Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?
 Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...
 

Atentie la bemveul negru...

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#109
-MARlN

-MARlN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 01.08.2019
INTENȚIA ține de PENAL și nu are ce căuta la faza de mai sus.

#110
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,456
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 09:40, said:

Dar sper ca va pune pe toți pe gânduri ca atunci când va credeți deștepți vine un pirpiriu ca mine și va strica karma. Apropo, sper ca va mai gândiți și alta data când îmi tăiați fata, mie asta la BMW. Ca sa știți ca eu nu pun frână. Mi se rupe de bmw. Sper ca și tie ți se rupe de mașina ta... Adică intru în plin... Asta e. Data viitoare cand o sa vezi pe unul în bmw o sa te gândești de 2 ori sa ii tai fata, iti garantez. Nu am dar nici o m...e sa iau mașina aia, ma duc la birou ca și tine, muncesc la patron pt banii aia, nu i-am furat.
superb. Ce mai e de spus??

View Post-MARlN, on 08 august 2019 - 11:02, said:

INTENȚIA ține de PENAL și nu are ce căuta la faza de mai sus.
intentia e dovedita cu filmarea in cazul de mai sus si este sigura. Penala.

din pacate se pare ca s-a intamplat acum 2 ani.

Totusi sa speram ca politia va face cercetari. E loc de multe amenzi acolo. Macar pt a feri copilul ala de a creste cu ideea ca jungla e ok, merita o amenda MARE taica-su, plus plata despagubiri pt masina aluia, cu un avocat si o expertiza tehnica la cutie, se pot scoate multi bani

Edited by unbrutus, 08 August 2019 - 11:05.


#111
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,400
  • Înscris: 28.02.2007

View Post-MARlN, on 08 august 2019 - 10:54, said:


Nu a lovit nici o mașină cu intenție, nu este nici o infracțiune acolo, doar contravenții.

Ia citeste matale art 217, Cod Penal... ăla cu BMW-ul se încadrează la distrugere, riscă închisoare de la o lună la 3 ani, sau amenda, in cel mai fericit caz...

#112
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postunbrutus, on 08 august 2019 - 10:58, said:


te asigur ca daca te surprindeam cu bembeul tau impingand cu carligu de remorcare la masina mea, aflai peste cine ai dat. fara suparare, ca sa te citez.
iti faci dreptate singur, imi fac si eu. Asta te-am si intrebat, esti de acord deci sa imi fac si eu dreptate singur?


Sa vezi ce ticuri nervoase prindeam eu după ca ai văzut, s-a și filmat de 2 indivizi. Eu îmi doresc sa ies la pensie mai repede, poate tre sa te iau de sponsor. :) ai grija ca s-ar putea de la un pumn dat la nervi sa plătești pensie alimentara toată viata. Și am salariu mai mare, nu mai pot munci... D-astea. Și aici nu vorbesc din cărți, am o cunoștiinta care a rămas pe drumuri ca și-a făcut el dreptate cu pumnul într-un club cu camere de supraveghere. Las-o asa bruce Lee. Nu e nici o infractiune

Așteptam pe ambițiosul sa ne zică nr de întegistrare la miliție.

View Postgigi_4476, on 08 august 2019 - 11:04, said:



Ia citeste matale art 217, Cod Penal... ăla cu BMW-ul se Ă®ncadrează la distrugere, riscă Ă®nchisoare de la o lună la 3 ani, sau amenda, in cel mai fericit caz...
Arata ce a distrus :)

#113
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006
de ce vosvaginu n-avea nr de inmatriculare?
sau e bkurat si nu vaz io bine?

Edited by gumball3000, 08 August 2019 - 11:11.


#114
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,228
  • Înscris: 15.01.2017
Cand locuiam la bloc s-a intamplat ca un dobitoc sa blocheze trei masini in parcare, am sunat la militie, degeaba, asa ca am luat atitudine si am tarat masina jegosului pe o alta strada. Haaha, cat si-a cautat boul masina, priceless.



#115
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,400
  • Înscris: 28.02.2007

View PostMembruAnonim, on 08 august 2019 - 11:05, said:


Arata ce a distrus Posted Image
nimic, ma, "gica-contra", nimic... i-a impins masina aluia cu VW cu puterea mintii, nici nu l-a atins... Posted Image

#116
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEpdm, on 08 august 2019 - 11:08, said:

Cand locuiam la bloc s-a intamplat ca un dobitoc sa blocheze trei masini in parcare, am sunat la militie, degeaba, asa ca am luat atitudine si am tarat masina jegosului pe o alta strada. Haaha, cat si-a cautat boul masina, priceless.

Caut poza cu unul într-o tara cu apa calda unde unii i-au întors mașina cu cracii în sus. Chiar Italia parca... Nu o găsesc cucu google. Se porta și în alte părți... Aia într-adevăr e distrugere.

#117
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005

View Post-MARlN, on 08 august 2019 - 11:12, said:

Pe înregistrare se vede clar că NU ESTE cu intenție ca să fie încadrare PENALĂ și nu este nici o distrugere.

Deci n-a avut niciodata intentia de a lua piciorul de pe frana si nici de a accelera. Ce minte neteda!

#118
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSirius Ticalo, on 08 august 2019 - 11:13, said:

!
Este neacordare de prioritate. Cum sa-ti fac loc? Da, am si camera in caz de...



de cei cu BMW-uri pana se termina universul. Din cauza lor am ramas fara oglinzi pe stanga la ambele masini in mers si cu un portbagaj infundat. Sa-i ierte altcineva!


Conduc BMW printr-o întâmplare cum am zis. Nu m-am dus sa îl aleg, asta a iesit la ruleta și buget redus. Dar sa știi ca am văzut și eu ca toți se uita cumva la tine, iei mai multe înjurături în trafic deși sunt același șofer care conducea megabe/focus/golf mulți ani. Dar sa vezi cum vor toți sa "te facă" sa îți taie fata la stop... Deși eu cred ca prin bucale sunt cel mai cuminte șofer. Conduc la consum, lejer...  Nu prea ma bag... Nu tai linia... Ma rog. Dar când dau de bizoni în trafic ma inraiesc și devin câine indiferent de consecințe iar mie de masina nu îmi pasa. În 2 ani o dau înapoi și iau alta. Ce o fi sa fie atunci disponibil.

Mie ăștia cu Logan mi se par nesimțiti tare și mai ales cand te vad cu bmw. E ura aia de clasa... Și acum când veneam la mare era unul cu un seat de făcea fum în spate ca o roaba pe ulei și ma depășea, se ținea în curul meu. Eu mergeam ca de obicei 140-150, eram cu copiii și soția în dreapta și asta îmi zicea lasă gibonul, sa se ducă și l-am. Lăsat dar punea frână sa îl ajung. Idioți pe drumuri.

Ala cu VW și a primit lecția. Data viitoare fac pariu ca se va uita de 2 ori înainte sa parcheze. Normal era sa avem o politie și o primărie la datorie. Sunau, venea ii dădea amenda 1000 lei, ii ridica mașina încă 1000 lei și nu mai parca neam asa. Acum o sa se gândească ca mai pateste la fel.

View PostEpdm, on 08 august 2019 - 11:20, said:



Asa este, b,w e implicat in mai multe accidente si ce legatura are asta cu discutia?

Dintre premium(dacă rețin bine) bmw e chiar pe locul 3. Parca. După mertz și Audi... Info mele sunt mai vechi dar asa era când ma uitam eu. De aia la bmw uneori ai cota o idee mai buna la casco. Mai ales la noi... Nu înseamnă că în ro dacă conduci bmw ești imediat cocalar. Cumva la noi multe mașini de executivi sunt bmw. Au ei o politica de flote mai buna mi se pare...

Edited by MembruAnonim, 08 August 2019 - 11:27.


#119
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Post-MARlN, on 08 august 2019 - 11:00, said:

I20 - Ai tu nevoie să citești un pic legile și vezi că se prăpădesc de râs polițiștii dacă ar auzi așa aberații.

Ăla a Ă®mpins mașina, că a făcut-o cu BMW e partea a 2, putea frumos să cheme 2 inși și să Ă®mpingă mașina cu mâinile.
Singurul de aici care trebuie sa citească legi ești doar tu

#120
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006
RIP Iulie 2011 - pe vremea cand bucurestenii nu-si carasera toate rudele in Bucuresti

[ https://i.imgur.com/7N9qTQE.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.google.c...!7i13312!8i6656


Daca tot va apucati sa faceti sesizari, lasati in pace bizonii, faceti ca sa reconfigureze spatiul acela asa cum a fost, nu in tiggania aia de parcare improvizata ad-hoc de te miri care a dat acolo cu buldozerul in stalpii aia.

Asta e problema adevarata, ca incep sa fie distruse spatiile urbanistice pt a avea loc bizonii sa le decoreze fiecare cu cazanul sau.

Edited by gumball3000, 08 August 2019 - 12:51.


#121
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postvimann, on 07 august 2019 - 20:46, said:

[ https://i.ibb.co/MgCksKH/putea.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


BA NU PUTEA !


Attached File  ba nu putea 1.png   1MB   26 downloadsAttached File  ba nu putea.png   1.57MB   26 downloads

#122
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,699
  • Înscris: 10.10.2011
1. cel mai idiot e nenea ala care "Vrea sa se strecoare" printre ei. ala e dobitoc clasa 1, vede ca asta cu BMW vrea sa iasa dar el se pune oblic
2. idioti acelasi level ala cu bmw si celalalt care l-a blocat pt ca isi lasa masinile in mijlocul drumului. ala cu bmw trebuia sa mearga la o cafea cu fisu' si sa revina mai tarziu sa vada daca a plecat dobitocul. daca VW era in viteza i-a dat peste cap putin cutia ...

#123
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postzile_san, on 08 august 2019 - 13:26, said:

1. cel mai idiot e nenea ala care "Vrea sa se strecoare" printre ei. ala e dobitoc clasa 1, vede ca asta cu BMW vrea sa iasa dar el se pune oblic
2. idioti acelasi level ala cu bmw si celalalt care l-a blocat pt ca isi lasa masinile in mijlocul drumului. ala cu bmw trebuia sa mearga la o cafea cu fisu' si sa revina mai tarziu sa vada daca a plecat dobitocul. daca VW era in viteza i-a dat peste cap putin cutia ...
Da măi vecine ai dreptate.

Ăla cu Seatul care se bagă și el ca miezu e epic.
Dar ăla cu BMW e totuși grăbit.
Poate are nevasta la spital și l-au trimis după medicamente pe el și seringă și comprese la farmacie.
De ce să stea după bivolul care l-a blocat ?

Oricum e o lecție.
Mie îmi pare rău de coaja mea de 5000 de euro să nu se zgârie să nu aia să nu se murdărească să miroase frumos și ăsta împinge cu BMW ul de zici că e cu excavatoru.
Ce înseamnă banu nemuncit...

#124
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,453
  • Înscris: 30.08.2017

View Postzile_san, on 08 august 2019 - 13:26, said:

1. cel mai idiot e nenea ala care "Vrea sa se strecoare" printre ei. ala e dobitoc clasa 1, vede ca asta cu BMW vrea sa iasa dar el se pune oblic


Da, l-am remarcat si eu pe individ...parea scriptat, stia una si buna, ca el trebuie sa treaca.

#125
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,699
  • Înscris: 10.10.2011
initial credeam ca e ceva cetatean cu simt civic si vrea sa il blocheze pe ala cu BMW ca a mutat VW... cand colo el ca pestele...tot in fata:))

#126
-MARlN

-MARlN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 01.08.2019
Eu văd o singură situație - unul care a parcat mașina undeva unde a găsit loc (cel cu BMW), s-a dus să rezolve o treabă și în timpul ăsta apare altul care are de rezolvat și el o treabă ( cel cu VW) și parchează unde găsește loc, adică în spatele BMW.

CE NU ÎNȚELEGE toată lumea - acolo ăia care parchează așa neregulamentar sunt oameni care au treabă de rezolvat în zonă și nu unii care vin la terasele din zonă sau la distracție și este ceva obișnuit în centru cum vedeți și mai jos unde este mașina aia.

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

Mergeți în cursul săptămânii să vedeți cum se parchează și acolo și tot neregulamentar o fac și ăia dar - ATENȚIE MARE - sunt zgârciți și nu vor să plătească în parcarea asta din spatele la clădirea aia

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

și preferă să parcheze neregulamentar.

Nici eu dacă mă duc cu mașina pe acolo nu sunt de acord să plătesc parcarea chiar dacă e ieftină și prefer tot aiurea să parchez.

Așa au procedat și ăla cu BMW și ăla cu VW și singurul lucru deranjant din videoclip pentru TOȚI este că ăla care vroia să plece avea BMW și nu un Logan ruginit că nu mai deranja pe nimeni dacă împingea VW cu Loganul și atunci ar fi fost considerat un erou că i-a dat peste nas lui ăla cu VW care a avut tupeul să-l blocheze.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate