Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Divizia B 2005-2006

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Echipe din Ardeal am cam avut mai mereu. Si cu ce ne-a ajutat? Cum au aparut asa s-au dus. Uita-te in ultimii ani la exemple ca Olimpia Satu Mare (acum in C), UTA (acum in C), UMT (acum in C), Gaz Metan Medias, FC Oradea, Apulum Alba Iulia (acesta ar fi un caz mai "fericit" deoarece s-a mentinut 2 ani, dar acum e in C).  Si am enumerat aici doar cateva dintre echipele care in ultimii ani au venit si au plecat. Ar mai fi exemple de echipe care au picat dupa ani buni in A si nu au mai revenit de atunci ("U" Cluj si "adevarata" Poli Timisoara).

Se pare ca fotbalul nu e un domeniu prea atractiv pentru investitorii din Ardeal. Mai mereu vor fi echipe din aceasta zona in prima liga, deoarece seria B2 de acum coincide in mare parte cu aceasta zona geografica (in sistemul cu 3 serii, seria B3 a coincis in totalitate cu Ardealul). Dar repet: la ce folos, daca echipele de aici nu atrag investitori pentru a face performanta? Vor intra si se vor face de cacao sau se vor chinui din greu sa evite retrogradarea (cum a fost Apulum in primul an sau cum e Jiul acum).

CFR Cluj e o exceptie placuta, iar Gloria Bistrita sincer n-as da-o ca exemplu cand vine vorba de fotbal, ci mai degraba cand vine vorba de alte activitati "colaterale" fotbalului - cel putin pana va fi Jean Padureanu & co. acolo.

Ca sa concluzionez si eu voi zice: Hai Bihoru'!

#38
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003
Care UTA in C ?  -_-
UTA va juca in A sezonul viitor ... :D

#39
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Eu vorbeam de rezultatele obtinute pe teren. Stiu ca UTA va juca in A datorita generozitatii lui Vizer. Nu vorbeam de cazuri gen FCM Bacau sau Poli AEK Bragadiru.

#40
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Forex va câștiga barajul. Locul 2 F.C. Bihor :peacefingers:  :cheers:
______________________________________________
Sâmbătă, 10 IUNIE, de la 17.30, înaintea meciului de baraj pentru promovarea in Divizia A, TV SPORT a programat o transmisie TV SPORT Special. :rolleyes:
De la ora 18.00, TV SPORT transmite ÎN DIRECT meciul de baraj C.S. Forex Brașov vs. FC Bihor Oradea care va avea loc pe Stadionul Național din București :coolspeak: Pronostic : 2-0

#41
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002

View Post*Victor*, on Jun 7 2006, 10:16, said:

Eu vorbeam de rezultatele obtinute pe teren. Stiu ca UTA va juca in A datorita generozitatii lui Vizer. Nu vorbeam de cazuri gen FCM Bacau sau Poli AEK Bragadiru.

Ah ce dor imi e de duelurile Poli Timisoara - UTA.  :coolspeak:

megafanro, nu-mi place pronosticul tau  <_<

Si pina la urma cum se va numi echipa dupa fuziune Liberty Salonta, Liberty Arad sau UTA?

Victor, vin ceva bihoreni in Bucuresti simbata la meci sa sustina echipa?

Edited by Masterboy, 07 June 2006 - 16:51.


#42
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003

View PostMasterboy, on Jun 7 2006, 17:49, said:

Si pina la urma cum se va numi echipa dupa fuziune Liberty Salonta, Liberty Arad sau UTA?

Echipa va pastra denumirea de F.C. UTA ARAD , deja primaria a alocat 20 de miliarde pentru a pune stadionul la punct .
Meciurile cu Poli sigur vor fi interesante , se pare ca echipa va eavea un buget de peste 3 mil. de Euro + buget pentru transferuri...

#43
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostMasterboy, on Jun 7 2006, 17:49, said:

Victor, vin ceva bihoreni in Bucuresti simbata la meci sa sustina echipa?
Cu siguranta vor veni. Exista un "nucleu dur" care insoteste echipa de ani buni in toate deplasarile, indiferent de distanta, valoarea adversarului, ziua meciului sau de sansele echipei de a obtine un rezultat bun.

#44
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
S-a dus Bihoru', pe Cris in jos... :(

#45
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.06.2006
Forex Brasov promoveaza...cu siguranta.....

#46
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003

View Postliviumanelistu, on Jun 11 2006, 20:02, said:

Forex Brasov promoveaza...cu siguranta.....

Cu siguranta a promovat Urziceniul... :D
Ce echipa este asta ?  :huh:

#47
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Cred ca e o echipa cu niste oameni mai de onoare decat la altele (in sensul ca nu vor vinde locul).

#48
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003

View Post*Victor*, on Jun 18 2006, 10:39, said:

Cred ca e o echipa cu niste oameni mai de onoare decat la altele (in sensul ca nu vor vinde locul).

Daca nu vor vinde locul e bine .  :)
Daca Netoiu este in spatele echipei asa cum se vorbeste nu cred ca se poate discuta despre onoare...  :nonobad:

#49
el_magnifico

el_magnifico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 15.09.2005
A promovat Urziceni  :sadwalk:

Inca un sezon de Divizie A in care Brasovul nu are nici o echipa. Dar, cine stie, poate la anul :)

#50
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Si totusi, Liberty Salonta a batut palma cu UTA pt locul in divizia A. :coolspeak:
Pretul? 800 mii euro!
http://www.evz.ro/ar...hp?artid=262797

#51
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
La început așa-zișii ziariști sportivi dădeau fuziunea dintre Liberty și UTA ca SIGURĂ. După aceea s-a vorbit despre Pandurii în aceiași termeni. Acum iar spun de UTA. Concluzia? Nu poți avea încredere în presa sportivă din România.

#52
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
E bine ca si din seria a III-a - zona de Vest a promovat o echipa in A - echipa de pe 14.  :coolspeak:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate