Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Divizia B 2005-2006

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003
Am o nelamurire referitor la promovarea din Seria a III-a. La ora actuala situatia e urmatoarea:

1. FC Bihor                27  17   4   6  51-24  55p
2. Liberty Salonta       27  16   7   4  35-15  55p

In caz ca si dupa ultima etapa cele 2 echipe au acelasi nr de puncte, promoveaza FC Bihor sau nu? Am tot citit prin ziare ca Liberty e avantajata in intalnirile directe. Sa inteleg ca nu golaverajul conteaza, ci rezultatul din intalnirile directe? Atunci de ce clasamentul actual nu e asa:
1. Liberty Salonta       27  16   7   4  35-15  55p
2. FC Bihor                27  17   4   6  51-24  55p

Poate cineva sa ma "lumineze"? :)

PS: *Victor*, probabil stii fiind din Oradea, ca in caz ca promoveaza Liberty nu va juca la Oradea (la Salonta nefiind omologat terenul), ci se pare ca va ceda locul altei echipe retrogradate din A sau la U Cluj, am auzit chiar varianta sa joace la Alba Iulia...

Edited by dorutoru, 28 May 2006 - 15:35.


#20
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Cand se face clasamentul in general, dupa numarul de puncte conteaza golaverajul. Intalnirile directe au prioritate inaintea golaverajului doar in cazul locurilor decisive (de ex. cand 2 echipe se afla pe locurile 1-2 cu acelasi numar de puncte conteaza in primul rand rezultatele din intalnirile directe pentru a se stabili cine e campioana sau cine promoveaza - cum e in cazul de fata; la fel se intampla si la retrogradare, loc de Cupa UEFA, etc.).
Daca cele 2 echipe s-ar clasa undeva pe la mijlocul clasamentului, sa zicem locurile 7-8, locuri fara nicio miza, atunci s-ar lua in calcul in primul rand golaverajul.
Oricum, clasamentul scris de tine e mai mult orientativ iar la final, dupa ce se va trage linie, in caz de egalitate de puncte, Salonta va promova fiind avantajata in intalnirile directe si Bihorul va juca meciurile de baraj.

#21
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003
OK, inteles, mersi.
Deci daca Salonta castiga la Alba Iulia (ceea ce nu e prea greu, Alba Iulia fiind deja retrogradata si matematic), promoveaza direct... Mi-as fi dorit sa fie invers, sa promoveze direct Bihorul  :P

#22
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

Quote

PS: *Victor*, probabil stii fiind din Oradea, ca in caz ca promoveaza Liberty nu va juca la Oradea (la Salonta nefiind omologat terenul), ci se pare ca va ceda locul altei echipe retrogradate din A sau la U Cluj, am auzit chiar varianta sa joace la Alba Iulia...
Eu am auzit varianta ca va juca la Bucuresti, Vizer fiind prieten cu nu-stiu-care investitor de la Dinamo (cred ca Netoiu) si echipa ar trece in proprietatea acestuia.
Nu cred ca va vinde locul. Ar fi insa pacat ca Vizer sa uite de meleagurile sale natale si sa nu joace la Oradea.

#23
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Eu am auzit ca Bacaul o sa le cumpere locul din DiviziaA.

#24
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 09.09.2003
Hai Ceahlaul :D

#25
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostReKo, on May 28 2006, 17:25, said:

Eu am auzit ca Bacaul o sa le cumpere locul din DiviziaA.
Chiar nu cred ca va cumpara Bacaul vreun loc in Divizia A. Sechelariu s-a suparat foarte rau ca nu a mai fost ales primar si si-a zis ca nu mai merita sa bage bani in echipa de fotbal. Asta e si unul dintre motivele pentru care Bacaul retrogradeaza anul acesta. Daca vroia Seche sa o mentina in prima liga o mentinea.

#26
yonutz

yonutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.05.2006
Craiova merita sa joace in A .. si Ceahlau sa zicem :P ... dezamagit de FCBrasov ( Brasovean fiind :) .. da nu-i nimic .. recupereaza Forexu` :P

#27
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Acum e clar. Iata cine a promovat direct din Divizia B in Divizia A si cine va juca meciurile de baraj:

Seria 1: Ceahlaul - a promovat, Forex Brasov - baraj
Seria 2: U Craiova - a promovat, Unirea Urziceni - baraj
Seria 3: Liberty Salonta - a promovat, FC Bihor - baraj

In ultima etapa Liberty, dupa cum era de asteptat, a castigat la Alba Iulia cu 2-0, iar FC Bihor a pierdut in deplasare la "U" Cluj (3-2).

#28
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003
Sa vedem unde va juca Liberty pentru ca la Salonta nu sunt conditii nici de divizia B .
Licitatia pentru cumpararea locului de A a inceput , interesate fiind pana acum : FC Bihor ( daca rateaza barajul ) , U Cluj , Bacau , UTA Arad ( numai ca nu prea sunt bani aici ) si Brasovul ( daca rateaza Forex barajul ) .  
Asta deocamdata...

#29
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Din lista ta poti taia Bacaul (din motive pe care le-am mai expus deja + vezi si tu ce scrie in presa de azi despre Seche) si UTA, care nu au avut bani nici macar pentru Divizia B.

#30
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003

View Post*Victor*, on Jun 3 2006, 18:14, said:

Din lista ta poti taia Bacaul (din motive pe care le-am mai expus deja + vezi si tu ce scrie in presa de azi despre Seche) si UTA, care nu au avut bani nici macar pentru Divizia B.

UTA nu are bani nici sa-si plteasca telefoanele si apa , dar de ani de zile se asteapta un investitor serios si  prin zona s-ar fi gasit in persoana lui Dinu  Patriciu  :naughty:   ...nici eu nu prea cred , dar nu iese fum fara foc ... -_-

#31
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002

View Postradumiki, on Jun 3 2006, 17:52, said:

UTA nu are bani nici sa-si plteasca telefoanele si apa , dar de ani de zile se asteapta un investitor serios si  prin zona s-ar fi gasit in persoana lui Dinu  Patriciu  :naughty:   ...nici eu nu prea cred , dar nu iese fum fara foc ... -_-

Ar fi pacat de UTA sa joace in divizia C. Niciodata nu au mai picat in C si sa nu uitam ca UTA ocupa locul 3, dupa Steaua si Dinamo, la numarul de campionate cistigate. Cine iisi mai aduce amite de Petchosvski, Brosovschi, Domide? Ce vremuri de glorie atunci cind UTA elimina pe Feynord Rotterdam, cistigatoarea Cupei Campionilor Europeni...
  Oricum felicitari pt Liberty Salonta, pacat ca au un stadion de divizia C si nu a obtinut licenta pt divizia A. Ar fi super sa avem si pe UTA si pe FC Bihor din nou in Divizia A  :coolspeak:

#32
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Articol din Gazeta Sporturilor de duminica, 4 iunie 2006:

Fuzionează cu UTA?
Valentin Șchiopu, Radu Bichiș

Chiar dacă a promovat în "A", echipa din Salonta s-ar putea să nu joace la anul în prima ligă

Telefonul lui Marius Vizer, patronul consemnat la graniță, a sunat la final în vestiar și a dezlegat euforia celor din Salonta de orice inhibiții. Un scurt pomelnic al perdanților, Universitatea Cluj și FC Bihor, și prima notă de îndrăzneală: "Steaua, nu uita, va veni și vremea ta!", "Campionii, Campionii!".
Două sticle de șampanie au venit să toarne sensibilitate în acordurile răgușite ale celor care au promovat pentru prima oară în istorie în "A". Autocarul a părăsit stadionul la 13:25, dar a frînat din nou în fața primului magazin alimentar. Farcău, unul dintre veteranii echipei, și-a aprins o țigară, iar cei mai tineri au umplut plasele cu bere. Manelele au incendiat apoi vehiculul fericirii, care se clătina precum mașinile raper-ilor americani, dar se echilibra la timp pentru depășiri pe linia continuă și claxoane ostentative.

Bucuria de moment a trupei pregătite de Dan Dobei s-ar putea să nu dureze foarte mult. Surse autorizate afirmă că Vizer a pus la cale o fuziune cu UTA, echipa nou formată urmînd a juca la Arad! O altă variantă ar fi să se implice în finanțarea clubului și Cristi Borcea, care dorește să mute Liberty la Alba Iulia, unde oficialul dinamoviștilor derulează mai multe afaceri.

(sursa: www.gsp.ro)

#33
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003

View Post*Victor*, on Jun 4 2006, 04:18, said:

Articol din Gazeta Sporturilor de duminica, 4 iunie 2006:

Fuzionează cu UTA?
Valentin Șchiopu, Radu Bichiș

Chiar dacă a promovat în "A", echipa din Salonta s-ar putea să nu joace la anul în prima ligă

Telefonul lui Marius Vizer, patronul consemnat la graniță, a sunat la final în vestiar și a dezlegat euforia celor din Salonta de orice inhibiții. Un scurt pomelnic al perdanților, Universitatea Cluj și FC Bihor, și prima notă de îndrăzneală: "Steaua, nu uita, va veni și vremea ta!", "Campionii, Campionii!".
Două sticle de șampanie au venit să toarne sensibilitate în acordurile răgușite ale celor care au promovat pentru prima oară în istorie în "A". Autocarul a părăsit stadionul la 13:25, dar a frînat din nou în fața primului magazin alimentar. Farcău, unul dintre veteranii echipei, și-a aprins o țigară, iar cei mai tineri au umplut plasele cu bere. Manelele au incendiat apoi vehiculul fericirii, care se clătina precum mașinile raper-ilor americani, dar se echilibra la timp pentru depășiri pe linia continuă și claxoane ostentative.

Bucuria de moment a trupei pregătite de Dan Dobei s-ar putea să nu dureze foarte mult. Surse autorizate afirmă că Vizer a pus la cale o fuziune cu UTA, echipa nou formată urmînd a juca la Arad! O altă variantă ar fi să se implice în finanțarea clubului și Cristi Borcea, care dorește să mute Liberty la Alba Iulia, unde oficialul dinamoviștilor derulează mai multe afaceri.

(sursa: www.gsp.ro)

Am citit si eu articolul in Gazeta de azi . Deci nu e Patriciu , e Vizer cu Borcea si poate Netoiu. Borcea a mai fost ofertat de Vizer sa lucreze la Sopron , echipa lui din Ungaria , lucrurile se leaga .
Ideea e buna , nu stiu cum vor reactiona aradenii la auzul numelor lui Borcea si Netoiu , oameni ce au comis o seama de abuzuri si blaturi peste tot pe unde au fost...

Edited by radumiki, 04 June 2006 - 11:28.


#34
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Ce parere aveti, cine cistiga barajul? Brasovul, Urziceniul sau Bihorul?

#35
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Greu de spus. Oradean fiind, am vazut meciurile Bihorului si nu prea m-au interesat celelalte serii. Dar la prima vedere Bihorul pare putin mai buna decat celelalte 2 contracandidate, sau cel putin asa privesc eu din perspectiva mea. Dar parca totusi nu as vedea niciuna dintre aceste echipe in prima liga. Om trai si om vedea.

#36
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Hai Bihoru' :coolspeak:
Daca intra si Bihorul o sa avem in sfirsit o reprezentare puternica a echipelor din Ardeal:
CFR Cluj, Gloria Bistrita, Libery Salonta, FC Bihor.

PS Se pare ca Liberty Salonta + UTA =  :inlove:  din sezonul urmator. Batrina doamna, UTA , in loc sa pice in C a picat in A  :coolspeak:

Edited by Masterboy, 07 June 2006 - 04:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate