Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Flatulenta și responsabilita...

Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...
 Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...
 Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...
 Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta
 

Lumini rosu-albastru (ca politia) nou trend.

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#1
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Am identificat un nou tip de cocalar odata cu proliferarea unor dispozitive led de pus in parbriz care imita intr-un fel lumina rosie-albastra de politie. Exista consecinte legale pentru asa ceva sau e o noua hiba in lege care permite oricarui idiot sa isi puna in parbriz sau in grila fata lumini rosu-albastre ca sa se dea toata lumea din fata lui?

Edited by emil_sv, 22 October 2019 - 20:21.


#2
aboniment29

aboniment29

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2019
Cu P$D orice e posibil. Cand studiam eu pt. carnet nu era, acum nu m-ar mira nimic...

#3
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
E ilegal sa fii FCSB-ist ?

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,661
  • Înscris: 01.12.2001
Cum adica imita intr-un fel? E sau nu rosu-albastru? Nu exista "imita intr-un fel".

#5
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Uzurparea de calitati oficiale?

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,410
  • Înscris: 05.06.2002
pe E85 cand mergeam cu masina duminica seara spre bucuresti tot imi apareau din spate masini cu stroboscoape din astea montate in bara si mai sa te arunce in sant ca sa treaca ei.

#7
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Sunt ilegale . Daca ai noroc , scapi daca nu, nu .

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Poate sunt serifi americani veniti la schimb de experienta...

#9
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,760
  • Înscris: 30.07.2006
Trebuie sa urmariti in targ sa vedeti daca sunt la vanzare asa ceva,normal daca ar fi ilegale nu ar fi de gasit la orice taraba.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
GAsesti in targ la Vitan tot soiu de girofare din astea :D

#11
melcmiop

melcmiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 29.08.2006

 valirex, on 22 octombrie 2019 - 22:20, said:

Trebuie sa urmariti in targ sa vedeti daca sunt la vanzare asa ceva,normal daca ar fi ilegale nu ar fi de gasit la orice taraba.
Exista girofaruri magnetice de vanzare . Albastre,rosii,galbene. Asta nu inseamna ca ai voie sa le pui pe masina. Daca le pui pe masina incalci legea.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,707
  • Înscris: 24.11.2015
N-am vazut niciunul si cu siguranta ca nu m-as da din calea lor daca nu au ceva numere speciale Posted Image

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,661
  • Înscris: 01.12.2001
Ce numere speciale?
Ai vazut vreun radar neinscriptionat? Are numere normale, geamuri fumurii, lumini rosu-albastre in bara, in grila sau la parasolar.
Si sirena.
Poate initiatorul a vazut un astfel de radar.
Sau chiar vreo masina de la SPP sau SRI.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Maşina radar neinscripţionată este ilegală! Toate autovehiculele oficiale trebuie să aibă însemne distinctive, la vedere, care să nu poată fi confundate, iar conducătorii auto sunt obligaţi să... în fine, scrie în Codul Rutier, n-am chef să caut acum.
Mai demult, am văzut şi eu două Duster-e negre, cu girofaruri albastre în funcţiune; lângă ele erau două dulapuri bipede care făceau semne de oprire (la intrarea în Bascov). Nu aveau niciun însemn pe ele, acele maşini, care să trădeze originea lor. N-am oprit, nici n-am încetinit măcar. Am trecut cu 80 km/h pe lângă ele. Nici până azi nu am primit vreo înştiinţare. Dacă s-ar fi îngroşat gluma, aş fi intrat în Piteşti cu viteza maximă posibilă şi aş fi sunat la 112. Nu ştiu dacă mai respectam vreo regulă, doar mă preocupam să nu produc vreo nedorită. În situaţii din astea, e bine să fugi. Şi să ai cât mai mult combustibil în rezervor (sau curent în baterii, mai nou).

Edited by PSC, 23 October 2019 - 07:38.


#15
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,734
  • Înscris: 23.10.2006
Nici SPP nici SRI, nu au pe masini lumini rosii-albastre, doar albastre au voie...

Edited by baribalu, 23 October 2019 - 07:38.


#16
catalinn23

catalinn23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 13.07.2010
Mai nou am vazut ca se circula fara numarul de inmatriculare din fata. Cica te scapa de camere si radar :))

#17
madycyprus

madycyprus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.12.2013

 PSC, on 23 octombrie 2019 - 07:37, said:

Maşina radar neinscripţionată este ilegală! Toate autovehiculele oficiale trebuie să aibă însemne distinctive, la vedere, care să nu poată fi confundate, iar conducătorii auto sunt obligaţi să... în fine, scrie în Codul Rutier, n-am chef să caut acum.
Mai demult, am văzut şi eu două Duster-e negre, cu girofaruri albastre în funcţiune; lângă ele erau două dulapuri bipede care făceau semne de oprire (la intrarea în Bascov). Nu aveau niciun însemn pe ele, acele maşini, care să trădeze originea lor. N-am oprit, nici n-am încetinit măcar. Am trecut cu 80 km/h pe lângă ele. Nici până azi nu am primit vreo înştiinţare. Dacă s-ar fi îngroşat gluma, aş fi intrat în Piteşti cu viteza maximă posibilă şi aş fi sunat la 112. Nu ştiu dacă mai respectam vreo regulă, doar mă preocupam să nu produc vreo nedorită. În situaţii din astea, e bine să fugi. Şi să ai cât mai mult combustibil în rezervor (sau curent în baterii, mai nou).


A picat modificarea legislativa. Au voie Posted Image da-i talpa, daca nu ma crezi Posted Image

#18
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
dar sub masina , lumini care sa nu bata drept in ochii celorlalti e voie?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate