Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Pro TV cere Guvernului ajutor de stat pentru serialul Las Fierbinți

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018

View Postvio69a, on 21 noiembrie 2018 - 06:39, said:

Asa ca trai neneaca.....ne distram, mancam si bem, iar nota de plata  o pasam bugetului national unde varsa bani si fani Fierbintilor dar si cei nu au vazut un episod pana acum
Lasa ca si mult iubitul Sergiu Nicolaescu, sau Florin Piersic nu au fost altceva decat niste lipitori de la bugetul statului care bagau bugetele in buzunarul propriu ca statul nu permitea ca ei sa aiba concurenta.
Sergiu Nicolaescu daca nu era nomenclaturist nu trecea de stadiul vanzatorului de legume din piata, dar cand iti pune partidul tot bugetul in brate fara sa ai concurenta, sa vezi ce smecher devii. Si producator, si regizor si actor si cameraman, ca doar nu esti prost sa dai banii la altii cand i poti baga tu in buzunar pentru toate functiile.

#56
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Intrebarea secolului 22 pentru secolul 21? Cine se mai uita la Teveu in 2018? O sa dispara televiziunile/ posturile teveu o data cu generatia noua. Generatia noua nu se mai uita teveu, Netflix, Youtube, internet, continut nelimitat... Posted Image Toata lumea se muta pe internet.

Tot o data si reclamele o sa fie mai ieftine si mai multe cum se si intampla de fapt, daca nu se mai uita nimeni, nu are cine sa vada reclamele. Si nu merge sa dai aceeasi reclama la tigaie sa se duca babi de 70 de ani de Black Friday sa o cumpere.

Iar eu, nu ma uit la Lanti Fierbinte, nu se poate suporta. Daca-mi da 100 de Euro / Episod, promit ca finantez si eu cu Ratingul. Dar las teveul aprins sa contorizeze si eu dorm, atata pot face.

Edited by hwplanet, 24 November 2018 - 04:06.


#57
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 13.07.2011
Asta cu disparitia "teveului" este mai grea. Intr-adevar consumul a scazut, dar asta nu inseamna ca lumea se muta pe Netflix, Prime si alte platforme de streaming. Mai mult generatia tanara nu prea se uita la TV sau nu are timp.

1 la mana este mai scump ca televiziunea, cel mai ieftin pret pe Netflix pleaca de la 7,99 eur lunar si ai strict doar filme, seriale, documentare. Daca doresti sa te uiti la fotbal iti cumperi si DAZN pe langa asta cu 9,99 eur pe luna. Deja ajungem la 17,98 €. Ca sa vedem si alte rahaturi iti iei si Amazon Prime ca sa ai pachetul full, 5,75euro calculat lunar, adica 23,73eur ca sa ai filme, seriale, documentare si sport. Si aici nu am inclus internetul, ca daca ai un rahat de internet o sa iti dea par alb sa te uiti la asa ceva, deci ai nevoie de un internet cat de cat rapid care si asta costa. Per total te duce la 30€ pe luna sa zicem.

La Telekom spre exemplu cel mai scump pachet TV de internet + TV costa in medie 15 € pe luna. Si ai si filme cacalau si emisiuni cacalu si sport cacalau si internet pentru acasa. Pe langa asta primesti si Netflix 6 luni cadou.

Netflix-ul, si tot ce tine de streaming nu au ca intentie sa inlocuiasca technologia TV. Este o optiune pe langa asta atunci cand te plictisesti sa te uiti la TV. Intr-adevar multi au renuntat la TV pentru Netflix, dar eu am si Netflix, si DAZN si Amazon Prime. Uneori pur si simplu nu gasesc la ce sa ma uit pentru ca stiu 90% din filme. Asa ca ma uit la TV mai vezi o emisiune de gatit, mai vezi un rahat unde mai razi, stiu eu ce si iti trece timpul.

Edited by business11, 26 November 2018 - 12:25.


#58
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
Zilele astea circula o statistica care ne arata fruntasi la frecat menta in fata TV-ului, la diferente mari fata de europa. Semn ca sunt mult mai multi someri si asistati sociali decat mint autoritatile ca sunt, ca daca aveau ocupatie nu aveau cum sa se uite romanul la TV cat e programul de munca.

Edited by geobut, 27 November 2018 - 01:00.


#59
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
edit

Edited by vio69a, 27 November 2018 - 02:17.


#60
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 16.05.2015

View Postgeobut, on 27 noiembrie 2018 - 00:59, said:

Zilele astea circula o statistica care ne arata fruntasi la frecat menta in fata TV-ului, la diferente mari fata de europa. Semn ca sunt mult mai multi someri si asistati sociali decat mint autoritatile ca sunt, ca daca aveau ocupatie nu aveau cum sa se uite romanul la TV cat e programul de munca.


Exista statistici care spun ca cel mai mare trafic pe retelele de socializare se face in timpul zilei adica in timpul programului de munca. Asta inseamna ca si in campul muncii se freaca menta intr-un mare fel. Pana si acest forum este mai activ in timpul zilei, de luni pana vineri, fata de restul timpului.
Dupa parerea mea romanul consuma atat de mult tv deoarece este cea mai ieftina forma de divertisment. Atat isi permite. In tarile cu un nivel de trai ridicat oamenii isi petrec altfel timpul liber pentru ca dispun de resurse financiare.

Edited by borhot, 27 November 2018 - 07:33.


#61
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 16.05.2015
Pro TV primește ajutor de stat, pentru un serial TV, de această dată pentru lungmetrajul Vlad - sezoanele toamnă și iarnă 2019. Pro TV a cerut 5,46 milioane lei și va primi 4,24 milioane lei. (profit.ro)

#62
bucag

bucag

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.07.2019
Voi stiti cate se construiau/se faceau in tara asta cu 1 milion de  euro?
Intr-o tara normala,  PRO TV, Realitatea , RussiaTV si Antena 3  erau lasate sa falimenteze si sa dispara.

Numai la noi se poate asa ceva!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate