Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

Am fost sunat de BT...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,484
  • Înscris: 05.06.2002
mie-mi place cand ei te suna si-ti spun ca e posibil sa fii inregistrat si daca nu doresti sa-i contactezi pe mail sau in scris, de parca eu vreau sa iau legatura cu ei, nu ei cu mine...

#20
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,629
  • Înscris: 21.10.2009
Sau mai aiurea e cand iti zic ca te inregistreaza si eu le zic ca e ok, si eu inregistrez convorbirea.
Fac operatorii pauza cateva secunde dupa care "wait a minute! tu n-ai voie sa faci asta" :))

#21
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006

View PostTudor75, on 24 noiembrie 2022 - 21:08, said:

Prima intrebare e cu totul alta: ce dracu cauti la BT???  Posted Image
Zero pe viata. De ce-as pleca de la ei? Posted Image
De azi am zero pe viata si de la Unicredit. Cu 3 conturi RON/EUR/USD si un card fizic gratuit. Plus unul virtual in alta moneda. Traiasca Black Friday.

Edited by whoswho69, 24 November 2022 - 23:19.


#22
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 03.05.2019
@initiator: dupa un apel ca asta tu mai stai client la BT? Atunci, sa traiesti cu bucurie.

View Postwhoswho69, on 24 noiembrie 2022 - 23:10, said:


Zero pe viata. De ce-as pleca de la ei? Posted Image
De azi am zero pe viata si de la Unicredit. Cu 3 conturi RON/EUR/USD si un card fizic gratuit. Plus unul virtual in alta moneda. Traiasca Black Friday.

Pe viata cui? Sau, ca sa intreb altfel: asta-i viata?

#23
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,388
  • Înscris: 24.05.2010

View Postpasilla, on 24 noiembrie 2022 - 20:30, said:

Nu ar fi mai bine ca legea sa interzica sa fii apelat de asemenea entitati, in afara cazului in care ceri expres asta ?

Pai poti bloca, cred, cel putin la ING eu de cand am setat sa nu mai fiu contactat pentru oferte din cont nu am mai fost contactat pentru oferte. Stiu ca legal poti cere asta, macar la sediu.

View PostEL-Presidente, on 24 noiembrie 2022 - 21:31, said:

pt. ca este singura banca romaneasca,si este singura care nu percepe comision mare ca la alte banci.De altfel eu platesc 0 lei pe fiecare an care trece.De acea prefer sa  stau la ei.
De ex. am incercat sa ma mut la ING acum cateva luni si cand mi-au spus ca trebuie sa platesc comision 60 lei pe fiecare an...am zis pass,si le-am urat o zi faina
..

Foarte Romaneasca

Attached File  Capture.PNG   1.1MB   66 downloads

Edited by MooF2010, 25 November 2022 - 05:27.


#24
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 05.09.2007

View Postdorin_2k, on 24 noiembrie 2022 - 20:24, said:

Când îți spune că apelul e înregistrat și dacă ești de acord răspunzi: NU. Și vei auzi: la revedere.
Eu le spun și eu vă înregistrez și asta fac.

Edited by vik19, 25 November 2022 - 05:26.


#25
realwalle

realwalle

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.10.2017
Cel mai elegant este, cum a mai scris cineva mai sus, in momentul in care te informeaza ca apelul este inregistrat sa iti exprimi dezacordul. In momentul acela vor incheia convorbirea. Daca nu te informeaza de acest aspect, intrebi tu daca este inregistrata convorbirea si apoi iti exprimi dezacordul. Functioneaza si la operatorii de telefonie mobila/ internet/ TV etc.

#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,355
  • Înscris: 07.11.2006

View Postpasilla, on 24 noiembrie 2022 - 20:30, said:

Nu ar fi mai bine ca legea sa interzica sa fii apelat de asemenea entitati, in afara cazului in care ceri expres asta ?

Ma crezi ca exista o gramada de persoane care agreaza acest gen de apeluri, abia asteapta sa fie sunate in acest sens?
Ce facem cu acel persoane, ce fel de lege este necesara, ce sa cuprinda?Posted Image

#27
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,909
  • Înscris: 16.03.2007

View PostEL-Presidente, on 24 noiembrie 2022 - 20:08, said:

... optiunea pt. antifrauda  a contului BT pt 5 lei pe fiecare luna,prima luna fiind gratuit....
De curiozitate am cautat aceasta optiune pe pagina BT, dar nu am gasit-o. Oare o fi ceva nou, inca nepublicat si fara posibilitatea de a fi contractat direct de client, doar in urma unui apel din partea BT?

#28
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,484
  • Înscris: 05.06.2002

View Postlex2010, on 24 noiembrie 2022 - 22:36, said:

Sau mai aiurea e cand iti zic ca te inregistreaza si eu le zic ca e ok, si eu inregistrez convorbirea.
Fac operatorii pauza cateva secunde dupa care "wait a minute! tu n-ai voie sa faci asta" :))
Cand isi turuie numele la inceput pune-i sa repete ca si cum le-ai nota numele. Ai sa vezi ce schimbare miraculoasa de ton va fi! ;)

#29
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 09.01.2010
Cea mai eleganta solutie: le spui ca apelul dumneavoastra este important pentru tine si ca ii rogi sa astepte pe fir.
Te duci pe youtube, dai drumul la o simfonie - un Enescu/Mozart/Bach si vezi cam cat timp asteapta pana inchid.
Din 5 in 5 minute spui "please hold the line/ apelul dumneavoastra este important pentru noi".

Edited by mykero, 25 November 2022 - 11:18.


#30
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,369
  • Înscris: 17.01.2012
doamne, ce obosiți ați devenit!
nici la telefon nu mai vreți să vorbiți...
acum 20 de ani plângeați că numa' jmekerii au telefon mobil, iar azi nu vreți să-l folosiți... Posted Image (ț, ț, ț)

dar să vă plângeți că toți copiii voștri vă flituie și vă transmit să le dați mesaje, că nu au timp de vorbit cu voi - n-ați obosit? Posted Image
(scuzați cuvântul „copiii” Posted Image )

on-topic: de ce ai mai continuat să asculți, după ce ai zis NU? Posted Image doar ca să te autoflagelezi?

Edited by gushpi, 25 November 2022 - 11:25.


#31
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,484
  • Înscris: 05.06.2002
pentru ca la call center-urile astea angajeaza numai domnisoare cu voci suave.

#32
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 15.08.2005

View PostEL-Presidente, on 24 noiembrie 2022 - 21:31, said:

pt. ca este singura banca romaneasca,si este singura care nu percepe comision mare ca la alte banci.De altfel eu platesc 0 lei pe fiecare an care trece.De acea prefer sa  stau la ei.
De ex. am incercat sa ma mut la ING acum cateva luni si cand mi-au spus ca trebuie sa platesc comision 60 lei pe fiecare an...am zis pass,si le-am urat o zi faina

..
nu stiu cum nu ai tu comisioane la BT, dar pe mine cum ma prind ca misc cate ceva prin cont (primesc sau platesc bani) cum imi trag cate un comision de 3 sau 5 lei la fiecare operatiune
la ING am salariul si platesc doar 5 lei/luna ptr token-ul de internet banking ca mi-a fost util sa fac plati cand eram plecat din tara si foloseam alt telefon decat cel obisnuit

#33
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 29.03.2017
Bai frate dacă nici bt nu are comisioane...
Eu am la ei un cont dar nici nu știu de ce naiba îl mai țin,probabil să le plătesc comisioane. Avantaj eu: am negociat contract cu ei și nu plătesc toate comisioanele doar daca scot bani de la alt bancomat restul zero

Mai folosesc 2 bănci în momentul de față. Libra și Raiffeisen care au avantaje și dezavantaje plus un revolut la care nu am decât un card virtual

Edited by Vettel, 25 November 2022 - 21:16.


#34
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,550
  • Înscris: 13.03.2005

View Postrexx, on 25 noiembrie 2022 - 15:52, said:


nu stiu cum nu ai tu comisioane la BT, dar pe mine cum ma prind ca misc cate ceva prin cont (primesc sau platesc bani) cum imi trag cate un comision de 3 sau 5 lei la fiecare operatiune
la ING am salariul si platesc doar 5 lei/luna ptr token-ul de internet banking ca mi-a fost util sa fac plati cand eram plecat din tara si foloseam alt telefon decat cel obisnuit
Dacă te documentai aflai ca BT are de un an, un pachet la care nu plătești comision de încasare la lei.  Pachetul se numește Salut....

BT are mai multe pachete,  dar acesta e un pachet gratuit.

Edited by wertyck, 26 November 2022 - 00:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate