Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Propuneri destinatii vacanta- buget 4500 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Eu as merge in Singapore, eventual si Malaysia

#20
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Da, Singapore este o varianta. Un coleg a fost in Cuba anul trecut si i-a placut mult, dar cu perioada de uragane este o problema. Mi-ar placea Maldive sau Seychelles dar cred ca sunt cam putini bani pentru 2 saptamani.

#21
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,702
  • Înscris: 12.12.2006
Cate persoane?

#22
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
O singura persoana. Nu se deconteaza decat pt. angajat, nu si familia.

#23
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Nu conteaza cu cine pleci conteaza cu cine te intorci Posted Image

#24
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,943
  • Înscris: 28.11.2006
Nu stiu ce-ti place tie si ce-ai vazut deja, dar ti-as recomanda America de sud (Peru, Chile, Bolivia, zona andina in general). N-am fost pe acolo, dar daca as avea banii ta, pe acolo i-as sparge :P Eventual dai o "fuga" pana in Galapagos, sa te intalnesti live cu testoasele uriase, sau in Insula Pastelui.

#25
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Dacă nu știi ce vacanta vrei, înseamnă că nu ai multe pasiuni, hobby-uri de care sa te legi, nu ai cu adevărat plăcerea unei experiente turistice și ar fi bani irosiți.

Fa o fapta buna, încasează banii cash și oferă niște prime angajaților.

#26
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,217
  • Înscris: 25.06.2007

View Postpufonel, on 26 septembrie 2017 - 23:33, said:

America de sud (Peru, Chile, Bolivia, zona andina in general). N-am fost pe acolo, dar daca as avea banii ta, pe acolo i-as sparge Posted Image Eventual dai o "fuga" pana in Galapagos, sa te intalnesti live cu testoasele uriase, sau in Insula Pastelui.
Suma nu e suficienta pt ce propui acolo.

#27
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 14.11.2005

View PostBursul, on 26 septembrie 2017 - 13:47, said:

Deci ... ai deschis topic doar ca sa te lauzi. Altfel ai fi spus ce preferinte ai avea, ca sa nu aberam degeaba.
Eu iti recomand Antarctica sau muntii Anzi.Posted Image


Poate doar Antarctica vazuta de la departare de banii astia :)))))

View Postpufonel, on 26 septembrie 2017 - 23:33, said:

Nu stiu ce-ti place tie si ce-ai vazut deja, dar ti-as recomanda America de sud (Peru, Chile, Bolivia, zona andina in general). N-am fost pe acolo, dar daca as avea banii ta, pe acolo i-as sparge Posted Image Eventual dai o "fuga" pana in Galapagos, sa te intalnesti live cu testoasele uriase, sau in Insula Pastelui.

Cu 3500 de euro poti cel mult sa stai pe una dintre insulele locuite din Galapagos si sa faci ceva excursii de o zi. Hai poate daca ai noroc si gasesti un last minute poti sa iei o croaziera de cateva zile.
Si cand spun ca nu iti ajung banii ma refer la Galapagos doar. Daca mai vrei sa te plimbi si prin Eciuador inainte atunci nici nu are rost sa te gandesti.

#28
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,217
  • Înscris: 25.06.2007

View Postsomething00, on 27 septembrie 2017 - 10:13, said:

...
Ca sa nu mai zic ca doar biletul Bucuresti - Quito si retur, luat in conditii omenesti (adica sa nu faca peste 24 h pe sens) e macar 1500 euro.

#29
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 14.11.2005
Deci: 3500 de euro, 1 persoana, 2 saptamani in noiembrie decembrie.

Cum nu spui ce vrei de la o vacanta o sa spun ce as alege eu:

Everest base camp trek in Nepal si iti raman si bani :)
Tibet (desi e cam frig si s-ar putea sa fie probleme cu transportul)
Laos + o vizita scurta la Angkor Wat
Africa de Sud poate...desi daca te concentrezi pe safari s-ar putea sa nu fie de ajuns
Cuba - in decembrie nu mai sunt uragane
Guatemala - daca esti dispus sa mergi pe cont propriu

View PostKarhu, on 27 septembrie 2017 - 10:19, said:

Ca sa nu mai zic ca doar biletul Bucuresti - Quito si retur, luat in conditii omenesti (adica sa nu faca peste 24 h pe sens) e macar 1500 euro.
Probabil ca in perioada aia cam asa e. Depinde. Eu mi-am dorit mult sa merg in mai 2017 in Galapagos si gasisem bilete Amsterdam-Guayaquil la 630 de euro. Dar apoi am descoperit ca nu am destula espereinta pentru scufundarile din Wolf si Darwin asa ca am mai amanat un pic.

#30
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
3 saptamani la ski in Italia

#31
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,343
  • Înscris: 07.11.2006
Uite aici:
14 nopti in Cancun cu AI pentru 2100 euro.
https://buchen.necke...&von=22.11.2017

#32
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Cuba mi se pare intetesanta pt 10 zile. Sau un trip Singapore- Hong Kong- Filipine- Vietnam pt 2 saptamani.

Am vorbit acum cu un prieten care a fost in 67 de tari. Topul lui este: 1. Guatemala. 2. Noua Zeelanda. 3. Iran.

#33
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 14.11.2005
Singapore- Hong Kong- Filipine- Vietnam pt 2 saptamani - nu este realizabil. Nu ai timpul necesar sa vezi...nimic. O sa vezi din avion o gramada cer Posted Image

Nu am fost in Noua Zeelanda inca dar celelalte doua imi sunt extrem de dragi.Iranul insa in decembrie nu e chiar recomandabil. Guatemala da. Insa Guatemala nu este o tara de all inclusiv si stat intr-un singur loc. Ci este o tara de umblat. Vezi ca am tot scris despre Guatemala ca am fost de curand.

Topul meu
1. Peru (prima data intr-o tara de departe asa ca mi-a ramas lipita de suflet)
2. Uganda (prima data la safari, prima data cand am vazut chimpanzei in libertate, prima data cand am vazut gorile in libertate deci nu se putea sa nu imi ramana in minte)
3. Laos (nu stiu exact de ce. tot ce stiu e ca am mereu zambetul pe buze cand vorbesc despre Laos)

0. Antarctica ( nu s-a inventat inca o clasa pentru Antarctica Posted Image )

Edited by something00, 27 September 2017 - 11:55.


#34
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
oceanul indian scrie pe tine

#35
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Am uitat sa precizez: imi plac vacantele active, nu sunt genul care sa lancezeasca pe plaja. Dupa max 2 zile de stat la soare ma plictisesc.

#36
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 14.11.2005

View Postedi10000, on 27 septembrie 2017 - 11:59, said:

Am uitat sa precizez: imi plac vacantele active, nu sunt genul care sa lancezeasca pe plaja. Dupa max 2 zile de stat la soare ma plictisesc.


Daca esti tanar si cu pretentii mici legate de confort si lux arunca un ochi la gadventures, intrepid etc si vezi ce trasee iti fac cu ochiul :)
Asta daca nu vrei sa mergi pe cont propriu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate