Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Chestionar Ministerul Educatiei

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008
Da, buna idee ca masele sa se ocupe de lucruri de stiinta, academice care ar trebui sa aiba niste statistici si studii bine fundamentate.
Iar treburi facute pe genunchi.

#20
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,319
  • Înscris: 23.08.2014
E fix 0 chestionarul, parintii vor alege in functie de cat sint de educati, interese, ce isi doresc ei sa devina copilul lor, etc, iar pe profesori ii intereseaza sa isi pastreze locul de munca si numarul de ore.Ar trebuii mai multe ateliere practice si mai putina teorie pentru a da sansa copiilor sa isi descopere talentele si sa inceapa sa invete cu ce se mananca una alta...

#21
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,961
  • Înscris: 28.11.2006
Chestionarele sunt realizate tendenmtios. Ma asteptam si la optiunea "sunt suficiente materiile din structura actuala", dar TOATE optiunile merg spre reducerea numarului de ore. Sincer, nu cred ca ar rtebui redus numarul de ore, elevii trebuie tinuti cat mai mult timp in scoala, poate se lipeste ceva de ei :P Si daca se reduce numarul de ore din trunchiul comun, sa se introduca obligativitatea programelor after-school, care sa fie introduse in norma profesorilor si platite corespunzator. Cred ca ar fi mai bine si pentru parinti, sa stie ca ai lor copii sunt in siguranta la scoala si isi fac temele / se pregatesc pentru a doua zi, decat sa umble teleleu prin baruri sau mai stiu eu pe unde :P

#22
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Ei practic vor sa arunce responsabilitatea pe umerii parintilor.

#23
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 16.04.2007

View Postzzhunt, on 05 martie 2020 - 15:33, said:

NU sunt de acord cu voi

Trebuie mentinuta obligatoriu religia si educatie civica cel putin cate 2 ore saptamanal
Inlusiv parintilor testare din educatie civica

Eu locuiesc langa o scoala generala, si nu din asta la Cucuietii din deal, una cu pretentii
Daca v-as povesti ce fac copilasii astia, ingerasii de ei

Cred ca si-ar lua bataie de la parintii cu paru acasa

Nu le trebuie educatie sexuala va garantez

Trebuie educatie, sa nu mai injure lumea pe strada, sa nu mai arunce de la geamurile scolii cu gunoaie

Parintii sa nu mai urle cand isi asteapta odraslele ca nu ma intereseaza pe mine ce probleme au ei acasa

Sa nu se mai i-a ia la bataie intre ei cand vin cu masinile sa isi lase odraslele. sa nu se mai injure

Asa parinti asa copii.
Eu cred ca ar trebui suplimentate orele de limba română. Posted Image

#24
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,627
  • Înscris: 13.10.2010
ar fi bine ca accesul parintilor la chestionare sa fie precedat de niste teste elementare de gramatica si aritmetica

#25
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.08.2005
Plus ceva cultură generală.

PS - numele de fotbaliști nu intră în capitolul ăsta. Nici cele de maneliști. Nici cele de politicieni.

Edited by radunic, 06 March 2020 - 14:47.


#26
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Eu am zis sa fie scoasa latina, nu ca m-as astepta sa tina cont. Nu neaparat ca e inutila, dar profesoara din scoala e o scorpie care zici ca preda cel putin o limba de mare circulatie internationala, asa pretentii are.  Nu prea inteleg pe ce criteriu istoria are 2 ore/sapt in c5 si c8, biologia 2 din c6 pana in c8, geografia cred ca doar in cls 8-a. Cate o ora fiecare, ce e discriminarea asta.
E ca la Eurovision, tot ce au hotarat ei deja or sa faca.
Religia nu ar trebui trecuta la materii obligatorii pentru ca de fapt e optionala, cine nu vrea, face cerere.
Din partea mea pot face desen si muzica impreuna, un  fel de istoria artei si sa nu le dea note, doar admis/respins. Profa de muzica e OK, cea de desen e spaima scolii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate