Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...
 Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 

Figo Pay (by CEC) la liber pentru toata lumea!

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
901 replies to this topic

#19
mihai93

mihai93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 10.05.2007
Întrebare : după ce ai primit puncte , sau poate vrei sa le retragi pe cele existente, le poți retrage pe card ?

#20
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,231
  • Înscris: 05.05.2003
@lex2010,
Doar Kaufland si Carrefour am gasit cu 15% iar Lidl apare in teste.
Chiar mai devreme am cumparat doua carduri valorice pentru Kauf si Carr si se ofera fix 15% inapoi si pe loc!
Am platit 50 de lei pe fiecare dar 7.5 lei de la fiecare voucher/card au ramas in balanta... trebuie doar sa ajung la comercianti iar ei sa scaneze acele coduri de pe carduri (la Carrefour este cod de bare iar la Kaufland este cod QR) asta inainte de a face plata deci trebuie sa ii spun casierului ca am vouchere de scanat si dupa scanare se scade practic din totalul afisat la casa.
Este explicat destul de clar in ghidul lor (pun capturi mai jos)... despre restul comerciantilor (emag, altex, flanco, decathlon, ikea, etc) nu stiu si nici nu scrie ce oferte ar fi.

View Postmihai93, on 25 noiembrie 2022 - 21:48, said:

Întrebare : după ce ai primit puncte , sau poate vrei sa le retragi pe cele existente, le poți retrage pe card ?

Punctele de la promotie se folosesc exclusiv pentru a cumpara vouchere/carduri in aplicatie ori pentru a incarca cartele de telefonie... la fel si punctele din alimentari externe (nu am gasit optiune in aplicatie de a retrage in cont bancar sau de a trimte spre un card visa/mastercard
In schimb, se pot transfera puncte catre alti clienti Figo (1 punct = 1 Leu)

Attached Files


Edited by rz, 25 November 2022 - 22:11.


#21
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,668
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am făcut și pasul următor, am fost la Kaufland și am plătit cu acele vouchere și funcționează normal, scade din sold,când alegi din meniul voucher și scanezi codul qr la casa de marcat Kaufland.

#22
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,231
  • Înscris: 05.05.2003
Multumim de info deci functioneaza!

#23
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,668
  • Înscris: 13.03.2005
Eu îți mulțumesc de informare și de codul de invitație. Am primit 30 de puncte de bun venit, pe baza lui.

#24
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 31.07.2006
Dar dacă iei de 42 de lei, voucherul de 50 lei mai rămâne valabil pentru scanat la o altă tranzacție să se scadă 8 lei?

#25
lord_dizzy

lord_dizzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 06.11.2003
Spune că trebuie utilizată toată valoarea cardului valoric pentru cumpărături... deci doar pt. achiziții egale sau mai mari.

#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,231
  • Înscris: 05.05.2003
De preferat sa ai o suma de plata mai mare decat cea a cardului valoric... faci cumparaturi in mod obisnuit iar la casa scanezi cardul valoric si reduci astfel din suma totala de plata.

Au anuntat ca este disponibil un update la aplicatie (vedeti in magazinele de aplicatii)... aseara au anunat si faptul ca opresc inscrierile pana luni dimineata.
Reincarcarcarea Vodafone cu 35 Lei nu functioneaza nici acum, dupa update (la Orange a mers iar la Telekom nu am incercat)!.
Netflix nu am incercat ca am deja abonament

Attached Files


Edited by rz, 26 November 2022 - 09:23.


#27
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Acum se ofera 50 puncte adica 50 lei gratis dar din pacate au scos voucherele si reîncărcarile , poti lua numai 15% cashback la Kaufland

Edited by andupustiu, 26 November 2022 - 17:18.


#28
mihaisk

mihaisk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.03.2007
Buna ziua,

Va mulțumim pentru cuvintele frumoase despre Figo.Pay,
@andupustiu, astăzi in urma unui volum imens de utilizatori stocurile noastre s-au epuizat. Începând de luni vom reîncărca toti comercianții.

Nu uita,
Cu Figo.Pay faci economii cât ai clipi,
Seara excelentă,
Mihai

P.S: Suntem prezenți aici pentru orice întrebare referitoare la aplicația Figo.Pay.

Edited by mihaisk, 26 November 2022 - 17:41.


#29
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,231
  • Înscris: 05.05.2003
Confirm dar cred ca au un numar limitat de vouchere/coduri de reincarcare cartele... probabil ca pregatesc un nou ''lot'' pentru sarbatori.
Sistemul este atat de incarcat incat nici ala cu 15% cashback, de la Kaufland, nu poate fi achizitionat... da eroarea: produs indisponibil

View Postmihaisk, on 26 noiembrie 2022 - 17:40, said:

Buna ziua,

Va mulțumim pentru cuvintele frumoase despre Figo.Pay,
@andupustiu, astăzi in urma unui volum imens de utilizatori stocurile noastre s-au epuizat. Începând de luni vom reîncărca toti comercianții.

Nu uita,
Cu Figo.Pay faci economii cât ai clipi,
Seara excelentă,
Mihai

P.S: Suntem prezenți aici pentru orice întrebare referitoare la aplicația Figo.Pay.

Buna ziua,
Ne puteti spune mai multe despre problemele actuale din aplicatie?
Nici dupa update nu au fost rezolvate erorile de la achizitii...

Edited by rz, 26 November 2022 - 17:48.


#30
mihaisk

mihaisk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.03.2007
Puteti detalia?

Edited by mihaisk, 26 November 2022 - 17:49.


#31
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,231
  • Înscris: 05.05.2003
Chiar si atunci cand erau disponibile cardurile/codurile apareau mesaje de eroare la achizitie... la Orange a trebuit sa incerc de vreo 3-4 ori pana sa fie ok iar acum, la Kaufland, da eroare atat pe ala de 50 cat si pe ala de 100

Attached Files


Edited by rz, 26 November 2022 - 17:55.


#32
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View Postrz, on 26 noiembrie 2022 - 17:51, said:

Chiar si atunci cand erau disponibile cardurile/codurile apareau mesaje de eroare la achizitie... la Orange a trebuit sa incerc de vreo 3-4 ori pana sa fie ok iar acum, la Kaufland, da eroare atat pe ala de 50 cat si pe ala de 100

Stii cum sunt romanii cand apare ceva gratis sau la reducere , toti sar ca e saracie in Romania.

#33
mihaisk

mihaisk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.03.2007
Asa cum am enunțat mai sus, toate stocurile pentru produse au fost epuizate astăzi deși au fost efectuate 3 încărcări consecutive pentru toate categoriile de produse.
Recomandarea noastră este să reveniți de luni.

Totodata fiind un proiect social, ca în orice sistem exista abuzatori.
Lucrăm la implementarea unei limite / zi / user astfel încât toata lumea să beneficieze de produsele din aplicația Figo.Pay.

Va mulțumim,
Figo.Pay

#34
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 20.09.2010
Nu este singura aplicatie la care ma doare degetul ca sa introduc data de nastere, trebuie sa butonez aprox 5 minute ca sa  dau data la calendar inapoi pina in anii '60

#35
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,231
  • Înscris: 05.05.2003
@mihaisk,
Perfect atunci asteptam... si inca ceva, legat de verificare la inscriere, caci se pot face abuzuri si acolo (am observat ca nu se cere poza buletin si selfie) practic cineva cu datele altcuiva se poate inscrie in Figo deci fara stirea acestuia din urma!

Edited by rz, 26 November 2022 - 18:05.


#36
mihaisk

mihaisk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.03.2007
@rz

Foarte bună observație,
Asigură-te ca ai actualizat aplicația la ultima versiune,

Solicitarea de CNP a fost eliminata la înregistrare. CNP-ul va fi solicitat doar la momentul în care se efectuează un transfer de puncte între utilizatori.

@amami
Mulțumim de feedback,
Modul acesta de introducere a zilei de naștere este cel mai uzual, desigur ca se poate introduce și manual într-un câmp text, dar pot apărea erori de tastare.

Seara liniștită,
Mihai

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate