Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Am fost sunat de BT...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
EL-Presidente

EL-Presidente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 03.09.2022
astazi in jurul orelor 16.00  direct de la sediul central din Cluj sa-mi spuna daca am 5 minute timp liber ca sa poata debita ea ce doreste si daca intr-un  final doresc optiunea pt. antifrauda  a contului BT pt 5 lei pe fiecare luna,prima luna fiind gratuit.
I-am spus clar NU,ma pazesc si singur de hoti si frauda n-am nevoie, si tot insista aproape ca nu mai scapam de ea.I-am spus cucoana opreste-te,daca am spus NU e NU.Si a inchis telefonul da tot ea suparata.Apoi la 16:13 m-a sunat de pe acelasi numar de 2 ori si a inchis.
Intrebarea mea este doar una singura daca am spus clar NU,poate sa faca peste vointa mea,ca a ajuns in ziua de azi sa-mi fie frica si de asa ceva.Era prea insistenta de abia am scapat de ea oameni buni.....

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
de ce nu blochezi tu numarul?

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,500
  • Înscris: 16.03.2007
trebuia sa-si atinga si ea targetul pentru SMS Alert pentru a lua un bonus de craciun Posted Image

pe mine cand ma suna si ma intreaba daca am 2 minute, le zic direct nu. raman blocati 2-3 secunde si apoi imi zic "o zi buna" si gata. apoi blocat numarul si te pup, pa-pa!

Edited by laffin, 24 November 2022 - 20:18.


#4
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
Legea junglei.
Incearca si ea sa castige o paine.
Sau ai impresia ca-ti cere 5lei/luna pentru ea?

#5
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
ca incearca e una, dar sa agaseze omul e cu totul altceva...

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Angajatul nu e vinovat, banca e vinovata pentru asemenea agasari ale clientilor.

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Când îți spune că apelul e înregistrat și dacă ești de acord răspunzi: NU. Și vei auzi: la revedere.

#8
Hazideon

Hazideon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 23.06.2008
Nu-si face target-ul...

Poti sa ii spui de la inceput ca nu ai timp pentru acel apel si nu prea are ce sa mai faca.
Nu stiu daca la banci e posibil, dar ai putea si sa incerci sa le spui ca nu esti de acord sa te contacteze pentru oferte promotionale.

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu ar fi mai bine ca legea sa interzica sa fii apelat de asemenea entitati, in afara cazului in care ceri expres asta ?

#10
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.12.2015
Cand ai deschis/actualizat contul iti baga sub nas o foaie sa o semnezi ca esti de acord sa te cheme, sa mai dea si datele tale pe la altii si alte nazdravanii. Cand era la BCR, fiind o parte a grupului austriac nu stiu care, ba chiar aveau optiune in care erai de acord ca datele tale sa se plimbe prin Austria. Probabil aveau ceva servere pe acolo. Eu mereu refuzam. BCR-ul avea prin aplicatia de web pe undeva prin "Settings" optiunea sa dezactivezi asa ceva. Vezi daca o ai si tu. Daca nu da-le telefon si spunele ca vrei sa-ti retragi consimtamantul pentru treburi de marketing si ce mai au ei pe acolo.

#11
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMooF2010, on 24 noiembrie 2022 - 20:15, said:

de ce nu blochezi tu numarul?
Prima intrebare e cu totul alta: ce dracu cauti la BT???  :D

#12
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
hahaha.
Unde ar trebui sa se mute?

#13
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018
Este posibil sa-ti fi zis in apel ca vei fi contactat ulterior de robot sa dai feedback pentru ceea ce tu ai vorbit ...

#14
EL-Presidente

EL-Presidente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 03.09.2022

View PostTudor75, on 24 noiembrie 2022 - 21:08, said:

Prima intrebare e cu totul alta: ce dracu cauti la BT???  Posted Image
pt. ca este singura banca romaneasca,si este singura care nu percepe comision mare ca la alte banci.De altfel eu platesc 0 lei pe fiecare an care trece.De acea prefer sa  stau la ei.
De ex. am incercat sa ma mut la ING acum cateva luni si cand mi-au spus ca trebuie sa platesc comision 60 lei pe fiecare an...am zis pass,si le-am urat o zi faina

..

Edited by EL-Presidente, 24 November 2022 - 21:31.


#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am făcut 2-3 sesizări scrise și am cerut să nu mai fiu contactat cu oferte prin mail, SMS sau apel telefonic.
Văd că de juma de an s-au cumințit.

#16
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
Astia de la BT sunt obsedati dupa taxe/comisioane lunare. De vreo cativa ani, de cand am renuntat la BT, sunt mult mai linistit.

#17
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View PostEL-Presidente, on 24 noiembrie 2022 - 21:31, said:

pt. ca este singura banca romaneasca,si este singura care nu percepe comision mare ca la alte banci.De altfel eu platesc 0 lei pe fiecare an care trece.De acea prefer sa  stau la ei.
De ex. am incercat sa ma mut la ING acum cateva luni si cand mi-au spus ca trebuie sa platesc comision 60 lei pe fiecare an...am zis pass,si le-am urat o zi faina

..
Nu stiu in ce oras locuiesti dar la mine in oras este exact invers, BT cu multe comisioane si ING fara ele, dar asta este deja alta discutie.
(Am glumit cu orasele, sper ca te-ai prins.)  :lol:

#18
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,736
  • Înscris: 30.08.2006
Mergi la banca si soliciti in scris sa nu mai primesti oferte prin telefon. La deschiderea de cont ai dat accept pentru a fi contactat telefonic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate