Eu sunt dispus sa pun pariu că aia rămân fără suflu înainte să apuce sa facă cel mai mic damage.

#16
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,760
  • Înscris: 15.06.2007

 argonaut, on 15 octombrie 2023 - 10:15, said:



Se zice ca violenta incepe acolo unde vocabularul se termina. Adica nu stapanesti si intelegi suficienti termeni ca sa te poti face inteles iar atunci recurgi la violenta ca sa-ti exprimi punctul de vedere.
Un vocabular sarac dovedeste o cultura precara care la randul ei este dovada unei inteligente limitate.
.
pai da, dar daca il faci din vorbe si el din pumni..  ce ai rezolvat?

 KiloW, on 15 octombrie 2023 - 10:17, said:

Tu crezi ca aia știu să se bată?

Buba e ca pe langa faptul ca sunt prosti si nu stiu sa se bată, ce sa vezi? Unii umbla cu toporișca /cutit/ surubelnita dupa ei..

 ovidiu21, on 15 octombrie 2023 - 10:04, said:


Suntem niste barbati pizdificati, sa ne fie rusine, nici armata nu am facut-o, traim cu mami si cu tati.:(
asa si?  Ce propui? Cu ce te deranjeaza ce fac altii?
Baetii e pizdificati, iar duamnele sunt tarfe pe onlyfans..

Edited by tfmercedez, 15 October 2023 - 10:22.


#17
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004
Daca vrei cazier si eventual puscarie e o idee buna sa incepi sa te bati.

#18
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023

 denicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat.
Civilizație.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate