Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi

Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii
 

Hotii si Escrocii de la SuperBet Pariuri Sportive

* - - - - 9 votes
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#91
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

 alexmro, on 19 noiembrie 2022 - 07:51, said:

"Singurul lucru pe care l-am inteles din povestea asta e ca ar trebui sa-mi fie si mai multa mila de cei care lucreaza la call center-uri, si trebuie sa aiba genul asta de interactiuni in fiecare zi, cu tot felul de neciopliti"

Cand lucrezi la o companie care profita de viciile si slabiciunile oamenilor nu prea meriti mila si ar trebui sa intelegi ca n-o sa ai de-a face cu oameni care sunt in controlul propriilor emotii ci cu oameni disperati dupa banul usor care vor vorbi cum vor vorbi si te vor trata cum se trateaza oamenii in acest domenii. Cu alte cuvinte, daca te bagi in tătâțe, te mananca porcii
Initiatorul a reusit sa se trezeasca cu telefonul inchis in nas de operatorul dinaintea lui Mike cel Stoic :D
E o performanta sa reusesti sa enervezi pana si botii.

#92
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,185
  • Înscris: 23.09.2005

 Don_Costica, on 18 noiembrie 2022 - 20:47, said:

Jocurile de noroc sunt intr-adevar locul magic in care se intalnesc hotii cu prostii.

 tehnics, on 18 noiembrie 2022 - 20:50, said:

Se mai intampla si la biserica, dar acolo este intr-un mod mai armonios Posted Image

Si se mai intampla si in relatia guvernanti-cetateni, dar acolo totul capata o culoare demna, oficiala. :D

#93
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,120
  • Înscris: 24.02.2006

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:20, said:

........raspunsurile lui erau sub orice critica, n-aveau logica, lucru care m-a iritat vizibil, nu ascund asta.......

care raspunsuri stimabile, ca bietul de el nici n-a apucat sa inteleaga cine esti tu si ce vrei si deja l-ai luat la injuraturi. uite converstia postata de tine, am sters doar din mesajele tale (nu si ale lui)

Quote

(04:16:35) *** Mike joined the chat ***
(04:16:39) Mike
Buna seara, numele meu este Mike! Mulțumim că ați contactat Superbet!
Cu ce informatii va pot fi de folos azi?
............
(04:17:58) Mike
Va rog sa imi furnizati numele de utilizator pentru a va putea ajuta.
...........................
(04:19:13) Mike
Despre ce suma este vorba?
....................
(04:20:46) Nicolae S.B
Astea sunt escrocherii de ale voastre să faceți omul să joace
(04:21:42) Nicolae S.B
Zici că te-am pus să facI mare ecuație de matematică, e simplu dracu să verifici că nu am nicio retragere instanta de azi noaptea după 12 noaptea


#94
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,185
  • Înscris: 23.09.2005
Totusi, dincolo de jignirile inutile, unele chestii nu trebuie trecute cu vederea:

Angajatul spune ca banii trebuie rulati, dar "nu-i vorba de o suma fixa, ci sistemul te anunta cand i-ai rulat".

Cu alte cuvinte, poate fi si dupa urmatorii 5 lei jucati, poate fi si la pastele cailor, dupa cum ti-o fi norocul.

Ce baliverne is astea, cum adica sa nu fie o suma fixa?

La orice bonus primit, conditiile sunt clare, iar rulajul se stie de la inceput exact cat trebuie facut, si ei pot verifica oricand cat ai rulat si cat mai ai de rulat.

Cat despre initiator, iar unele chestii dubioase, tot erai cu gura mare pe chatul ala cum ca tu n-ai avut nici un bonus, ca-s doar banii tai depusi, si tot tu ziceai ca "am rulat destul, ce sa mai am de rulat?".

Pai daca din start stiai ca n-ai avut bonusuri, nici nu mai trebuia sa discuti nimic despre rulaje.

E ca si cum si tu minteai acolo, sau nici tu nu stiai daca ai avut bonusuri sau nu.

Oricum, daca asta e tot ce s-a discutat pe chatul ala si n-ai taiat fragmente, atunci da, angentia aia e cam dubioasa.

Angajatul ar fi trebuit sa spuna clar "ai avut bonusul X si esti nevoit sa rulezi suma Y de Z ori pana poti sa retragi. Pana in momentul asta ai rulat atata din atata".

E simplu, mergi la OPC si le faci plangere daca crezi ca ai dreptate, totul iese la iveala foarte rapid, totul e inregistrat.

Edited by Phobos, 19 November 2022 - 08:41.


#95
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,878
  • Înscris: 01.11.2005

 Phobos, on 19 noiembrie 2022 - 08:37, said:


Angajatul ar fi trebuit sa spuna clar "ai avut bonusul X si esti nevoit sa rulezi suma Y de Z ori pana poti sa retragi. Pana in momentul asta ai rulat atata din atata".

De unde sa stie angajatul ala de la call center cu cine vorbeste daca el nu a dat nume de utilizator ? Pe cine sa verificie angajatul ala daca el o tinea intr-una cu a lui ?
Uita-te mai sus sa vezi ca angajatul il intreaba niste date de identificare ca sa verificie si el o tine pe a lui, cum ca isi vrea banii.

 Phobos, on 19 noiembrie 2022 - 08:37, said:

E simplu, mergi la OPC si le faci plangere daca crezi ca ai dreptate, totul iese la iveala foarte rapid, totul e inregistrat.
Da sa trimita si conversatia aia, cu punct si virgula, sa vada si OPC_ul cu cine au de a face...

#96
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,185
  • Înscris: 23.09.2005

 tehnics, on 19 noiembrie 2022 - 08:47, said:

De unde sa stie angajatul ala de la call center cu cine vorbeste daca el nu a dat nume de utilizator ? Pe cine sa verificie angajatul ala daca el o tinea intr-una cu a lui ?
Uita-te mai sus sa vezi ca angajatul il intreaba niste date de identificare ca sa verificie si el o tine pe a lui, cum ca isi vrea banii.
Pai tocmai, ca i l-a dat:

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 19:34, said:

(04:17:58) Mike
Va rog sa imi furnizati numele de utilizator pentru a va putea ajuta.
(04:18:03) Nicolae S.B
So*******
(04:18:16) Nicolae S.B
Uitați-vă la ora retragerii instante vă rog
(04:19:13) Mike
Despre ce suma este vorba?


Ce mi se pare dubios este ce a zis angajatul:

(04:32:34) Mike
Conform termenilor si conditiilor acceptate la inregistrare: 5.23 Superbet își rezervă dreptul de a refuza procesarea unei retrageri dacă fondurile pentru care s-a făcut cererea de retragere nu au fost mai întâi folosite pentru plasarea pariurilor într-o proporție care va fi determinată de Superbet fie pe baza criteriilor de identificare a riscurilor privind spălarea banilor sau a altor criterii.


Ce abureala e asta? Cum adica "într-o proporție care va fi determinată de Superbet"?

Pai poate SuperBet decide ca e nevoie sa rulezi suma depusa de un trilion de ori, cum adica nu poate sa-ti spuna exact cat, e o formula aleatoare, sau ce?

Edited by Phobos, 19 November 2022 - 08:56.


#97
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,810
  • Înscris: 08.10.2004
cel mai probabil e o formula ce include istoric, cat vrei sa scoti, cat ai pus ultima data, cat pariezi in medie, de cate ori...nu cred ca formula asta e vizibila  angajatilor simpli si pur si simplu vezi in sistem cand se activeaza optiunea.

#98
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,827
  • Înscris: 29.10.2017

 Phobos, on 19 noiembrie 2022 - 08:52, said:

Ce abureala e asta? Cum adica "într-o proporție care va fi determinată de Superbet"?
Pai poate SuperBet decide ca e nevoie sa rulezi suma depusa de un trilion de ori, cum adica nu poate sa-ti spuna exact cat, e o formula aleatoare, sau ce?

Ai extras ce e relevant din toata conversatia

https://superbet.ro/wiki/termeni-si-conditii
5.23 Superbet își rezervă dreptul de a refuza procesarea unei retrageri dacă fondurile pentru care s-a făcut cererea de retragere nu au fost mai întâi folosite pentru plasarea pariurilor într-o proporție care va fi determinată de Superbet fie pe baza criteriilor de identificare a riscurilor privind spălarea banilor sau a altor criterii.

https://www.stanleybet.ro/terms
In final, in acest sens, va atragem atentia asupra faptului ca odata ce banii au fost depusi in contul dumneavoastra, aveti dreptul de a face retrageri doar in limita sumelor pariate pe Site cel putin o data din aceste fonduri si a castigurilor suplimentare obtinute prin participarea la joc a acestor fonduri.

Am cautat articolul si se pare ca e adevarat, Stanleybet prin comparatie foloseste standardul de 1x rulaj care este cinstit

#99
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,185
  • Înscris: 23.09.2005
Daca-i asa, inseamna ca saitul e de 3 lulele 3 surcele.

Niciodata cand am depus undeva, daca n-am activat vreun bonus (si cam pe toate le-am refuzat), nu m-a pus nimeni sa rulez nimic.

Daca ai depus si n-ai acceptat bonusuri, trebuie sa fii liber sa joci si sa retragi cat si cand vrei fara restrictii. Peste tot a fost asa.

#100
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,185
  • Înscris: 23.09.2005
Nu stiu cum mai e cu depunerile, de cativa ani, de prin 2017 n-am mai facut nici o depunere ci doar retrageri, dar sper ca rahatul asta sa nu fie regula generalizata acum. Vreau sa-mi fac cont pe GGpoker si sa depun acolo.

Dar pana acuma, niciodata n-am auzit de rulaje in lipsa vreunui bonus.

Edited by Phobos, 19 November 2022 - 09:48.


#101
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,371
  • Înscris: 24.05.2010

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 21:33, said:

Nu stau sa ma duc la judecata pentru 3000 lei sau plangeri. Voiam sa scot in evidenta ca sunt niste hoti. Din pacate se gasesc oameni care le tin partea, oameni care nu au nimic de castigat de la el, Asta e Romania, nu mai miram ca de ce suntem o tara de rahat.


Fix pe asta marjeaza orice abuzator si vor mai fi alte zeci, sute, mii de oameni abuzati. Trebuie sa va asociati macar si prin asociatie sa va razboiti impotriva practicilor astora.

#102
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,120
  • Înscris: 24.02.2006
cel mai probabil si Superbet are o politica similara, doar ca initiatorul topicului n-a inteles-o prea bine.
daca ai depus 101 lei, apoi ai jucat 1 leu si ai castigat 200 lei cu el, apoi ai jucat  200 lei si i-ai pierdut, Superbet considera ca ai rulat doar 1 leu, nu toti cei 101 lei.
guyroux pare sa creada ca "rulajul" se refera la toti banii jucati, nu doar la cei depusi.

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 19:34, said:

.....eu am rulat peste 20.000 lei cu 2.100 lei depusi......


#103
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,775
  • Înscris: 26.08.2008

 MooF2010, on 19 noiembrie 2022 - 13:28, said:

Fix pe asta marjeaza orice abuzator si vor mai fi alte zeci, sute, mii de oameni abuzati. Trebuie sa va asociati macar si prin asociatie sa va razboiti impotriva practicilor astora.
Nu ar fi mai simplu si mai eficient daca nu ar mai juca ever? :)

#104
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 09.01.2007

 alexmro, on 19 noiembrie 2022 - 07:51, said:

Cand lucrezi la o companie care profita de viciile si slabiciunile oamenilor nu prea meriti mila si ar trebui sa intelegi ca n-o sa ai de-a face cu oameni care sunt in controlul propriilor emotii ci cu oameni disperati dupa banul usor care vor vorbi cum vor vorbi si te vor trata cum se trateaza oamenii in acest domenii. Cu alte cuvinte, daca te bagi in tătâțe, te mananca porcii

Eh, hai, majoritatea sunt copii de 18-25 de ani, la primul job, pe salariu minim sau p-acolo, habar n-au ce fac. Și oricum, presupunând ca ai dreptate în totalitate, asta îți dă dreptul să îi însulți gratuit? Mai ales ca și tu (OP) lucrezi cu aceeași firmă.
Pe același principiu n-ar trebui sa lucreze nimeni nici la Nestlé și McDonald's și altele, că și ăia profita de slăbiciunile și lipsa de educație a oamenilor.

#105
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,827
  • Înscris: 29.10.2017

 _Smiley_, on 19 noiembrie 2022 - 13:28, said:

cel mai probabil si Superbet are o politica similara, doar ca initiatorul topicului n-a inteles-o prea bine.
daca ai depus 101 lei, apoi ai jucat 1 leu si ai castigat 200 lei cu el, apoi ai jucat  200 lei si i-ai pierdut, Superbet considera ca ai rulat doar 1 leu, nu toti cei 101 lei.
guyroux pare sa creada ca "rulajul" se refera la toti banii jucati, nu doar la cei depusi.

Nu exista asa ceva, dupa logica asta care o expui ar inseamna ca nu poti face rulajul decat daca pierzi toti banii in final
Chiar si atunci cand primesti bonus primii bani care ii joci sunt cei depusi, nu banii din bonus.

#106
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,120
  • Înscris: 24.02.2006
rulajul nu presupune sa pierzi banii, ci sa-i joci
tot ce ai de facut e sa pariezi la un moment dat toti banii din cont (depunerile + eventualele castiguri).

din punctul de vedere al spalarii banilor pare dubios sa depui bani fara sa pariezi cu ei

#107
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 09.01.2007
^ce zici tu are sens daca rulajul impus de ei e 1x. Daca e 2x-3x-10x, trebuie sa pariezi toti banii de mai multe ori, I guess.
Intr-adevar e foarte obscur regulamentul lor, si posibil si ilegal, pentru ca le da voie sa impuna conditii total absurde, de gen trebuie sa pariezi de 100.000 de ori ca sa ii poti retrage. Ca asa e "algoritmul" acum. Probabil d-aia nici nu avea habar tipul de la call center cat mai trebuie rulat ca sa poata scoate banii.

...dar cum a mai zis cineva deja, e mai mult problema celui care accepta regulamentul decat a persoanei care lucreaza la relatii cu publicul. Daca vrei scandal, mergi la oficiul national al jocurilor de noroc si faci plangere acolo ca abuzeaza de regulament intentionat obscur pentru a-ti limita accesul la banii din cont.

#108
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Io zic sa faca astia lege ca orice jucator la pacanele sa castige obligatoriu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate