Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Orange Money

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
4242 replies to this topic

#4195
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 13.02.2024
Am planificat deja rezilierea peste 2 luni, ii las pe ei sa ma sune ….
Merci de explicatie , posibil sa fi depasit termenul de plata !

#4196
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 24.11.2019
SI d'aia nu-i bine sa accepti ofertele de telefoane de la "operator" cu lant legat de picior unul sau doi ani. Ca pana la urma e posibil sa regreti si sa vrei sa pleci.

Tot mai bine cu telefoane/terminale cumparate de la terti, desigur ca neblocate in retea si cu posibilitatea sa reziliezi oricand orice contract cu furnizorul curent. Nu mai "esti legat de pamant"/sclav/asigurat pentru o reducere care nici macar nu prea e! E doar o parere indusa... Bine! Poti sa reziliezi oricand dar iti asumi platile compensatorii.

Dar si eu sunt pacatos! De la Orange am luat acum ani de zile un router mobil cu obligatia de a ramane in retea timp de un an. Evident ca intre timp au aparut alte oferte mult mai avantajoase pentru mine. Dar eu eram prizonier! AMR cat cuprinde! Totusi, cand a venit Liberarea am transmis in scris mesaj de reziliere. M-a sunat in cele din urma o "damsel" de la retentii si am vorbit cu ea cativa kilometri! Nu reusea sa ma convinga dar nici nu dorea sa inchida! Eu eram politicos dar ii refuzam toate ofertele si contraziceam orice tentativa pe care aceasta o incerca sa-mi explice ca e mai bine la ei decat la concurenta. Plangea la telefon de mi-a adus aminte de melodia Piange il telefono. Mi-a parut rau pentru ea  dar fi fost culmea sa mai stau un an sau doi ani in retea de mila!

Edited by MiaJiro, 04 June 2024 - 06:35.


#4197
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 13.02.2024
Nu neaparat, am mai expus cazul meu , eu am fost extrem de multumit de oferte .
BbPassport pret lista 550 euro …..platit in 18 luni abonament plus telefon 530 euro
S8 pret de lista 7-800 euro am platit in 18 luni 550 euro total abo plus telefon
S10+ pret lista 800 euro , nu mai stiu cat am platit insa undeva cam la 3000 lei in 2 ani pe abonament si telefon.
S20Fe pret lista 7-800 euro am platit in 18 luni 360 euro abonament, telefonul mok
Iphone13 pret lista 800 euro platit in 2 ani 2800 abo plus tel.
Inainte sa taie punctele aveam 300 euro si nu am luat telefon in martie cand puteam face earlyupgrade….acum mai am 200 euro in puncte .
Deci pentru mine a fost mai mult decat ok, as fi facut cu capu sa scot din buzunar 4000 de lei, pentru mine ca pentru altii am platit 🤣🤣
Depinde cum te orientezi !

#4198
sp3dia007

sp3dia007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 12.09.2009
Aștept noutățile

Attached Files



#4199
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 24.11.2019
Imi place textul cu "ziua de salariu in fiecare zi"!

Pe bune?!

E mai cu impact in inima si sufletul celor mai saraci (cu Duhul?) ca si campania "imi trebuie, imi iau"!
Pai nu? Ce sa te mai gandesti la pasul zero, "oare iti trebuie"? Treci direct la pasul doi. Iei.
Oare cum fac cei carora "le place" o colega de serviciu? Ca daca-ti place iti si trebuie... Nu?

Cred ca in campania cu imi iau, cand zic "tu esti viitorul!", se refera la viitorul prosper al Bancii. Si ca cel mai probabil "iti iei" teapa...

Edited by MiaJiro, 11 June 2024 - 11:15.


#4200
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 13.03.2005

View Postsp3dia007, on 11 iunie 2024 - 10:54, said:

Aștept noutățile

Si eu, intrucat acum daca nu esti client Orange efectiv nu ai cum ajunge sa discuti telefonic cu cineva de la OM. De pe data de 10 vor avea numar separat.

#4201
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,646
  • Înscris: 13.03.2005
Suni pe numărul întreg….

#4202
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 13.03.2005
Daca nu ești client Orange nu merge, n-ai nicio șansă de a ajunge la vreun operator.

#4203
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,646
  • Înscris: 13.03.2005
Eu nu sunt client Orange și am vorbit la serviciul clienți, când am avut o problemă.

Callcenter Orange Money: 0374 300 300

Dacă nu mă crezi, citește pe pagina lor și testează numărul https://www.orange.r...nge-money-15768


#4204
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 13.03.2005
Poate ai făcut-o cu mult timp in urmă. Ia încearcă tu înainte să dai un răspuns atât de sigur.

#4205
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 31.07.2006
Așa este nu poți vorbi cu ei dacă nu ai un contract. Te întreabă atâtea prostii dar de Orange money nu zice nimic. De abia când pui un număr de abonament valabil (rude, cunoscuți, la nimereală) poți intra cu un operator și îi zici sa îți facă transfer la Orange money. Niște nesimțiți. Meritau acum o amendă pe ultima sută de metri de la ANPC.

Edited by lk1, 12 June 2024 - 09:56.


#4206
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,646
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajthekat, pe 12 iunie 2024 - 06:04, a scris:

Poate ai făcut-o cu mult timp in urmă. Ia încearcă tu înainte să dai un răspuns atât de sigur.

Am testat azi și am ales că am abonament Orange (asta la sfatul celor de la Orange Money primit pe chat)  chiar dacă nu am.

Edited by wertyck, 12 June 2024 - 13:26.


#4207
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 13.03.2005

View Postwertyck, on 12 iunie 2024 - 13:22, said:

Am testat azi și am ales că am abonament Orange (asta la sfatul celor de la Orange Money primit pe chat)  chiar dacă nu am.

Poate ai ales ca esti client Orange. Si daca nu introduci un nr de telefon Orange nu te lasa sa treci mai departe.

#4208
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,646
  • Înscris: 13.03.2005
Da, asa e sfatul lor, să alegi că ești client Orange, prin prisma Orange Money și introduci numărul telefonului tau in relația cu Orange Money.

#4209
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 13.03.2005

View Postwertyck, on 12 iunie 2024 - 13:28, said:

Da, asa e sfatul lor, să alegi că ești client Orange, prin prisma Orange Money și introduci numărul telefonului tau in relația cu Orange Money.

Pai nu functioneaza asa - dupa ce introduc numarul de telefon imi spune ca nu s-a identificat vreun abonament si imi inchide apelul.

#4210
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,814
  • Înscris: 01.12.2001
De 2 săptămâni am doar card virtual că cel fizic a expirat.
Am mai făcut o încercare să scot cash de la ATM doar cu telefonul.
Că au pus de câteva zile și la bancomatul BCR de la mine această opțiune.
Am pus un cod pin aiurea și mi-a scris pin incorect
Apoi am pus codul pin de la cardul expirat și a mers.
Cu toate că la suport tehnic mi-au zis că nu are cod pin cardul virtual și nu se poate folosi la ATM.
Tre sa notez undeva codul pin de la cardul expirat, că nu îl mai pot afla in aplicație. Că pt ei nu mai exista.


#4211
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,964
  • Înscris: 01.06.2015
Punctele OTY nu se vor mai acorda incepand cu 11 iulie.

Attached Files



#4212
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,428
  • Înscris: 26.01.2019

View PostNimcid25, on 18 iunie 2024 - 16:50, said:

Punctele OTY nu se vor mai acorda

Nu, nu si nu, atentie la detalii: textul zice asa:

"[...] pregatim pentru tine noi servicii si campanii atractive [...].
Ca urmare [...], oferta [...] din cadrul programului Orange Thank You [...] nu va mai fi disponibila [...]."

Altfel spus: faptul ca oferta OTY NU VA MAI fi disponibila este doar prima dintre campaniile atractive......
Inteleg ca vor urma si alte campanii la fel de "atractive" => sa ne bucuram, deci....... :D :D :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate