Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race
 La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...
 info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook
 

Promisiunile și realizările lui Nicușor Dan, noul primar al Bucureștiului

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
21488 replies to this topic

#21043
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,725
  • Înscris: 06.01.2007
Eu nu inteleg ce mai tot discutati despre ce a facut si ce n-a facut.
A avut emisiuni la teveu in care a spus cum sunt distribuite fondurile, ce are el in parohie, ce a facut.
De fapt e prima data cand sumele sunt confirmate de catre opozitie, sau invers, el a confirmat niste sume pronuntate de catre Burduja daca nu ma insel.
E prima data cand aud asa ceva. Pana acum unii ziceau o suma X, ceilalti ziceau ca nu-i X ci 2X sau X/2.
Nicusor pare de incredere si din punctul asta de vedere. Unde ati mai vazut voi asa ceva la primaria capitalei?
Unii il ataca pentru fonduri, dar altii contracandidati recunosc ca a scos primaria din faliment.
L-am vazut si eu cum se prezinta Nicusor Dan in emisiunile electorale si se prezinta bine.
E inteligent, cu bun simt, cat se poate de transparent. Nici nu se compara cu proasta aia de Firea, care daca n-ati aflat e contracandidatul principal in toata soap opera asta de rahao.
Evident, nici Piedone e la genunchiul broastei ca calitate umana, comparativ cu Nicu. Doar ca, in el sta totusi speranta ca sa nu renunte la candidatura ca renuntarea lui i-ar aduce voturi lui Firea.
Mie mi se pare total irelevant ce discutati voi aici despre calea ferata catre Otopeni.
Judeci comparativ. E campanie electorala, alegeri dintr-un tur. Compari 1 cu 2 si toate chestiile le judeci comparativ.
Il votam pe Nicu si apoi mai discutam ce face si ce nu face. Prima data tre sa-l votezi ca sa-i ceri ceva. Altfel.. cere-le celor pe care i-ai votat.
De ce credeti ca Yoha a devenit urat de catre votantii lui (printre care ma numar si eu)? Pentru ca a facut fix ce nu am vrut eu(si restul) sa faca si fix ceea ce a promis ca nu face. Mai iertator par ar fi votantii pesede cu el decat votantii lui.
Il bag in puzda masii ca a fost marlan si s-a pisat pe votul meu.
Dar ce sa-i cer eu lui ciolacu sau ponta sau nustiucare, daca nici macar nu l-am votat? N-am ce sa-i cer pentru ca nu l-am votat si nu am avut asteptari de la el. Pe astia ii bag in puzda mamii lor daca fura, nu daca nu fac nustiuce.

#21044
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,725
  • Înscris: 06.01.2007

View PostCool_Kick, on 14 mai 2024 - 09:48, said:

Sa mai dau un exemplu aleatoriu, Nicu Sordan a promis "un sistem adevarat de piste de biciclete" in campania din 2020. Stii cati km a realizat in 4 ani ??? Z E R O
Nicu a promis multe, ca nu stia ce inseamna primaria.
Dar a invatat si invata, ca-i baiat destept. Si face. A inceput cu ceva greu, dureros si neasumat.
Pana la urma, pista de biciclete inseamna o dunga trasa pe trotuar, daca chiar vrei s-o faci deampulea, de ochii (contra)electoratuluiu.
Face el si piste de biciclete pana la urma. Daca nu face, votam pe altul si daca vrem, de facut tot se va face.

#21045
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,249
  • Înscris: 21.03.2020
https://www.facebook...6356543&__cft__[0]=AZWDGXJnDDILz9UXH6dMM8RrkcHZEYJ9Gp6hRo-NPBLhLqfUAhZ3DeFZaNiUhwLdUCGf4xv8ioaBHao6DmZCf92WDhp2babpvgs0UpKWtkXu99vNepBgpOhaa25TpqLno1wEAe3bEt0ztl467frt6nYpkpFkCpQEwJjYujybzUqKJ62E-qapoilGFdlit6hP27c&__tn__=*bH-R and counting.
Adica a facut mai mult decat toti primarii la un loc in 30 de ani si abia a inceput! ;)
Nicio sansa pentru taraitorii uslamisti sa isi aduca inapoi ciorditorii in Bucuresti!

#21046
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,107
  • Înscris: 26.01.2009

 Labargo, on 13 mai 2024 - 16:46, said:

are cineva o lista cu proiectele lui nicusor pentru urmatorii 4 ani? sau tot #nufacnimic e proiectul castigator?

Făină, ulei, orez și biscuiți  toate astea într-o pungă! Și circ mult!




#21047
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,213
  • Înscris: 12.06.2004
Nicusor se tine de SF-uri: consolidarea cladirilor fara relocarea oamenilor.

Quote

Două clădiri din București vor fi consolidate fără relocarea proprietarilor, prin soluții inovative testate de echipe de cercetare europene în colaborare cu arhitecți români și specialiști ai Administrației Municipale pentru Consolidarea Clădirilor cu Risc Seismic.
Este vorba despre un proiect pilot, care presupune montarea unui exoschelet (schelet extern) fără  mutarea locatarilor, iar banii provin din fonduri europene prin programele Horizon – Multicare și E-safe.
Această soluție nouă se poate aplica doar în cazul unor clădiri care nu sunt imobile istorice și nici nu se află în zone protejate, astfel încât să se poată interveni pe zidurile exterioare.
Cele două clădiri, de două și patru etaje, sunt situate la Intrarea Văcărești nr 2 și Aleea Pricopan nr. 12.
Dacă primul imobil se va consolida cu exoschelet din lemn - soluția de proiectare aparținând cercetătorilor din Italia - cel de-al doilea imobil, din Aleea Pricopan nr. 12, se va consolida cu un exoschelet din metal și va permite realizarea de balcoane pentru cele 40 de apartamente, fiind vorba despre locuințe sociale de 30 mp.


#21048
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,170
  • Înscris: 15.01.2017
Galeata cu ulei si zahar sunt istorie. Acum stacheta este ridicata. bani publici , fie ei locali sau de la uniune, sunt dati particularilor pentru voturi.

#21049
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,249
  • Înscris: 21.03.2020
Si Firea le consolida cu bidineaua mai ieftin si mai rapid ...

siii punea pe locatari sa-si dea singuri prin apartamente la o adica. Ea punea varul la dispozitie prin grija lu Pandele.

Are deja experienta din azilele grozave pe care le mosea cu atata dragoste.

#21050
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,874
  • Înscris: 15.06.2004
Am trecut aseara prin Cismigiu si pe bulevardul Elisabeta.

In Cismigiu aui cam terminat de asfaltat aleile dinspre primarie. Borduri de granit ( n-a avut Cismigiul nicidoata asa ceva ) au largit aleile si... au disparut ornamentele de pe marginile spatiilor verzi din zona respectiva - acei stalpisori cu lant emblematici ptr Cismigiu. :(

Pe bulevard au termina tde plantat pomii - pana la urma n-au psu decat Ginko Biloba - probabil s-a gandit ca iese un ceai bun ptr memoria Bucurestenilor... Ca umbra nu vor face in veci.

Si m-am uitat specail - cand au taiat copacii pe bulevard ca sa poata planta Ginko in loc... au uitat sa taie cei doi copaci uscati de langa intrarea lui Nicusor in primarie. Aia au ramas neatinsi, poate pica la vreo vijelie...

#21051
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,249
  • Înscris: 21.03.2020
zici tu?

Quote

Ginkgo biloba este arborele cel mai vechi considerat ca fiind o fosila vie. Se mai numeste si Arborele pagodelor. Este o specie unica de copac ce dateaza de 270 de milioane de ani. Aceasta specie de arbore se claseaza in categoria copacilor de talie inalta.
https://www.gardenex...kgo-biloba.html

#21052
radu3333

radu3333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 05.04.2009

Quote

Mda acum încep să iesa public mizeriile din PMB. Chestiile penale pe bune:
- Arena Nationala avea un contract de mentenanță cu o firma a primăriei
- Mesia Neprihănitul face subit licitație. Descalifică oferta cu prețul cel mai mic, descalifică propria firmă a primăriei - ca să dea contractul ,14 milioane, firmei cu prețul cel mai mare. Ole ole ole. Sunt curios cine e în spatele firmei ăsteia - ca sunt zvonuri ca e asociată cu Ghiță/Serbia, ca e a unuia din foștii asociați ai lui Ghiță om de mingi pe aici . Frumi chestie pro-rusească cumva ca deh Matei păun și toți băieții ?
Pute rau de tot. Chestia asta e super penală, nivel de DNA și Rahova direct.
Eu vă zic - costurile au crescut cu 2 miliarde pe an la pmb sub neprihănitul; 2 miliarde pe an în plus față de perioada coruptă a lui Firea .
Unde naiba se duc banii ????? E o suma COLOSALA . Cine profită ? Cine l-a pus pe ăsta cu imaginea lui de neprihănit confuz și sărman vai de lume -  ca ei să fure în spate mai mult decât oricând ????

https://www.facebook...QQxRvpbYUzf6E4l

#21053
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,249
  • Înscris: 21.03.2020
Au crescut cheltuielile? Pff ce chestie a descoperit Caramitru... avem inflatie si datorii istorice de achitat ( asa iesiram din insolventa) - multumim pesedeului!

#21054
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,107
  • Înscris: 11.03.2006
Da ce-a patit Caramitru. a terminat banii si se pune in slujba alora care au multi?

#21055
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,049
  • Înscris: 10.01.2023
Este in slujba mafiei

#21056
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 06.05.2019
Ati vazut noile cismele din tineretului?
Nicu ne pune sa bem apa ca catei
Asta o fi sanatos la cap cu cismelele astea?

Attached Files



#21057
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,311
  • Înscris: 14.09.2004
Exact CA CAtei. Mama ei de limba romana...
O sa lege o cana tabla cu lant de cismea ca sa te simti mai bine.... O sa bei din ea dupa 100 de insi care au baut inaintea ta?

#21058
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,014
  • Înscris: 21.04.2011

View Postioni68939, on 18 mai 2024 - 13:52, said:

Ati vazut noile cismele din tineretului?
Nicu ne pune sa bem apa ca catei
Asta o fi sanatos la cap cu cismelele astea?
Poate pentru ca or fi FIX PENTRU CATEI?

#21059
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 28.05.2004

View Postioni68939, on 18 mai 2024 - 13:52, said:

Ati vazut noile cismele din tineretului?
Nicu ne pune sa bem apa ca catei
Asta o fi sanatos la cap cu cismelele astea?
Daca atat intelegi tu din cismeaua aia, asta e. Bea apa "ca catei".

Edited by bograd, 18 May 2024 - 14:37.


#21060
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 06.05.2019

View Postbograd, on 18 mai 2024 - 14:35, said:

Daca atat intelegi tu din cismeaua aia, asta e. Bea apa "ca catei".
Te vad baiat destept, poti sa imi explici cum se bea apa de la cismeaua aia?
Apesi pe buton si apa curge. Mai departe ce faci dai cu limba ca pisica?

Pe cuvantul meu daca asta nu e cea mai imbecila cismea

View Postcatalina1, on 18 mai 2024 - 14:34, said:

Poate pentru ca or fi FIX PENTRU CATEI?
Aia din stanga da, aia din dreapta e pt oameniPosted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate