Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

USR - pro și contra

* * * - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
15788 replies to this topic

Poll: Votati USR la alegerile din 2024? (248 member(s) have cast votes)

Votati USR in 2024?

  1. Da (144 votes [58.06%])

    Percentage of vote: 58.06%

  2. Nu (104 votes [41.94%])

    Percentage of vote: 41.94%

Vote Guests cannot vote

#15301
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,494
  • Înscris: 30.10.2003

 Atreides, pe 16 iunie 2024 - 14:28, a scris:

deci dupa si-a retras candidatura Dominic, Elena tocmai si-a confirmat-o pe a sa.
Eu zic ca e bine. Imaginea neamtului sa conduca romanii e patata de un dobitoc. Si eu vreau sa ramana la Tm.

Lasconi e ok, numai sa fie votata.

Iar vad un interes extrem pentru bucataria interna a USR-ului, a celor care ii scuipa din toate directiile.
Nu inteleg cum vine asta!!

Edited by Bursul, 16 June 2024 - 20:46.


#15302
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 28.07.2008
Da, am zis-o si eu, prefer sa rămână Fritz la Timișoara. Desi, fara îndoială, va fi membru marcant in BN, sper sa contribuie masiv la curatarea ghinismelor.

Iar despre Lasconi, cand candidatura la Cotroceni va fi oficiala, sa vezi atunci ventilatoarele de rahat cum vor lucra masiv la bagat râcă pe subiectul lgbt

Nu contează ca Elena Lasconi cea crestina si care a votat DA la referendum, cu o fiica lesbiana, s-a pronuntat deja in favoarea parteneriatului civil.

Nu va conta ca asta e maximul de acord posibil intre noi ca societate, cei de pe poziții opuse.

Mark my words. Urmeaza rastalmaciri si acuzatii adacadabrante rostogolite de te doare mintea, fumigene doar ca sa o kompromita

Eu nu am mai avut nicio problema cu ea cand am aflat ca este in favoarea parteneriatului civil.
Iar creștin, in felul meu, eu insumi sunt, si multi useristi. De fapt, ateii adevarati in USR, cred ca sunt o cantitate neglijabila

#15303
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,456
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmaccip, on 16 iunie 2024 - 16:46, said:

La o boala serioasa, tot la stat ajungi.
La privat te duci daca ai rosu in gat.

Nu chiar,
Sunt operatii care le faci numai la privat.
De acord iti trebuie si bani

View Postfum, on 16 iunie 2024 - 16:50, said:

Crecă nu rămâi blocat la Barna - Botoș încă patru ani, adică sper.

Pai asta e barajul de care nu trece nimic in USR

View Postfum, on 16 iunie 2024 - 17:04, said:

Eu cred că au fost combativi, dar că nu au făcut-o într-un mod care să-i avantajeze. Întotdeauna contează cum faci lucrurile. nu doar ce faci.

Imagineaza-ti o politica care pleaca de la dictator:

NU VREAU MAI MULT DE 10%, dar mai mult de 5%

Cum ai actiona sa fii in locul lui Barna?
Iti spun cum as facea eu, EXACT ca Barna

#15304
fum

fum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,003
  • Înscris: 11.03.2007

View PostAtreides, on 16 iunie 2024 - 21:56, said:

Iar creștin, in felul meu, eu insumi sunt, si multi useristi. De fapt, ateii adevarati in USR, cred ca sunt o cantitate neglijabila
Or fi, ACUM,. Da pe vremea când erai în nucleul dur al cerberilor topicului nu erai, așa-i? Și nici alții nu erau. Hai că realitatea e un clic distanță, ce să o mai aburim!

View PostBursul, on 16 iunie 2024 - 20:43, said:

Iar vad un interes extrem pentru bucataria interna a USR-ului, a celor care ii scuipa din toate directiile.
Nu inteleg cum vine asta!!
Mă gândesc eu că bucătăria internă este pentru membri, categorie la care cei de pe topicul ăsta nu se încadrează, nu-i așa? Că doar nu or face propagandă de partid pe aici, nu-i așa? Deci, dacă nu-i internă e externă. S-au făcut niște judecăți de valoare pe afirmațiile unor colegi care au sugerat că ceva ar fi strâmb prin partid, colegi care au afirmat că ar fi votat USR în trecut, ori știi tu bine cum au fost tratați, nu-i așa? Ia spune, ce votanți a pierdut usereul? Trecutul recent spunea pe aceast topic cum că nu există userist pierdut, ci doar mincinoși, ia spune colegule cum e?

#15305
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 28.07.2008
Tsu, mai lasa-l dreacu pe Barna, in curand e istorie

da, fum, in cuvintele tale, ce anume din ce sustineam eu ma caracterizează ca facand parte din nucleul dur?
faptul ca ii combat pe homofobi? stai liniștit, asta nu se schimba.
Altceva?

#15306
fum

fum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,003
  • Înscris: 11.03.2007

View PostTsunamii, on 16 iunie 2024 - 22:07, said:

NU VREAU MAI MULT DE 10%, dar mai mult de 5%
Exagerezi... Ar fi vrut 50%, dar să muncească alții. Fiecare dintre băieții de acolo este un băiat bun, treaba e să nu-i lași să se înhăiteze. Ia uite ce treabă au făcut pe forum numai! Te-au băgat la uslamiști, te-au băgat! Dacă în viața reală ai puatea coabita cu cei care au făcut asta, de la distanță nu puteți. De ce?

#15307
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,405
  • Înscris: 03.12.2005
Pe de alta parte, nici Lasconeta nu m-ar convinge ca si candidat la presedintie. Asta e functia care ne reprezinta la nivel international, primul diplomat si, in caz de probleme serioase, comandant militar. Nu prea e o palarie pentru o tanti de la tv devenita primar de orasel semidecedat. Suna misto ca intriga de basm, dar basmele nu prea exista in realitate.

#15308
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 28.07.2008
doar ca Lasconeta cum o numesti tu s-ar putea sa aiba niște oo mai mari decat toți masculii vehiculati, impreuna

Cu siguranta oo mai veritabile decat covrigarul de la Buzau

#15309
fum

fum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,003
  • Înscris: 11.03.2007

View PostAtreides, on 16 iunie 2024 - 22:18, said:

da, fum, in cuvintele tale, ce anume din ce sustineam eu ma caracterizează ca facand parte din nucleul dur?
faptul ca ii combat pe homofobi? stai liniștit, asta nu se schimba.
Altceva?
Ai fost topor pe aici, tăind orice critică și orice căi de comunicare. Nu știu cum, dar în ultima perioadă ai ieșit din offside; doi ați fost, tu și Oaspetele, care mai că a căzut ca uslamist. Pentru că am intervenit pe ceva legat de credință, o să pun un scurt pasaj sugestiv: ”Vai de voi, cărturari şi farisei făţarnici! Pentru că voi închideţi oamenilor Împărăţia cerurilor: nici voi nu intraţi în ea, şi nici pe cei ce vor să intre nu-i lăsaţi să intre.”

Din păcate pentru mulți de aici memoria serverelor este necruțătoare. ”Racheții” din online și-au fugărit frații de cauză; poate este timpul pentru un pas în spate și pentru ei.

#15310
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 28.07.2008
cum dracu poti sa spui ca am taiat orice critica cand EU am criticat ce se întâmpla in USR?
Ca sunt anti homofobie, am fost si voi fi, ca sunt anti corupție, am fost si voi fi. Pe subiectele astea întotdeauna voi fi in nucleul dur, indiferent unde acesta ar fi. Ghinea a făcut o treaba fantastica cu PNNR, dar Ghinea trebuie îndepărtat de la butoanele USR
Imi poti face reproșuri punctual, nu citand versete?

#15311
fum

fum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,003
  • Înscris: 11.03.2007
Și apropo de homofobie, ai încadrat-o pe Lasconi acolo, ori ba? Se pare că trebuie să-mi fac ceva timp pentru a aduna niște pasaje sugestive și promit că o voi face, până atunci însă pot merge pe încredere. Este imposibil să nu fi avut intervenții la momentul scandalului; cum te-ai poziționat?

View PostAtreides, on 16 iunie 2024 - 22:37, said:

dar Ghinea trebuie îndepărtat de la butoanele USR
De cât timp ai ajuns la concluzia asta? E corect așa față de cei care spuneau asta cu un an în urmă?

#15312
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 28.07.2008
Contra ei, pana cand am aflat ca e favorabila parteneriatului civil.
Si sunt in continuare contra ta, daca avem in continuare divergente totale despre cum poate fi utilizata sintagma "familie". Am diferenta asta si cu macipp, ca imi vine acum in minte el. Pe topicul dedicat imi sustineam pozitia si mi-o sustin. Am inteles si acceptat ca maximul posibil de acord pe care il putem avea e cel in sensul deciziei CJUE, pe care premierul o ignora, cu care Lasconi e de acord.
Pe asta, eu am îngropat securea razboiului. Tu ce mai vrei, cu cine si de ce vrei sa te mai bați, ce mai ai de dezgropat?

La concluzia cu Ghinea am ajuns cand au ajuns la mine informatii veridice ca a devenit toxic.
Nu astea erau acuzatiile pe care i le faceau cei care aruncau cu rahat in el, din principiu, pe tema PNNR

Si stai, eu sunt sustinator USR si spun ca Ghinea trebuie indepartat, tu, nefiind sustinator, in calitate de ce, mai exact, sustineai in urma cu un an ca Ghinea trebuie indepartat de la butoanele USR-ului? grija pentru partid???

#15313
fum

fum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,003
  • Înscris: 11.03.2007
Da pe Tsunamii l-ai ciufulit? Până la urmă e, sau nu e un uslamist?

N-am nimic cu nimeni, dar cică pe cal tre” să-l arzi când te trântește, dacă vrei să învețe ceva. Eu am avut bunul simț să nu fac asta duminică sau luni, căci știu că nu este simplu, dar să știi că nici pentru cei care și-au luat de-a lungul timpului palme n-o fi fost. Gata pe azi!

#15314
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,405
  • Înscris: 03.12.2005

View PostAtreides, on 16 iunie 2024 - 22:25, said:

doar ca Lasconeta cum o numesti tu s-ar putea sa aiba niște oo mai mari decat toți masculii vehiculati, impreuna

Cu siguranta oo mai veritabile decat covrigarul de la Buzau

Nici ala nu are ce cauta acolo, dar nu despre asta e vorba. Mai ales dupa ce am auzit-o vorbind la tv zilele astea sunt perfect convins ca nu e extrem de inteligenta, oricat tupeu sau curaj ar avea. Si nici nu are o cariera in spate in vreun domeniu care sa o califice sa fie trimisul Romaniei la o masa unde s-ar putea gasi un Biden, un Macron sau, mai rau, la o masa unde se discuta optiunile de raspuns la un atac armat.

Nu e despre "ala de la PSD ar fi mai bun" ci despre "sigur se gaseste altcineva mai convingator in USR".

#15315
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,494
  • Înscris: 30.10.2003

 fum, pe 16 iunie 2024 - 22:13, a scris:


Or fi, ACUM,. Da pe vremea când erai în nucleul dur al cerberilor topicului nu erai, așa-i? Și nici alții nu erau. Hai că realitatea e un clic distanță, ce să o mai aburim!


Mă gândesc eu că bucătăria internă este pentru membri, categorie la care cei de pe topicul ăsta nu se încadrează, nu-i așa? Că doar nu or face propagandă de partid pe aici, nu-i așa?
Daca nu-ti place nu intri pe topic. Eu nu intru pe subiecte si sa discut ce se invarte la AUR, PNL, PSD. Ma doar in basca care-i seful, secretarul, toti sunt la fel.

Dar aia care cand aud de USR le vine sa vomite, intra sa vada ce a mai discutat Lasconi cu Drula, ce a mai zis Ghinea pe site-ul lui obscur sau daca a mai zis ceva Barna.

Si atunci stau si ma intreb, de unde atata risipa de energie pentru ceva ce nu-ti place, ba zici ca te doare la basca.
Energia consumata dovedeste ca te doare.

 sebulbus, pe 16 iunie 2024 - 22:21, a scris:

Pe de alta parte, nici Lasconeta nu m-ar convinge ca si candidat la presedintie.
Asa optimism mai rar. USR sa dea presedintele. Pai voi credeti ca e dupa noi, votantii?
De 9 iunie s-a facut trainingul pentru parlamentare si prezidentiale. S-a vazut ca romanului il doare la banana de corectitudine.


#15316
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 28.07.2008

Vizualizare mesajfum, pe 16 iunie 2024 - 22:58, a scris:

Da pe Tsunamii l-ai ciufulit? Până la urmă e, sau nu e un uslamist?

N-am nimic cu nimeni, dar cică pe cal tre” să-l arzi când te trântește, dacă vrei să învețe ceva. Eu am avut bunul simț să nu fac asta duminică sau luni, căci știu că nu este simplu, dar să știi că nici pentru cei care și-au luat de-a lungul timpului palme n-o fi fost. Gata pe azi!
da, l-am ciufulit, probleme? nu e un forum liber, in limitele regulamentului? eterna lui jelanie cu abandonarea de la guvernare,subiect devenit acum desuet, anacronic, irelevant, nici macar nu mai conteaza, subiect care trebuie ingropat. dar ca l-am ciufulit pe Daco get ca un adevărat membru al unui nucleu dur, pe motiv ca e de acord cu avortul la 9 luni, stii? ca l-am ciufulit pe Flat pentru aversiunea lui fata de orice religiozitate, fata de copii, fata de defetismul si ne patrotismul lui, stii?

Vizualizare mesajsebulbus, pe 16 iunie 2024 - 23:01, a scris:



Nici ala nu are ce cauta acolo, dar nu despre asta e vorba. Mai ales dupa ce am auzit-o vorbind la tv zilele astea sunt perfect convins ca nu e extrem de inteligenta, oricat tupeu sau curaj ar avea. Si nici nu are o cariera in spate in vreun domeniu care sa o califice sa fie trimisul Romaniei la o masa unde s-ar putea gasi un Biden, un Macron sau, mai rau, la o masa unde se discuta optiunile de raspuns la un atac armat.

Nu e despre "ala de la PSD ar fi mai bun" ci despre "sigur se gaseste altcineva mai convingator in USR".
il stii pe "actorașul comediant" din serialul Sluga Poporului? Deja este un EROU al lumii libere, vor fi bulevarde si licee cu numele lui, all over the world, statui
Dar respectand comparatiile, de fapt habar nu ai cine este, ce poate sa faca si unde poate sa ajunga Elena Lasconi

#15317
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,629
  • Înscris: 29.07.2013
Eu cred ca oricine l-ar inlocui pe Drula, sa se gandeaca sa candideze la prezidentiale e o prostie.
USR are treaba multa de facut daca vrea sa ramana pe esicherul politic.
Sa faca ce n-au facut in ultimii 4 ani, din prostie, tamenie, aroganta, delasare.
Au iesit ca fraierii de la guvernare, n-au rezistat testului de stres iar acum vor in liga mare, la prezidentiale?!
Au de lucru in teritoriu, acolo treburile le merg prost spre foarte prost. Structuri nema, membri nema, ce dreaq sa caute sa amusineze functia de presedinte de tara.
Au 4 ani la dispozitie sa faca ce n-au facut cand trebuia.

#15318
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 28.07.2008
De aia am zis si eu ca ar trebui sa il sustina pe Geoana.
Insa, in toamna, cand s-au facut simulari sociologice pentru prezidentiale, Lasconi avea un scor dublu fata de al lui Drula
In alta ordine de idei, pe partea de infrastructura si reprezentare in teritoriu, glumind sau nu, USR ar trebui sa aiba un reprezentant in fiecare birt al patriei!
Cu vax ppopuli nu te joci, comunici,sau incerci!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate