Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Razboiul Rusiei lui Putin in Ucraina (2022 - 2023 - 2024 ...

* * * * - 71 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31046 replies to this topic

#28747
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 24.04.2008

View Postaxxel4you, on 03 mai 2024 - 20:16, said:

Eu nu inteleg de ce ai apara orice altceva decat familia ta care are nevoie sa fie aparata.

Si care-i planu? Ultimu stinge lumina sau cum? Iti muti familia din tara in tara, in functie de intrarea acestora in razboi? Dupa care te intorci triumfator inapoi? Daca ramai in tara cum iti aperi familia? Te ascunzi in debara?  Ceri azil politic in Rusia? Aia te baga rapid in trupele de soc alaturi de congolezi.
  Crezi ca trupele de votcari au treaba cu Johannis sau cu Ciolacu? Aia sunt doar pretexte. Vor distrugere individuala (crime/violuri/jafuri). Nu intelegi ca apararea tarii merge in concordanta cu apararea familiei. Nu te pune nimeni sa-i aperi vila lui Johannis de pe lacul Como.

Edited by lost2209, 03 May 2024 - 21:20.


#28748
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,136
  • Înscris: 15.12.2009
AVERTISMENT.

@Cousteau a fost sancționat pentru publicarea pe topic a unui mesaj PM, încălcând Regulamentul ariei.

5. Sunt interzise si vor fi sancționate făra nici un avertisment, urmatoarele:

d. Publicarea de continut online privat (PM, mail, mesaje FB, etc.) referitor la alti useri, fara acordul expres al acestora;

Însăși prezența noastră pe forum este protejată de nedivulgarea unor date cu caracter personal ori a mesajelor cu caracter privat.

Dacă cineva este jignit printr-un mesaj privat, îl raportează. Atât.

Userul care l-a jignit pe @Cousteau a fost și el sancționat.

Iar cine mai transformă topicul într-o tribună de luptă contra deciziei moderatorului primește aceeași sancțiune. Nu glumesc!

#28749
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,079
  • Înscris: 11.07.2016
Eeeeeeee....stim si noi ca nu poate fi iertat Cousteau...
Free Cousteau e mai mult o gluma....gen  #Cousteau.
Eu chiar am zis undeva mai sus ca va "invia" dupa Paste.

Edited by Malus_Dacus, 03 May 2024 - 21:40.


#28750
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,136
  • Înscris: 15.12.2009
https://www.goodread...of-the-majority

“Anonymity is a shield from the tyranny of the majority . . . It thus exemplifies the purpose behind the Bill of Rights, and of the First Amendment in particular: to protect unpopular individuals from retaliation—and their ideas from suppression—at the hand of an intolerant society. —Majority opinion in Supreme Court case McIntyre v. Ohio Elections Commission”

#28751
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,622
  • Înscris: 29.01.2008

View Postaxxel4you, on 03 mai 2024 - 20:16, said:


    Da sa-i plimbe cu Volga neagra baieti cu ochi albastri nu ti-ai dori ? Unii ati ramas blocati complet in timp, cu gandul la vremuri de mult apuse .  Eu nu inteleg de ce ai apara orice altceva decat familia ta care are nevoie sa fie aparata.
Deci nu știu de ce ar trebui să te apere cineva pe tine, familia ta sau bunurile tale.

#28752
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,049
  • Înscris: 10.01.2023
pentru că așa au jurat la intrarea în armată și pentru că acesta este job-ul lor pe care l-au ales
militarii NATO mă refer, nu numai românii

noi ăștia care nu am jurat nimic, nu avem nici o îndatorire. aia din constituție e vagă și nu se pune

#28753
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,349
  • Înscris: 02.09.2014

View PostCosti_68, on 03 mai 2024 - 16:42, said:

Costele, ia spune tu sincer, in Romania inca mai pompati bani la Lukoil?
Eu nu mai locuiesc in Romania de aproape un deceniu. Mai vin din cand in cand in tara, dar atunci nu alimentez de la Lukoil.
Firmele rusesti mai fac inca bani frumosi in Romania, din cauza guvernantilor fricosi care nu iau masuri impotriva lor.

#28754
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,209
  • Înscris: 05.05.2003
Compania americana Feloni Aero anunta ca va livra Ucrainei prima serie de mini-drone militare (Felon 1.0).
Dronele sunt asematoare cu alea chinezesti (Mavic Pro) doar ca sunt militare din fabrica, daca se poate spune asa, asadar au atasata o mini-mitraliera si chiar o mini-racheta.
Iata ca americanii au venit cu ceva care chiar poate schimba jocul... personal, cred ca acest tip de drone (gata customizate) va fi mult mai eficient decat DJI Mavic + adaptor/suport pentru lansare mini-bomba/grenada iar cele kamikaze (FPV) isi vor face in continuare treaba ele fiind putin diferite dar la fel de eficiente.

https://defence-indu...rts-in-ukraine/

https://x.com/nexta_...451985350193623

Attached Files


Edited by rz, 03 May 2024 - 22:06.


#28755
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 16.01.2007
Poziția comună de negociere a summitului pentru pace va fi predată Rusiei – secretarul de presă al lui Zelensky
https://www.ukrinfor...-secretary.html

[ https://static.ukrinform.com/photos/2021_08/thumb_files/630_360_1628691364-727.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28756
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 24.04.2008

Vizualizare mesajflt, pe 03 mai 2024 - 21:49, a scris:

pentru că așa au jurat la intrarea în armată și pentru că acesta este job-ul lor pe care l-au ales
militarii NATO mă refer, nu numai românii

noi ăștia care nu am jurat nimic, nu avem nici o îndatorire. aia din constituție e vagă și nu se pune

Pai da avem noroc cu Nato. Daca nu era Nato, aia 70.000 de profi ro trebuiau completati cu incorporati in functie de necesitati. Uita-te la ucraineni. Asa zic aia civili ucraineni, la fel ca tine? Ca nu au jurat nimic si ca nu e treaba lor? My god, ce gandire stranie. Si mai e unu care iti da un big, big, like. Incredibil. Mai mult de 60% din actualele trupe din Ucraina sunt civili incorporati. Fara ei familiile lor erau demult deportate sau violate.

#28757
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 16.01.2007
Ministerul Apărării al Ucrainei: Construcția fortificației este aproape finalizată în cinci direcții.
https://gwaramedia.com/en/ministry-of-defense-reports-completion-of-fortification-building-in-five-directions/

[ https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTK96QhCjVqHC-IniWE_8hJWZFibQqitHiQnXFQvXSH33A_qjO- - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vizualizare mesajlost2209, pe 03 mai 2024 - 22:37, a scris:

Pai da avem noroc cu Nato. Daca nu era Nato, aia 70.000 de profi ro trebuiau completati cu incorporati in functie de necesitati. Uita-te la ucraineni. Asa zic aia civili ucraineni, la fel ca tine? Ca nu au jurat nimic si ca nu e treaba lor? My god, ce gandire stranie. Si mai e unu care iti da un big, big, like. Incredibil. Mai mult de 60% din actualele trupe din Ucraina sunt civili incorporati. Fara ei familiile lor erau demult deportate sau violate.
Te ostenești în zadar. Știam că mama proștilor e mai mereu gravidă, dar în ultima vreme a cam întrecut măsura!

#28758
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,159
  • Înscris: 15.01.2017

View Postflt, on 03 mai 2024 - 21:49, said:

pentru că așa au jurat la intrarea în armată și pentru că acesta este job-ul lor pe care l-au ales
militarii NATO mă refer, nu numai românii

noi ăștia care nu am jurat nimic, nu avem nici o îndatorire. aia din constituție e vagă și nu se pune

Deci voi sunteti viteji pe cheltuiala si sangele altora….

#28759
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,622
  • Înscris: 29.01.2008

 flt, on 03 mai 2024 - 21:49, said:

pentru că așa au jurat la intrarea în armată și pentru că acesta este job-ul lor pe care l-au ales
militarii NATO mă refer, nu numai românii

noi ăștia care nu am jurat nimic, nu avem nici o îndatorire. aia din constituție e vagă și nu se pune
Constituția stabilește doar niște direcții și principii. Detaliile sunt lăsate în seama legilor, HG etc. Cât de mult se pot schimba acestea și ce reglementări pot apărea ne putem imagina când ne gândim că în stare de război se pot lua măsuri mult mai dure decât în stare de alertă. Unii își mai amintesc prin ce am trecut în urmă cu câțiva ani.
Nu mai continui pe tema asta, care a dus la închiderea altui topic, mai ales că aici e și off-topic.

Edited by alin2pas, 03 May 2024 - 23:37.


#28760
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,155
  • Înscris: 31.07.2007

View Postflt, on 03 mai 2024 - 21:49, said:

noi ăștia care nu am jurat nimic, nu avem nici o îndatorire. aia din constituție e vagă și nu se pune

:D Ce va mai place sa va amagiti! :D Flatule, ii cat se poate de clara de fapt. Baga baietii o ordonanta de te trezesti cu arma-n mana si rucsacu' in spate pana apuci sa zici tu "Constitutie". :D

#28761
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,840
  • Înscris: 31.08.2006
SUA negociază cu țările G7 pentru a oferi Ucrainei un ajutor de 50 de miliarde de dolari. O parte semnificativă a banilor va fi alocată în detrimentul profiturilor excesive din activele rusești înghețate, dintre care majoritatea se află în Europa.
                         SUA fac presiuni pentru un acord în timpul unei reuniuni a liderilor G-7 din Italia din iunie. Cu toate acestea, discutiile pentru semnarea acordului ar putea dura luni de zile.
                        SURSA

La Moscova s-a deschis o expozitie cu blindate NATO capturate:
https://twitter.com/...491427075018932

#28762
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,840
  • Înscris: 31.08.2006
Cioloveci "admirand" cum camarazii lor zac imprastiati pe camp in urma unui asalt nereusit asupra pozitiilor ucrainene:
https://twitter.com/...461386526138447

  Dronele ucrainene fac praf si pulbere ciolovecii si echipamentele lor de pe malul stang al Niprului, in regiunea Herson. Cioloveci sfartecati, imbucatiti, descompusi, dezmembrati si parca degeaba, alti nenorociti aparand ca din pamant in locul astora:
https://twitter.com/...439965947097448

Edited by fansat, 04 May 2024 - 07:15.


#28763
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,840
  • Înscris: 31.08.2006
A aparut statistica zilei de ieri. La hoituri si fieratanii e bine de tot:

[ https://i.postimg.cc/QN5j6ygH/BIL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28764
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,840
  • Înscris: 31.08.2006
O compilatie tare cu cioloveci proiectati in spatiu si facuti zdrente de ucraineni:
https://twitter.com/...568917403435379

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

6 members, 0 guests, 0 anonymous users

DEL, dedemanus, wally_walrus, periuta_g, micsuna, stylus93

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate