Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...
 Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania
 verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua
 Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 

Crăciun la țară, curent cu lingurița. Cum aleg generatorul?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#73
wormel

wormel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 12.06.2011
generatorul ala l-am comandat eu de emag si am primit versiunea de 5000w desi in acte se specifica ca este de 5500w nominali.m-am uitat de curiozitate pe pagina fabricantului chinez si versiunea Senci SC-6000XL vanduta de emag nici macar nu exista, doar ce am primit eu Senci SC-6000. acu ca functionare sa stii ca e super ok, cam ce scrie in prospect , respecta ca parametri,inclusiv zgomotul de 95db, zici ca trag katiusele cand functioneaza Posted Image .poti suda cu el fara probleme cu electrod de 2,5 si poate si mai mult dar nu am incercat.tinand cont ca l-am luat de BF cu 1900 lei si mi-au mai facut discount de 200 lei dupa ce le-am facut reclamatie pentru neconcordante, am iesit la un total de 1700lei pentru un generator cu avr de 5000w reali ,care pare foarte solid si fiabil.acu revenind la nevoile tale as recomanda un senci 8000 sau 12000 pentru ca la 5000w asta merge cam gatuit, adica se vede ca motorul trage mai greu , personal nu l-as chinui decat in cazuri de forta majora.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   241.61K   10 downloads

Edited by wormel, 27 December 2017 - 11:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate