Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...
 Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS
 Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 

Statele Unite ale Americii

* * - - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10560 replies to this topic

#7651
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,457
  • Înscris: 23.07.2014
Se mai pune la socoteala ca 82% din americani stiu ca alegerile din 2020 au fost furate
https://www.wral.com...igged/21316494/

..."se stie!!!! "

Trist e ca fata tatii e printre cei 18% care nu stiu
https://youtu.be/FMXMaHtr218?t=206

View PostAlexis, on 29 martie 2024 - 14:06, said:


Eu nu reusesc sa imi dau seama cum a facut Alex Jones sa treaca de vama cele cateva tone de cacat ruzzesc pe care il suge non stop.

S-a contopit cu tonele respective, asa cum shaolinii se contopec cu universul.

#7652
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,953
  • Înscris: 30.08.2017

View PostAlexis, on 29 martie 2024 - 14:06, said:

Eu nu reusesc sa imi dau seama cum a facut Alex Jones sa treaca de vama cele cateva tone de cacat ruzzesc pe care il suge non stop.

Pentru ca, spre deosebire de Rusia pe care astia o indragesc, in SUA poti bascula rahat impotriva intereselor tarii tale si sa umbli liber pe strada, ba chiar poti strange o intreaga gloata de idioti care isi iau lumina de la tine, plus un fost presedinte cu aspiratii la inca un mandat.

Edited by george_alexandru, 29 March 2024 - 14:17.


#7653
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,774
  • Înscris: 06.08.2004

View Postmax_01, on 29 martie 2024 - 12:29, said:

Din păcate, nu pare ci chiar este SUA în  plina cădere.
Care ar fi argumentele ca pica?
Nu mai bea lumea Coca-Cola? Nu mai mananca la McDonalds? Nu-si mai ia iPhone? Nu mai foloseste Windows?
Nu despre asta poate fi vorba ca in mod evident nu se intampla asta.
Ce ar mai putea fi? Pai nu mai poate fi vorba atunci decat de o cadere impusa de sus in jos. E o cadere artificiala, fara fundament. Spre deosebire de caderea Rusiei de exemplu sau caderea Chinei.
Ce se intampla azi in SUA e ca un model democratic si economic de succes e parazitat si controlat informational de adversarii ideologici, in special Rusia. Politicienii americani cei mai retarzi din ultimii zeci de ani capata voce si prim-plan in numele "libertatii" (pe care nu dau 2 bani, cum nu dau nici handlerii lor rusi).

Cand erau alegeri in SUA, la tv se vorbea fie de "valul rosu" sau "valul albastru" adica care din cele 2 mari partide castiga majoritate. Azi in loc de valul albastru sau valul rosu putem vorbi de valul prostiei. E o avalansa de redusi mintali care sunt promovati asiduu. Cantitatea de aberatii pe care le debiteaza, nemaivazuta in sutele de ani de democratie americana au doar scopul de a fi in prim plan si a lua voturi. Nu e ceva specific american insa, aceleasi manifestari se repeta in puncte strategice pe tot globul ca la comanda. De exemplu, subiectul vaccinurilor e dezbatut de aceiasi cretini care ti-ar da cu crucea-n cap daca le spui ca esti gay, in multe tari. E o intamplare? Nu cred. Acum 30-50-60 de ani erau astea subiecte de campanie? Nu.

Daca ar fi vorba doar de discutii, nu ar fi o problema. Si-aici intervine tema "decaderii". Aceste personaje nu accepta doar sa discute. Ei vor sa impuna, cu forta daca e nevoie, "adevarul lor". Ca pamantul e plat, ca vaccinurile nu functioneaza, ca gay-ul trebuie scos din societate, ca si cum acestea si numai acestea sunt subiectele de care depinde viitorul umanitatii. Realitatea si adevarul e chestiune de opinie, e relativ totul iar ei decid care e ala. Nu judecatorii, nu oamenii de stiinta si scoala. Toate astea trebuie sa se plieze pe adevarul lor, cu forta daca e nevoie.

Aici incepe decaderea.

Fiindca in fapt asta e Rusia sau China. Adevarul e ala pe care-l spune Seful al Mare. SUA se rusifica. Nu fiindca economic ar avea vreun motiv ci fiindca aleg Minciuna in locul Adevarului, foarte multi americani azi sunt tentati de Minciuna mai mult decat de Adevar. Toate sistemele care guverneaza pe Minciuna se rusifica, asta e defapt comunismul cu productiile record la hectar si cincinale de aur. Caci daca incepi sa te inchini Minciunii, ce importanta mai are daca raportezi falsuri si in economie? Uite China ce succes are cu Minciuna in economie. E doar o chestiune de timp pana cand un politician american va propune sa imitam modelul chinez.

Decaderea incepe de sus in cazul SUA.

Edited by Cris007, 29 March 2024 - 14:43.


#7654
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,953
  • Înscris: 30.08.2017

View PostRosebud09, on 28 martie 2024 - 23:14, said:




Situatia este inca mai acuta aici in CAN unde numarul imigrantior (legali) este enorm, nimeni nu stie cati sunt iar pretul locuintelor a luat-o razna.

Cu alte cuvinte, te deranjează că după tine au mai venit și alți imigranți.

#7655
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005
Poate gasiti asemanari cu starea din SUA si UE.
A urmat Evul Mediu Intunecat, B.C., Inchizitie, arderi pe rug, etc

Ce avem in plus azi?
O imigratie ostila valorilor occidentale, care refuza sa se integreze, sustinuti de ideologii de stanga.

"Căderea Imperiului Roman de Apus – Motive, consecințe și transformări în Europa"

https://infocultural...mari-in-europa/

Edited by gdans, 29 March 2024 - 15:45.


#7656
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,953
  • Înscris: 30.08.2017
Si cu toate acestea, cel pe care il sustin ca sa limiteze imigratia s-a opus legilor care ar fi limitat imigratia. Cum vine asta?

#7657
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005

View Postgeorge_alexandru, on 29 martie 2024 - 14:50, said:

Cu alte cuvinte, te deranjează că după tine au mai venit și alți imigranți.

In Canada, cand a emigrat si Rosebud09 din Romania, exista un filtru, trebuia sa ai un punctaj.
Acum este imigratie la gramada si intra multe persoane de conditie foarte proasta.

#7658
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005
Da, nu a fost rau (mai ales daca comparam cu URSS/Rusia) dar probabil asistam acum la sfarsitul perioadei Pax Americana.

Quote

Civilizația occidentală modernă are o empatie extraordinară în comparație cu puterea sa. Aceasta este, de asemenea, probabil cea mai mare slăbiciune.
Cu bomba nucleară, America ar fi putut subjuga cu ușurință fiecare națiune de pe Pământ. Hitler și Stalin ar fi făcut-o cu siguranță.

În schimb, America a ajutat la reconstruirea Germaniei și Japoniei!
Nu există niciun precedent istoric pentru o națiune cu atât de multă putere care să ajute, mai degrabă decât să-și distrugă, dușmanii învinși.

Elon Musk

https://twitter.com/...477116979646691

#7659
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,953
  • Înscris: 30.08.2017

View Postgdans, on 29 martie 2024 - 16:05, said:

In Canada, cand a emigrat si Rosebud09 din Romania, exista un filtru, trebuia sa ai un punctaj.
Acum este imigratie la gramada si intra multe persoane de conditie foarte proasta.

Oare?

https://www.canada.c...ate-canada.html

#7660
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,397
  • Înscris: 26.01.2010

View Postiladi, on 28 martie 2024 - 15:58, said:

Zice asa:

„Vor fi șapte luni. Va fi cea mai importantă zi din istoria țării noastre. O să ne luăm țara înapoi și o să facem America mare din nou. Orice puteți face ca să ajutați - 5 dolari, 10 dolari, 25 de dolari, 100, oricât. Vom reuși, o să folosim acești bani bine și o să câștigăm pentru că ne confruntăm cu niște oameni foarte bolnavi și corupți. Vom face America mare din nou, mai mare ca niciodată. Vă mulțumesc!”, spune Donald Trump în clipul său de campanie."

OK, inteleg ca ar avea nevoie de bani, dar ce legatura are campania prezidentiala cu faptul ca el e la sapa de lemn? Strange banii aia pentru el sau pentru campanie?  Unde e GOP in toata afacerea asta vis-a-vis de strangerea de bani pentru campanie? Nu vad legatura intre sechestru si campanie. Sunt ferm convins ca nu isi plateste campania din buzunar.  Nimeni nu o face. Asa ca pot trage concluzia ca de fapt banii aia pentru a a face america mareata ii intra lui in buzunare?
Concluzia ta e gresita  din punctul meu de vedere dar , presupunand ca e e corecta , care ar fi motivul pentru care il luam la rost pe trump pentru ca procedeaza la fel ca restul?
Avem 2 variante
1 Banii de pe vanzarea bibliilor sunt folositi pentru campanie
2 Se duc in contul lui personal

Varianta 1 mi se pare cea mai buna si on point pentru  campanie pentru ca ideea de a avea toate documentele alea la un loc , mi se pare geniala. Mie , ca celor care-s cu d-zeu in gura non stop , nush cat de mult le convine dar daca nu le-ar conveni , ar trebui sa oblige guvernul sa scoata de pe banconote asocierea banilor cu d-zeu ceea ce nu au facut.
D-zeu , Constitutia , The Bill of Rights ,Declaratia de Independenta ,Pledge of Allegiance plus melodia lu' Greenwood e combinatia perfecta pentru platforma lui.
Mai adauga un abtipild de dimensiunea cartii cu vulturul american cu steagul in gheare si as comanda cartea doar pentru abtipild Posted Image

Varianta 2 - de ce nu ? Cineva a avut o idee buna de pe urma caruia poate face bani , nu e america tara tututor posibilitatilor?
Am inteles ca de doi ani se chinuie sa o printeze si nush daca a fost ideea lui Greenwoood sau a altuia dar cu riscul de a ma repeta , mi se pare o idee buna Posted Image

legal ,daca zice ca 15% din vanzari se duce la campanie si 85% se imparte intre el si ceilalati parteneri , nu poate nimeni sa-i impuna nimic

View Postiladi, on 29 martie 2024 - 07:50, said:

Mai stii, poate azi ma baga cineva in seama
Happy now ?

Edited by Noua_pe_site, 29 March 2024 - 17:05.


#7661
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005

View Postgeorge_alexandru, on 29 martie 2024 - 16:59, said:

Oare?

Sa asteptam sa raspunda chiar Rosebud.

Eu am vizionat, nu de mult, filmuletul acesta (si comentariile sunt utile):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pij3cx4PBp8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gdans, 29 March 2024 - 17:18.


#7662
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,508
  • Înscris: 29.04.2008
Not realy, pentru ca u missed the point: care e legatura intre cautiune si lipsa banilor pentru campanie (sper ca nu esti naiva sa crezi ca o face din banii lui), unde este GOP in toata afacerea asta, cat de legal/moral e sa bagi in buzunar banii care ti-i da americanul pentru campanie?

#7663
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,953
  • Înscris: 30.08.2017

View Postgdans, on 29 martie 2024 - 17:08, said:

Sa asteptam sa raspunda chiar Rosebud.
Eu am vizionat, nu de mult, filmuletul acesta (si comentariile sunt utile):

Eu nu contest ca situatia s-a degradat in Canada, eu contest asta:

View Postgdans, on 29 martie 2024 - 16:05, said:

Acum este imigratie la gramada si intra multe persoane de conditie foarte proasta.

Problema Canadei e ca sectorul imobiliar si serviciile nu au tinut pasul cu imigratia. Nu ca ar fi fost imigrantii mai de proasta calitate.

Edited by george_alexandru, 29 March 2024 - 17:22.


#7664
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,508
  • Înscris: 29.04.2008

View PostNoua_pe_site, on 29 martie 2024 - 17:03, said:

1 Banii de pe vanzarea bibliilor sunt folositi pentru campanie

Nu la vanzarea asta ma refeream ci la faptul ca a ajuns sa cerseasca 5-10-15 dolari ca sa faca America Mare.

https://www.digi24.r...si-bine-2739285

Edited by iladi, 29 March 2024 - 17:20.


#7665
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,397
  • Înscris: 26.01.2010

View PostMoinesti72, on 29 martie 2024 - 06:51, said:

E in stare sa vanda și Hustler la pachet cu cd-ul cu Fuego pentru a strânge parale
Hustler+prezervative si legea Rowe Wade ar fi o idee buna de marketat :lol:




View PostMoinesti72, on 29 martie 2024 - 06:51, said:

Guy Rivera,un negru.

Ieri un latino a ucis cu cuțitul 4 oameni și rănit alți 5 dar în statistici a fost înregistrat ca "white"
Guy Rivera pe care-l ia in brate casa alba si blameaza armele si amendamentul 2 dand vina pe republicani ca nu sunt pro politie. Cand o aud pe aia cum minte cu nerusinare schimb canalu urgent
Trump e cel care a dat ordinul executiv ''Back the blue'' si imbecilii isi permit sa spuna in direct ca republicanii sunt anti politie.
Ei lasa criminalii in libertate dar e vina republicanilor ca criminalul ala a omorat un politist.



View PostMount_Yerrmom, on 29 martie 2024 - 12:54, said:

Noroc ca Vladimir, stanca pe care se sprijina sperantele magtarzilor, este neclintita
Chiar ma intrebam cand il aduce cineva in discutie pe vladimir , parca lipsea ceva si nu era tabloul complet :D

#7666
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,508
  • Înscris: 29.04.2008

View PostNoua_pe_site, on 29 martie 2024 - 17:20, said:

Trump e cel care a dat ordinul executiv ''Back the blue'' si imbecilii isi permit sa spuna in direct ca republicanii sunt anti politie.


Parca am cazut de acord ca Trump not-equal GOP

#7667
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,457
  • Înscris: 23.07.2014

View Postgdans, on 29 martie 2024 - 17:08, said:

Sa asteptam sa raspunda chiar Rosebud.

Eu am vizionat, nu de mult, filmuletul acesta (si comentariile sunt utile):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pij3cx4PBp8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ok, inseamna ca nimeni nu va mai imigra intr-acolo...sau cum spune autorul, "nimeni nu mai vrea aici!". Deci problema ridicata de Rose se va rezolva de la sine.

#7668
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,323
  • Înscris: 27.02.2018

View Postiladi, on 29 martie 2024 - 17:25, said:

Parca am cazut de acord ca Trump not-equal GOP
Asta este singura soluție pentru ca să nu se aleagă praful de GOP, apoi de SUA, NATO, UE și întreaga lume civilizată în cazul în care donald ar deveni iar prezident ales cu ajutorul magatarzilor, că și mama proștilor americani e mereu gravidă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

2 members, 1 guests, 3 anonymous users

Atreides, vrajitoruldinoz

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate