Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

iPhone 8/8 Plus - discutii generale

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2977 replies to this topic

#505
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
https://forum.softpe.../#entry21693877
Lol

#506
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 22.05.2011

View PostRobiacs, on 17 septembrie 2017 - 11:59, said:

-nu
-nu
-nu
-nu
-da

Poti sa dai un link, ceva argumente  sa sustina NU-urile astea ?

#507
BlueLightning90

BlueLightning90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.01.2017
Fara comparatii cu android sau alte aiureli, mi se pare ca tipul asta pune problema destul de bine: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_5E9zrJE31w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#508
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,119
  • Înscris: 13.01.2013
Posted Image

Attached Files



#509
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Nu mai exista moderatori sa faca putina curatenie pe aici. Am zile de cand tot intru si nu vad decat prostii scrise.

Eu nu sunt fan Apple, nu am avut niciodata. Din anumite motive vreau sa iau iPhone si voiam sa vad discutii DESPRE iPhone aici.

Credeti ca faptul ca iPhone 8 are bateria mai mica decat iPhone 7 o sa se vada si la utilizare?

#510
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Eu personal nu cred. Dar nici nu m-am uitat niciodată după minutele in plus sau in minus durata de utilizare.

Eu personal nu cred. Dar nici nu m-am uitat niciodată după minutele in plus sau in minus durata de utilizare.

#511
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 27.09.2008


View PostJm3k3ritza, on 18 septembrie 2017 - 10:17, said:

Nu mai exista moderatori sa faca putina curatenie pe aici.
Aveti butonul raport, orice considerați că este pe lângă subiect, troleaza, jigniri etc.
Noi nu putem sta pe fiecare subiect să citim tot ce scrieți voi.



#512
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

View PostJm3k3ritza, on 18 septembrie 2017 - 10:17, said:


Credeti ca faptul ca iPhone 8 are bateria mai mica decat iPhone 7 o sa se vada si la utilizare?

Om vedea. Nenea ala care a făcut prezentarea a zis că tine cu 2 ore mai mult ca la 7 asta din cauza componentelor care nu mănâncă așa mult curent, alt procesor.
Era ori așa ori baterie mai mare deci implicit mai mare în volum, asta se traduce cu mai puțin spațiu pentru restul sau grosime mai mare a telefonului. Nu cred că cuiva ii place așa ceva.
Și ca tot se zice de baterie, ce te oprește să îți iei la breloc la chei una în dimensiunea unei brichete?

#513
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
X-le a zis ca tine cu doua ore mai mult la 7.

#514
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Cred ca faza cu bateria ca tine 2 ore in plus fata de iphone 7 se referea la iPhone X, nu la iPhone 8.

Acum am deja Power Bank insa tot conteaza cat tine telefonul... Mai ramane sa vad daca il pot utiliza si la iphone sau trebuie sa iau alt Power Bank.

Edited by Jm3k3ritza, 18 September 2017 - 11:16.


#515
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ești sigur? Au același procesor, încă ecanul omoled papă mai mult curent lol

#516
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 22.01.2014
Amoled consuma mai mult ? Nu era invers ?

#517
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Așa știu și eu. Dar in fine :)
E minunat power bank-ul pe care îl ai :) nu știu sa îți zic cât tine bateria la minus, ca eu am plusul. Dar posibil sa ai nevoie de power bank-ul ăla

#518
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 22.01.2014

View Postab06deg, on 18 septembrie 2017 - 10:33, said:

Eu personal nu cred. Dar nici nu m-am uitat niciodată după minutele in plus sau in minus durata de utilizare.Eu personal nu cred. Dar nici nu m-am uitat niciodată după minutele in plus sau in minus durata de utilizare.
Nu sunt hater sau ceva de genul dar de ce găsești scuze de genul acestui telefon ? Una e sa stai cu tell mereu în priză și alta este sa nu iti faci griji ca e mort după câteva ore.....de ce sa mai cautam și power bank după noi? Chiar crezi ca nu pot sa bage o baterie mai bună în el? Di apropo zicea cineva ca nu vrea nimeni sa fie telefonul mai gros...sa stii ca un .1.2mm ar merge si ar avea baterie mai ok si il tii și mao bine în mana. Nu degeaba sunt atâtea Meme cu utilizatori de iphone denumiți wallhuggers.

#519
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Nu-i găsesc scuze, îl iau ca atare. Nu am avut probleme cu 7 plus sa rămân fără baterie indiferent de zi. Nu același lucru pot spune de note 3, 4 sau 7, dar și pe alea le-am luat ca atare și am luat baterie externa. Problem solved. Ii las pe alții sa se agite ca de ce nu aia sau aialaltă.

#520
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 22.01.2014
Plus tine bateria dar la varianta normală sunt probleme.eu am s7 edge și sint mulțumit de baterie

#521
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 05.12.2012
De aproximativ 6 ani am utilizat doar iPhone si m-am simtit oarecum foarte limitat.
De curand am schimbat pe S8 dupa ce am vazut leak-urile cu iPhone 8/X si nu cred ca o sa regret curand.

iPhone X e mai frumos comparativ cu modelele anterioare si are un mare avantaj datorita ecranului. Dar atat in opinia mea cand vine vorba de inovatie mai ales in comparatie cu Samsung.

Desi frumos, mie personal nu imi place ecranul care continua pe margini in sus pe langa senzori, camere etc. Sa ma uit la orice pe el as avea impresia ca senzorii mi-ar bloca din imagine.
Marele minus la iPhone 7, prostia cu Jack-ul o fac si la asta. Daca vreau casti cu bluetooth, imi iau casti cu bluetooth. Nu imi place deloc ideea de a ma forta sa nu folosesc casti cu fir. Iar optiunea cu adaptor e o prostie si deloc practica.
Acum marele minus la iPhone X tind sa cred ca e senzorul de amprenta. Cat vor ei sa para ca l-au scos pentru ca acum e la moda face scan, e o mare abureala. L-au scos pentru ca voiau ecranul mare si nu au fost in stare sa il mute pe spate. Amprenta e mult mai practica decat orice iris scan, face scan, 'arse' scan. Am incercat sa le folosesc, nu mi s-au parut deloc practice pe langa faptul ca nu sunt deloc sigure. Vrei securitate, un cod e deajuns. Vrei sa-l deblochezi mai usor, o amprenta e deajuns. Nu au scos si optiunea de a baga cod?

Pe scurt, nu as cumpara un iPhone X. Nu pentru ca e prea scump. Am platit 3100 pentru un S8. Nu as da banii astia pe un iPhone X in schimb.

#522
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,642
  • Înscris: 21.07.2010

View PostJm3k3ritza, on 18 septembrie 2017 - 10:17, said:

Nu mai exista moderatori sa faca putina curatenie pe aici.
Asta ma intreb si eu. Nu pot intelege de ce se posteaza despre iPhone X in aceeasi arie cu iPhone 8. Chiar nu merita un topic separat? Este, totusi, un cu totul alt telefon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate