Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Samsung Galaxy S9 - Discuții generale

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2682 replies to this topic

#2071
Cherry09

Cherry09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2016

View PostCristian976, on 14 iunie 2019 - 09:26, said:


Am luat legătura cu o operatoarea de la emag pentru retur si se pare ca nu mai au produsul pe stoc, foarte tare. :)))
Deci nu il pot inlocui,trebuie sa astept sa reapară in stoc si apoi sa fac cererea de retur.

Salut,
Sau ii poti face retur, si dupa iti cumperi altul de la Altex ... este in oferta

https://altex.ro/tel...pd/SMTG965FZKD/

#2072
Cristian976

Cristian976

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.10.2017

View PostCherry09, on 14 iunie 2019 - 14:54, said:



Salut,
Sau ii poti face retur, si dupa iti cumperi altul de la Altex ... este in oferta

https://altex.ro/tel...pd/SMTG965FZKD/
Asta da reducere la altex, partea proasta e ca mi-au  transmis ca nu pot trimite curierul până marți. In orice caz nu ma grăbesc, returul este in 99% sigur, după spusele colegilor se pare ca al meu a venit cu probleme. Sper ca urmatorul sa vina cum trebuie.

Edited by Cristian976, 14 June 2019 - 15:30.


#2073
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,977
  • Înscris: 22.12.2005

View PostCristian976, on 14 iunie 2019 - 15:29, said:

Asta da reducere la altex, partea proasta e ca mi-au  transmis ca nu pot trimite curierul până marți. In orice caz nu ma grăbesc, returul este in 99% sigur, după spusele colegilor se pare ca al meu a venit cu probleme. Sper ca urmatorul sa vina cum trebuie.
2300 fata de 1600 ti se pare afacere?!

#2074
Cristian976

Cristian976

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.10.2017

View Postfoxbat, on 14 iunie 2019 - 18:14, said:


2300 fata de 1600 ti se pare afacere?!
Unde ai gasit tu s9+ la 1600 lei?

#2075
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,248
  • Înscris: 12.12.2011
Pă olx probabil. Sau un site de genul

#2076
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,450
  • Înscris: 05.07.2018
Ascultati la mine, ca oricum va zic degeaba. Telefonul e bun, softul il strica.

#2077
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
De 5 zile de cand cu placinta e varza, am placinta cu varza !

S8, dar e acelasi lucru !

#2078
Mundoo

Mundoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 19.02.2016

View PostSSpantzer, on 14 iunie 2019 - 20:36, said:

De 5 zile de cand cu placinta e varza, am placinta cu varza !
S8, dar e acelasi lucru !
Nu este acelasi lucru, andoird pie a optimizat foarte mult bateria la S9, cu Oreo scoteam 3H de ecran, acum scot si 6 ore.

View PostCSStanciu, on 14 iunie 2019 - 13:48, said:

Sunt interesante astfel de performanțe... La al meu, S9 clasic, peste noapte (7-8h), se duc cam 4-5% în condițiile în care opresc WiFi, BT, date, sincronizări etc. Rămâne doar vocea cu DND.

Eu folosesc google asistant in determinentul lui bixby, e prea prost.

#2079
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Posibil, la 8 e varza !
Am Google Play Services care merge non stop, pe Nougat nu mergea, bine nu consuma decat 1% pe ora 😂😂😂
O imbunatatire am vazut intr-adevar la AOD care acum consuma la jumatate.

Edited by SSpantzer, 14 June 2019 - 21:50.


#2080
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,248
  • Înscris: 12.12.2011
Asta cu Aod-ul am observat-o si eu. Am zis ca asa e normal, nu il prea foloseam inainte, insa, acum, cu aod on si cu 4g permanent, obtin in jur de 3h30min sot. Mult mai ok. Inainte nu depaseam 3h, in cele cateva zile cand am testat telefonul cu aod.

#2081
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
Salutari dragi detinatori de Samsung. Intampin o "problema" sa o numim asa. Folosesc un Samsung S9+ pe post de daily driver, iar de la prima "activare" a fost introdus un card pentru extinderea memoriei. Nefiind atent la detalii probabil din graba, nu mi-am dat seama unde imi salveaza telefonul toate fisierele si aplicatiile downloadate. Acum, cand am verificat am observat ca la sectiunea de "Storage" din setari imi arata cardul SD gol golut si memoria dispozitivului aproape full, doar vreo 20 GB liberi. Acum m-am apucat sa fac un mic "re-search" pe internet despre cum pot schimba locatia default pentru aplicatii, iar tot ce am gasit a fost, citez, "cum sa schimbi locatia in care iti sunt salvate pozele si videoclipurile care provin din camera foto."  O informatie destul de basic as spune, care tine de setarile pe care le-ai configurat tu ca utilizator lin aplicatia de camera. Pentru ca da, de ce nu ?! What a great time to be alive. Posted Image  
Scurta paranteza. Voi mai tineti minte acum vreo 5 ani cand era inca androidul 4, 5 sau 6 ? Alte vremuri, nu ? Posted Image) Doar intrai in setari, cautai "default storage location" si selectai cardul de memorie, si bam ... acum tot ce descarcai pe telefon se salva automat pe memoria externa.
Acum revenind la subiect ... a reusit vreunul dintre utilizatorii de S9, S8 sa gaseasca acea setare, si daca da, cum ? Acum exceptand raspunsurile de genul ... "Ohh dar stii ca poti sa muti aplcatiile manual de pe memoria telefonului pe cea externa ???..." Daah, logic ca stiu, doar ca din alta preocupare sau din lipsa de timp, sau probabil pentru ca am stat sa scriu "articolul" asta aici ... am ramas fara timp. Ce sa-i faci, asta e.
Va multumesc pentru raspunsurile voastre in legatura cu asta si imi cer scuze daca v-am facut sa cititi acest banal text pierzandu-va putin timp din viata. Posted Image

#2082
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,248
  • Înscris: 12.12.2011
Nu mi-am bătut capul cu asta din cauză că unele aplicații nu rulează așa cum trebuie atunci când citesc memoria externă.
Eu salvez doar pozele și video-urile pe card, e o setare în setările camerei. În rest, aplicațiile instalate și fisierele descărcate le las în memoria telefonului - nu am așa multe încât să fiu nevoit să le șterg.
Așa, la setările browser-ului nativ am descoperit chiar acum că ceea ce descarc pot salva (fișiere apk, pdf-uri etc) pe cardul Sd. Deci mai rămân aplicațiile luate din google play, pe care zic să le lași în memoria telefonului.


#2083
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 25.10.2006
Update nou, CSC ROM, CSF2, 566 Mb, Patch Securitate 1 Iunie.

#2084
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,977
  • Înscris: 22.12.2005

View Postvss, on 24 iunie 2019 - 12:30, said:

Update nou, CSC ROM, CSF2, 566 Mb, Patch Securitate 1 Iunie.
e vechi. a aparut acum 2 saptamani ( pe 11)

#2085
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 25.10.2006

View Postfoxbat, on 24 iunie 2019 - 12:35, said:

e vechi. a aparut acum 2 saptamani ( pe 11)

Gresit, pentru CSC ROM (asa cum bine am precizat) doar astazi a aparut !

#2086
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011

View PostMundoo, on 14 iunie 2019 - 21:45, said:


Eu folosesc google asistant in determinentul lui bixby, e prea prost.


Chiar! Cum pot să dezactivez Bixby să nu mai îmi apară când dau din dreapta ecranului? Eventual să-l înlocuiesc cu altceva... Google Assistant, de exemplu...

#2087
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006

View Postdoktoru, on 27 mai 2019 - 11:25, said:

La mine icoana de notificari de mesaje primite pe WhatsApp e mai stearsa, mai "fada" decat celelalte! Clar e ceva diferit! Nu mai e verdele ala tare, puternic de altadata. Posted Image
De multe ori nici nu mai vad in AOD ca am o notificare noua din WhatsApp!!! E abia perceptibila!
Si asta acum de dupa ultimul update cu patch-ul de mai. Sau poate dupa update-ul aplicatiei din 23 mai.
La voi?
Multumesc.

(scuze, nu stiu de ce doua din poze se uploadeaza rotite).


GATA! Fa-ti ultimul update la whatsapp si o sa ai inapoi iconita verde :D

#2088
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.12.2005
Da, am vazut, multam Fallen! M-am gindit si eu la tine! :)
Chiar ma vrut sa postez (si sa te atentionez) ca dupa update-ul de ieri-alaltaieri si-a revenit dar am fost prins si-am tot aminat.
Sa traiesti!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate