Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC
 Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia
 

Atentie la bemveul negru...

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#73
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
DB 43 Joy. Hai vitejilor, sa va vad cum îl reclamați la miliție.

https://www.zoso.ro/...-dreptate-aici/

Apropo și eu am BMW și dacă ma blochezi o sa îți fac la fel. Poți sa ai și Range Rover. Și nu am cârlig da îmi permit cateva sute de lei pt vopsire bara.

Apropo, ala cu VW era în viteaza... Dusa dracu cutia.

View PostI2O, on 08 august 2019 - 07:38, said:


Tocmai din cauza asta jegu ăla trebuie dat la miliție
Oricum o sa incerc sa pun video ăla pe pagina de febuc a miliției poate se sesizeaza

Ia sa vedem justițiarul din tine cum se duce acum si depune plângere scrisa
Pe fb e gargara.

Edited by MembruAnonim, 08 August 2019 - 07:48.


#74
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
E asa de greu sa lasi un bilet cu numarul de tel ca sa fii "deranjat" ?

#75
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,805
  • Înscris: 25.04.2007

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 07:44, said:

DB 43 Joy. Hai vitejilor, sa va vad cum îl reclamați la miliție.

https://www.zoso.ro/...-dreptate-aici/

Apropo și eu am BMW și dacă ma blochezi o sa îți fac la fel. Poți sa ai și Range Rover. Și nu am cârlig da îmi permit cateva sute de lei pt vopsire bara.

Apropo, ala cu VW era în viteaza... Dusa dracu cutia.



Ia sa vedem justițiarul din tine cum se duce acum si depune plângere scrisa
Pe fb e gargara.
Pai sa-l reclame pagubitul daca i-a stricat cceva. Marlanul cu BMV are numar de Dambovita, DB 43 JOY (am gresit mai sus cand am scris DB 43 Ady).

#76
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 07:44, said:

Ia sa vedem justițiarul din tine cum se duce acum si depune plângere scrisa
NU trebuie sa te duci nicaieri, e suficient sa trimiti un email Posted Image Deci mocofanu de la volan nu era cu masina personala, de aia si-a permis sa juleasca masinile. La chestia asta se retine permisul daca nu anunta militia... sigur are urme pe bara.

View PostFluk3, on 08 august 2019 - 08:06, said:

E asa de greu sa lasi un bilet cu numarul de tel ca sa fii "deranjat" ?
Este. Unii cocalari din provincie trebuie sa mearga sa invete sa scrie...

Edited by MembruAnonim, 08 August 2019 - 08:15.


#77
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 05.02.2009
Am inteles aici pe forum ca masina e proprietate personala garantata de constitutie si nu am voie sa o ating.
Daca tu parchezi dupa colt pe trecere de pietoni incurcand vizibilitatea si pietonii, iar eu iti lipesc in geam o hartie cu "parchez ca vaca" sau "m*ie pietoni" e rau ca ti-o julesc.
Si totusi comportamentul din acest clip e vazut ca unul perfect normal.. nu a patit nimic masina impinsa..

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFluk3, on 08 august 2019 - 08:06, said:

E asa de greu sa lasi un bilet cu numarul de tel ca sa fii "deranjat" ?

Este. Da-l Lula mea pe ala cu BMW, sa aștept pana revin eu. Are bani, nu vezi, are bmw, unde se grăbește? Cum am zis la fel făceam. Fără suparare...

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 08:11, said:


NU trebuie sa te duci nicaieri, e suficient sa trimiti un email Posted Image Deci mocofanu de la volan nu era cu masina personala, de aia si-a permis sa juleasca masinile. La chestia asta se retine permisul daca nu anunta militia... sigur are urme pe bara.




Ba eu zic ca era fie într o masina cumpărată pe leasing direct de la un dealer bmw fie una înmatriculată de bmw și revânduta ulterior. A avut multa grija... Eu dădeam ca nesimtitu...

Edited by MembruAnonim, 08 August 2019 - 08:20.


#79
radu_vasile59

radu_vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 02.04.2011
Eu daca as fi politist i-as da amenda la cel cu BMW pentru ca a parcat ilegal si a tamponat o masina manevrand cu spatele, iar la cel cu VW i-ar face dosar penal pentru blocare cu intentie a drumului public.
E de 2x mai vinovat cel cu VW (plus ca e nesimtit ca nici minima prevedere cu nr de telefon in geam nu o are). Nu mai zic de cel cu BMW, ca a fost mai mult decat elegant (vezi carpa pusa pe nr la VW sa nu ii avarieze masina).

Edited by radu_vasile59, 08 August 2019 - 08:25.


#80
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 08:20, said:

Este. Da-l Lula mea pe ala cu BMW, sa aștept pana revin eu. Are bani, nu vezi, are bmw, unde se grăbește? Cum am zis la fel făceam. Fără suparare...



Ba eu zic ca era fie într o masina cumpărată pe leasing direct de la un dealer bmw fie una înmatriculată de bmw și revânduta ulterior. A avut multa grija... Eu dădeam ca nesimtitu...
Mda, cel putin eu stiu de una si buna, chiar daca te grabesti si parchezi ca un bou, blochezi pe altii, in locul altuia etc. pt ca se mai intampla lasi in scris domle... "Scuze, revin in 5 min + nr de tel" altfel nah... te impinge , te ia pe sus te freaca..
Oare ce facea ala cu bmw-ul daca avea un Fiat 500 ? :)

#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Vinovați sunt amândoi, aici nu vorbim de vina ci de buna purtate. E nașpa în bucale, mai parchezi aiurea. Pui avariile și lași un nr de tel în geam. Și răspunzi la solicitare. Dar ala a făcut-o intenționat și atunci și mie mi se ridica parul pe spate.

View PostFluk3, on 08 august 2019 - 08:27, said:

..
Oare ce facea ala cu bmw-ul daca avea un Fiat 500 ? :)

Trebuia sa plătească bara la Fiat. :)
De împins o împingea oricum. Dar futea bara

#82
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View Postpaultt, on 08 august 2019 - 07:13, said:

…Iar BMW-ul l-a impins cu un cui de tractare (ala cu siguranta se uita sa o centreze cum trebuie pe cui, sa nu isi atinga bara proprie, nu fereasca VW de pagube), nu cum spun unii in stil bumper to bumper.
Evident. Posted Image
[ https://i.imgur.com/TebCIml.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#83
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,456
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 07:44, said:

DB 43 Joy. Hai vitejilor, sa va vad cum îl reclamați la miliție.

https://www.zoso.ro/...-dreptate-aici/

Apropo și eu am BMW și dacă ma blochezi o sa îți fac la fel. Poți sa ai și Range Rover. Și nu am cârlig da îmi permit cateva sute de lei pt vopsire bara.
si deci daca eu vin la masina si te surprins si te dau jos si imi fac si eu dreptate asupra persoanei tale delicate, e ok?
pare ca asta promovezi, legea junglei.

#84
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
E caz penal ce faci tu!
Ala cu VW a început cu marlaniile, ala cu BMW doar s-a adaptat la situație. I-a raspuns cu aceasi moneda. Nu am susținut niciodata ca sunt un bun creștin. Întotdeauna am spus ca dacă cineva îți dă o palma nu întoarce obrazul ci din contra... Fa la Fel. Dacă ai o problema cu asta nu te comporta ca ala cu vw ca o sa ai și tu o surpriza dacă dai peste unul ca ala cu bmw.

#85
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,456
  • Înscris: 23.02.2017

View PostGif2D, on 08 august 2019 - 09:03, said:

Evident. Posted Image

in tarile calde si civilizate, cuiul de tractare se strange atunci cand... nu se tracteaza nimic. Asa cum nu se merge cu luminile de ceata cand... nu e ceata.
Din pacate, de multe ori soferii de BMW au niste comportamente deviante, evident nu generalizam, dar de multe ori, de f multe ori, cand e un accident la tv, tot timpul urmaresc sa vad daca e si un bmw implicat si de obicei asa e, chiar si in strainatate, se fac glumele alea cu "bmwurile nu au incluse semnalizari" etc. Ce-i drept am vazut si despre Audi glume din astea

#86
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,364
  • Înscris: 30.08.2017
Discuția era despre împins masina cu spatele, nu dat jos, scos cuțitul, mitraliera sau alte exemple care nu au treaba cu situația de față.

#87
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postunbrutus, on 08 august 2019 - 09:12, said:

surprins si te dau jos si imi fac si eu dreptate

Apropo, s-a mai lăudat un gibon la tv ca e miezul din dodoasca și a mâncat bătaie în 3 sec. Nu știi peste cine dai... Deci e bine sa iti ceri scuze și sa eliberezi mașina. Gibonii stau în custi prin zoo nu umbla cu VW prin bucale...

#88
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
A, păi s-o luăm sistematic: nu a împins-o nici cu spatele(spinarea) și nici cu mâinile, ci doar a folosit cârligul de remorcare.

#89
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 09:19, said:

[...]

Cu genul de atitudine pe care-l afisezi in postarile tale trag concluzia ca ai mari probleme in societate. Continua sa-ti versi frustrarile si inevitabil vei da peste altul cu BMW care sa te educe prin pumni si picioare.
Cum de nu spuneti nici unul ca taranul cu bembeu ar fi trebuit sa lase la randul sau un bilet sub stergatorul VW-ului in care sa scrie:

"Bai, m-ai blocat, imi pare rau dar a trebuit sa te imping cu carligul cel nou al Bembeu-lui meu cel nou de imprumut. Uite numarul meu: XXXXXXXXXX. Voi incerca sa acopar o parte sau integral daunele".

Versiunea corecta pentru cei cu BMW:

"Woi @$%@#%$! Ma-i blokat aicisa in mijloc. Tia-m impins un pik. Uite celularul meu: XXXXXXXX. Sunama sati ceri scuze!"

Edited by Sirius Ticalo, 08 August 2019 - 09:31.


#90
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,364
  • Înscris: 30.08.2017
Judecand dupa cum scriu unii pe-aci, bembeu & altele, cred ca problema principala e faptul ca ala avea X6. Daca avea Ford sau Opel cred ca altele erau reactiile.

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 09:32, said:

Probabil. Dar am văzut odată cu ochii mei cum s-a dat jos un ghertzoi din asta de 2 m pe 2m la unul cu un Jaguar alb sa îl ia la întrebări și ala doar a deschis geamul și a scos un pistol pe geam... Părea cu bile ca le mai cunosc dar și bilele alea nu fac bine la sănătate. Adică nu știi ce îți rezerva viata.

Deci ca să concluzionez, eu făceam la fel. Cu toate riscurile de rigoare.

A fost un caz cu niste garoi care s-au luat de unul cu motorul...tipul de pe motor fost luptator K1, i-a batut pe aia de a sunat apa in ei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate