Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

Intrebari si raspunsuri

- - - - -
  • Please log in to reply
1372 replies to this topic

#109
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postcarpenihil, on Sep 16 2006, 14:42, said:

Stie cineva daca pentru a deschide un cont la moneybookers ti se percepe vreun comision sau taxa?

nu.deschiderea de cont este gratis.


View Postzopiryon, on Sep 17 2006, 13:56, said:

Da ma refeream la Liga I, de ce ?  :huh:

romania nu,dar pt alte campionate o sa gasesti..la alte case online(betfair de examplu) gasesti si castigataorea ligii 1 romania

#110
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
citind de cateva zile formul asta m-am decis sa-mi fac si eu un card la ing ca sa pariez online. dar acum am niste nelamuriri: cand imi fac cardul trebuie sa depun imediat banii si daca pun de exemplu, dolari, pot paria echivalentul in lei ?

#111
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

View PostMr.Jinx, on Sep 17 2006, 23:19, said:

citind de cateva zile formul asta m-am decis sa-mi fac si eu un card la ing ca sa pariez online. dar acum am niste nelamuriri: cand imi fac cardul trebuie sa depun imediat banii?
Mi se pare ca-i obligatoriu ca la ridicarea cardului sa faci si prima depunere...

Quote

si daca pun de exemplu, dolari, pot paria echivalentul in lei ?
Poti... nu...? :)
Hai ca nu-i greu sa faci niste calcule... iar la gb(probabil si la altele) poti face contul direct in Ron...

#112
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Eu iti recomand sa-ti faci cardul in euro si sa joci tot in euro.

#113
zopiryon

zopiryon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.08.2005

View PostEagleye9, on Sep 18 2006, 00:35, said:

Eu iti recomand sa-ti faci cardul in euro si sa joci tot in euro.

De ce crezi ca e mai avantajos decat Ron la GB ?

#114
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
vei fi tentat sa pariezi mai mult daca ai in euro ... dar si cand vin castigurile...

#115
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Ti-am facut acea recomandare pentru ca nu la absolut toate casele de pariuri poti juca in lei, in schimb la fiecare poti juca in euro. Si astfel poti preantampina un schimb la un curs defavorabil, pe care nu prea ai ocazia sa-l cunosti.
Daca iti faci in euro si joci tot in euro vei fi absolut liber sa joci oriunde pentru ca se va face schimbul din lei in euro o singura data, la cursul bancii la care ai cardul si doar in momentul depunerii pe card a sumei respective.

#116
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View PostMr.Jinx, on Sep 17 2006, 23:19, said:

citind de cateva zile formul asta m-am decis sa-mi fac si eu un card la ing ca sa pariez online. dar acum am niste nelamuriri: cand imi fac cardul trebuie sa depun imediat banii si daca pun de exemplu, dolari, pot paria echivalentul in lei ?

nu ,nu trebuie sa depui imediat.poti depune in orice moment ,fara nici o obligatie.
Da poti paria echivalentul ..schimburile se fac automat.
Ca o recomandare personala eu iti recomand sa ti faci contul in lei.de ce?pt ca astfel o sa constientizezi mai bine valoarea banilor...cel putin asta e parerea mea..pariind 10 euro..nu e acelasi lucru cu a paria 350000lei  vechi...psihologic vorbind..pariind in lei  vei stii exact cat risti..pare o prostie..dar cel putin in cazul meu are mare importanta...iar legat de schimburi valutare rezultate din aceste tranzcatii..la sume rezonabile nu o sa simti nimic...bafta

Edited by bamse04, 18 September 2006 - 20:39.


#117
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postbamse04, on Sep 18 2006, 17:35, said:

nu ,nu trebuie sa depui imediat.poti depune in orice moment ,fara nici o obligatie.
Da poti paria echivalentul ..schimburile se fac automat.
Ca o recomandare personala eu iti recomand sa ti faci contul in lei.de ce?pt ca astfel o sa constientizezi mai bine valoarea banilor...cel putin asta e parerea mea..pariind 10 euro..nu e acelasi lucru cu a paria 350000lei  vechi...psihic vorbind..pariind in lei  vei stii exact cat risti..pare o prostie..dar cel putin in cazul meu are mare importanta...iar legat de schimburi valutare rezultate din aceste tranzcatii..la sume rezonabile nu o sa simti nimic...bafta

mersi, maine ma duc sa-mi fac un card si cred si eu ca e mai bine sa depun lei. sper sa am si eu noroc dupa :D (daca nu cer prea mult :P).

#118
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
m-am dus si eu sa-mi fac card la ing. dupa cum ziceati voi am optat pentru visa electron. spun ca vreau cont in euro, dr nu se poate. trebuie mai intai in lei. ok. intreb daca imi deschid si cont in euro pe urma pot sa depun euro . NU sdoar daca imi fac alt tip de card. ok si asta. ii spun ca raman la asta in lei. si urmeaza vreo 15 min de plictiseala pana cand ajung la intrebarea cu venitul. ce venit aveti? pai ce ii intereseaza pe ei venitul meu? aici am mai pierdut 5 min. au zis ca e confidential si eu le-am zis ca venitul meu e confidential si m-au luat ca nu se poate nu stiu ce. in fine. acum astept cardul

INTREBAREA mea este : daca eu fac depuneri in lei de exemplu si imi deschid cont la gamebookers acolo din cate stiu totul e in euro. fac ei conversia sau cum? si daca de exemplu castig 50 de euro in urma unor pariuri CUM IMI INTRA BANII PE CARD. raspundeti v rog astia care stiti.  :D

Am mai vazut ceva acum. cand te inregistrezi pe gamebookers te intreaba valuta ? e doar euro dolari lire etc, lei nu apar. daca eu am contul in lei ce selectez acolo?

Edited by kNp, 22 September 2006 - 11:23.


#119
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Recomandarea mea pentru a juca in lei este cardul Mastercard Mondo de la Banca Transilvania. E cel mai rentabil din punct de vedere al comisioanelor.

#120
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
da, dar totusi cum fac cu cardul asta de la ing?

#121
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostkNp, on Sep 22 2006, 11:54, said:

m-am dus si eu sa-mi fac card la ing. dupa cum ziceati voi am optat pentru visa electron. spun ca vreau cont in euro, dr nu se poate. trebuie mai intai in lei. ok. intreb daca imi deschid si cont in euro pe urma pot sa depun euro . NU sdoar daca imi fac alt tip de card. ok si asta. ii spun ca raman la asta in lei. si urmeaza vreo 15 min de plictiseala pana cand ajung la intrebarea cu venitul. ce venit aveti? pai ce ii intereseaza pe ei venitul meu? aici am mai pierdut 5 min. au zis ca e confidential si eu le-am zis ca venitul meu e confidential si m-au luat ca nu se poate nu stiu ce. in fine. acum astept cardul

INTREBAREA mea este : daca eu fac depuneri in lei de exemplu si imi deschid cont la gamebookers acolo din cate stiu totul e in euro. fac ei conversia sau cum? si daca de exemplu castig 50 de euro in urma unor pariuri CUM IMI INTRA BANII PE CARD. raspundeti v rog astia care stiti.  :D

Am mai vazut ceva acum. cand te inregistrezi pe gamebookers te intreaba valuta ? e doar euro dolari lire etc, lei nu apar. daca eu am contul in lei ce selectez acolo?
In general o banca te intreaba de venit atunci cand iti faci un card de credit, dar trebuie sa aduci si acte cu care sa dovedesti venitul. Nu stiu cum e politica ING-ului, poate baietii de aici te pot informa mai bine.
Cat priveste Gamebookers, eu folosesc doar lei. Din punct de vedere al comisioanelor si pentru un incepator in ale pariurilor cred ca e cel mai bine asa. Exista posibilitate de a alimenta din contul cardului (contul bancar) in contul Gamebookers in lei, iar retragerile se fac tot la fel. Tu daca o sa castigi o suma X poti sa o retragi pe contul de card.

#122
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005

View Postiulian.dronca, on Sep 22 2006, 12:30, said:

Recomandarea mea pentru a juca in lei este cardul Mastercard Mondo de la Banca Transilvania. E cel mai rentabil din punct de vedere al comisioanelor.
Da, insa din pacate de pe gamebookers nu poti face retragere decat pe un card Visa.

#123
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
sa o luam  pe rand
1.cardurile  visa electron de la ing  se fac in lei.ulterior  se  poate atasa cardului un cont in euro.
2.legat de provenienta veniturilor..e doar o formalitate...de exemplu mie mi a  trecut  ''donatii  parinti''...
3.depunerile le faci in lei..apoi transferi la casa de pariuri.... casa accepta ca valuta a contului  leu  (de exemplu gb accepta leu)...in caz contrar  se face automat conversia valutara  la cursul leu euro la nivel international...
4.sa zicem ca vei castiga..dai retragere..si banii ajung  pe card..apoi i scoti..
5.sa zicem ca ai cont in euro....dai retragere...se face conversia euro-lei..apoi banii ajung pe card...
6.exista si posibilitatea la unele case sa retragi direct euro..in acest caz  banii  vor ajunge in contul euro atasat cardului..vei face conversia la self bank..si vei retrage  lei...
7.cardul visa electron este cel mai recoamandat..100% din casele care accepta depunerea cu cardul ..vor accepta cardul visa...(cardurile mastercard nu sunt acceptete de toate agentiile).

pt orice  alte intrebari ..esti bienvenit sa postezi:P

Edited by bamse04, 22 September 2006 - 16:55.


#124
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postbuk, on Sep 22 2006, 17:05, said:

Da, insa din pacate de pe gamebookers nu poti face retragere decat pe un card Visa.


View Postbamse04, on Sep 22 2006, 17:54, said:

7.cardul visa electron este cel mai recoamandat..100% din casele care accepta depunerea cu cardul ..vor accepta cardul visa...(cardurile mastercard nu sunt acceptete de toate agentiile).
Se poate face un transfer in contul bancar atasat cardului si poti sa scoti banii de pe card chiar daca banii nu sunt trimisi direct pe card.

#125
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
da ai dreptate..dar transferurile bancare dureaza mai mult decat retragerea pe card..au de obicei comisioane...si e mai complicat...necesita cod swift iban etc...

#126
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Dureaza exact cat un transfer bancar in Romania. Maxim o zi. Daca e dimineata ii primesti in aceeasi zi.
Insa la comisioane ai dreptate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate