Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC
 Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia
 

Card pentru plati facturi si cumparaturi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,202
  • Înscris: 24.04.2013
@wertyck: Cei 3LEI NU SUNT PENTRU aplicatia mobila, ca omu’ nu are asa ceva… CIteste documentul de informare cu privire la comisionele de la carduri, cum am scris mai sus, si ai sa vezi de unde vin ei.

#38
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 02.07.2019

 sags, on 03 octombrie 2023 - 14:31, said:

@wertyck: Cei 3LEI NU SUNT PENTRU aplicatia mobila, ca omu’ nu are asa ceva… CIteste documentul de informare cu privire la comisionele de la carduri, cum am scris mai sus, si ai sa vezi de unde vin ei.

Corect. Trebuie inchis contul solicitat cu administrare card apoi probabil doar dupa inchidere cont,solicit celalalt.
Ramane intrebarea care e diferenta intre cele 2 carduri
https://www.cec.ro/p...currency-online
https://www.cec.ro/c...-debit-standard

#39
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,202
  • Înscris: 24.04.2013
Dupa mine, mai bine deschizi intai VISA Multicurrency si apoi inchizi ce nu iti trebuie. Daca intai inchizi ce ai banuiesc ca e mai complicat ca o vreme NU vei mai fi client CEC. Si va trebui sa retragi toti banii din conturi… Asa, cu o mica perioada de suprapunere, doar muti banii din contul dedicat cardului pe care il ai acum in celalalt la care va fi atasat cardul nou.

Dintre cele 2 link-uri, al doilea e pentru lista cardurilor de debit oferite de CEC. Nu e un card anume. Ce se vede in acea pagina ca VISA Multicurrency este exact cardul din primul link, care prim link este catre pagina dedicata lui.

#40
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 25.07.2008

 raducanu969, on 02 octombrie 2023 - 13:55, said:

Iti faci cont pe revolut si te inregistrezi cu cardul ei si de acolo faci Transferul foarte simplu, acum, nu stiu daca BCR va accepta fara ca detinatorul cardului sa faca plati catre un alt cont bancar fara Confirmare!
Sau mai este o varianta, sa iti faci un Card Simplu ( unde platesti un comision modic de 2 lei / luna ) fara a fi obligat sa incarci lunar.
Asta pana iti vor cere sa dovedesti cu acte provenienta celor 5-6000 lei, altfel cont si bani blocati!

#41
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 02.07.2019
Eu nu am nici un card pana acu. Si nici bani pe alt card.
Sper sa inchid ce am deschis ieri si sa trec pe card VISA Multicurrency

#42
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,798
  • Înscris: 01.12.2001
Totuși ai 5000 cash lunar sa ii pui acel card?
Ai vreun automat care acceptă cash de la vreo banca din Ro acolo unde stai?
Sau faci cumva și dai cash la un prieten și să îți facă top up la cardul tau.
Orange money e bun acum. Dar în următoarea perioadă va fi preluat de Alpha Bank. Nu se știe încă când se va face transferul și nici comisioanele .
Acum Orange Money e perfect. Fac alimentare la 2-3 zile cate 2-300 lei cât am nevoie din contul de salariu.
Dar tu având doar cash...cam greu cu alimentarea daca nu ai nimic în sat la tine. Sau ai ceva aparate ATM automate cu care sa poți alimenta?

#43
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005

 Alexiaz, on 03 octombrie 2023 - 15:36, said:



Corect. Trebuie inchis contul solicitat cu administrare card apoi probabil doar dupa inchidere cont,solicit celalalt.
Ramane intrebarea care e diferenta intre cele 2 carduri
https://www.cec.ro/p...currency-online
https://www.cec.ro/c...-debit-standard

Diferență o vezi la descrierea lor.
Cardul Multicurrency are 10 valute
asociate acelui card, pe când cardul Standard are doar contul de lei.
La cardul Multicurrency ai curs BNR la plata cu cardul în celelalte nouă valute, pe când la cardul Standard plătești la curs Visa, adică cu 0,7% mai dezavantajos pentru tine.
Și restul diferențelor le poți citi la descrierea lor.

Cardul Multicurrency îți asigură gratuitatea aplicației mobile CEC, pe când pentru cardul Standard trebuie să plătești separat pentru utilizarea aplicației mobile, Dacă nu îți activez vreun pachet CEC care vine cu alte limitări sau rulaje impuse.

Edited by wertyck, 03 October 2023 - 23:56.


#44
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 02.07.2019
Da,raman cu cardul cu administrare 3 lei CEC. Am agentie in sat.
Cardul Multicurrency NU este cu comision sau administrare 0 lei.
Multe telefoane date la CEC-uri,operatorii unul zice asa,altul altceva.
Ultimul consultant a spis ca minim e 4 lei administrare card.
Acu sa vad daca e doar cu 3 lei cum mi sa zis,
Concluzie,nu exista card la CEC cel putin,cu administrare 0 lei.
Bine de stiut.
Va multumesc tuturor pentru sfaturile primite!

#45
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Înseamnă că ne am bătut gura degeaba!

La CEC există card cu administrare zero și am repetat de nu știu câte ori lucru, pe care îl poți citi și pe site-ul cec,  e vorba de cardul CEC multicurency care are cost de administrare zero, cu acces la aplicatia mobila cec gratuit, fără impunerea unui rulaj minim sau a unor tranzacții pentru a avea contul gratuit lunar.

Vezi singur, citind aici:
https://www.cec.ro/p...currency-online

Eu am acest card și nu plătesc lunar nimic la cec.

Funcționarele de la CEC Încearcă să îți bage pe gât pachete CEC și nu sunt interesate de acest card să il promoveze, pentru că ele nu câștigă nimic.

Edited by wertyck, 04 October 2023 - 09:59.


#46
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 02.07.2019

 wertyck, on 04 octombrie 2023 - 09:59, said:

Înseamnă că ne am bătut gura degeaba!

La CEC există card cu administrare zero și am repetat de nu știu câte ori lucru, pe care îl poți citi și pe site-ul cec,  e vorba de cardul CEC multicurency care are cost de administrare zero, cu acces la aplicatia mobila cec gratuit, fără impunerea unui rulaj minim sau a unor tranzacții pentru a avea contul gratuit lunar.

Vezi singur, citind aici:
https://www.cec.ro/p...currency-online

Eu am acest card și nu plătesc lunar nimic la cec.

Funcționarele de la CEC Încearcă să îți bage pe gât pachete CEC și nu sunt interesate de acest card să il promoveze, pentru că ele nu câștigă nimic.

Ok,merg pe oferta ta dovedita.
Inchid contul actual,

#47
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 02.07.2019
Da,am citit.
Si am uitat un amanunt: user@wertyck,
cardul CEC multicurency care are cost de administrare zero, cu acces la aplicatia mobila cec gratuit
nu e de intrare salar sau asociat cu un alt card CEC cu rulaj?
Am inchis contul actual.Oare in cat timp pot face online cardul CEC multicurency?
Multumesc.

#48
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Poți face și acum comandă online la acest card, iar contul de lei asociat cardului Multicurrency este contul curent pe care îl comunici angajatorului pentru salariu.
https://onlineonboar...FTOS_Onboarding e linkul pentru a face comandă online de pe telefon și în 10 minute ai contul și îți instalezi apoi aplicația mobila CEC unde îți poți vedea datele contului și mâine îți apare și cardul virtual, iar cardul fizic îți sosește în trei patru zile prin curier la adresa solicitată de tine.

Nu este asociat cu alt card cu rulaj impus.
Pe parcursul comenzii cardului să nu alegi pachete sau alte chestii suplimentare.

Edited by wertyck, 04 October 2023 - 11:08.


#49
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 02.07.2019
Pai aici e problema,am scris de la inceput: nu am salariu sau pensie deci....?
Se poate fara a intra salariu sau sa am depunere lunara?
Oricum va fi alimentat din agentie cu o suma de 1000-2000 lei pentru a putea efectua plati curente la tv,net-etc,eventual ceva de pe net gen emag.
Poti face te rog o simulare online caci acolo apar mai multe tipuri de card,care trebuie sa aleg? Apropo,parca au auzit de oferta,nu mai functioneaza saitul-linkul.Interesant.Poti verifica te rog?
Sper ca m-am facut inteles,multumesc de help!

Edited by Alexiaz, 04 October 2023 - 11:27.


#50
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Repet, faci comanda la card si la motiv alegi Economisire si nu trebuie sa adaugi vreun ban lunar pentru a avea gratuit acest card!

Poti sa il alimentezi o data pe an sau nicicand, ca tot gratuit ramane, cel putin 5 ani pana expira cardul Multicurrency.

#51
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 17.03.2005
Nu ai conditii de rulaj, sa incasezi pensie sau salariu sau sa faci minim o plata pe luna.

Cardul si contul sunt gratuite cat si administrarea lui cat timp nu alegi si vreun pachet de cont de la CEC impreuna cu cardul multicurrency.

Fa cererea online si daca te intreaba daca vrei pachet le spui ca vrei doar cardul multicurrency !

#52
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Daca alege la Motiv- ECONOMISIRE, nu il mai abureste aplicatia cu pachete CEC pe langa cardul Multicurrency comandat.

#53
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 02.07.2019
Am inteles,va multumesc.
Astept inchiderea contului actual,probabil si sigur inca nu pot face online pana la inchidere. Azi am solicitat.Cardul inca nu era venit.
Apoi voi putea face plati dupa alimentare da?
Am trimis datele online sa fiu contactat. Nu ma lasa sa fac online,azi mergea,acu nu.

#54
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Repet, poti face online acum si daca ai cont deschis la CEC si daca e deja inchis.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate