Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Portare interna Orange cu Digi Mo...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

Circul rotativei guvernamentale

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
107 replies to this topic

#55
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,521
  • Înscris: 20.02.2008
Pai mai crede cineva ca nu PSD/Iohannis a scos sindicatele?

#56
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,979
  • Înscris: 28.07.2008

View Postdanaciu, on 24 mai 2023 - 13:24, said:


Cand colo ce sa vezi, Romania a avut o perioada de stabilitate si de crestere economica cum n-a mai avut niciodata.
Bai, nene, guvernul zice sindicatelor " nu avem de unde", atat de bine ca niciodata o ducem?? de unde plm frate veniti cu logica asta??

#57
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,956
  • Înscris: 30.10.2003

View PostBursul, on 24 mai 2023 - 12:57, said:

premierul a spus: „Dacă am spus că îmi depun mandatul….

Bine, Ciuca a mai mentionat ca nu se baga in politica si iacata-l prim ministru conducand Romania.


”Am decis să nu îmi depun mandatul”, a declarat Ciucă.

[ https://media.tenor.com/EwYXdApm0d8AAAAC/madagascar-marty.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,521
  • Înscris: 20.02.2008
ahahhahahhaha

ahahhah
ahahhahhahahhah
Posted Image Posted Image Posted Image
Ciuca ciuca ciuca

Ahhahahhah
Cu BOLTA i-a dat Ciolacu, cu bolta. Si Ciuca l-a privit in ochi.

#59
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,679
  • Înscris: 05.11.2009
adica pe langa ca is fraieri si si-o iau un bot de la prietenii de la psd, ii putem acuza pe penelei ca tin cu dintii de ciolan? :w00t:

#60
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,521
  • Înscris: 20.02.2008
Daca cel mai tare produsl al lor e ciucalaul... ii putem acuza de prostie dusa la extrem...

#61
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 18.09.2008
Unde este un Adrian Năstase, un Nicolae Văcăroiu, când ai nevoie de ei? Pe vremea lor era ”liniște” și guvernau câte 4 ani plini. Fără rotative, fără alte prostii de genul...

Revenind în prezent, nu știu de ce am senzația că nici Iohannis nu prea mai vrea rotativă. De fapt, nu cred că a vrut-o cu adevărat niciodată. Doar că nu mai poată să ne zică la TV ”Peee-Seee-Deee”, după ce și-au lins în 3 rănile. El, Ciolacu și Ciucă.

Edited by miki07, 26 May 2023 - 12:10.


#62
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,111
  • Înscris: 21.03.2020

View PostBursul, on 26 mai 2023 - 11:10, said:

”Am decis să nu îmi depun mandatul”, a declarat Ciucă.

[ https://media.tenor.com/EwYXdApm0d8AAAAC/madagascar-marty.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
De obicei omu se cam exprima agramat. Voia sa zica: Au decis sa nu-mi depun mandatul!

#63
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 18.09.2008

View Postdanaciu, on 24 mai 2023 - 13:24, said:

Chestia cu rotativa si pe cale de consecinta demisia lui Ciuca a fost stabilita exact asa, la exact aceasta data, de acum 3 ani.
Ati fost plecati din tara in perioada asta si n-ati aflat de toate astea?

Apoi, chiar de a doua zi presa si toti rezistentii au inceput sa mestece vorbe goale si de doi bani. Ca e scandal, ca se rupe coalitia, ca se bat, ca se omoara si alte aberatii la fel.

Cand colo ce sa vezi, Romania a avut o perioada de stabilitate si de crestere economica cum n-a mai avut niciodata.
Si asta-i de bine, contrar a ceea ce cred hipsterii si rezistentii!

Nu știu unde trăiești, dar în România economia nu mai ”duduie”. Avem inflație record, gaură în buget, austeritate. Dar, da, altfel e o perioadă foarte înfloritoare.

View PostGlCA_Contras, on 26 mai 2023 - 12:11, said:

De obicei omu se cam exprima agramat. Voia sa zica: Au decis sa nu-mi depun mandatul!

Sau și mai bine: ”Mi-au decis să nu-mi depun mandatul”.

#64
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,321
  • Înscris: 27.02.2018
Tot ce fac acum pesedezii cu liderii de sindicate este ca, după ce au declanșat greva fix înainte de rotativa ca să nu devină ciolacu premier, să înrăutățească lucrurile și prelungească greva și să deconteze liberalii mișcările astea, care se vor extinde și cu cei din sănătate, poliție, administrație, manevrați tot de partidul roșu.
budăiul, câciul și restul menajeriei pesedeze vor pune bețe în roate, deși la ei e soluția la greve, iar ciucă se va uita ca prostul ca și până acum, cealaltă marionetă pesedeza Johannis durere în cur, trai pe vătrai și probabil i se arata și pisica cu dosarele lui și nevesti-sii dacă mișcă ceva, iar liberalii pe post de sac de box se vor agita, măcar de formă să pară că vor să rezolve problemele.

#65
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 18.09.2008

View Postmishuletzu, on 26 mai 2023 - 12:13, said:

Tot ce fac acum pesedezii cu liderii de sindicate este ca, după ce au declanșat greva fix înainte de rotativa ca să nu devină ciolacu premier, să înrăutățească lucrurile și prelungească greva și să deconteze liberalii mișcările astea, care se vor extinde și cu cei din sănătate, poliție, administrație, manevrați tot de partidul roșu.
budăiul, câciul și restul menajeriei pesedeze vor pune bețe în roate, deși la ei e soluția la greve, iar ciucă se va uita ca prostul ca și până acum, cealaltă marionetă pesedeza Johannis durere în cur, trai pe vătrai și probabil i se arata și pisica cu dosarele lui și nevesti-sii dacă mișcă ceva, iar liberalii pe post de sac de box se vor agita, măcar de formă să pară că vor să rezolve problemele.

Tu insinuezi că PSD nu vrea să intre acum la guvernare și se folosește de greva profesorilor?

La fel ca în 2020, februarie, când l-au dat jos pe Orban, apoi l-au pus iar la loc, ca să nu intre PSD la guvernare în pandemie?

Eu am spus și repet: PSD știe când să NU intre la guvernare. Acum sunt vioara 2 la guvernare (dar mufați la bani publici, și nu puțini) și pot face în același timp si opoziție. Situația perfectă! Dovada că poți sta cu fundul în două luntre.

Edited by miki07, 26 May 2023 - 12:18.


#66
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,956
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmiki07, on 26 mai 2023 - 12:15, said:

Tu insinuezi că PSD nu vrea să intre acum la guvernare și se folosește de greva profesorilor?
Pai chiar Ciolacu a zis ca nu intra la guvernare pana nu se rezolva greva.  Si nu stiu cine mai crede ca sindicatele nu raspund la comenzi politice, mai ales alea PSD-iste.

Edited by Bursul, 26 May 2023 - 12:27.


#67
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 18.09.2008

View PostBursul, on 26 mai 2023 - 12:22, said:

Pai chiar Ciolacu a zis ca nu intra la guvernare pana nu se rezolva greva.  Si nu stiu cine mai crede ca sindicatele nu raspund la comenzi politice, mai ales alea PSD-iste.

Și cum nu sunt parale, nu-l văd prea devreme pe Ciolacu premier. Nu sunt adept al conspirațiilor, dar prea se potrivește greva asta cu rotativa.

#68
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,956
  • Înscris: 30.10.2003
Acum sincer, e cam dificil sa cred ca au planificat totul cu 2-3 luni inainte, insa le-a iesit PSD-istilor.

Totusi nu inteleg ce l-a facut pe Iohannis sa se razgandeasca. Ieri i-a dat biletel lui Ciuca sa demisioneze, azi i-a dat ordin sa nu demisioneze. O fi citit gresit Ciuca?!?! Posted Image

Edited by Bursul, 26 May 2023 - 12:45.


#69
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 11.03.2014
Tara a ajuns intr-o situatie de rahat, si nu vrea nimeni sa bage mana in rahat sa o scoata.
Pai, cand vad toti oligofrenii carora le curge saliva din gura ca au ajuns sa decida soarta noastra imi vine sa dau cu Tv-ul de perete .... nu ca ar avea el vreo vina.
Cum sa iesim de unde suntem cand astia care luati la bani marunti nu stiu sa numere mai mult 9, din 3 in 3?
Ca natie suntem prosti, ca indivit destepti
Ca indivit suntem slabi, ca natie puternici, dar dezbinati!
Din fericire nu mai am rate si am si 2 poli pusi de'o parte ... dupa aceea ma fac tamplar si aia e'

#70
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,214
  • Înscris: 03.07.2008

View Postmiki07, on 26 mai 2023 - 12:09, said:

... nu știu de ce am senzația că nici Iohannis nu prea mai vrea rotativă. ...

In cazul asta inseamna ca vrea sa faca psdului cadou alegerile din 2024.


#71
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,111
  • Înscris: 21.03.2020

View PostAlecsandru010, on 25 mai 2023 - 20:49, said:

Pentru ca rotativa-i un termen istoric consacrat. Carol I a introdus sistemul. Numai ca ala schimba premierii si partidul de guvernamant cu totul. Acu' avem aceeasi coalitie guvernamentala[si probabil ca o vom avea si din 2024 incolo], da' cu premieri diferiti.
Nu a introdus Carol rotativa, iar esti dezinformat. Rotativa a introdus-o in 1889 Hippolyte Marinoni si e folosita de tipografi. Doar ca prostii nostri analfabeti impreuna cu presa de 2 bani nu au aflat inca de termenul corect: rotatia (cadrelor), desi e cunoscuta inca de pe vremea lu Ceausescu ;)

E un fel de digitizare in loc de digitalizare, pe care au preluat-o lacheii media ca atat ii duce capul.

#72
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 03.10.2014
USR e de vina!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate