Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...
 Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro
 Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Este Marcel Ciolacu un politician de viitor?

* * - - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
574 replies to this topic

#19
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 gabyxm, on 24 februarie 2020 - 19:13, said:

Ciolanu ar trebui sa-si cumpere o minge rezistenta, sa aiba cu ce se juca peste maxim 8-9 luni cand va fi istorie!
Tineti minte ca era una viorica vasilica presedinte la PSD? Asta-i varianta ei, sub forma de gaina neouatoare!  Posted Image
Adevărul e că e greu de găsit asemănare la modul în care sunt sacrificați președinții psedezi.
Cred că la un moment dat nimeni nu va mai vrea funcția de președinte PSD, pentru că inevitabil se va termina cu excluderea din partid sau la pușcărie.

#20
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 titi_steel, on 24 februarie 2020 - 18:55, said:

Iata Ciolacu a pus bete in roate "guvernului meu" desi nimeni nu-i dadea vreo sansa. Pnl isi poate lua adio de la anticipate, acum vor trebui sa gaseasca alt premier.


Tocmai ca dupa al treilea guvern vor veni automat anticipate....
Ciolacu nu e de vina ca i-au iesit cartile.....adversarii lui l-au servit

#21
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 20.05.2008
In Romania Doar PSD e un partid puternic. In rest praf.

Opozitia m-a dezamagit - USR tari in clanta stau pe margine, PNL nu sunt sireti cu strategie, musca viermele din carlig. Cerurile astea mi-au pus capac, efectiv nici nu mai vreau sa aud de ei.



Doar PSD merita sa guverneze acum si cred ca si dupa alegeri. Desi nu imi plac de loc si niciodata nu i-am votat.

Nu stiu ce sa fac la alegeri sincer... Habar nu am cu cine sa votez. Dar is satula de certuri,  ca opozitia nu poate face coalitie.

Edited by tipareth, 24 February 2020 - 19:49.


#22
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 tipareth, on 24 februarie 2020 - 19:46, said:

Opozitia m-a dezamagit - USR tari in clanta stau pe margine

Ca sa fim corecti nu au fost invitati sa faca parte din guvernare. Bine, si ei au sovait putin atunci dar esenta ii ca penelistii au vrut singuri

#23
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
@tipareth iti inteleg oarecum dezamagirea dar nu cred ca psd sunt solutia dovada e faptul ca s-au jucat legile justitiei. daca ajung din nou la putere si la presedintie ca pe vremea lui iliescu crezi ca va fi mai bine? ca vorbeai de defrisari crezi ca le vor opri?
si cine stie ce vor face cu justitia iar eu insist pe asta pt ca justitia ne afecteaza pe toti.

#24
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,595
  • Înscris: 20.08.2014
Ciolacu a jucat bine lunile astea, nu vor anticipate dar nu vor nici la guvernare ACUM, ci ii lasa pe penelisti sa-si franga gatul complet pana-n toamna "ati vrut sa guvernati, asta aveti, descurcati-va", asta le spune. Logic ca n-are niciun interes sa-si bata capul acum cu guvernarea, ci sa-i lase pe penelisti sa-si muste coada invartindu-se intr-un cerc controlat de psd! Pnl e acum ca un titirez, dar cel care invarte titirezul si-i controleaza miscarea e psd-ul. Iohannis e scos total din joc, nu mai e stapanu' inelelor😄 Asa patesti cand te dai mai rotund decat esti. Era de asteptat dupa episodul Kovesi ca si de aceasta data Curtea ii va ciunti din atributii. Legea e facuta si in spiritul ei nu numai asa, o vorba-n ploaie si daca ai un bezmetic care crede ca e jupan e normal sa-i dai peste degete.

#25
Je123

Je123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 23.09.2019
Ciolacu e genul de om care tace si face, nu se da mare, nu iese in evidenta. Mai mult gandeste si face decat vorbeste. Omul faptelor nu a datului din gura, nu e gargaragiu. Astia sunt cei mai eficienti oameni.

Spre deosebire de penelisti care guverneaza pe bazbaite, cu improvizatii si balbaieli. Nu au stofa, experienta, anvergura necesara pentru a guverna.
Vorba multe, impresii, figuri, aroganta, dar eficienta spre 0. Cand dai prea mult din gura si esti ocupat sa dai vina pe altii e mai greu cu practica si asumarea responsabilitatii.
In toate lunile astea la guvernare penelistii nu aufacut nimic, nu si-au asumat nimic, au stiut doar sa se planga si sa dea vina pe PSD pentru orice. Romanii deja s-au saturat, o tii cu greaua mostenire o luna, 2, 3 dar apoi asteapta sa vada de ce esti in stare fara sa mai cauti vinovati.

Edited by Je123, 24 February 2020 - 20:05.


#26
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 tipareth, on 24 februarie 2020 - 19:46, said:

In Romania Doar PSD e un partid puternic.
Puternic corupt, dacă îmi permiți să te comptetez.

 Je123, on 24 februarie 2020 - 19:56, said:


Vorba multe...
Ce ai cu limba română renăscutule?

Chiar, a câta oară e?

#27
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 20.05.2008

 ericmario, on 24 februarie 2020 - 20:03, said:

Puternic corupt, dacă îmi permiți să te comptetez.

Normal ca da. Dar asta e realitatea, sunt tari. Fac strategii, se tin uniti - nu pt popor doamne fereste, ci pt ei. Dar le iasa pasenta! Ca stiu sa joace tare.




 Bucifon, on 24 februarie 2020 - 19:50, said:

Ca sa fim corecti nu au fost invitati sa faca parte din guvernare. Bine, si ei au sovait putin atunci dar esenta ii ca penelistii au vrut singuri

Nu au vrut. Au si spus noi nu intram la guvernare. Foarte clar, am citit direct de pe paginile lor.
Dar ca sprijina guvernare de opozitie ( nu iar de la PSD ). Ziceau totusi ca e o greseala sa intre la guvernare si PNL, si USR. - atunci de ce au votat motiunea?? Dumnezeu stie!

Dar oare care e scopul unei motiuni? Nu cumva ca sa ajungi la guvernare, daca nu e asta, atunci daca esti sincer, nu vei vota anti guvernul in functie.

Anticipatele trebuie sa constituie doar efect, nu cauza.

Ele nu pot fi fluturate electoral, nu e moral, nu e cinstit.

Nici USR si nici PNL nu au jucat fairplay aici - nu neaparat pt ca si-au dorit anticipate, ci pt ca au vorbit prea mult de ele in spatiul public, ridicand sperante false, entuziasmand electoratul cu chestii de care nu erau siguri.

Din cauza asta electoratul a inceput sa puna presiuni invers - Iohannis daca nu declansezi anticipate, nu te votam! etc e bucla dubla de feedback, bumerangul.

Presedintele nu poate declansa singur anticipatele - el doar constata cand conditiile se implinesc, se sfatuieste cu sefii camerelor si incepe procedurile de dizolvare, dupa care incep cele de organizare ale alegerilor anticipate.

Deci e mai mult un proces de executare a unor proceduri daca se indeplinesc conditiile ( aproape imposibile ) pt a fi dizolvat parlamentul.

Toate discutiile si promisiunile de anticipate au fost gogosi. Barna zicea ca daca iasa el presedinte - o sa organizeze anticipatele.
Macar Iohannis a zis - incercam sa vedem daca reusim sa le declansam. Barna era sigur ca reuseste.

Sa fim seriosi si realisti - asta ne lipseste noua romanilor.

Vom avea alegeri in toamna. Pana atunci rabdare si tutun sau vorba americanilor suck it up.



..........


Nu stiu cum sa caut in discutiile de anu trecut cand multi visau ca Iohannis sa declanseze - ca si cand pe undeva e vreu buton ceva - si eu tot ziceam nu se poate, nu se poate. Pe facebook mi-am luat injuraturi.
Una e a vrea si alta e a putea.

Edited by tipareth, 24 February 2020 - 20:08.


#28
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 01.03.2006

 titi_steel, on 24 februarie 2020 - 18:55, said:

Iata Ciolacu a pus bete in roate "guvernului meu" desi nimeni nu-i dadea vreo sansa. Pnl isi poate lua adio de la anticipate, acum vor trebui sa gaseasca alt premier.
Ciolacu a dovedit astfel ca e un politicin abil care stie cum sa - si urmareasca interesul. Credeti ca va fi Ciolacu noul lider de care psd-ul are atata nevoie?


asta inseamna sa faci politica  fara alcool....  sa fi un  kasparov ,  karpov sau bobby fischer   in politica  !!!  cand se imbata sica mandolina la vila lac 3  {sau 2  pe unde bantuie  plavanul }  are vise umede  cu turcana ca va coduce Romania pana ii va ajunge barba  la cojones ,iote ca i-a tras-o... in  still botezatu ! pe la spate...     sa vada toata tara cata prostie umana zace   in  galbajiti   , totul  pt  o marioneta  care vrea musai  "guvernul meu " !   bleah... ambiti de oameni prosti....

#29
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Omu' habar n-are sa faca un nod la cravata si unii zic ca e politician...

#30
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 20.05.2008
Politican abil care isi urmareste interesul. La fel si Ponta si Tariceanu. Toti sunt ai dracu de abili si de tari in pwula.

Dar tara pe unde e? Doar partidu, doar interesu, doar conjuctura. Astea sunt victoriile. Amare.

#31
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 Je123, on 24 februarie 2020 - 19:56, said:

Ciolacu e genul de om care tace si face, nu se da mare, nu iese in evidenta. Mai mult gandeste si face decat vorbeste. Omul faptelor nu a datului din gura, nu e gargaragiu. Astia sunt cei mai eficienti oameni.


Te pomenesti ca sti vrut sa va puneti si voi la K10 o clona de-a lui Iohannis si v-ati trezit decat cu o viorica cu barba?!

#32
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 16.03.2014
In timp ce-n fata ii arata fasolele, pe la spate baietii isi ascute cutitele la tocilarie. Sa te tii circ si paine cand l-or juja pe Ciolac.

#33
Je123

Je123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 23.09.2019
Fanii liberali mai degraba l-ar lua pe Iohannis la intrebari, caci a avut o strategie de rahat.

#34
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 ioana1973, on 24 februarie 2020 - 20:10, said:

Sa te tii circ si paine cand l-or juja pe Ciolac.

Aia se aplica la unu care duce partidul in sant, Ciolacu a redresat situatia dupa Dancila si Dragnea. Il vad un viitor secretar al partidului cand se va alege noua conducere luna viitoare.

#35
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
@tipareth: nici psd nu-mi pare mai breaz. adica ei au dat jos guvernul prin motiune dar nu vor la guvernare adica nu vor sa faca nimic. atunci de ce au mai dat jos guvernul? doar de dragul de a-l da jos? pai atunci sunt iresponsabili si prin urmare nu-s mai buni ca alte partide.

#36
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006

 Celtic, on 24 februarie 2020 - 18:58, said:

E doar putin mai destept decat Viorica, e perfect pentru PSD.

eu cred ca e mult mai destept decat beorika. Adica in aceeasi propozitie si viorica si destept nu am intalnit... sunt alte cuvinte care se pot gasi in aceste propozitii gen handicapata, proasta, retardata etc

 abulafius43, on 24 februarie 2020 - 20:18, said:

@tipareth: nici psd nu-mi pare mai breaz. adica ei au dat jos guvernul prin motiune dar nu vor la guvernare adica nu vor sa faca nimic. atunci de ce au mai dat jos guvernul? doar de dragul de a-l da jos? pai atunci sunt iresponsabili si prin urmare nu-s mai buni ca alte partide.

au facut o miscare foarte abila, doar ca nu realizezi. In felul asta guvernul trebuie sa stea in functie si sa incaseze nereusite dar fiind interimar nu poate da oug-uri si nu poate face mare scofala.

Edited by chilly willy, 24 February 2020 - 20:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate