Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !
 Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 

Bizoni în trafic

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#415
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View PostIon_de_la_Raion, on 21 decembrie 2018 - 11:49, said:

Esti sigur de toate cele trei de mai sus ?

Nu sunt sigur de nimic. Doar vorbesc din ce am observat in trafic.

#416
tehnics

tehnics

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 30,881
  • Înscris: 01.11.2005

View Posttfmercedez, on 19 decembrie 2018 - 20:21, said:

Bizonul de primar impotent din timisoara.. nu-s capabili sa curete drumuri, da' se lauda in presa ca au deszapezit mai bine ca altii..  6 km in 1h 13' inferno!
...ca aici banuiesc. Pozele sunt personale. Data 27 Mai 2017. In drum spre Dalsnibba.

Attached Files


Edited by tehnics, 21 December 2018 - 12:00.


#417
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Post-Jinx-, on 21 decembrie 2018 - 11:54, said:


Nu sunt sigur de nimic. Doar vorbesc din ce am observat in trafic.
1. Tinerii (am fost si eu) se cred mari si tari. Mai mari decat sint in realitate. Braveaza la volan.
2. In 25 ani am de cand am carnet, am platit o singura amenda. In luna cand am luat carnetul, pentru ca nu am avut lamaia. Incepatorii se rusineaza cu ea. Plus ca sint si luati peste picior de ceilalti care o vad.

#418
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,229
  • Înscris: 19.09.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 21 decembrie 2018 - 12:56, said:

....pentru ca nu am avut lamaia. Incepatorii se rusineaza cu ea. .....
poate tu, eu am trecut de an si tot cu lamaile in geam sunt...

ma amuza cum le stric unora feng shui-ul cu un claxon iar cand vad si lamaia ii apuca "bizoneala".

ma rog, cea de pe spate (care conteaza cel mai mult) e mai departe de  geam si nu e foarte vizibila.

Edited by arg, 21 December 2018 - 13:07.


#419
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View PostIon_de_la_Raion, on 21 decembrie 2018 - 12:56, said:

Incepatorii se rusineaza cu ea. Plus ca sint si luati peste picior de ceilalti care o vad.
Pai exista si in randul incepatorilor idioti si oameni normali....

Nevasta-mea a folosit lamaia un an in plus ca ii placea ca toata lumea pastra distanta. :roflmao:

#420
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttehnics, on 21 decembrie 2018 - 11:57, said:

...ca aici banuiesc. Pozele sunt personale. Data 27 Mai 2017. In drum spre Dalsnibba.
Asa arata acum strazile din Ronat

Attached Files


Edited by Ion_de_la_Raion, 21 December 2018 - 13:01.


#421
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,229
  • Înscris: 19.09.2005
sa vezi dristractie pe stradute in bucuresti, trotuarele sunt pline de gheata si toata lumea merge pe drum.

#422
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Apropo de bizoni

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SxqwXNfYmOQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#423
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Pe aia cu coada la teatru am trait-o personal in Capri. Asteptam imbarcarea pe ferry si deodata m-am pomenit intr-o ingramadeala si harmalaie cum n-am pomenit in viata mea. Langa mine era un japonez care nu intelegea nici el ce se intampla acolo. In conditiile in care feribotul nu pleca pana nu urcau toti pasagerii, iar locuri erau destule.
O ingramadeala asemanatoare am mai vazut la Luvru, la Mona Lisa, dar acolo macar e de inteles.

#424
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 15.06.2009
Traficul ca trafic, ce faci cu parcarile? Azi, Metro Baneasa, parcare marcata nemteste, cu sageti, sensuri  unice clare spre magazin prin dreapta si dinspre prin stanga, alei cu sens unic de la dreapta la stanga, marcaje in spic. Din cinci masini una e parcata de-a-nboulea, ba invers pe spic, pe doua, trei sau chiar, halucinant, pe patru locuri. Iesi din parcare si te trezesti cu un bezmetic pe contrasens...baaaa si astia voteaza?

#425
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Azi am avut spirit de bizon în trafic.  Cu vagi tendințe de am lăsa pradă plăcerii de a comite genocid.
Nu am acționat ca un bizon, dar,  recunosc,  mi-ar fi plăcut să am un tanc de 80 tone cu care să calc vreo 70,  nu,  vreo 500 de pui de bizoni.

Oameni buni,   spiritul Crăciunului se spune că te face mai bun,  mai înțelegător,  mai răbdător cu aproapele,  mai tolerant.
În teorie așa este, dar dacă mergi la cumpărături sâmbătă 22 decembrie,   ai toate șansele să simți chestii a la fiul lui Sam.
Dacă mergi la cumpărături cu mașina,  să ne lămurim.

Ați văzut filmele acelea despre dezastre naturale,  când vine meteoritul,  valul,  cometa,  iarna cu banchiza și înghețul la -100 grade?
Este un șablon.   Lumea se calcă în picioare intrând și ieșind din magazine cu ochii străini și goi,  cărând baxuri cu diverse.  Gata să facă moarte de om dacă i se pune careva în față.
Știți.
Ați văzut astfel de filme!

Azi a fost aproximativ la fel.
Cred că nu doar pe la mine,  ci peste tot.
24 decembrie cade luni,  este ajun,  toată lumea vrea să stea acasă și să gătească,  așa că,  pentru a nu lăsa totul pe ultima zi,  adică pentru Duminică - 23 dec., au decis să cumpere pe 22.   Adică azi.
Nene, nu critic,  pentru că și eu am gândit la fel.

Spiritul Crăciunului
Nu există așa ceva!

Opresc într-o intersecție.   În mijloc erau vreo 7-10 mașini,  așteptând să se facă loc pentru a se băga.
În mod logic,  atunci când intersecția este blocată,  nu te duci cu botul până lângă grămadă.   Lași loc ca să se descompună grămadă,  să poată manevra,  să se dezîncârlige.
Numai că bizonul grăbit nu pricepe finețuri din astea.   Dacă m-am oprit și le-am lăsat 4m,  ca să aibă loc de manevre, în viziunea lui despre lume și viață înseamnă că sunt slab,  că nu ocup locul liber,  că sunt un fraier.  

Bizonul își face loc prin dreapta,  hârșcâind movila de zăpadă plină de nisip și căcați de câine,  doar pentru că, în măreața lui idioțenie,  nu pricepe că intenționat las acei 4m  liberi.  

Nu pentru că am murit la volan.
Nu pentru că am paralizat.  

Faptul că las acei 4m  liberi înseamnă că sunt pătruns de spiritul Crăciunului,  că înțeleg episoadele de demență colectivă care cuprind omenirea time to time,
O fac pentru că-mi pasă de oameni.  


[ https://pics.me.me/fuck-rudolph-fuck-santa-christmas-9824201.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tomaso, 22 December 2018 - 21:38.


#426
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttomaso, on 22 decembrie 2018 - 21:30, said:

Spiritul Crăciunului
Nu există așa ceva!
Ba exista, dar nu-i de bine.

#427
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,229
  • Înscris: 19.09.2005
noi am facut cumparaturile vineri seara metro era gol ... si rafturile pline.
asa ca sambata am stat cumintel acasa si nu am iesit in trafic, dar vedem duminica...

Edited by arg, 23 December 2018 - 00:43.


#428
tehnics

tehnics

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 30,881
  • Înscris: 01.11.2005
Cumparaturile se fac asa: ce este neperisabil - se cumpara cu o saptamana inainte.
Ce este mai usor persisabil se cumpara cu o saptamana inainte si se baga la congelator.
Ce este perisabil se cumpara de la magazinul de pe colt. Stii ce fain este... Nu te calci pe dejte cu nimeni
Doar ca lucrurile astea tin de "managementul Craciunului".

Edited by tehnics, 23 December 2018 - 11:35.


#429
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Daca exceleaza in ceva romanii, este arta de a se plange mai rau ca evreii cand vine vorba de nimicuri. De chestiile importante nu-i pasa nimanui oricum, cel mult o tona de posturi pe forum.

#430
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,235
  • Înscris: 30.08.2017

View Postarg, on 23 decembrie 2018 - 00:42, said:

noi am facut cumparaturile vineri seara metro era gol ... si rafturile pline.
asa ca sambata am stat cumintel acasa si nu am iesit in trafic, dar vedem duminica...

Prefer sa dau comanda online la Carrefour sau Cora...il las pe curier sa-si rupa spinarea cu sacosele.

#431
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,225
  • Înscris: 30.04.2007

View Posttehnics, on 21 decembrie 2018 - 11:57, said:

...ca aici banuiesc. Pozele sunt personale. Data 27 Mai 2017. In drum spre Dalsnibba.
si crezi ca acolo s-a instalat un cimp de fortza care nu a permis zapezii sa se aseze pe asfalt, sau s-a inchis circulatia citeva zile, cit a durat vijelia, dupa care s-a deszapezit?

intotdeauna m-au entuziasmat ersoanele care dau ca exemplu imagini de genul asta (unele sunt din japonia, cu lateralele mult mai inalte) referitor la cum se actioneaza in tari cu apa calda.

vreau sa vad si eu niste imagini cu deszapezirile de la ei IN TIMPUL furtunii.

#432
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Astazi am facut Timisoara-Deva in 4 ore ( in mod normal ~2 ore ).
Pentru prima oara in viata mea am stationat in coloana pe autostrada vreo 30-40 minute dupa care inca vreo 2 ore pe E673.
O placere ce sa mai.
Si pentru ca nu se putea fara bizoni s-au gasit multi care depaseau coloana pe banda de urgenta..
Dupa ce au trecut cativa am inceput sa merg jumatate pe banda de urgenta si am fost surprins sa vad si alti colegi care au procedat la fel pentru a opri bizonii.
Sarbatori fericite tuturor si rabdare in trafic Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate