Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii

Recomandare bicicleta electrica

Venom - The Last Dance

Demolarea blocurilor prea vechi s...
 

Hotii si Escrocii de la SuperBet Pariuri Sportive

* - - - - 9 votes
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#73
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,810
  • Înscris: 08.10.2004

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 21:58, said:

Eu nu am pierdut, eu am castigat si nu ma lasa sa-mi retrag banii, ai inteles care e situatia? Nu ce aberezi tu acolo, dar simte-te cool acum ca ai comentat si tu...

mi-a dat o lacrima...poor thing, universul e impotriva lui...ce sa facem baieti sa il ajutam ?

#74
guyroux

guyroux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.04.2017

 Ursul_Polar, on 18 noiembrie 2022 - 22:09, said:

psioi, te-ai dus acolo cu o falca in cer si una in pamant sa le arati tu cine e boss-ul. toate replicile tale arata o atitudine si un comportament de superioritate.
omul, care e un angajat si nu e cu tarlaua lui in spinare sa faca ce dracu vrea in compania aia, ti-a oferit raspunsul pentru intrebarea ta, raspuns care e cat se poate de expicit si se afla in termenii si conditiile pe care le-ai acceptat cand ai creat contul. "5.23 Superbet își rezervă dreptul de a refuza procesarea unei retrageri dacă fondurile pentru care s-a făcut cererea de retragere nu au fost mai întâi folosite pentru plasarea pariurilor într-o proporție care va fi determinată de Superbet fie pe baza criteriilor de identificare a riscurilor privind spălarea banilor sau a altor criterii."
in loc sa-ti felxezi muschii si sa te simti mai putin om ca ai 3000RON blocati pe undeva, sa-l jignesti pe om si sa-i raspunzi la atentionare ca "mvai, dar eu metaforic am zis. pune mana si citeste Idiotul daca nu ma intelegi", mai bine l-ai fi rugat sa-ti explice care pot fi pasii urmatori de facut pentru a debloca situatia fara sa fie necesar sa faci rulajul in cauza.
normal ca te simti nedreptatit cand tu intelegi ce vrei din cuvinte. data viitoare da-le oamenilor definitiile tale pentru termenii folositi si poate o sa ai bafta sa te intelegi cu ei fara sa mai recurgi la invective si afronturi vadite.
si fii pe pace, nu-s destept nici cat sa-mi permit vreo comparatie subanteleasa prin substituire de termeni. is amarat.
1, Am experienta in jocurile de noroc jucand online de mult timp, stiu regulile, iar raspunsurile lui erau sub orice critica, n-aveau logica, lucru care m-a iritat vizibil, nu ascund asta.
2. Raspunsul primit de la el era un raspuns vag, acel paragraf de lege citat de el insemna practic ca pot sa-mi ia banii fara sa-mi dea explicatii, iar eu am insistat pentru explicatii.
3. Daca citesti conversatia l-am rugat sa-mi explice pasii rulajului , iar el nu stia ce sa explice pentru ca nu exista niciun rulaj de facut. (Aici imi dau seama ca nu ai capacitatea mintala sa intelegi chatul cu acel nene si ma opresc in iti da reply ca am realizat ca esti scurt in banda si nu intelegi subiectul)

 smoke, on 18 noiembrie 2022 - 22:17, said:

mi-a dat o lacrima...poor thing, universul e impotriva lui...ce sa facem baieti sa il ajutam ?
Incerci sa fii haios , dar esti ridicol, 3000 lei pentru mine sunt nimic, ma irita faptul ca si altii pot fi inselati de sume mult mai mari si incerc sa atentionez, dar daca esti scurt in banda, n-am pretentii.

#75
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,775
  • Înscris: 26.08.2008

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:06, said:

Acest forum reflecta situatia actuala din Romania, Daca citesti replicile unora reiese ca eu sunt vinovat c-am fost inselat cu 3000 lei, eu sunt vinovat ca l-am numit idiot pe cel care nu-mi oferea o explicatie logica la intrebarea "de ce nu pot sa-mi retrag banii?" Eu sunt vinovat ca am jucat si vin aici sa ma plang si sa anunt si pe altii ca nu e bine sa joace ca pot fi inselati.

Vor juca si copii vostri, nepotii vostrii,  pentru ca un popor se educa, iar daca sunt case de pariuri langa scoli, licee, la fiecare colt de strada, daca sunt reclame peste tot, vor juca multi si multi vor devenit dependenti.-

- Tu esti vinovat ca nu iti mai recuperezi cei 3000 de lei - ramane de vazut daca ai fost inselat, posibil ca sistemul vietii sa fie "acoperit" si tu sa nu fi vazut / citit din timp ceea ce trebuia;
- Da, posibil sa fie asa, copiii / nepotii nostri sa joace, sa intre in rahaturi din astea, cu case de jocuri deschise langa gradinite, scoli, licee, la fiecare colt de strada DIN CAUZA UNORA CA TINE, care le-au intretinut si le intretin ani la rand.

Dependentele ti le tratezi la psiholog, raul facut si cu concursul vostru ramane facut!

Edited by BlueKing-69, 18 November 2022 - 22:20.


#76
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,810
  • Înscris: 08.10.2004

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:20, said:

1, Am experienta in jocurile de noroc jucand online de mult timp, stiu regulile, iar raspunsurile lui erau sub orice critica, n-aveau logica, lucru care m-a iritat vizibil, nu ascund asta.
2. Raspunsul primit de la el era un raspuns vag, acel paragraf de lege citat de el insemna practic ca pot sa-mi ia banii fara sa-mi dea explicatii, iar eu am insistat pentru explicatii.
3. Daca citesti conversatia l-am rugat sa-mi explice pasii rulajului , iar el nu stia ce sa explice pentru ca nu exista niciun rulaj de facut. (Aici imi dau seama ca nu ai capacitatea mintala sa intelegi chatul cu acel nene si ma opresc in iti da reply ca am realizat ca esti scurt in banda si nu intelegi subiectul)


Incerci sa fii haios , dar esti ridicol, 3000 lei pentru mine sunt nimic, ma irita faptul ca si altii pot fi inselati de sume mult mai mari si incerc sa atentionez, dar daca esti scurt in banda, n-am pretentii.

5 pagini pt nimic, si te strofoci sa ne convingi...asa e, ai dreptate..incerci sa fii haios da nu iti iese...si mai si jignesti pe cei ce incearca sa iti mai spuna de bine...deja esti penibil si te repeti. sugerez sa mai bagi repede 3000 sa recuperezi...

#77
guyroux

guyroux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.04.2017

 BlueKing-69, on 18 noiembrie 2022 - 22:20, said:

- Tu esti vinovat ca nu iti mai recuperezi cei 3000 de lei - ramane de vazut daca ai fost inselat, posibil ca sistemul vietii sa fie "acoperit" si tu sa nu fi vazut / citit din timp ceea ce trebuia;
- Da, posibil sa fie asa, copiii / nepotii nostri sa joace, sa intre in rahaturi din astea, cu case de jocuri deschise langa gradinite, scoli, licee, la fiecare colt de strada DIN CAUZA UNORA CA TINE, care le-au intretinut si le intretin ani la rand.

Dependentele ti le tratezi la psiholog, raul facut si cu concursul vostru ramane facut!
Alt destept! Pai si eu am fost educat asa, pentru ca atunci cand eram la liceu aveam jocuri la 10 metri de poarta liceului. Daca nu existau jocuri acolo, atunci poate azi nu mai aveam ocazia sa dezbatem subiectul asta. E o treaba complexa aici, mi-e greu sa cred ca unii dintre voi aveti capacitea mintala de a intelege subiectul.

 smoke, on 18 noiembrie 2022 - 22:22, said:

5 pagini pt nimic, si te strofoci sa ne convingi...asa e, ai dreptate..incerci sa fii haios da nu iti iese...si mai si jignesti pe cei ce incearca sa iti mai spuna de bine...deja esti penibil si te repeti. sugerez sa mai bagi repede 3000 sa recuperezi...
Amice, esti pe langa subiect, Asta e grija ta, ca are 5 pagini acest thread? Posted Image Nu jignesc, incerc sa vorbesc de la egal la egal cu tine. Inseamna fix 0 daca te conving pe tine sau nu

Edited by guyroux, 18 November 2022 - 22:29.


#78
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,112
  • Înscris: 24.02.2011
Am și eu o întrebare pentru inițiator. După toată pățania asta te lași de jocuri de noroc & pariuri? Dacă da, ai respectul meu pentru că știu că este foarte greu să renunți la viciul ăsta. Țigările îs nimic pe lângă asta.

#79
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,810
  • Înscris: 08.10.2004

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:26, said:

Nu jignesc, incerc sa vorbesc de la egal la egal cu tine....

wet dreams...

#80
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,775
  • Înscris: 26.08.2008

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:26, said:

Alt destept
E o treaba complexa aici, mi-e greu sa cred ca unii dintre voi aveti capacitea mintala de a intelege subiectul.

Si totusi, TU, atat de destept / cult / inteligent, esti cu bani retinuti de "aia"?
Posted Image Posted Image

Edited by BlueKing-69, 18 November 2022 - 22:34.


#81
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:20, said:


1, Am experienta in jocurile de noroc jucand online de mult timp, stiu regulile, iar raspunsurile lui erau sub orice critica, n-aveau logica, lucru care m-a iritat vizibil, nu ascund asta.
2. Raspunsul primit de la el era un raspuns vag, acel paragraf de lege citat de el insemna practic ca pot sa-mi ia banii fara sa-mi dea explicatii, iar eu am insistat pentru explicatii.
3. Daca citesti conversatia l-am rugat sa-mi explice pasii rulajului , iar el nu stia ce sa explice pentru ca nu exista niciun rulaj de facut. (Aici imi dau seama ca nu ai capacitatea mintala sa intelegi chatul cu acel nene si ma opresc in iti da reply ca am realizat ca esti scurt in banda si nu intelegi subiectul)


Incerci sa fii haios , dar esti ridicol, 3000 lei pentru mine sunt nimic, ma irita faptul ca si altii pot fi inselati de sume mult mai mari si incerc sa atentionez, dar daca esti scurt in banda, n-am pretentii.
1. felicitari. asta inseamna ca esti cu atat mai arogant si mai increzator in putinul pe care crezi ca-l stii cu atat mai mult cu cat regulile s-au schimbat si se vor schimba pe masura ce trece timpul. argumentele astea cu "eu fac de cand s-a nascut pamantul si am habar" sunt minunate.
2. guess what. fix acelasi lucru il poate face si banca. asa si? nu in ultimul rand, miorlaiala asta cum ca ai ramas fara bani e un teatru ieftin. nicaieri nu ti s-a zis ca ti s-au confiscat banii. ti s-a spus ca ii poti retrage cand vei respecta regulile.
3. ti s-a spus clar ca atunci cand SISTEMUL va constata ca rulajul necesar a fost efectuat o sa poti face tranzactia. tot in termenii si conditiile alea ti se spune ca ponderea rulajului e la discretia SuperBet si pe langa zisele ponderi orice alta motivatie poate fi baza pentru limitarea capacitatii tale de a face tranzactia. dar stim, tu joci de cand s-a pogorat duhul sfant cu cele 10 porunci si noh, inevitabil ai dreptate.
noi restul suntem scurti in banda, invidiosi ca pe noi ne fac 3000RON si incapabili sa intelegem dreptatea acolo unde e vadit vizibila.
noh, ce pot zice. multumim de avertizare. sa mergi sa faci la fel si la altii ca sa mai deschizi vreun topic cu hotii si escrocii Y.

#82
guyroux

guyroux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.04.2017

 sandel1, on 18 noiembrie 2022 - 22:30, said:

Am și eu o întrebare pentru inițiator. După toată pățania asta te lași de jocuri de noroc & pariuri? Dacă da, ai respectul meu pentru că știu că este foarte greu să renunți la viciul ăsta. Țigările îs nimic pe lângă asta.
Nu! O sa joc doar offline ca ma auto exclud de la super bet online. Si drogurile sunt nimic pe langa astea. Tigarile sunt apa de ploaie.

 BlueKing-69, on 18 noiembrie 2022 - 22:33, said:

Si totusi, TU, atat de destept / cult / inteligent, esti cu bani retinuti de "aia"?
Posted Image Posted Image
Spuneai prostii, ai sous ca cei ca mine intretin jocurile, dar si eu la randul meu asa am fost educat ca existau jocuri la poarta liceului. M-ai acuzat fara sa ai habar. Nu ma refer ca nu ai capacitea mintala de a intelege viata de zi cu zi, ma refeream la subiectul jocurilor. Daca nu joci, nu ai cum sa intelegi...cum nici eu nu pot sa inteleg de ce drogheaza unii, ca nu ma droghez si nu am capaciteaza mintala sa inteleg acel fenomen.

 Ursul_Polar, on 18 noiembrie 2022 - 22:34, said:

1. felicitari. asta inseamna ca esti cu atat mai arogant si mai increzator in putinul pe care crezi ca-l stii cu atat mai mult cu cat regulile s-au schimbat si se vor schimba pe masura ce trece timpul. argumentele astea cu "eu fac de cand s-a nascut pamantul si am habar" sunt minunate.
2. guess what. fix acelasi lucru il poate face si banca. asa si? nu in ultimul rand, miorlaiala asta cum ca ai ramas fara bani e un teatru ieftin. nicaieri nu ti s-a zis ca ti s-au confiscat banii. ti s-a spus ca ii poti retrage cand vei respecta regulile.
3. ti s-a spus clar ca atunci cand SISTEMUL va constata ca rulajul necesar a fost efectuat o sa poti face tranzactia. tot in termenii si conditiile alea ti se spune ca ponderea rulajului e la discretia SuperBet si pe langa zisele ponderi orice alta motivatie poate fi baza pentru limitarea capacitatii tale de a face tranzactia. dar stim, tu joci de cand s-a pogorat duhul sfant cu cele 10 porunci si noh, inevitabil ai dreptate.
noi restul suntem scurti in banda, invidiosi ca pe noi ne fac 3000RON si incapabili sa intelegem dreptatea acolo unde e vadit vizibila.
noh, ce pot zice. multumim de avertizare. sa mergi sa faci la fel si la altii ca sa mai deschizi vreun topic cu hotii si escrocii Y.
Tu insisti in prostie, nu vreau sa te jignesc, dar asa imi lasi impresia.
2. Daca banca iti face acelasi lucru , asta nu inseamna ca e bine.  Am ramas fara bani, pentru ca sunt obligat sa joc banii desi nu e necesar niciun rulaj. Nicaieri nu scrie ca daca depun 2100 lei, nu pot sa retrag 3000, Nu am luat niciun bonus ca sa fiu obligat sa rulez, dar, dar eu chiar am rulat peste 20 000 lei.
3. Rulajul inseamna sa fiu obligat sa joc si 99% sa pierd banii, desi nu exista nicaieri in termeni si conditii acest rulaj obligatoriu daca nu ai luat bonus de la ei. Ai si tu dreptate, nu mi-au furat banii, dar ma obliga sa joc, adica tot un fel de furat, dar mai frumos cosmetizat Posted Image

Eu de asta insistam sa-mi zica ce rulaj, pentru ca nu exista nicio chestie de rulaj la mine, eu rulasem 20 000 lei desi nu era necesar sa rulez, daca bag 21000 curati, pot sa scot 3000 lejer fara niciun rulaj.

Tu nu intelegi cum functioneaza, probabil nu ai jucat niciodata , dar vrei sa fii Gica Contra

Edited by guyroux, 18 November 2022 - 23:02.


#83
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,810
  • Înscris: 08.10.2004
gaurile negre, reptilienii, piticii cu creasta rosie......universul, ce mai....totul e impotriva.

#84
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 09.08.2006
Lasa-le frate, nu sunt bune jocurile, trust me am pierdut mii pe ele.....

#85
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,827
  • Înscris: 29.10.2017

 sandel1, on 18 noiembrie 2022 - 22:30, said:

Am și eu o întrebare pentru inițiator. După toată pățania asta te lași de jocuri de noroc & pariuri? Dacă da, ai respectul meu pentru că știu că este foarte greu să renunți la viciul ăsta. Țigările îs nimic pe lângă asta.

Pai tigarile si cafeaua merg mana in mana cu pariurile si jocurile de noroc
Cam asa e
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nDFeTgaOiCY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#86
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,878
  • Înscris: 01.11.2005

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 21:42, said:

Eram ironic acolo,
Si eu as putea sa fiu ironic in stilul lui Caragiale, amice, esti idiot.
Nu, nu te-am facut idiot, eram doar ironic si cu miros metaforic asa cum ziceai si tu de mine mai devreme si nu m-am suparat. Mna, intelegi tu, ca esti baet dejtept.

Edited by tehnics, 19 November 2022 - 00:05.


#87
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:56, said:

Tu insisti in prostie, nu vreau sa te jignesc, dar asa imi lasi impresia.
nu e o jignire in cazul meu, e un adevar. m-am nascut prost si am toate sansele sa mor prost. sper doar ca intr-o proportie mai mica. nu am garantia ca-mi va iesi, totusi.

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:56, said:

2. Daca banca iti face acelasi lucru , asta nu inseamna ca e bine.  
daca banca face acelasi lucru, il face pentru ca exista o legislatie si niste termeni si conditii pe care le-ai agreat cand ai incheiat contract cu ei sau au aparut pe parcursul relatiei contractuale.
daca nu vrei sa patesti asta, ori demonstrezi ca e clauza abuziva in instanta, ori nu apelezi la serviciile lor.

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:56, said:

Am ramas fara bani, pentru ca sunt obligat sa joc banii desi nu e necesar niciun rulaj. Nicaieri nu scrie ca daca depun 2100 lei, nu pot sa retrag 3000, Nu am luat niciun bonus ca sa fiu obligat sa rulez, dar, dar eu chiar am rulat peste 20 000 lei.

"23 Superbet își rezervă dreptul de a refuza procesarea unei retrageri dacă fondurile pentru care s-a făcut cererea de retragere nu au fost mai întâi folosite pentru plasarea pariurilor"
= nu poti retrage pana nu plasezi de banii respectivi pariuri

"într-o proporție care va fi determinată de Superbet
= ei stabilesc care e proportia necesar a fi pariata din fondurile pe care vrei sa le retragi

" fie pe baza criteriilor de identificare a riscurilor privind spălarea banilor "
= sau se refuza pentru ca algoritmii considera ca exista un risc de spalare a banilor in cazul contului tau

"sau a altor criterii."
= sau pur si simplu pentru orice alt motiv si ramane in sarcina ta sa afli care e motivul/care sunt motivele in cauza.

asta inseamna ca dacai ai depus 2100RON trebuie musai sa-i rulezi (partial sau integral dupa cum decide SuperBet), sau sa se lamureasca ca nu speli bani, sau sa lamureasca orice alt criteriu pentru care nu ti se permite retargerea
conform cu ce ti-a spus cel de la suport, tu trebuie sa-ti rulezi banii pana cand SuperBet considera ca ponderea rularii e suficienta raportata la suma pe care vrei sa o retragi. simplu, clar, explicit.

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:56, said:

3. Rulajul inseamna sa fiu obligat sa joc si 99% sa pierd banii, desi nu exista nicaieri in termeni si conditii acest rulaj obligatoriu daca nu ai luat bonus de la ei. Ai si tu dreptate, nu mi-au furat banii, dar ma obliga sa joc, adica tot un fel de furat, dar mai frumos cosmetizat Posted Image
ciudat, nu? te obliga sa actionezi conform cu ceea ce ai fost de acord la un moment in timp.

 guyroux, on 18 noiembrie 2022 - 22:56, said:

Eu de asta insistam sa-mi zica ce rulaj, pentru ca nu exista nicio chestie de rulaj la mine, eu rulasem 20 000 lei desi nu era necesar sa rulez, daca bag 21000 curati, pot sa scot 3000 lejer fara niciun rulaj.
Tu nu intelegi cum functioneaza, probabil nu ai jucat niciodata , dar vrei sa fii Gica Contra
nu am jucat, nu voi juca vreodata. pot sa-mi castig carute de bani muncind si nu sperand ca altii vor face o treaba buna pe teren, in sala, juncadu-se cu cine stie ce.
nu sufar intr-atat de trufie cat sa simt nevoia de a avea dreptate. la fiecare interactiune ti s-a sugerat sa te dai putintel mai in spate si sa iesi putin din logica intelegerii tale.
exprimarile celui de la suport si exprimarile din lista de termeni si conditii sunt cat se poate de explicite si, daca vei alege sa le parcurgi macar acum, o sa constati ca SuperBet isi rezerva, in esenta, dreptul sa limiteze modurile in care interactionezi cu banii tai discretionar.
daca asta, la momentul in care ai creat contul si te-ai angrenat in minunatia asta, nu ti-a ridicat un mare steag rosu, de ce ti-l ridica acum?
cand tu spui efectiv prin acceptarea acelor termeni si conditii "bai eu va dau niste bani pe care musai trebuie sa-i invart pe toti pe la voi cu speranta ca voi castiga si inteleg ca nu pot sa-i retrag cand imi vine mie, sau ma razgnadesc, ci sunt la mila voastra" de ce anume toata tevatura asta? nu e ca si cum s-ar fi ascuns dupa un pai si acum am gasit ditamai problema. ei spun clar ca atat timp cat iti bagi banii acolo trebuie sa-i folosesti dupa cum zic ei si nu dupa cum vrei tu, iar daca ei iti spun ca trebuie sa-i rulezi, ii rulezi. daca nu, mergi frumusel in instanta si forteaza-i sa-si schimbe regulile.
or fi hoti, or fi escroci, or fi cum vrei tu sa fie, dar sunt explicit asta si te anunta de la bun inceput de treaba asta.

Edited by Ursul_Polar, 19 November 2022 - 00:20.


#88
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 09.01.2007
Singurul lucru pe care l-am inteles din povestea asta e ca ar trebui sa-mi fie si mai multa mila de cei care lucreaza la call center-uri, si trebuie sa aiba genul asta de interactiuni in fiecare zi, cu tot felul de neciopliti. Ai fost agresiv din start. Inteleg ca erai nervos, dar nu omul ala iti blocase banii, cat de greu e sa intelegi chestii de genul?
Inteleg ca te-a tinut "pe fir" cateva minute pana a inteles si el ce s-a intamplat, dar asta nu e motiv sa recurgi la injurii. Ce treaba are ce i-ai zis tu lui cu Dostoievski? Glume d-astea se fac in clasele 1-4. E ca si cum ti-as zice eu ca esti bou, si daca te superi iti explic cum ca Nicolae Grigorescu picta chestii de genul, de ce te simti insultat? Hurr durr mentalitate de ghiolban.

 benis, on 18 noiembrie 2022 - 20:34, said:

trebuia să deschidă tichet la cineva superior ca să aibe putere să facă ceva.

Fix d-aia sunt pusi acolo, sa nu trebuiasca superiorii sa se certe cu toti dubiosii care nu sunt in stare sa poarte o conversatie civilizat. Deci nu, a facut exact ce era menit sa faca, a filtrat. :P
Nu stiu cum se face ca eu cand sunt la relatii cu clientii tot timpul pot sa obtin un transfer la superior sau alta persoana cu mai multa autoritate, daca e nevoie. O fi din cauza ca inteleg ca vorbesc cu oameni, nu ca rag la un perete ca magarii.

#89
alexmro

alexmro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.06.2021
"Singurul lucru pe care l-am inteles din povestea asta e ca ar trebui sa-mi fie si mai multa mila de cei care lucreaza la call center-uri, si trebuie sa aiba genul asta de interactiuni in fiecare zi, cu tot felul de neciopliti"

Cand lucrezi la o companie care profita de viciile si slabiciunile oamenilor nu prea meriti mila si ar trebui sa intelegi ca n-o sa ai de-a face cu oameni care sunt in controlul propriilor emotii ci cu oameni disperati dupa banul usor care vor vorbi cum vor vorbi si te vor trata cum se trateaza oamenii in acest domenii. Cu alte cuvinte, daca te bagi in tătâțe, te mananca porcii

#90
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 11.08.2006
daca depui, de ex, 5000, joci o cota de 1.10, intra, si vrei sa retragi, nu poti.
ori dai o mana la vreo pacanea pe 10 lei, intra 20 lei si vrei sa retragi, nu merge.
doar daca faci bilet fizic.
la cele cateva retrageri, anulari, sistemul a tot resetat ,,rulajul".
acel rulaj este undeva de bun simt, nu este asemanator rulajului din bonusuri.
in practica, este undeva intre 1 si 2x, depinde de istoric, de profil, etc.
ca o asemanare fara legatura , daca treci o granita, peste 5 min te intorci, apoi iar treci, iar te intorci,
si tot asa de cateva ori, nu se ridica un semn de intrebare? :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate