Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Obiectele de folosințã îndelungatã au devenit consumabile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#181
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 21.02.2022

View Postionutzitaly, on 07 septembrie 2023 - 14:28, said:


La 25-35 centi de euro curentul... Fa tu calculul.
Îți scapã esența; pai economie de orice trebuie sã facem cã așa trebuie, nu pentru cã nu ne permitem. Dacã economisim din fotovoltaice, de exemplu, și apoi cu banii aia zburãm cu avionul într-o excursie la 2000km...n-am fãcut nimic!

Edited by echoshoworacle, 07 September 2023 - 17:08.


#182
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,400
  • Înscris: 21.06.2016
Șmecheria e ca curentul electric ar trebui sa fie ieftin, curat și abundent. Nu este dintr-un eșec al investițiilor corecte și din ideologii prostesti.

#183
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,595
  • Înscris: 14.10.2008
Curentul, gazul si apa ar trebui sa fie ieftine, fara scumpiri din ideologii prostesti sau doar pentru hotie. Dar tocmai cei care stiu ca iti sunt indispensabili te jefuiesc.

View Postechoshoworacle, on 07 septembrie 2023 - 17:07, said:

Îți scapă esența; pai economie de orice trebuie să facem că așa trebuie, nu pentru că nu ne permitem. Dacă economisim din fotovoltaice, de exemplu, și apoi cu banii aia zburăm cu avionul într-o excursie la 2000km...n-am făcut nimic!
Lumea tocmai de aia vrea FV si/sau facturi mai mici. Ca sa aiba bani de calatorii, petreceri, tigari, bautura. Am enumerat 4 lucruri pe care personal nu as da bani. Sau alte prostii gen sa ai mereu ultimul model de telefon.

Mi se pare firesc sa dau bani la mancare si utilitati. Nu sunt de acord cu scumpirile, dar romanul are in sange hatereala asta fata de consum si facturi. Suntem tara care a facut si inca face multa ieconomie, inca din 1981. Si multe interese profita de asta.

View Postionutzitaly, on 07 septembrie 2023 - 14:28, said:

Un frigider vechi occidental de 20-25 ani consuma un 800kwh pe an, fata de 150-200 unu' modern poate sa fie si din clasa my economy, adica eftin.  M-as mira

La 25-35 centi de euro curentul... Fa tu calculul.
Dar un frigider din 2006 e foarte OK la consum. Si chiar si un frigider din 1991 dar de litraj mai mic. Pe masuratelea cu priza inteligenta am vazut. Bunica, zgarcita de fel, era multumita de consumul acelui frigider. Am si vazut de ce.

Edited by Neaceasca85, 07 September 2023 - 19:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate