Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
panou de sigurante la casa

Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner
 Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 

DIGI România S.A. - TV Cablu Digital - Topic General. Nou: Bollywood Clasic HD, Sky Showtime 1 HD, Sky Showtime 2 HD, TVR Sport HD.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5284 replies to this topic

#163
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,256
  • Înscris: 22.02.2017
In ce oras esti? Pt Bucuresti 0001.

#164
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 16.03.2007

 ronuquet, on 20 septembrie 2019 - 08:12, said:

In ce oras esti? Pt Bucuresti 0001.
Sibiu.

#165
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 03.04.2007
Poti alege tara Finlanda si vor fi numerotate de la 1

#166
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,256
  • Înscris: 22.02.2017
Vorbeste cu cineva care foloseste CI+ in Sibiu si el iti poate da ID.ul, sau chiar poti suna la relatii clienti sa.l soliciti.

#167
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 16.03.2007

 csachiri, on 20 septembrie 2019 - 08:45, said:

Poti alege tara Finlanda si vor fi numerotate de la 1
Am scanat deja pe Finlanda, tot spectrul, mi-a găsit 120 posturi tv digitale (exclud din discuție posturile tv analogice și radio).
Așadar, pe televizorul mai nou, Vortex, doar pe țara Other îmi găsește cele mai multe posturi tv, totuși mai puține decât pe tv-ul Exclusiv, mai vechi, setat pe țara Romania. Nu-mi rămâne decât să conectez tv-ul Vortex la cablul unuia dintre celelalte televizoare, poate cablul respectiv are vreo problemă...

 ronuquet, on 20 septembrie 2019 - 08:47, said:

Vorbeste cu cineva care foloseste CI+ in Sibiu si el iti poate da ID.ul, sau chiar poti suna la relatii clienti sa.l soliciti.
Multumesc pentru sugestie. Încă aștept CAM-urile comandate, sunt client nou și se pare că durează pana le primesc (de ce, nu știu, ar fi trebuit să le aibă la dispoziție, la fel cum au avut și ont-ul ZTE F618). Să înțeleg că aceste CAM-uri se codifică de către producător pe vreun cod de client (sau alt cod propriu unui abonat), la comanda Digi Romania?

Edited by cris2d2, 20 September 2019 - 08:57.


#168
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,256
  • Înscris: 22.02.2017
Acele CAM.uri contin niste date... daca televizorul tau e receptiv la ele s.ar putea sa gasesti ce trebuie.

#169
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 16.03.2007

 ronuquet, on 20 septembrie 2019 - 09:06, said:

Acele CAM.uri contin niste date... daca televizorul tau e receptiv la ele s.ar putea sa gasesti ce trebuie.
Cum iti explici ca cele doua tv-uri Samsung si Panasonic au gasit toate posturile digitale din grila digital din orasul Sibiu, pe cand cele doua tv-uri de rahat nu?

Am sunat si la relatii clienti, mi-a spus ca ei nu-mi pot oferi acel Network ID, ca acum figurez la ei cu doar TV Analogic (se mira domnisoara/doamna cum pot eu scana si receptiona posturi digitale) si ca in momentul in care voi primi CAM-urile de acces voi putea scana si TV Digital si ca scanarea va fi completa Posted Image
Din cate stiu eu, CAM-urile nu au nicio legatura cu receptia, sunt doar niste unelte de decriptare a posturilor criptate. Banuiesc ca exista abonati Digi care nu au nevoie de CAM-uri, poate nu-i intereseaza sa urmareasca si putinele posturi criptate (nu ma refer la cele din pachete extra).

In fine, ma las pagubas cu scanarea pe tv-urile de rahat, chiar nu stiu ce sa le mai fac si m-am gandit ca acel Network ID poate ar fi rezolvat chestiunea.

 ronuquet, on 20 septembrie 2019 - 09:16, said:

Nu are nicio legatura cu receptia intradevar.
Sunt persoane din Sibiu aici cu CAM, cere.le Network ID.ul...
Ah. Cand ai dat scanarea, ai setat ca frecventa de start 322.000 Mhz cu 64 qam, 6900 Symbol Rate?
Ok, calling sibieni cu CAM-uri de acces!!! Ce Network ID exista in Sibiu? Multumesc anticipat.

Cand am dat scanare automata, am scanat in diverse moduri. Am scanat si cu frecventa de start, Symbol Rate 6900 si modulatie 64 QAM, am scanat si pe auto. Doar pe tara Other, DTV+ATV si restul auto, tv-ul Vortex mi-a gasit cele mai multe posturi digitale (cu cateva mai putine decat pe tv-ul Exclusiv, unde am ales tara Romania, mod DTV si restul auto).

Edited by cris2d2, 20 September 2019 - 09:19.


#170
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,256
  • Înscris: 22.02.2017
Nu are nicio legatura cu receptia intr-adevar.

Sunt persoane din Sibiu aici cu CAM, cere.le Network ID.ul...

Ah. Cand ai dat scanarea, ai setat ca frecventa de start 322.000 Mhz cu 64 qam, 6900 Symbol Rate?

Edited by megafanro, 24 September 2019 - 01:38.
...d.p.v. gramatical...


#171
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
@cris2d2, dacă pe unul din televizoare ai grilă completă, atunci verifică pe televizorul care nu recepționează toate canalele ce frecvențe lipsesc și le introduci manual. Este mai mult de muncă, dar dacă nu ai altă variantă, nu prea și ce face. CAM-urile nu au legătură cu problema ta.
PS: Unele televizoare, încep de la 800, pe digital și chiar nu știu dacă pot fi făcute să meargă de la 1. Are bunica un astfel de televizor și îi este incomod.

#172
estroe

estroe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 11.07.2006

 ronuquet, on 20 septembrie 2019 - 08:12, said:

In ce oras esti? Pt Bucuresti 0001.

RCS refuza sa comunice ID-ul de retea. Cei de la call-center spun ca nu au aceasta informatie. Am avut si eu nevoie de ea, cred chiar ca am incercat 0001 dar nu mi-a mers. Cat de sigur esti ca acesta e ID-ul pentru Bucuresti? Nu imi e greu sa incerc doar ca mi-a luat doua zile sa le asez si nu as vrea sa dau un scan si sa trebuiasca sa o iau de la capat daca nu merge.
Multumesc.

#173
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,256
  • Înscris: 22.02.2017
A mai spus cineva ca asta e...

#174
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
2 zile sa le asezi la Digi?! Daca erai la UPC, ti-ar fi luat 1 luna aranjarea, inseamna :)))

#175
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Eu am rezolvat in vreo jumătate de oră . Nu înțeleg ce e așa de complicat .Am pus preferatele în fața iar restul care nu ne interesează și nu le urmărim le am lăsat cum au intrat automat .


#176
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 05.12.2012
Aveti optiunea de a exporta grila pe stick. Exista soft-uri gramada pentru majoritatea TV-urilor in care va puteti aranja grila asa cum vreti voi direct pe PC/laptop iar dupa o importati.

Inca mai exista oameni care aranjeaza grila direct din soft-ul TV-ului?

#177
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 21.05.2019
Nu toate tv-urile au optiunea asta! si atunci ti-o aranjezi tu!

#178
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 16.03.2007
Am ridicat azi cele 4 CAM-uri de acces (Digi Smart Cam Plus, cele fara card separat).
Cum mă așteptam, pe cele două televizoare de firma (Samsung și Panasonic), autentificarea a decurs normal, fără nici o problema, posturile criptate rulând fără cusur.
Pe celelalte două televizoare de rahat (Vortex și Exclusiv), nu s-a reușit autentificarea. Pe Vortex s-a oprit la 40%, apărând apoi eroarea 17 iar pe Exclusiv s-a oprit la 90% și așa a rămas aproape o oră (până m-am saturat și l-am oprit).
Oare pot sa autentific pe TV-ul Samsung cardurile pe care vreau sa le folosesc pe Vortex și Exclusiv? Sunt acestea "legate" de televizorul pe care s-au autentificat prima dată cu succes și nu ar mai putea fi folosite apoi pe alt tv? As vrea să aflu acest aspect înainte să le blochez sau sa survină te miri ce probleme.

#179
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 10.12.2018
Poti. Si eu am schimbat cardurile intre tv-uri fara nici-o problema. Autentificarea se face pe client/locatie, nu pe un tv anume.

#180
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
La introducerea CAM-ului în televizor, acesta își va face inițializarea! Deci, chiar dacă smartcardul (sau cip-ul de pe placa CAM-ului, în cazul Digi Smart Cam Plus) este deja recunoscut de sistem (autentificat în alt televizor), CAM-ul (care este puntea de legătură între smartcard și televizor) tot are nevoie de inițializare la prima inserție într-un nou televizor.
@cris2d2: verifică ceasul la cele două televizoare! Dacă ceasul nu e setat corect, CAM-urile nu se inițializează.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate