Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS
 Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 

Persoanele care nu se scalda (in mare sau piscina).

* - - - - 7 votes
  • Please log in to reply
531 replies to this topic

#469
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,366
  • Înscris: 14.10.2008
Nu imi intra apa in urechi. E destul de greu de scos daca se intampla. Bag capul doar la adancime foarte mica spre a-l racori. Si mai fac uneori pluta. Imi place cu apa pana in barbie dar nu apa in urechi sau in nas (te tii de nas cand bagi capul in apa).

#470
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,631
  • Înscris: 20.10.2006
Altii care gandesc ca si tine, mai bine inecat decat lovit:

Incident stupid, în această după-masă, la Timişoara, în zona Podului Dragalina. Trei tineri, doi băieţi şi o fată, se plimbau pe malul Begăi, când între ei a izbucnit un conflict spontan. Pentru că a fost lovit de tânărul alături de care se plimba, un băiat cu vârsta de 28 de ani a sărit în Bega. În ajutorul lui a sărit un alt tânăr care a încercat să îi salveze viaţa. Însă, tânărul care a sărit în apă ca să scape de bătaie nu a fost de găsit.

sursa: https://voceatimisul...cape-de-bataie/

Orice om normal ar trebui sa aleaga in mod normal mai degraba batut/lovit decat inecat!

#471
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,212
  • Înscris: 13.03.2005

View PostNeaceasca85, on 25 august 2023 - 16:04, said:

Daca nu intri in apa, nu ai ce cauta la mare. Punct. Poti merge la munte, in excursii, in drumetii.


Gresit!

Poti merge la mare si pentru aerosoli, pentru briza marii, fara sa intri in apa, dar sa te bucuri de priveliste sau de oferta culinara, chiar, daca mergi in alte tari.

Edited by wertyck, 29 August 2023 - 11:02.


#472
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,366
  • Înscris: 14.10.2008
Daca nu vrei sa te scalzi in mare, mergi acolo in alt anotimp, nu vara. Vara trebuie sa ma scald sau sa stau la aer conditionat, nu merge cu plimbat in oras (poate nici seara, tot prea cald e) sau vizitat de obiective, alea sunt pentru alte sezoane.

Idem cu petrecerile si concertele, cand e cald e nasol cu adunaturi mari de oameni sau dansat/efort fizic in caldura, efortul intens, zbantuiala si chiar alcoolul is bune cand e frig afara. Cand e cald, repet, ma simt bine doar intr-o apa de scaldat sau intr-o incapere sau masina climatizata.

Aerosoli, prostii, de astia se zice ca sunt doar dis de dimineata, la rasarit, ori eu consider nebunie sa prinzi rasaritul pe malul marii, de ce mergi in concediu, sa te trezesti mai matinal decat pentru serviciu, no thanks, eu vad mereu apusurile dar rasaritul, greu si rar il prind. Posted Image Anul asta l-am vazut o data din avion, ca asa a fost ora zborului spre litoralul turcesc.

Anyway, sa mergi vara la mare fara sa intri in apa marii mi se pare foarte aiurea, sau invers, daca apa nu e buna, pentru mine este sejur ratat, e de mers acasa. Posted Image

Oferta culinara da, insa Turcia a taiat mult din ea anul asta. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 30 August 2023 - 00:51.


#473
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 17.10.2018
Se poate numi ca nu mi place asa de mult sa stau in apa :)) in special sa fiu stropita de copii altora

#474
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 06.07.2023
Este intr-adevar o mare problema sa stai in apa si sa te plingi ca te stropesc unii. Exista pericolul sa te uzi Posted Image

Edited by Zuckerwatte, 08 September 2023 - 15:03.


#475
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,018
  • Înscris: 16.07.2015
Hai că aici cam are dreptate, nu mai poți merge nicăieri, nicicând, că e plin de copchii... Ba în parc, ba pe stradă, la mall, magazine, avion, vacanțe, piscine etc. Nu ar fi problema copiilor cât faptul că sunt lăsați să-și facă de cap și tu trebuie să-i suporți.

#476
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,176
  • Înscris: 21.06.2016
De aia inoti mai incolo. In sute de km de plaja numai in Romania, plus sute, mii de psicine, trauri etc voi inghesuiti copiii.

#477
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 06.07.2023

 Vlad_22, on 08 septembrie 2023 - 19:01, said:

Hai că aici cam are dreptate, nu mai poți merge nicăieri, nicicând, că e plin de copchii... Ba în parc, ba pe stradă, la mall, magazine, avion, vacanțe, piscine etc. Nu ar fi problema copiilor cât faptul că sunt lăsați să-și facă de cap și tu trebuie să-i suporți.

Mie imi plac copiii, nu ma deranjeaza. Asta este normalitatea ;)

#478
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,212
  • Înscris: 13.03.2005

 Vlad_22, on 08 septembrie 2023 - 19:01, said:

Hai că aici cam are dreptate, nu mai poți merge nicăieri, nicicând, că e plin de copchii... Ba în parc, ba pe stradă, la mall, magazine, avion, vacanțe, piscine etc. Nu ar fi problema copiilor cât faptul că sunt lăsați să-și facă de cap și tu trebuie să-i suporți.

Se vede că n-ai copii.
Dacă ai avea, îi vei ține în lesă?

Dacă copilul îl ții cu "nu fă aia, nu fă aia", până devine adult, o să fie dependent de familie și o să ajungă o povară pentru soție și societate.

Edited by wertyck, 09 September 2023 - 19:36.


#479
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,018
  • Înscris: 16.07.2015
Nu am zis asta, nici pe departe, dar sunt destui părinți nesimțiți care îi lasă să zbiere, să se suie pe chestii după bunul plac... Toate au o limită! În niciun caz, nu am zis să-i constrângă.

Să vezi ce fain e în avion când sunt câțiva copii mici, eventual stau și în spatele tău și câteva ore, 3-4 să spunem, cât e un zbor normal, zbenguie în continuu și urlă... E clar că nu le place zborul și de asta și plâng, plus schimbările în altitudine și presiune. E un chin zborul pentru ei, dar spune-le asta părinților.

În niciun caz, nu voi face vreodată vreun gest necugetat la adresa unui copil mic, dar pot observa foarte bine atunci când părinții nu sunt în preajmă sau sunt. Ideea e că ăia care sunt cocoloșiți prea mult și li se dă voie să facă mereu, orice, vor avea o anumită tipologie în viața.

Edited by Vlad_22, 09 September 2023 - 19:44.


#480
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,631
  • Înscris: 20.10.2006

 wertyck, on 09 septembrie 2023 - 19:36, said:

Se vede că n-ai copii.
Dacă ai avea, îi vei ține în lesă?

Dacă copilul îl ții cu "nu fă aia, nu fă aia", până devine adult, o să fie dependent de familie și o să ajungă o povară pentru soție și societate.

Dacă ai copii nu ii lași în apă/cu apă și atunci nu vor stropii pe nimeni.

 helen76, on 08 septembrie 2023 - 14:17, said:

Se poate numi ca nu mi place asa de mult sa stau in apa :)) in special sa fiu stropita de copii altora
La fel și iarna aruncă cu bulgări de zăpadă în tine, nu te îneacă însă nici acum că te stropesc nici cu niște zăpadă la iarnă.

#481
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Astia care nu se scalda sunt defapt urati.
Ca le e frica de apa e un pretext ca sa nu se dezbrace sa ii vada toti cat de urati is.
Mai is cativa si care nu is urati dar au complexu de urati. Adica ei sunt convinsi ca is urati chiar daca in okii altora nu is.

#482
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,631
  • Înscris: 20.10.2006
Păi tot în ținuta de intrat în apă mă poate vedea și la plajă și nu am probleme cu asta. La fel și la dușurile exterioare/comune.

 Zuckerwatte, on 09 septembrie 2023 - 09:27, said:

Mie imi plac copiii, nu ma deranjeaza. Asta este normalitatea ;)
Mie nu îmi plac copii dar tot nu mă deranjează când mă stropește vreunul cu apă sau dau cu bulgări în mine.

Edited by LunaCrystal, 09 September 2023 - 21:05.


#483
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
Nu plecati niciodata la drum, pe avion, tren, etc fara dopuri de urechi. Fac minuni.

#484
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,631
  • Înscris: 20.10.2006
Apropo de faza cu intrat in apa și considerat o problema dacă te stropesc niște copii - de cele mai multe ori când începe o ploaie/furtună lumea iese repede din piscină/nu intră in ea.

Motivul? Greu de înțeles care ar putea fi. Ce îți poate face ploaia cât timp ești oricum deja ud/în ținută de scăldat? Poate înțeleg pe cei care nu vor să își ude capul/intră în apă doar până la brâu - dacă plouă se udă pe cap, dar in rest? Majoritatea oricum se udă pe cap cu apa din piscină/ștrand/lac etc. și când nu plouă.

#485
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,212
  • Înscris: 13.03.2005
E baubau cu sa nu te lovească un fulger.

#486
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,631
  • Înscris: 20.10.2006
Ăla te poate lovi oriunde nu doar în piscină, știe să lovească și la terasă lângă. Nu văd ce argument ar fi ăsta.

Edited by LunaCrystal, 10 September 2023 - 11:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate