Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Modul pedagogic

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
Salutare, daca termin o facultate la zi cu modul pedagogic, si apoi o facutate la ID(invatamant la distanta), mai trebuie sa mai fac odata modulul pedagogic special pentru acea facultate? am intrebat cativa profesori dar nici eu nu stiau

#2
sbanica

sbanica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.09.2006

 vldsnz97, on 21 iunie 2018 - 01:47, said:

Salutare, daca termin o facultate la zi cu modul pedagogic, si apoi o facutate la ID(invatamant la distanta), mai trebuie sa mai fac odata modulul pedagogic special pentru acea facultate? am intrebat cativa profesori dar nici eu nu stiau
Te duci la secretariatul celei de a doua facultăți cu foaia matricolă care să ateste promoarea examenului la prima facultate și soliciți echivalarea examenului.

#3
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,774
  • Înscris: 30.07.2008
Teoretic modulul pedagogic este unul singur, comun pentru orice facultate si este optional. Deci cred ca daca ai absolvit acest modul nu mai trebuie sa il faci iar.
Dar cine stie ce s-a mai schimbat intre timp...

#4
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Se echivaleaza inclusiv examene la aceeasi materie,  been there, done that , nu vad de ce nu ar fi la fel cu modulul pedagogic.
La Secretariat afli, asta daca nu sunt in foame si atunci il faci !

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,656
  • Înscris: 30.07.2003
De cand acest modul e obligatoriu?!

#6
kammyn

kammyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.10.2013
Buna ziua! Eu cred ca se pot echivala examenele la disciplinele de baza, teoretice, gen Pedagogie generala sau Psihologie. In schimb, cred ca trebuie facute disciplinele de specialitate, Didactica specialitatii pe care vrei sa o predai, practica pedagogica. Nu e acelasi lucru daca ai invatat prima data sa predai geografie, de exemplu si apoi sa vrei sa predai limbi straine. Sunt foarte multe variabile.
Asta e doar parerea mea. Exact vei putea afla doar de la secretariat, cum s-a mai spus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate